PDA

Zobacz pełn± wersję : [MkIII] Problem z poziomem oleju po wymiane statycznej



Marco25
18-11-2012, 19:09
Witam!
Kilka dni temu robilem statyczna wymiane oleju w skrzyni 5-cio biegowej w moim mondeo. Postepowalem zgodnie z manualem przyklejonym do forum. Wszystko szlo dobrze do momentu sprawdzania poziomu oleju po zalaniu nowym na wlaczonym silniku. Z auta zlecialo 4l oleju, wiec tyle tez wlalem swiezego na poczatek. Myslalem ze bede musial dolac z pol litra a tutaj mi zlecialo pol litra oleju i dalej zlatywal. Wystraszylem sie ze zaraz skrzynia bedzie miala slabe smarowanie i zakrecilem korek. Stwierdzilem ze skoro zlecialo 4l a teraz jest 3,5l wlane swiezego to trzeba uzupelnic ta roznice. Dolalem pol litra i tak jezdze.

Moje pytanie jest dlaczego z tego korka do sprawdzania poziomy az tyle zlecialo ? Moze za duzo oleju jest w skrzyni a moze cos jest nie tak innego ?

Sartan
17-12-2012, 11:58
Hmm, bardzo dziwne jest to co mówisz. A odczekałe¶ troszkę aby olej w skrzyni się troszkę nagrzał. Ja wymieniałem już dwa razy statycznie i skrzynia działa. Po spuszeczeniu oleju wlewałem całe 5 litrów. Zapalałem auto i czekałem jakie¶ 5 minut. Po tym czasie odkręcałem ¶rubę od sprawdzania poziomu i czekałem aż przestanie lecieć. Oczywi¶cie cały czas silnik musi pracować. Dlaczego u Ciebie co¶ poszło inaczej ciężko odpowiedzieć.