+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1
    mop
    Gość

    Nie odpala na mrozie. Pompa wtryskowa?

    Przy okazji pierwszych mrozów problem z odpalaniem powrócił. Po podpięciu do komputera, nie pokazuje żadnych błędów. Miałem możliwość podmiany wtrysków, bez zmian. Ciśnienie zmierzone i jest w normie, na zimnym motorze 23-25 atm. Pozostaje pompa wtryskowa, po próbie przelewowej słabsze ciśnienie na 2 i 3 cylindrze. Raczej chciałbym założyć używaną pompę, czy do 2.0 TDDi 115KM mogę włożyć dowolną VP44, czy powinienem jeszcze na coś zwrócić uwagę?

  2. # ADS
    Reklama
     

  3. #2
    Mistrz pobocza Awatar Wojt-tg
    Imię
    wojtek
    Model
    MkIV
    Silnik
    2.0 143 KM
    Opis
    Mk4, Galaxy tdci
    Od
    03 Jan 2008
    Mieszka w
    STA
    Kolego że tak napisze ,świece sprawdzone

    Wszyscy mają Mondeo, mam i Ja!

  4. #3
    Mistrz pobocza Awatar kojot310
    Imię
    Darek
    Model
    2.0 benzyna
    Silnik
    2.0 145 KM
    Opis
    mk 3 benzyna 2.0 w automacie 145 km
    Od
    31 Jul 2007
    Mieszka w
    Żory/ Górny Śląsk/ SZO
    Dokładnie, dlaczego założyłes od razu że pompa jak nie pali na mrozie?Nie ma mrozu to co pompa dobra?Chyba nie tu przyczyna.

  5. #4
    mop
    Gość
    Cytat Zamieszczone przez Wojtek Zobacz posta
    Kolego że tak napisze ,świece sprawdzone
    Tak, świece nowe, grzeją jak trzeba. Podejrzewam pompę, bo nie mam już pomysłu co by to mogło być. Gdy jest temperatura dodatnia auto odpala OK, ale puści lekką chmurkę. Co do samej jazdy, to nie odczuwam, żeby coś było nie tak. Auto ma normalną moc, nie szarpie, spalanie od zawsze miałem w cyklu mieszanym na poziomie 7,5 litra.

  6. #5
    Mistrz pobocza Awatar barbarian15
    Imię
    Wojtek
    Model
    MKIII
    Silnik
    2,0 90 KM
    Opis
    MkIII TDDI station wagon
    Od
    21 Aug 2009
    Mieszka w
    Częstochowa
    Sprawdziłeś filtr paliwa.Może w nim jest woda która zamarzając blokuje przepływ paliwa.

    Zapraszam do mojego chomika.Znajdziesz tu m.in.fotki wybrzeża polskiego Bałtyku od Białogóry po Hel,oraz na mój kanał na YouTube https://www.youtube.com/channel/UC9N..._as=subscriber

  7. #6
    Mistrz pobocza Awatar misiek1982
    Imię
    Piotrek
    Model
    Mondeo & Jeep Grand Cherokee WH
    Silnik
    2.0 TDDI & 3.0 V6 CRD
    Opis
    Mondeo Kombi 2.0 TDDI 115 kunia
    Od
    20 Jul 2010
    Mieszka w
    Radom / Piaseczno
    Cytat Zamieszczone przez mop Zobacz posta
    Co do samej jazdy, to nie odczuwam, żeby coś było nie tak. Auto ma normalną moc, nie szarpie, spalanie od zawsze miałem w cyklu mieszanym na poziomie 7,5 litra.
    To nie ruszaj pompy żeby ja uszkodzić to trzeba się naprawdę postarać

    Opisał byś jakie są objawy przy odpalaniu , kreci ,nie kreci załapuje czy nic się nie dzieje ??



    Cytat Zamieszczone przez mop Zobacz posta
    Po podpięciu do komputera
    TDDI to wredna bestia i na badziewiastym sprzęcie nie pokarze tego co w sobie kryje, co podłączałeś ?
    ..................Mazowiecka Grupa Brzydali.....................
    http://seryjne.polskajazda.pl/Profil/13698
    Nikt nie wie z kąt się wzięły ale są 122 kucyki i 301 niutków

    Zmiana kołchozu na pracę którą lubię - progres 100%

  8. #7
    Pieszy
    Opis
    Ford Mondeo mk3 2.0 TDCI
    Od
    14 Oct 2012
    Mieszka w
    Kutno
    Witam. Miałem dokładnie te same objawy i winowajcą okazał sie rozrusznik i akumulator.

  9. #8
    mop
    Gość
    Praktycznie wszystko mam wymienione. Filtr paliwa jest nowy (olej i wszystkie filtry wymieniam przed zimą), wymieniłem też alternator bo często gdy zapalałem podgrzewanie przedniej/tylnej szyby i foteli, to włączało mi się "ładowanie". Rozrusznik ma rok, akumulator kupiłem po tym jak były kłopoty z alternatorem.

    Diagnostykę komputerową miałem robioną w ASO. Co do odpalania, to gdy na dworze jest ciepło, to za 1-2 razem odpala, ale delikatnie szarpie i puszcza chmurkę. Gdy tylko jest zimno (tak już od -2,-3 stopni) to muszę kręcić go kilka razy (4-6) to odpali, przez 5 sek. szarpie no i oczywiście puści chmurę. Gdy tylko go zgaszę, to 2 raz odpali już bez problemu. Zagrzany nie puszcza chmury nawet na wysokich obrotach, nie ma problemu z przyspieszaniem i z osiąganiem prędkości w granicy V-max.
    Ostatnio edytowane przez mop ; 28-12-2012 o 22:09

  10. #9
    Pieszy
    Opis
    ford mondeo 2.0 tddi
    Od
    03 May 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    witam. nie chcę się mądrzyć, ale pomyślał bym o wymianie pompki pomocniczej paliwa. ja jestem świeżo po wymianie i podobne problemy zniknęły.

    ---------- Post added at 21:23 ---------- Previous post was at 21:14 ----------

    aaa, no i jeszcze może to być zapowietrzony układ paliwowy, może cofać się paliwo do zbiornika. Tylko że to raczej nawet na plusie powinien problem występować.

  11. #10
    Pochłaniacz prostych Awatar jerzu
    Imię
    Dariusz
    Model
    Ford Focus MK3 `17
    Silnik
    1.5 TDCi 95KM
    Od
    07 Mar 2012
    Mieszka w
    Warszawa - Ursynów
    U mnie dziś też nie odpalił. Auto stało ponad dwa tygodnie nie odpalane. Rozrusznik kręci, ale silnik nawet nie chce załapać. Wcześniej nie miałem żadnych problemów z odpalaniem, silnik ruszał od pierwszego kopa, nawet po tygodniowym postoju.
    Dariusz "jerzu" Niemczyński Ford Focus 1.5 TDCi 95KM `17

Podobne wątki

  1. [TD MkII] Pompa wtryskowa firmy Lucas, 1999 rok mondeo, nie odpala, pstryka.
    By witek00 in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 27-08-2013, 20:57
  2. [TDDi MKIII] Pompa wtryskowa albo paliwowa...nie odpala
    By walhalm in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 28-10-2011, 17:24
  3. [MkIII] nie odpala na mrozie
    By koberad in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 24-02-2011, 23:10
  4. [MkI] Pompa wtryskowa MK1 1,8 TD????
    By zychoo in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 27-02-2008, 11:48

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów