+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 20
  1. #1
    GregWPR
    Gość

    Diesel czy benzyna

    Witam.
    Jako, ze vałka idzie w inne ręce i kupuje cos mlodszego, zastanawiam sie, czy isc w strone benzyny+LPG czy diesla.
    Od stycznia zmienia mi sie sposob dojazdu do pracy. Bede smigal okolo 4km przez miasto i reszta jakies 20km autostrada i trasa szybkiego ruchu (w jedna strone). Dodatkowo dwa razy w miesiacu traska ok. 400km do WPR-Kielce-WPR, wiec w sumie wychodzi to: 4X5X50 + 2X400 = 1800KM miesiecznie co daje mniej wiecej 22 tys. km rocznie.

    Do tej pory jezdzilem trase Pruszkow - centrum Warszawy Alejami Jerozolimskimi, wiec co chwila swiatla itd. i vałka połykała na tej trasie jakies 13,3L LPG. Z raportow spalania na autocentrum.pl wynika, ze 2.0TDCI spalilby mi podobnie. Nigdy nie mialem diesla i stad moje pytanie:

    czy w tym cyklu paliwo do 2.0TDCI wyjdzie duzo drozej niz gaz do Vałki?

  2. # ADS
    Reklama
     

  3. #2
    Pochłaniacz prostych Awatar linkgrabber
    Imię
    Grzesiek
    Model
    Mercedes
    Silnik
    E
    Opis
    +cbf1000
    Od
    15 Sep 2011
    Mieszka w
    Koło
    Liczysz ze diesel spali Ci 13 litrow na tej trasie? Gwarantuje Ci, że serio musialbys sie postarac żeby tyle mieć

    Powiedz jaki fundusz i jakiego auta szukasz bo to też ma znaczenie

  4. #3
    Niedzielny kierowca Awatar lukasz2525
    Model
    Mondi mk3 2004 2.0 Tdci 130 km / Focus mk2 2007 1.6 Tdci 110 km / Focus mk2 fl 2008 2.0 Tdci 136 km
    Silnik
    2.0 136 KM
    Od
    24 Oct 2010
    Mieszka w
    Wrocław
    Mój 2.0 Tdci w trasie przez wioski ( przyspieszanie-zwalnianie , wyprzedzanie co chwilę ) 5 - 5.5 pokazuje , rekord który mi pokazywał to 4.8l/100km , także myślę , że na autostradach i drogach ekspresowych można 5 litrów liczyć w diesel'u , nie wiem po ile teraz paliwo stoi , dajmy że 5,60 zł , to ci wyjdzie 28 zl na 100 km x 220 , to daje 6160 zł za 22 tysiące km po tych autostradach , teraz zależy ile wciągnie gazu , powiedzmy że gaz kosztuje połowę ON ( totalnie się nie orientuję w cenach gazu , strzelam że koło 2,80 ) , to wtedy 10l/100 km jest granicą , jeżeli benzyna będzie palić więcej np.12 , 15 i tak dalej , to wychodzi gaz drożej , jeżeli spali mniej niż 10 , to gaz wychodzi taniej .

  5. #4
    GregWPR
    Gość
    Linkgrabber. zieki za odpowiedz. Moje pytanie brzmi: czy drozej wyjdzie paliwo do diesla, czy do benzyny+LPG przy takich trasach. Jasna sprawa, ze diesel nie spali 13 litrow na setke, chyba, ze bede jechal na wstecznym z butem w podlodze

    Szukam MK3 po lifcie (oczywiscie im mlodszy tym lepszy) 2.0TDCI 136KM z mysla o zaczipsowaniu u Heko.
    Budzet... Jakies 20 tysiecy (moze da sie ze dwa dolozyc, no chyba, ze mega dobre auto sie trafi to te piec tez dorzuce, jak bede pewny, ze u Paolo nie zostawie kolejnej piątki za pierwszą wizytą).

