PDA

Zobacz pełną wersję : [MkI] Nie wbija się ostatni bieg



ck
06-12-2012, 20:50
witam w moim mondeo mk1 2.5 V6 24v znajduje się skrzynia biegów automatyczna i od niedawna coś sie stało i nie wbija się ostatni bieg i zaświeciła się ta kontrolka (patrz na link).


http://www.bankfotek.pl/view/1373668

moze mi ktos pomoc?

Netoper
06-12-2012, 22:30
i zaświeciła się ta kontrolka
To jest kontrolka od zużytych klocków hamulcowych.
A po czym wnosisz że Ci nie wskakuje ostatni bieg.


Ps na przyszłość proszę w tytule opisywać problem a nie nazwę części podzespołu.

ck
06-12-2012, 23:55
wybacz. no widze ze obroty dochadza do konca i czuje ze barkuje jeszcze jednego biegu.

Netoper
07-12-2012, 00:28
Jakie masz obroty jadąc stabilnie 60-65km/h?
Nie masz wciśniętego przycisku O/D ? albo przełącznika przy lewarku ustawionego na "sport"

SteelRat
07-12-2012, 15:08
ck - kontrolka- jak napisal netoper, zuzycie okladzin, moze to byc tez przerwany/rozpiety przewod czujnika zuzycia, o ile jest ;) u mnie przy prawym przednim kole nie ma wcale, zdarza sie ponoc dosc czesto.

skrzynia - a) zielony przycisk w dzwigni ustawienia biegu, gdy zapali Ci sie "O/D OFF" nie masz nadbiegu, czyli "4"
b) wypieta/uszkodzona wtyczka przy lewym przednim kole
c) jesli nie masz wskazania predkosci, moze byc uszkodzony/rozpiety czujnik predkosci (VSS bodajze)

tryb SPORT, przy lagodnej jezdzie biegi zmnieniaja sie w zasadzie dosc szybo, przy mocnym cisnieciu buta wysoooko, ale i tak ostatni powinien wejsc.

---------- Post added at 14:08 ---------- Previous post was at 13:56 ----------

bym zapomnial... wyczysc MLPS jeszcze :) jest nawet artykul jakis o tym...

Barteq
07-12-2012, 19:18
Kiedyś kiedyś, parę lat temu mi nagle w trasie zginał 4 bieg, 110-120 już lekko wył, ale 300km do domu się dojechało. Okazało się, że VSS się ukruszył- jest tam taki cienki drucik i właśnie on się ułamał. Prędkościomierz dobrze wskazywał.