+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 21
  1. #1
    Pieszy
    Opis
    Ford Mondeo
    Od
    09 Sep 2012
    Mieszka w
    Poznań

    2.0 TDCi 130km nie odpala

    Witam wszystkich, na początku życząc wszystkiego dobrego w nowym roku. Mam problem z Mondkiem 2.0 TDCi 130km 2003r. Otóż ponad miesiąc temu w aucie padł wtryskiwacz, który został zregenerowany, podobno tylko jeden tego wymagał, przy tej okazji został wymieniony również filtr paliwa. Po niespełna 1,5 tygodnia użytkowania auto pewnego dnia odpaliło na dosłownie 2,3 sekundy po czym zgasło i już nie dało się ponownie uruchomić. Samochód został zaholowany do warsztatu gdzie "walczą" już prawie 3 tygodnie!! w tym czasie stwierdzono spalony rozrusznik, który wymieniono oraz jakiś problem z układem wtryskowym (2 wtryski przelewały), okazało się jeszcze, że spalone są dwie świece. Teraz pytanie czy sprawdzenie błędów na komputerze wykazałoby problem ze świecami? Pytam ponieważ mam wątpliwości czy warsztat w, którym robią jest w stosunku do mnie ok, obsługa raczej niemiła, a pomimo tego, że wymienią opisane elementy nie gwarantują, że auto już będzie sprawne, takie szukanie trochę na oślep, tylko bardzo dla mnie kosztowne. Dodam tylko, że w samochodzie jest akumulator centry kupiony w sierpniu, ciśnienie i kompresja w silniku została przez panów mechaników sprawdzona i jest ok, więc skoro wtryski byłby już okej rozrusznik też, filtr paliwa nowy, paliwo lane na dobrej stacji wraz z dodatkami, a wcześniej nie było problemów z rozruchem to co jeszcze może być nie tak? I czy może ktoś polecić jakiś dobry warsztat od diesli w poznaniu lub bliskich okolicach? Dodam jeszcze, że auto zakupiłem na początku września więc nie wiem jak było poprzedniej zimy, aczkolwiek temperatury minusowe poniżej 2 stopni sprawiały, że musiałem odpalać na dwa razy, czy to normalne? Z góry dziękuję za pomoc i mam nadzieję, że dodałem wątek w dobrym miejscu ale to mój pierwszy wpis

    Pozdrawiam

    Dawid
    Daciu
    Ostatnio edytowane przez Daciu ; 01-01-2013 o 17:47

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Mistrz pobocza
    Opis
    Mondeo MKIII 2.0 TDCI AUTOMAT
    Od
    22 Oct 2010
    Mieszka w
    Bartoszyce
    kolego podaj kody błędów - bo nikt Ci nic nie poradzi .

  4. #3
    Pieszy
    Opis
    Ford Mondeo
    Od
    09 Sep 2012
    Mieszka w
    Poznań
    No właśnie podobno błędów brak, tylko nie wiem czy do końca mogę w to wierzyć czy tylko chcą pociągnąć mocniej za moją kieszeń

  5. #4
    Pogromca zakrętów Awatar steell
    Imię
    Andrzej
    Model
    Fusion USA
    Silnik
    1.5 EcoBoost 182KM
    Od
    02 May 2008
    Mieszka w
    Strzelce Opolskie
    Cytat "Po niespełna 1,5 tygodnia użytkowania auto pewnego dnia odpaliło na dosłownie 2,3 sekundy po czym zgasło i już nie dało się ponownie uruchomić" nie dało się uruchomić bo rozrusznik nie kręcił czy nie kręcił rozrusznik i nie dało się uruchomić.
    Pytanie istotne bo dalej piszesz "gdzie "walczą" już prawie 3 tygodnie!! w tym czasie stwierdzono spalony rozrusznik" osobiście nie słyszałem żeby spalony rozrusznik "kręcił" a to słychać z kabiny w czasie odpalania.

    ---------- Post added at 17:03 ---------- Previous post was at 17:01 ----------

    Cytat "aczkolwiek temperatury minusowe poniżej 2 stopni sprawiały, że musiałem odpalać na dwa razy, czy to normalne?" nie jest to normalne i może sugerować właśnie uszkodzone świece żarowe
    Ford Fusion /USA/ wersja SE zmodyfikowana. Rocznikowo model 2015.
    Fusion mk2

  6. #5
    Mistrz pobocza
    Opis
    Mondeo MKIII 2.0 TDCI AUTOMAT
    Od
    22 Oct 2010
    Mieszka w
    Bartoszyce
    przy tym odpalaniu na 3 sek. zapaliły się kontrolki silnika lub świec ?
    wątpię ,że komputer auta nie podał błędów .zapytaj PAOLO .

  7. #6
    Pieszy
    Opis
    Ford Mondeo
    Od
    09 Sep 2012
    Mieszka w
    Poznań
    Nie kontrolki zgasły przed odpaleniem, natomiast w momencie gdy odpalił już nic się nie świeciło. Kiedy próbowałem go odpalić ponownie po kilku sekundach kręcenia zaczynała migać sprężynka. Po przekręceniu kluczyka na 0 i ponownej próbie odpalenia kontrolka zaczynała mrugać ponownie po kilku sekundach. Co do rozrusznika to pierwszego dnia kręcił normalnie, auto musiałem zostawić w pracy na noc, a następnego dnia gdy próbowałem go odpalić to już nie chciał kręcić

    ---------- Post added at 17:21 ---------- Previous post was at 17:17 ----------

    i jeszcze pytanie odnośnie świec chodziło mi też o to czy podłączenie do komputera diagnostycznego nie wykazałoby problemu ze świecami? co do błędów to w warsztacie gdzie obecnie stoi twierdzą, że komputer nie wykazuje błędów, dla mnie również jest to dziwne bo jednak ewidentnie coś jest nie tak więc gdzieś jest jakaś usterka/błąd, tak na mój chłopski rozum no ale ja się niestety niezbyt znam

  8. #7
    Pogromca zakrętów Awatar steell
    Imię
    Andrzej
    Model
    Fusion USA
    Silnik
    1.5 EcoBoost 182KM
    Od
    02 May 2008
    Mieszka w
    Strzelce Opolskie
    Wydaje mi się ze awarii świec żarowych nie wykaże
    Ford Fusion /USA/ wersja SE zmodyfikowana. Rocznikowo model 2015.
    Fusion mk2

  9. #8
    przemek0113
    Gość
    Cytat Zamieszczone przez steell Zobacz posta
    Wydaje mi się ze awarii świec żarowych nie wykaże
    Gdzieś czytałem w którymś temacie że nie pokazuje awarii świec...

  10. #9
    Pochłaniacz prostych Awatar buko
    Imię
    Piotrek
    Opis
    mk3 2.0 TDCI
    Od
    16 Apr 2008
    Mieszka w
    Radomsko
    zmień mechanika.
    z tego co piszesz to już jesteś w plecy koło 3k.

    spalony rozrusznik z tego co piszesz to ich wina, chyba że już go zajechałeś jak próbowałeś palić.

    ja to widzę tak.
    przy regeneracji 1 wtrysku za pierwszym razem (chociaż z tego jak ich opisujesz czort wie co zrobili ) nie sprawdzili pozostałych a co najważniejsze pompy, która może walić opiłkami.

    bo jeśli tak jest to nawet Ci włożą 4 nowe wtryski to za 2 tyg znowu nie odpalisz.
    tylko ze za każdym razem prócz regeneracji pompy, musisz robić wtryski a to nie małe koszta

    Jeżeli wszystko jest pod kontrolą jedziesz zbyt wolno

  11. #10
    Pieszy
    Opis
    Ford Mondeo
    Od
    09 Sep 2012
    Mieszka w
    Poznań
    Pierwszy wtrysk regenerowałem w innym serwisie od diesli i mam podobne podejrzenia do Buko, że nie sprawdzali pozostałych, czyli istnieje możliwość, że to może być kwestia pompy? można ją sprawdzić w jakiś podobny sposób jak się sprawdza wtryski? a co do świec to się tak zastanawiałem bo wcześniej miałem fiata bravo jtd, to tam komputer pokazywał błąd świec stąd moje pytanie. koszta niestety niemałe a do tego ciężko w Poznaniu o dobry serwis, jak czytałem opinie to niestety żaden nie miał pozytywnych. będę musiał szukać dalej
    dzięki przede wszystkim Panowie, że pomagacie

  12. #11
    Pochłaniacz prostych Awatar buko
    Imię
    Piotrek
    Opis
    mk3 2.0 TDCI
    Od
    16 Apr 2008
    Mieszka w
    Radomsko
    Cytat Zamieszczone przez Daciu Zobacz posta
    czyli istnieje możliwość, że to może być kwestia pompy?
    tak czego Ci nie życzę

    Cytat Zamieszczone przez Daciu Zobacz posta
    można ją sprawdzić w jakiś podobny sposób jak się sprawdza wtryski?
    na stole probierczym, ale to też koszta bo trzeba ją wykręcić itd, a jak wyjdzie że do regeneracji to już by pasowało w tym samym miejscu robić