    Lukasz, te 10L/100km LPG na pewno Vałka wciąga (to raczej minimum w trasie przy predkosci okolo 110km/h), wiec z tego, co piszesz, wyjdzie mi mniej wiecej to samo.
    Ostatnio edytowane przez GregWPR ; 30-12-2012 o 02:05

  6. #5
    Pochłaniacz prostych Awatar linkgrabber
    Imię
    Grzesiek
    Model
    Mercedes
    Silnik
    E
    Opis
    +cbf1000
    Od
    15 Sep 2011
    Mieszka w
    Koło
    Pomyśl o 2.2

    Z benzyn to 2.0 no i V-ki, 1.8 to troche mało

  7. #6
    GregWPR
    Gość
    Vałki juz nie chce Mega-giga-super zaje...y silnik dla kombiaka, ale mysle, ze powroce do silnika rzędowego z powodu kosztow ew. remontu Wczesniej mialem MK2 z 2.0 benzyna i oprocz wymiany oleju i filtrow nie robilem przy nim nic (silvertop). Na forum focusklub... Heko pisze znow, ze 2.0TDCI sa bardzo dobre i "pancerne", wiec kieruje sie jego sugestia.
    Zastanawiam sie tez w ogole, czy nie szukac Focusa, ale d...a tak mi sie przyzwyczaila do wygodnych foteli mondków, ze nie wiem, czy taki przeszczep by sie udal

  8. #7
    Pochłaniacz prostych Awatar linkgrabber
    Imię
    Grzesiek
    Model
    Mercedes
    Silnik
    E
    Opis
    +cbf1000
    Od
    15 Sep 2011
    Mieszka w
    Koło
    No ale to chyba pisał o silnikach które są w mk4 mondeo, w focusie też one są

    Wiadomo, że możesz kupic mine zarówne w beznynie jak i dieslu.

  9. #8
    Niedzielny kierowca Awatar mieczu
    Imię
    Piotr
    Model
    M6 GJ
    Silnik
    2.0 Sky-Active
    Opis
    '15
    Od
    22 Jul 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez GregWPR Zobacz posta
    Pruszkow - centrum Warszawy Alejami Jerozolimskimi, wiec co chwila swiatla itd. i vałka połykała na tej trasie jakies 13,3L LPG
    jaką cudem ? czary to cycuś ?

  10. #9
    GregWPR
    Gość
    Ano takim cudem Rano jeszcze w miare: wyjazd z WPR okolo 6:40 i dojazd w okolice SGH gdzies 7:10 Juz sam wyjazd z WPR to jakies 10 min. bo teraz ul. Prusa jest dojazdową do A2 (z niej skreca sie na wiadukt i dalej jedzie do autostrady), wiec koreczek, a ci co omijaja Prusa powoduje koreczek na Wojska Polskiego
    Po drodze jest z 8 skrzyzowan ze swiatlami, przy pomniku lotnika stoi sie co najmniej 2 zmiany swiatel... no i tak to wychodzi Rano jeszcze pikus... W druga strone... przy GUSie skret w lewo...pozniej wbijanie sie na Wawelską...Pozniej swiatla przy pomniku lotnika, nastepnie przy Grójeckiej.... Pozniej przewężenie za Łopuszańską, nastepnie budowy wiaduktow i spowolnienia w tych miejscach... Pozniej zwezenie do jednego pasa na wjezdzie do WPR i oczywiscie po drodze swiatla I tak wychodzi 320km na 44L LPG czyli 13,7 L

  11. #10
    Kursant Awatar sistom
    Imię
    Tomasz
    Opis
    Mondeo MK2 1,8 TD
    Od
    06 Jan 2012
    Mieszka w
    Tomaszów Maz
    Też miałem taki problem czy Lpg czy TD pierwszy disel, zakupiłem TD i poruszam się już tym samochodem od ponad roku na razie nie żałuje przy zmianie samochodu też będę chciał D.Sporo mniej kłopotów niż z gazem, tankujesz tylko jedno paliwo, tańszy przegląd, bez problemów z przewodami i parownikiem no i ten zapach gazu. Ludzie piszą że taniej na gazie ale nie doliczają paliwa na którym trzeba odpalic i troszkę jednak jechac żeby przerzucił na gaz.

  12. #11
    GregWPR
    Gość
    Zgadza sie, a szczegolnie zimą W chwili obecnej przewaza opcja z silnikiem 2.0TDCI z zamiarem chipsa na 170KM. Nie powinienem odczuc jakos specjalnie roznicy miedzy tym a vałką. Z opinii i wlasnoręcznych wyliczeń wychodzi mi, że koszty paliwa będą porównywalne.

  13. #12
    Niedzielny kierowca Awatar tomascor
    Imię
    Tomek
    Opis
    MK2 2.5v6 LPG STAG300
    Od
    03 Jul 2009
    Mieszka w
    Rumia
    Cytat Zamieszczone przez GregWPR Zobacz posta
    Zgadza sie, a szczegolnie zimą W chwili obecnej przewaza opcja z silnikiem 2.0TDCI z zamiarem chipsa na 170KM. Nie powinienem odczuc jakos specjalnie roznicy miedzy tym a vałką. Z opinii i wlasnoręcznych wyliczeń wychodzi mi, że koszty paliwa będą porównywalne.
    Tak więc dodam swoje 5gr. jak widać w moim podpisie jeździłem nie jednym dieslem ... Prosty rachunek - zima , problem z odpalaniem nie koniecznie usterka silnika tylko np słaba ropa ( pomijam fakt uszkodzeń które nie są tanie do usuwania zwłaszcza TDCI MKIII ) , benzyna z lpg hmmm ... generalnie każda usterka nie jest jakaś specjalnie kłopotliwa ... Co do twojego pytania szybki rachunek ( ceny średnie )

    ON

    wspomniane wyżej zużycie ok 5L( sorki ale nie wieżę że w mieście tyle weźmie chyba z żaglem ,trasa możliwe ) - 6L*5.50zl ( średnio ) 33zl ( 100km ) ... czyli 33*18*12 7128zł to był by roczny rachunek za ON

    PB+LPG

    silniki 2.0-2.5 ( osiągi jak sam wiesz 2.5 zdecydowanie żwawszy ) zużycie obu aut jest na podobnym poziomie - 12L LPG ( średnio ) 12*2.60=31.20*18*12=6739zl na rok

    wybierz sam


    Bylo: Kaszel , Mercedes 2.3 106PS AUTOMAT , Passat B3 1.9TD , Uno 1.0 , Brava 1.9D , Marea 2.4TD 125PS, Mondeo MK2 1.8TD Kombi , Passat B5 1.8 20V... Jest MK2 2.5v6 LPG

  14. #13
    Pochłaniacz prostych Awatar linkgrabber
    Imię
    Grzesiek
    Model
    Mercedes
    Silnik
    E
    Opis
    +cbf1000
    Od
    15 Sep 2011
    Mieszka w
    Koło
    Cytat Zamieszczone przez GregWPR Zobacz posta
    2.0TDCI z zamiarem chipsa na 170KM
    sam program tyle nie zdziała


    Cytat Zamieszczone przez tomascor Zobacz posta
    zużycie obu aut jest na podobnym poziomie - 12L LPG
    W mieście?


    Cytat Zamieszczone przez tomascor Zobacz posta
    generalnie każda usterka nie jest jakaś specjalnie kłopotliwa
    Zwlaszcza obrocone panewki czy wydmuchiwana uszczelka pod glowica

  15. #14
    Niedzielny kierowca Awatar tomascor
    Imię
    Tomek
    Opis
    MK2 2.5v6 LPG STAG300
    Od
    03 Jul 2009
    Mieszka w
    Rumia
    Cytat Zamieszczone przez linkgrabber Zobacz posta
    Cytat Zamieszczone przez GregWPR Zobacz posta
    2.0TDCI z zamiarem chipsa na 170KM
    sam program tyle nie zdziała


    Cytat Zamieszczone przez tomascor Zobacz posta
    zużycie obu aut jest na podobnym poziomie - 12L LPG
    W mieście?


    Cytat Zamieszczone przez tomascor Zobacz posta
    generalnie każda usterka nie jest jakaś specjalnie kłopotliwa
    Zwlaszcza obrocone panewki czy wydmuchiwana uszczelka pod glowica
    Zapewne nie uwierzysz ... Sekwencja dobrze ustawiona , jazda normalna u mnie wychodzi 11.90L jak w podpisie ... Nie mniej nie więcej , 2.0 identycznie , to nie jest konstrukcja silnika z przed 20lat gdzie na jedne cylinder przypadały 4litry paliwa ( myślę o Vkach ) to jest już mit że 2.5 wyżłopie normalnie jadąc 20l/100 ... Co do usterek ... przy kwocie jaka wchodzi w rachubę hmmm ciekawa teoria , po drugie pojemności rzędu 2.5 w pb nie mają mega przebiegów tak jak diesel , kolejna sprawa uszczelka to i w dieslu strzeli zwłąszcza chipowanym wiem co mówię ... To jak się licytujemy to szybki rachunek :

    - diesel : pompa wtryskowa , wtryski , dwumasa ... zaden z elementów nie jest tani , do tego 99% szans na naprawę tego w ciągu pierwszego roku ... No i przypadłość TDCI i ich wady fabrycznej

    - PB 2.0 latające klapki , iii.... i nic poza tym jeśli chodzi o silnik ... Panewki to przypadłość przebiegów ponad 300tyś i to jeszcze dużo zależy od właściciela ... 2.5v6 fakt uszczelki pod głowicą ( tylko i tu jest ale ... dużo przypadków mylnej diagnozy i przez co naciąganie klienta na koszty i fama że 2.5 norma uszczelka ) ... Panewki hmmm nie słyszałem ...

    To na tyle na wstęp , nie trzeba być znawcą by zauważyć że diesle zaczynają być mało ekonomiczne w eksploatacji ... Niestety ( nad tym sam ubolewam byłem miłośnikiem klekotów ) niezawodne ,jadące na wszystkim diesle już umarły albo stoją w garażu i są pieszczone przez swoich właścicieli ( sam znam taką osobę 1.6D i stan IGŁA ) ... Natomiast patrząc choć by na rynek aut , PB jest on the top ... Bez dwóch zdań ... między innymi z powodu małej awaryjności ( kolejny mit z przed 20lat - benzyna ,ciągłe problemy z zapłonem ,wilgocią ,cewkami itp. )

    Uffff... , bez obrazy dla nikogo ... po prostu wyraziłem swoje zdanie


    Bylo: Kaszel , Mercedes 2.3 106PS AUTOMAT , Passat B3 1.9TD , Uno 1.0 , Brava 1.9D , Marea 2.4TD 125PS, Mondeo MK2 1.8TD Kombi , Passat B5 1.8 20V... Jest MK2 2.5v6 LPG

  16. #15
    Kursant Awatar Gościu42
    Imię
    Włodek
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.2 TDCi 155 KM
    Opis
    HTB 06'
    Od
    30 Jul 2011
    Mieszka w
    Lublin
    Cytat Zamieszczone przez tomascor Zobacz posta
    - diesel : pompa wtryskowa , wtryski , dwumasa ... zaden z elementów nie jest tani , do tego 99% szans na naprawę tego w ciągu pierwszego roku ...
    No tutaj, to już przesadziłeś...

    W/g mnie, jak mawiał nasz były prezydent... ,, Som wszystkiego plusy dodatnie i ujemne...,,

    Było MKI 1.6 93' Jest MKII 1.8 16V 99' i MKIII 2.2 TDCi 06' - pierwsze,które ''jedzie...''

  17. #16
    Niedzielny kierowca Awatar tomascor
    Imię
    Tomek
    Opis
    MK2 2.5v6 LPG STAG300
    Od
    03 Jul 2009
    Mieszka w
    Rumia
    Może trochę tak lecz wypisałem podstawowe bolączki diesla ... Nie mówię że się trafią ale ...

    PS. Nie neguję diesla ,sam jeździłem i miło wspominam lecz , obecne diesle mają swoje nalatane a i fabryki "mniej" przykładają się do bezawaryjności
    Ostatnio edytowane przez tomascor ; 06-01-2013 o 20:25


    Bylo: Kaszel , Mercedes 2.3 106PS AUTOMAT , Passat B3 1.9TD , Uno 1.0 , Brava 1.9D , Marea 2.4TD 125PS, Mondeo MK2 1.8TD Kombi , Passat B5 1.8 20V... Jest MK2 2.5v6 LPG

  18. #17
    Pochłaniacz prostych Awatar linkgrabber
    Imię
    Grzesiek
    Model
    Mercedes
    Silnik
    E
    Opis
    +cbf1000
    Od
    15 Sep 2011
    Mieszka w
    Koło
    Cytat Zamieszczone przez tomascor Zobacz posta
    to nie jest konstrukcja silnika z przed 20lat
    No akurat sama konstrukcja V-ki tyle ma, pomysl jaki mamy rok

    Cytat Zamieszczone przez tomascor Zobacz posta
    dwumasa
    benzyna go nie ma co? poszukaj dobrze na forum ilu ludz juz to wymianialo.


    Co do reszty nie chce mi sie komentowac, takich tematow bylo duuuzo na forum i wszystko można znaleźć, patrzac na liste Twoich diesli to nic tam ciekawego nie było i nic dziwnego, że teraz lepiej jeździ Ci sie benzynakiem

    ---------- Post added at 19:27 ---------- Previous post was at 19:26 ----------

    Cytat Zamieszczone przez tomascor Zobacz posta
    lecz wypisałem podstawowe bolączki diesla
    Jesli ktos kupi tdci po lifcie za 9 tysiecy to tak, czy diesel czy benzyna można kupić trupa i ładowac pozniej w niego kase.

    ---------- Post added at 19:28 ---------- Previous post was at 19:27 ----------

    Cytat Zamieszczone przez tomascor Zobacz posta
    obecne diesle mają swoje nalatane
    Przed chwila pisales, że nie oplaca sie miec diesla wiec czemu ludzie robia nim wieksze przebiegi? Wszyscy nie piotrafia liczyć?

  19. #18
    Niedzielny kierowca Awatar tomascor
    Imię
    Tomek
    Opis
    MK2 2.5v6 LPG STAG300
    Od
    03 Jul 2009
    Mieszka w
    Rumia
    Grzesiek , nie jeździłem szczytem techniki i nie mówię że źle mi się niemi latało , były to proste diesle a co za tym idzie nie było za dużo kłopotów z tymi autami , zdanie jaki mam pochodzi z mk3 '04 firmowy po 140k ( 5lat wiek auta ) wtryski ( ropa Orlen , LOtos ) 240k ( 6.lat ) dwumasa dwa razy w międzyczasie . To było mondeo , kolega z firmy dostał szmelcvagena i co 2.0TDI 140km , pęknięta głowica potem wtryski masakra ... Paliwo normalne ... Zaraz napiszesz że VW miał wtopę z silnikiem 2.0 , ale i Ford nie zasłynął z TDCI ... Tak można wymieniać , tyle że takie wtopy słyszy się o dieslach ,jakoś o PB mało tego jest jak już się pojawi ... Generalnie decyzja należy do Grega , ty masz swoje rację co do diesla a ja swoje do PB ...

    Czemu robią większe przebiegi ... Już piszę ... Auta z dieslem = firma zwroty za paliwo itp. Potem te auta idą do p.Gienka on z 350tys -149tys ( w polce auto nie ważne czy ma 5lat czy 20lat musi mieć poniżej 200tys ) . PB dopiero teraz zostało zauważone przez szefostwo firm ... Zauważ że na rynku aut używanych PB jest dużo droższe niż przed np pięciu laty ... Zakup np MK3 z 2.0TDCI '02 za kwotę w 10-13tys nie jest kłopotem i to nie jest śmietnik... A PB ten sam rok od 12-16tys Polacy to centusie i liczą koszty ... tak więc jak kiedyś diesla kupowało się drożej ale za to paliwo i eksploatacja były niskie , a PB paliwo i milion kłopotów , tak teraz diesle to zagadka pb szansa na tańszą jazdę po przez LPG ... A osiągi,kultura pracy hmmm sprawa indywidualna ... Zapewne za chwilę kolejny raz skrytykujesz moją wypowiedź no nic masz prawo ... na tym kończę moje wypociny
    Ostatnio edytowane przez tomascor ; 06-01-2013 o 21:03


    Bylo: Kaszel , Mercedes 2.3 106PS AUTOMAT , Passat B3 1.9TD , Uno 1.0 , Brava 1.9D , Marea 2.4TD 125PS, Mondeo MK2 1.8TD Kombi , Passat B5 1.8 20V... Jest MK2 2.5v6 LPG

  20. #19
    Pochłaniacz prostych Awatar linkgrabber
    Imię
    Grzesiek
    Model
    Mercedes
    Silnik
    E
    Opis
    +cbf1000
    Od
    15 Sep 2011
    Mieszka w
    Koło
    Znam auto które przy takim przebiegu maja nadal seryjna dwumase

    To, że ktos wymienil przy służbówce 2 rayz to wina kierowcy który nie potrafi jezdzic samochodem albo warsztatu ktory nie potrafil jej dobrze zalozyc.
    W benzynie pewnie też by popsul taki talent, niektorzy nie potrafia uszanowac wlasnego samochodu a co dopiero służbówki wiec takie porowania sa troche bez sensu

    A co do 2.0 VW to tak zgadzam sie
    Ostatnio edytowane przez linkgrabber ; 06-01-2013 o 20:57

  21. #20
    GregWPR
    Gość
    Cytat Zamieszczone przez linkgrabber Zobacz posta
    Cytat Zamieszczone przez GregWPR Zobacz posta
    2.0TDCI z zamiarem chipsa na 170KM
    sam program tyle nie zdziała
    Nie wiem, nie wiem. Jak nie uda sie 170 to moze byc i 160 W Foce II z 2.0TDCi Heko chyba robi okolo 170.
    Czy chip rzeczywiscie powoduje szybsze wypalanie uszczelki??? Jakos nigdzie tego nie wyczytalem...

    Co do samego tematu, to nie ma co zaczynac kolejnej wojny PB vs. ON. Wszystko zalezy od kierownika i egzemplarza auta. Moja Vałka stracila szczelnosc po prawie 300tys. km i w sumie moge powiedziec, ze vałki sie rozszczelniaja. Z drugiej strony moj znajomy jezdzil vałką, tyle ze Mk2 i mial przejechane 350tys. i tylko plyny wymienial. Sprzedal auto w bardzo dobrym stanie i zalowalem, ze nie wzialem kiedys od niego, jak mi proponowal.

    Mam mętlik w głowie, bo diesel ladnie mozna podrasowac i calkiem tanio jezdzic. Z drugiej strony do beny mozna zalozyc LPG i jezdzic jeszcze taniej. Postanowilem poszukac wiernej kopii swojej Vałki, tylko z 2L silnikiem i co sie trafi, to sie trafi. Nie bede patrzyl na rodzaj paliwa. Musi byc Ghia z jasna skora, tempomatem, podgrzewanymi fotelami, ksenonami i klimatronikiem. Howgh A.. i jeszcze koniecznie black panther

Podobne wątki

  1. Diesel czy benzyna
    By Tasioreq in forum Kupujemy Mondeo
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 18-03-2013, 15:20
  2. diesel czy benzyna
    By Matush2904 in forum Kupujemy Mondeo
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 05-09-2011, 19:15
  3. [MkII] sprężarka diesel a benzyna
    By MMM in forum Klimatyzacja i wentylacja
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 03-03-2007, 22:59
  4. mkIII- benzyna czy diesel
    By rav in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 29-01-2007, 12:47
  5. MKI 94-95. Co kupić diesel czy benzyna???
    By brabender in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 40
    Ostatni post / autor: 25-10-2005, 23:11

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów