PDA

Zobacz pełną wersję : Pytania dotyczące bezposrednio Rezulteo



linkgrabber
28-11-2012, 12:11
jesteście długo związani z rynkiem oponiarskim czy czerpiecie swoją wiedze z testów różnych organizacji i opinii uzytkownikow?

rezulteo opony
30-11-2012, 19:29
Pytanie jak najbardziej uzasadnione.. :)

Nasz starszy ekspert inżynier pracował przez 30 lat u jednego z największych producentów opon w departamencie Badania i Rozwoju. Kilka osób w ekipie ma doświadczenie wyniesione ze świata dystrubucji opon. Wspólnie więc posiadamy wiedzę o oponach w bardzo szerokim zakresie.

Dodatkowo gromadzimy wyniki testów opon przeprowadzanych przez uznane i godne zaufania instytucje. Podkreślam, że bierzemy pod uwagę tylko te właśnie źródła testów: jeśli uznajemy jakieś źrodło nie ma wyrobionej naukowej, poważnej metodologii, to nie bierzemy go pod uwagę: pod tym względem jesteśmy bardzo wymagający.

Nie sztuką jest gromadzenie wyników testów, ale sztuką jest ich selekcja i odpowiednie posługiwanie się tymi danymi, przeliczanie ich według ściśle określonego algorytmu, aby otrzymać jeden syntetyczny wynik.

Acha, jeszcze bardzo ważne: jesteśmy niezależni, dzięki czemu możemu śmiało wypowiadać swoją opinię. :skromny:

Pozdrawiamy
Ekipa Rezulteo

mixol11
30-11-2012, 21:24
skąd wytrzasnęliście takie furki?
http://www.rezulteo-opony.pl/opony-do-ford/mondeo/mondeo-ii-clipper/2.0-16v-145
jakoś nie znalazłem na stronie np mojej - 2.0 16v 130KM
i te wymiary oponek, ciśnienia
roczniki chyba też nie teges, bo w 2000 roku pojawiło się MkIII, zaś na waszej stronie widoczne są roczniki od 2007 roku, brak MkIV
coś mi się zadaje że trochę pomyliliście niestety modele, roczniki i silniki

nie wygląda mi to na fachową stronę jak się reklamujecie

---------- Post added at 21:24 ---------- Previous post was at 21:10 ----------

no i wszystko jasne
http://www.rezulteo-pneu.fr/
zwykłe tłumaczenie zachodniej strony ... co i przy istnieniu od 2009 i takich rozbieżnościach wiele chyba tłumaczy odnośnie fachowości

frugo
01-12-2012, 18:49
roczniki chyba też nie teges, bo w 2000 roku pojawiło się MkIII, zaś na waszej stronie widoczne są roczniki od 2007 roku, brak MkIV
Tu muszę powiedzieć, że chyba mało kto wie o tym i rzadko to na forum było poruszane ale Ford według swojej nomenklatury trochę inaczej rozróżnia MK. Modele od 2000r do 2007 to Mondeo MKII

Fred.X
01-12-2012, 18:56
ale Ford według swojej nomenklatury trochę inaczej rozróżnia MK. Modele od 2000r do 2007 to Mondeo MKIIwłasnie , że nie , ile razy kupowałem cos w ASO , jak mówiłem rocznik 1999 to słyszałem do MK2 :skromny:

---------- Post added at 18:56 ---------- Previous post was at 18:55 ----------

tak samo mozna powiedziec o mk3 , ze to tylko FL :hmm:

mixol11
01-12-2012, 19:09
Ford według swojej nomenklatury trochę inaczej rozróżnia MK. Modele od 2000r do 2007 to Mondeo MKII
no jak tak to by wówczas pasowało ... i miałoby sens

Fred.X
01-12-2012, 19:36
i dlaczego nawet Ford trąbi o premierze MK5 :hmm:

marcn24
01-12-2012, 20:00
http://pl.wikipedia.org/wiki/Ford_Mondeo

Mondeo MK2 tj. Mondeo I FL
:hmm:
"W oznaczeniach generacyjnych producenta jest oznaczany jako pierwsza generacja"

frugo
01-12-2012, 20:09
własnie , że nie , ile razy kupowałem cos w ASO , jak mówiłem rocznik 1999 to słyszałem do MK2
To potwierdza tylko fachowość ASO ;) Poza tym każdy wie że MKIII to MKIII a nie MKII i nie będzie sięz Tobą gość dochodził że masz MKII a nie MKIII


tak samo mozna powiedziec o mk3 , ze to tylko FL
MKI i MKII (powszechne) nie wydają Ci się łudząco podobne? Moja dziewczyna nie widzi między nimi różnicy, za to MKIII poznaje z kilometra (dla mnie to wyznacznik, że MKIII to nie FL :hehe::hehe:)


i dlaczego nawet Ford trąbi o premierze MK5
Cóż nasz klient nasz Pan, ludzie wolą jeździć MKV niż MKIV :D

marcn24
01-12-2012, 20:24
Cóż nasz klient nasz Pan, ludzie wolą jeździć MKV niż MKIV taaa ;) w szczegolnosci z tym 1.0 ecoboostem pod maska ;)

Fred.X
01-12-2012, 20:38
MKI i MKII (powszechne) nie wydają Ci się łudząco podobne?miałem i jedno i mam drugie , między mk1 i mk2 jest ogromna różnica ,

marcn24
01-12-2012, 20:52
MKI i MKII (powszechne) nie wydają Ci się łudząco podobne? mam mk1 hb clx i mk2 kombi ghia i bardzo roznia sie od siebie:zakrecony:

frugo
01-12-2012, 20:55
miałem i jedno i mam drugie , między mk1 i mk2 jest ogromna różnica
Zależy jak na to patrzeć, ja myślę o tym tak, z MKI do MKII da się sporo rzeczy przełożyć, z MKII do MKII już prawie nic.
A tak w ogóle to chciałem zauważyć, że się spam zrobił ;)

Więc wracając do meritum, na stronie rezulteo są dane zgodne z nomenklaturą producenta ;)

Fred.X
01-12-2012, 21:04
na stronie rezulteo są dane zgodne z nomenklaturą producentaa właśnie , że nie :skromny:

Grzesio
02-12-2012, 15:00
http://pl.wikipedia.org/wiki/Ford_Motor_Company
Mk2 to Mk2

---------- Post added at 15:00 ---------- Previous post was at 14:57 ----------

http://www.fordwiki.co.uk/index.php?title=Portal:Mondeo

Brodziu
03-12-2012, 12:21
W różnych miejscach spotkałem się z różna interpretacją , a co za tym idzie różnym oznaczaniem modelu Mondeo produkowanym w latach 1996-2000. Jedni określają to jako MkII, a inni jako MkI FL.
Czyja wina?
Ano wina Forda :satan: bo w poczatkowej fazie produkcji marketingowcy Forda woleli w 1996r nowy model nazwać drugą generacją niz tylko Liftem - zawsze to lepiej brzmi. No i tak sie przyjęło dlaje i tak zostało.

Patrząc z perspektywy czasu na politykę Forda w kwestii kolejnych odmian Mondeo nie sposób nie przyznać racji tym którzy modele produkowane do 2000r. określają jak I generacje Mondeo z wykonanym w 1996r. Face Lifting'iem. Faktem jest że ten Lift był nie tylko w wyglądzie, ale jednak buda przed 1996r jest mocno podobna do tej po 1996r.
Podobnie było z FL w 2003 modelu oznaczanego przez nas jako MkIII i w 2011 z MkIV.

Także każda ze stron ma troche racji, a winny zamieszaniu jest Ford :satan:

rezulteo opony
04-12-2012, 14:43
Rzeczywiście nazewnictwo generacji Mondeo nie jest jednolite w zależności od źródeł, w takim wypadku warto kierować się informacją o roczniku a nie numerkiem oznaczającym generację.
Do tej pory w naszej bazie przyjmowaliśmy, że Mondeo I to roczniki 1993-2000. Facelift z 1996 nie był więc traktowany jako Mondeo II lecz jako facelift Mondeo I. W naturalny sposób przesunęło to nazwy generacji o jedną w dół. Jest to poprawne nazewnictwo, ale może mniej rozpowszechnione.

Jak słusznie zauważył pewien użytkownik strona Rezulteo istnieje także w innych krajach europejskich i opieramy się na europejskiej bazie pojazdów, ale staramy się uwzględniać specyfikę kraju.
Chętnie przyjmujemy wszystkie Państwa uwagi, które pozwalają nam na ulepszanie strony i przystosowywanie jej do państwa oczekiwań.

Ze względu na przyzwyczajenia polskich kierowców i faktyczne rozpowszechnienie interpretacji wg której model obecnie dostępny na rynku jest czwartą generacją, postanowiliśmy nanieść zmiany w naszej bazie w nazewnictwie generacji Mondeo.

Zapraszamy do stestowania! opony do ford mondeo (http://www.rezulteo-opony.pl/opony-do-ford/mondeo)

Fred.X
04-12-2012, 14:52
:beer: :up:

boro
18-03-2013, 23:05
Nie sztuką jest gromadzenie wyników testów, ale sztuką jest ich selekcja i odpowiednie posługiwanie się tymi danymi, przeliczanie ich według ściśle określonego algorytmu, aby otrzymać jeden syntetyczny wynik

A jak sobie z przeliczaniem wyników testów tych samych opon ale w różnych rozmiarach? Bo wiadomo, że ta sama opona w różnych rozmiarach może zachowywać się odmiennie i dajmy na to dany model opony w rozmiarze 195/65/15 w pewnych warunkach nie musi być tak samo dobry w rozmiarze 205/55/16.

Np. gdybym chciał porównać ze sobą dwie opony - tę http://www.rezulteo-opony.pl/opony-goodyear/opona-ultragrip-8/testy-opon-49323 i tę http://www.rezulteo-opony.pl/opony-continental/opona-contiwintercontact-ts-850/testy-opon-6393759 to jakiego rozmiaru opon tyczą się te wyniki?

No i fajnie by było gdyby pod źródłem pojawiał się link do testu w pdf, tak, żeby można było kliknąć i zobaczyć cały test... :)

rezulteo opony
21-03-2013, 20:10
Małe wyjaśnienie dotyczące naszej metodologii oceniania opon.

Oceny na stronie rezulteo nie odnoszą się pojedyńczo do każdego rozmiaru opon, ale ogólnie do danego modelu.

Chociaż przyznajemy ci rację, że osiągi tej samej opony mogą być nieco odmienne w zależności od jej rozmiaru, niestety nikt nigdy nie przeprowadził i nie przeprowadzi testów każdej opony we wszystkich rozmiarach, gdyż po prostu wchodziłoby tu w grę setki tysiący opon.

Z tego powodu w rezulteo nadajemy oponom oceny bazując się na wynikach testów, ale abstrahując od rozmiarów. Naszym celem jest określenie bardziej ogólne w jakiej kategorii osiągów znajduje się dana opona.

Pozwala to na porównanie między sobą modeli i marek, tej informacji najczęściej poszukuje kierowca stojący przed wyborem opony.

Nie chodzi więc o porównanie rozmiaru 195/65/15 np Energy Saver z rozmiarem 205/55/16 tej samej opony, ale o porównanie np opony Energy Saver z oponą ContiEcoContact 3.

Jakkolwiek więc mogą istnieć wariacje w zachowaniu opony marki X w dwóch różnych rozmiarach, to przecież takie wariacje będą też istniały dla opony marki Y w dwóch różnych rozmiarach. Można więc porównywać opony marki X i Y między sobą, abstrahując od rozmiaru.

Warto przy tym przypomnieć, że na naszej stronie można też sprawdzić noty z etykiet europejskich : w ich przypadku nota dotyczy konkretnego modelu i rozmiaru opon :-)

Pozdrawiamy