+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1
    Czacha47
    Gość

    Migająca kontrolka świec, brak mocy

    Witam.
    Posiadam Mondeo 3, 2.2 TDCi, silnik niemodyfikowany.
    Zacznę, że wszystko działało pięknie, aż do feralnego niedzielnego poranka, kiedy zaczęła migać kontrolka od świec żarowych. Auto nie ma mocy i ogólnie klapa.
    Podjechałem do znajomego, wykasował błędy z komputera, ale nadal to samo, no więc podjechałem na serwis. Po 30 min wychodzi koleś z plikiem kartek i mówi, że padł EGR i sterownik od geometrii turbiny. Naturalnie serwis może jedynie wymienić wszystko na nowe, ale jakiś inny koleś powiedział, żeby z tą turbiną podjechać gdzieś na warsztat bo ogólnie turbina jest sprawna.
    I tutaj mam pytanie, bo są dni kiedy kontrolka nie miga i auto działa pięknie, ale zazwyczaj po zapaleniu miga i auto nie ma mocy. Kolejną ważną sprawą jest to, że jeżeli po odpaleniu samochodu, szybko wcisnę gaz, trzymam obroty ponad 3 tys. obrotów to kontrolka się nie zapala i auto chodzi pięknie, puszczę pedał gazu na 3-4 sek i szarpnie i auto znowu ma muła i miga kontrolka.
    Czy jeżeli walnięty jest sterownik turbiny to tak to powinno wyglądać, czy może to coś innego?

  2. # ADS
    Reklama
     

  3. #2
    Niedzielny kierowca
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Od
    26 Jun 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Czacha47 Zobacz posta
    Czy jeżeli walnięty jest sterownik turbiny to tak to powinno wyglądać, czy może to coś innego?
    W moim wypadku pomogło rozebranie sterownika i przeczyszczenie styków wewnątrz silniczka do regulacji geometrii. Podejrzewam, że u Ciebie też jest taki silniczek, a proponuje to, bo praca własna w zasadzie żadna, a może pomoże.

  4. #3
    Kursant Awatar Gościu42
    Imię
    Włodek
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.2 TDCi 155 KM
    Opis
    HTB 06'
    Od
    30 Jul 2011
    Mieszka w
    Lublin
    Wydaje mi się, że problem leży, tak jak piszesz, po stronie zaworu EGR i od niego bym zaczął...
    Ostatnio edytowane przez Gościu42 ; 22-12-2012 o 20:48

    Było MKI 1.6 93' Jest MKII 1.8 16V 99' i MKIII 2.2 TDCi 06' - pierwsze,które ''jedzie...''

  5. #4
    Czacha47
    Gość
    Też mi się udało dostać do tego silniczka i czyściłem styki, ale to nie pomogło.

  6. #5
    Niedzielny kierowca
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Od
    26 Jun 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Nie sprecyzowałem, ale pewnie nie ważne, wyczyściłem szczotki silniczka(o ile te dwie blaszki można tak nazwać)

  7. #6
    Czacha47
    Gość
    Cytat Zamieszczone przez Gościu42 Zobacz posta
    Wydaje mi się, że problem leży, tak jak piszesz, po stronie zaworu EGR i od niego bym zaczął...
    Co do EGRu to odpiąłem kabelek od niego i auto nieco lepiej chodzi, ale nadal brak mocy. Dziwi mnie jedynie, że jeśli po odpaleniu wbiję go na obroty, a potem szybko zmieniam biegi to spokojnie doleci do 200 km/h

  8. #7
    Kursant
    Opis
    Ford Mondeo 2006 2.0 TDCi 130KM
    Od
    09 Apr 2011
    Mieszka w
    Leszno
    Szarpanie wynika na 99% z zacinającego się EGRa. Pytanie czy masz sterowany elektronicznie czy też nie? U mnie szarpało autem, to odpiąłem wtyczke od EGRa (kontrolka silnika się rzecz jasna zapaliła) ale autem szarpać przestało...... do momentu, kiedy coś mnie pokusiło i nie wpiąłem (tak po prawie roku) tej wtyczki ponownie i wtedy brudny już EGR zaciął się w pozycji otwartej i zaczął tak kopcić, że się zadusił własnymi spalinami i już nie odpalił.... musiałem wymienić na nowy, a że moja wersja EGR była ta najbardziej wypasiona (2 wtyczki) to ten EGr kosztował 1800zł w ASO i 1630 na alledrogo. Gwarancja 2 lata. Auto po wymianie działa jak należy (ps. sprężynka przez niego róznież mi wyskakiwała szczególnie zaraz po odpaleniu auta. Trzeba było zgasić i zapalić ponownie....). Zacznij od EGRa, rób fote jakiego masz.

Podobne wątki

  1. [TDCi MKIII] migająca kontrolka świec i BRAK spadku mocy
    By magdax in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 19-10-2013, 07:10
  2. [TDCi MKIII] migająca kontrolka świec żarowych brak mocy
    By sebulek987 in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 24-01-2013, 22:04
  3. [TDCi MKIII] Migająca kontrolka świec i spadek mocy
    By kokoloko in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 23-11-2012, 15:24
  4. [TDCi MKIII] Brak ladowania i migająca kontrolka świec. 2.0TDCi CR
    By Gabrycha in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 19-04-2012, 16:00
  5. [TDCi MKIII] brak mocy + migająca kontrolka + brak komunikacji
    By kanak in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 08-11-2010, 01:00

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów