• Demontaż tylnego zderzaka w Mondeo MkII kombi

  Ze względu na to że na forum do tej pory nikt nie pokazał jak się zdejmuje tylny zderzak w mkII kombi (były tylko opisy do sedana) na własnym przykładzie pokażę jak się to robi.

  Do odkręcenia zderzaka będą nam niezbędne:
  – klucz nasadowy 13;
  – śrubokręt krzyżakowy;
  – klucz nasadowy 8.
  W pierwszej kolejności trzeba samochód podnieść i postawić na podstawkach. Jak widać ja takich podstawek nie posiadam więc wykorzystałem do tego krawężnik przy moim miejscu parkingowym. Jeśli ktoś ma kanał to sprawa jest jeszcze prostsza.  Po podniesieniu samochodu zabieramy się do odkręcania śrub mocujących zderzak przy nadkolach. Jeżeli ktoś ma założone nadkole to musi je odkręcić w dwóch miejscach: wykręcić plastikowy kołek...  ... i śrubę.  Po odkręceniu kołka i śruby nadkole trzeba odgiąć do środka żeby można było się dostać do śruby mocującej zderzak. Tak to wygląda gdy niema nadkola - strzałka wskazuje śrube mocującą zderzak  Tutaj widzimy śrubę mocującą zderzak (lewa strzałka) i miejsce mocowania kołka do nadkola  Następnie zabieramy się do odkręcenia tylnej części zderzaka która jest przykręcona na czterech śrubach. Przed przystąpieniem do tego proponował bym żeby te śruby w pierwszej kolejności odczyścić z rdzy i piasku a potem posmarować jakimś odrdzewiaczem np. WD-40. Mówię tak dlatego bo nakrętki na tych śrubach są z zabezpieczeniem teflonowym i jak się je odkręca „na siłę” można je łatwo ukręcić.
  Poniżej pokazane są nakrętki mocujące zderzak z obu stron


  Po odkręceniu wszystkich śrub delikatnie zdejmujemy zderzak do tyłu przy otwartej klapie bagażnika. Tak wygląda auto bez zderzaka - strzałki wskazują miejsca mocowania zderzaka  Tak wygląda zderzak, tyle tylko że mój jest nie oryginalny i dlatego nie posiada pianki.  Czas pracy przy demontażu około 15 minut, chyba że wystąpią problemy z odkręceniem śrub, lub nakrętek.
  Montaż odbywa się w odwrotnej kolejności.

  Pozdrawiam „jacekolo”
  Komentarze 1 Komentarzy
  1. Awatar pawel.k
   pawel.k -
   No i bardzo fajny opis, niedługo sam zabiorę się za to bo mój jest juz w fatalnym stanie. Dzięki za info, pozdr
 • Partnerzy  Sklep z częściami samochodowymi

  http://www.oilcenter.pl/
  http://www.wikar.pl/ http://www.rezulteo-opony.pl/
 • Kluby zaprzyjaźnione

  Focus Klub Polska Fiesta Klub Polska Ford Escort FanKlub Polska
 • Warto odwiedzić


  Polska Jazda  Grupa Image

  MKP na Facebook

  Mondeo Tube

  Mondeo Bowling

  Mondeo Nasza Klasa