    Cytat Zamieszczone przez Daciu Zobacz posta
    komputer pokazywał błąd świec
    na 100% nie jestem pewien ale wg mnie nie pokaże.
    można jednak je sprawdzić domowymi sposobami

    pomytaj chłopaków z Poznania, Kr-a zaczep, na pewno pomoga i doradzą

    Jeżeli wszystko jest pod kontrolą jedziesz zbyt wolno

  13. #12
    przemek0113
    Gość
    Pompę najszybciej i najłatwiej sprawdzić to wywalić filtr paliwa i rozciąć go na dwie części i w paliwie które zostało sprawdzić czy masz opiłki...

    ---------- Post added at 19:45 ---------- Previous post was at 19:42 ----------

    I jak walnie Ci pompa to na 100% wywali błąd...

  14. #13
    Pochłaniacz prostych Awatar buko
    Imię
    Piotrek
    Opis
    mk3 2.0 TDCI
    Od
    16 Apr 2008
    Mieszka w
    Radomsko
    tylko kolega pisze że filtr wymieniony, chociaż po 1.5 tyg jak wali opiłkami to je znajdziesz
    p.s tylko żeby nikt boszówką bo nie przecinał

    Jeżeli wszystko jest pod kontrolą jedziesz zbyt wolno

  15. #14
    przemek0113
    Gość
    Cytat Zamieszczone przez buko Zobacz posta
    p.s tylko żeby nikt boszówką bo nie przecinał
    W sumie jeśli ma nakrętkę na dole to można wydmuchać ON do jakiegoś przezroczystego pojemnika...

  16. #15
    Pochłaniacz prostych Awatar linkgrabber
    Imię
    Grzesiek
    Model
    Mercedes
    Silnik
    E
    Opis
    +cbf1000
    Od
    15 Sep 2011
    Mieszka w
    Koło
    po co przecinac jak mozna normalnie zlac paliwo do słoika?

    ---------- Post added at 19:47 ---------- Previous post was at 19:47 ----------

    Cytat Zamieszczone przez przemek0113 Zobacz posta
    W sumie jeśli ma nakrętkę na dole to można wydmuchać ON do jakiegoś przezroczystego pojemnika...
    dokladnie

  17. #16
    Zabieraj auto jak najszybciej bo to trąci amatorką ta cała naprawa na zasadzie prób i błędów. Po pierwsze weź wydruk błędów jakie się pojawiają.

  18. #17
    Pieszy
    Opis
    Ford Mondeo
    Od
    09 Sep 2012
    Mieszka w
    Poznań
    czyli jeżeli coś jest nie tak z pompa to pomimo, że filtr paliwa jest stosunkowo nowy, zrobione na nim z 750 km to będą widoczne opiłki. dzięki za pomoc jak tylko zabiorę auto od nich z czym się noszę to sprawdzę filtr tak jak mówicie. a tak czekam do jutra aż złożą to co mają do złożenia nic mi już innego nie zostało

  19. #18
    przemek0113
    Gość
    Cytat Zamieszczone przez Daciu Zobacz posta
    czyli jeżeli coś jest nie tak z pompa to pomimo, że filtr paliwa jest stosunkowo nowy, zrobione na nim z 750 km to będą widoczne opiłki.
    tak

  20. #19
    Pieszy
    Opis
    Ford Mondeo
    Od
    09 Sep 2012
    Mieszka w
    Poznań
    jeszcze ostatnie pytanie, jeżeli się okaże, że odpukać są opiłki w paliwie to rozumiem, że zostaje jedynie regeneracja??

  21. #20
    przemek0113
    Gość
    Cytat Zamieszczone przez Daciu Zobacz posta
    jeszcze ostatnie pytanie, jeżeli się okaże, że odpukać są opiłki w paliwie to rozumiem, że zostaje jedynie regeneracja??
    To współczuję Ci kosztów naprawy...

Podobne wątki

  1. [TDCi MKIII] TDCI 130KM Wyskakuje blad P0340,P0191-nie odpala
    By siwy_ziom in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 13-07-2012, 19:57
  2. [TDCi MKIII] tdci 130km
    By maciejrosa1976 in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 13-02-2011, 12:56
  3. [TDCi MKIII] Różnice między TDCi 115KM a TDCi 130KM
    By ADI-mistrzu in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 30-09-2010, 09:02
  4. [TDCi MKIII] W czym tkwi różnica między TDCI(115KM) a TDCI(130KM)
    By jacek73 in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 07-01-2009, 12:08

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów