+ Odpowiedz w tym w±tku
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Poka¿ wyniki od 1 do 20 z 26
  1. #1
    Zielony listek Awatar wojmax
    Opis
    MK II TD 1,8 KOMBI '98 r
    Od
    12 Jun 2008
    Mieszka w
    Wroc³aw

    Jak o¿ywiæ - zregenerowaæ akumulator bezobs³ugowy

    Poniewa¿ mój 2 letni akumulator zacz±³ wskazywaæ objawy padaczki, a nie mam ochoty wydawaæ znowu ponad 300 PLN na nowy, postanowi³em przed³u¿yæ mu ¿ywotno¶æ o ³adnych kilka lat, krêc±c przy tym poradnik jak to siê robi.
    Zapraszam do obejrzenia i sprawdzenia jak ³atwo mo¿emy unikn±æ niema³ych wydatków zwi±zanych z zakupem nowego aku

    https://www.youtube.com/watch?v=TeClNwc2vlM

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Niedzielny kierowca Awatar mondeomariusza
    Imiê
    Mariusz
    Opis
    Ford Mondeo 1.8TD 2000r.
    Od
    07 Jun 2012
    Mieszka w
    M³awa
    Bardzo ciekawe;-)

  4. #3
    Mistrz pobocza
    Imiê
    Tomek
    Model
    Fokus Kombi
    Silnik
    1.5 TDCi 95KM
    Opis
    Mondeo na jaki¶ czas musia³em odstawiæ
    Od
    10 May 2011
    Mieszka w
    Wroc³aw
    ciekawe ciekawe
    szkoda tylko ¿e nie pokazano etapu wiercenia, ani jak autor wyznaczy³ miejsca wiercenia (czy mi siê zdaje czy jedna dziura by³a od pocz±tku filmu?) - aku wygl±da na czarny wiêc raczej nie widaæ z zewn±trz gdzie znajduj± siê cele
    przy okazji pytanie upewniaj±ce - rozumiem ¿e plastik z wiercenia który dostanie siê do ¶rodka nie bêdzie mia³ jakiego¶ negatywnego wp³ywu na aku?

  5. #4
    Zielony listek Awatar Lotar
    Imiê
    Mariusz
    Model
    MKII
    Silnik
    2.5 ST200 205 KM
    Opis
    by³ MKI 2,5 V6 170KM sedan
    Od
    21 Jan 2011
    Mieszka w
    Toruñ
    I nastêpne pytanie, kiedy taki zabieg robiæ? Po 3-ech latach, czy jak akumulator zaczyna padaæ? Swoj± drog± autor nie wysili³ siê zbytnio, aby pokazaæ i obja¶niæ krok po kroku ca³y zabieg.

  6. #5
    Kursant
    Imiê
    bogumi³
    Opis
    mkII
    Od
    07 Aug 2011
    Mieszka w
    radom
    Cytat Zamieszczone przez Lotar Zobacz posta
    I nastêpne pytanie, kiedy taki zabieg robiæ? Po 3-ech latach, czy jak akumulator zaczyna padaæ? Swoj± drog± autor nie wysili³ siê zbytnio, aby pokazaæ i obja¶niæ krok po kroku ca³y zabieg.
    tak to pytanie jest decyduj±ce kiedy?
    mamy aku na gwarancji(np 2 lata) to nie ruszamy bo gwarancja.a w tym czasie elektrolitu ju¿ mo¿e brakowaæ.
    obstawiam ,¿e jakie¶ 99% ludzi skorzysta z poradnika jak ju¿ alumulator bedzie wykazywa³ niedomagania. niedomagania bior± sie nie z tego ,¿e brakuje nam elektrolitu.problemem( tak jak mnie uczyli)jest skutek braku elektrolitu,reakcje zach±dz±ce i wyginanie siê p³ytek.niestety uzupe³nienie wody w akumulatorze nie przywróci nam jego sprawno¶ci,a jedynie do dopu¶ci do dalszej "degradacji".
    sposób autora tego filmiku nie jest z³y,ale tylko do kontroli stanu p³ynu.
    tyle¿e ju¿ na gwarancji nale¿a³o by wykonaæ takie otwory rewizyjne( wiadomo utrata gwarancji), bo ju¿ wtedy nastêpuje utarta p³ynu.
    po tym jak ju¿ aku pada wszelkie reanimacje nie daj± za du¿o. wiedz± o tym wszyscy starsi u¿ytkownicy akumulatorów obs³ugowych.po co dawniej by by³o kupowaæ nowy aku,kiedy by wystarczy³o dodaæ wody za 3 z³.
    pozdrawiam

  7. #6
    Zielony listek Awatar wojmax
    Opis
    MK II TD 1,8 KOMBI '98 r
    Od
    12 Jun 2008
    Mieszka w
    Wroc³aw
    Wiêc tak: wiercenia faktycznie brak³o na filmie bo pomaga³ mi w filmowaniu dzieciak który nie nagra³ oczywi¶cie tego co trzeba; jak przysz³o do monta¿u filmiku okaza³o siê ¿e tej sekwencji nie ma a szkoda
    Co do wyznaczenia miejsca to na boku akumulatora widaæ dok³adnie w którym miejscu s± cele pomimo ¿e aku jest czarny. Mniej wiêcej na ¶rodku ka¿dej celi zacz±³em wierciæ. Widoczny na filmie jeden otwór jeszcze przed wierceniem to nie oryginalny odpowietrznik tylko jakie¶ zag³êbienie 3 mm bez dostêpu do wnêtrza. Nie ma obawy ze przy wierceniu co¶ wleci do ¶rodka poniewa¿ wiert³o " ci±gnie wióra " do góry a ¿e jest to plastik, nie kruszy siê i nie ³amie, pozostaje w postaci jednej sprê¿ynki któr± chwytamy i mamy czysto w ko³o otworu. Teraz na temat kiedy zrobiæ taki zabieg, czy po dwóch latach czy dopiero jak zacznie padaæ ? Mnie w³a¶nie skoñczy³a siê gwarancja i niemal równo zacz±³em odczuwaæ jak akumulator bardzo os³ab³. Wydaje mi siê ¿e te dwa lata na które daj± gwarancje to jest ten okres w którym elektrolitu powinno wystarczyæ pomimo odparowania i to jest tak obliczone przez producenta. Nastêpnie poziom elektrolitu spada poni¿ej minimum i jak nie uzupe³nimy w porê wod± destylowan± to amen. Proponuje to wykonaæ zaraz po skoñczonej gwarancji. Uszkodziæ nic nie mo¿emy a jedynie wyd³u¿ymy ¿ycie naszemu aku.

  8. #7
    Kursant
    Imiê
    bogumi³
    Opis
    mkII
    Od
    07 Aug 2011
    Mieszka w
    radom
    tylko ¿e jak odczuwamy spadek wydajno¶ci akumulatora ( jak u ciebie), nie wynika to z tego ¿e poziom elektrolitu opad³ do minimum.raczej z tego ¿e nie by³ uzupe³niony na czas i uleg³y zniekszta³ceniu p³ytki. i mimo uzupe³nienia wod± nie naprawimy tego i ju¿ na tyle na ile by³y ods³oniête p³ytki akumulator ju¿ nie pracuje. je¿eli np. aku umar³ ju¿ w 30 %, a mimo to mocy wystarcza na bezproblemowe korzystanie z niego stosuj±c twój zabieg nie doopuszczamy do dalszej utraty pojemno¶ci akumulatora.i wtedy naprawde warto.je¿eli ju¿ aku nie pozwala odpaliæ samochodu po nocce to nie wierze ,aby co¶ takiego mia³o mu wróciæ ¿ycie

  9. #8
    Poch³aniacz prostych Awatar linkgrabber
    Imiê
    Grzesiek
    Model
    Mercedes
    Silnik
    E
    Opis
    +cbf1000
    Od
    15 Sep 2011
    Mieszka w
    Ko³o
    Wydaje mi siê, ¿e Twój akumulator ma ¶ci±gana t± klapke i niepotrzebnie robi³e¶ otwory

    Ja widzialem juz kilka takich klapek, po jej zdjeciu korki byly w tej klapce lub rzadziej osobno

  10. #9
    Pogromca zakrêtów Awatar MarekPrint
    Imiê
    Marek
    Model
    Mazda 6 Red:By³o MKIII HB '04, 2,0 PB
    Silnik
    2.0 Benzynka
    Od
    13 Feb 2009
    Mieszka w
    £ód¼/£owicz
    Cytat Zamieszczone przez linkgrabber Zobacz posta
    Ja widzialem juz kilka takich klapek, po jej zdjeciu korki byly w tej klapce lub rzadziej osobno
    Wiêkszo¶æ tz bezobs³ugowych ma dostêp do cel. Kilka te¿ takich spotka³em , albo zaklejone naklej± producenta , albo dobrze zabezpieczona listwa z korkami.

  11. #10
    Zielony listek Awatar wojmax
    Opis
    MK II TD 1,8 KOMBI '98 r
    Od
    12 Jun 2008
    Mieszka w
    Wroc³aw
    w moim przypadku próbowa³em podwa¿yæ do¶æ mocno z ka¿dej strony klapkê ale grozi³o to pêkniêciem ca³ej obudowy; faktycznie rozbiera³em kiedy¶ takie aku z klapk± na zatrzaski ale mój do takich nie nale¿y

  12. #11
    Poch³aniacz prostych Awatar Colorado30
    Imiê
    Adam
    Model
    MKII-MKIII
    Silnik
    2.5 170 KM
    Opis
    Sedan 2,0 97 , Kombi 2001 V-ka
    Od
    07 Apr 2010
    Mieszka w
    Legnica
    No nie moge zaraz padne, bez obrazy ale to nie dorzeczne co ten facet pokazuje, zajmuje sie w pracy akumulatorami i zeby bylo smieszniej sam posiadalem taki sam , identyczny akumulator co gosc na filmie . I ta klapka schodzi i wtedy sie dolewa, a nie ma mozliwosci nawiercenia tak zeby trafic bezposrednio w otwory.PO zatym ciagle dolewanie skroci zywotnosc jeszcze bardziej bo wyparowuje elektrolit i w koncu sama woda zostanie co wiaze sie ze spadkiem napiecia na aku!

    533-593-035 colorado32@o2.pl

  13. #12
    Zielony listek Awatar wojmax
    Opis
    MK II TD 1,8 KOMBI '98 r
    Od
    12 Jun 2008
    Mieszka w
    Wroc³aw
    " I ta klapka schodzi i wtedy sie dolewa, a nie ma mozliwosci nawiercenia tak zeby trafic bezposrednio w otwory"

    skoro masz taki sam aku to spróbuj najpierw j± ¶ci±gn±æ i najlepiej nagraj film jak to robisz

    Kolego nie o¶mieszaj siê nawet, twierdz±c ¿e pracujesz przy akumulatorach

    "PO zatym ciagle dolewanie skroci zywotnosc jeszcze bardziej bo wyparowuje elektrolit i w koncu sama woda zostanie"

    Zg³êb swoj± wiedzê na temat akumulatorów i dowiedz siê czym siê uzupe³nia elektrolit i czy to skraca ¿ywotno¶æ czy j± w³a¶nie przed³u¿a

    Zawsze znajdzie sie kilku malkontentów którzy potrafi± tylko krytykowaæ nie wnosz±c tym samym nic ciekawego.

  14. #13
    Niedzielny kierowca
    Opis
    Sprzedane
    Od
    10 Nov 2008
    Mieszka w
    Szczecin
    Cytat Zamieszczone przez Colorado30 Zobacz posta
    ...PO zatym ciagle dolewanie skroci zywotnosc jeszcze bardziej bo wyparowuje elektrolit i w koncu sama woda zostanie...
    A czy przypadkiem nie jest odwrotnie? Odparowuje woda, a na dnie pozostaje siara - po dolaniu wody, powstaje na nowo elektrolit.
    Poprawcie mnie, je¶li ¼le piszê.

  15. #14
    Zielony listek Awatar wojmax
    Opis
    MK II TD 1,8 KOMBI '98 r
    Od
    12 Jun 2008
    Mieszka w
    Wroc³aw
    dok³adnie jest tak jak martinez07 piszesz

  16. #15
    Poch³aniacz prostych Awatar Colorado30
    Imiê
    Adam
    Model
    MKII-MKIII
    Silnik
    2.5 170 KM
    Opis
    Sedan 2,0 97 , Kombi 2001 V-ka
    Od
    07 Apr 2010
    Mieszka w
    Legnica
    Cytat Zamieszczone przez wojmax Zobacz posta
    Kolego nie o¶mieszaj siê nawet, twierdz±c ¿e pracujesz przy akumulatorach
    czy ty probujesz mnie obrazic , a ty taki fachowiec jestes e wiesz o nich wszystko , czytaj zezrozumieniem piaslem ze mialem takie aku, jak dorwe nastepne udowodnie ci ze praktycznie w kazdym bezobslugowym schodzi ten caly plastik, i to ty zglab wiedze na temat akumulatorow zanim zaczniesz cos pisac

    ---------- Post added at 17:50 ---------- Previous post was at 17:49 ----------

    Cytat Zamieszczone przez martinez07 Zobacz posta
    Cytat Zamieszczone przez Colorado30 Zobacz posta
    ...PO zatym ciagle dolewanie skroci zywotnosc jeszcze bardziej bo wyparowuje elektrolit i w koncu sama woda zostanie...
    A czy przypadkiem nie jest odwrotnie? Odparowuje woda, a na dnie pozostaje siara - po dolaniu wody, powstaje na nowo elektrolit.
    Poprawcie mnie, je¶li ¼le piszê.
    siara jak bedzie sie obkladac to uwali ktoras cele i tyle po aku bedzie!
    Ostatnio edytowane przez Colorado30 ; 06-01-2013 o 18:52

    533-593-035 colorado32@o2.pl

  17. #16
    Kursant
    Imiê
    bogumi³
    Opis
    mkII
    Od
    07 Aug 2011
    Mieszka w
    radom
    napewno trzeba zauwa¿yæ jedno:
    warto sprawdzaæ i uzupe³niaæ wode,
    ale nie ma co siê ³udziæ i myliæ innych tytu³em w±tku - "REGENERACJA" -

  18. #17
    Poch³aniacz prostych Awatar linkgrabber
    Imiê
    Grzesiek
    Model
    Mercedes
    Silnik
    E
    Opis
    +cbf1000
    Od
    15 Sep 2011
    Mieszka w
    Ko³o
    Cytat Zamieszczone przez bogoszkocja Zobacz posta
    "REGENERACJA"
    dokladnie bo regeneracja to troche co innego. Staralem sie kilka razy "ozywic" jakis akumaltor i najczesciej i tak po jakims czasie by³a kiszka

    Zreszt± potrafia sie uszkodzic cele i wtedy ladowanie mija sie z celem

  19. #18
    Niedzielny kierowca Awatar mondeomariusza
    Imiê
    Mariusz
    Opis
    Ford Mondeo 1.8TD 2000r.
    Od
    07 Jun 2012
    Mieszka w
    M³awa
    Fakt jest, ¿e kolega wojmax na pewno chcia³ zrobiæ dobrze, a przecie¿ to siê najbardziej liczy. Ka¿dy ma prawo do b³êdów i nikt ich nie uniknie. Jest takie powiedzonko: ,,Ten siê nie myli, kto nic nie robi". Sam na przyk³ad, ¿e piszê wiele g³upot.

  20. #19
    Poch³aniacz prostych Awatar Colorado30
    Imiê
    Adam
    Model
    MKII-MKIII
    Silnik
    2.5 170 KM
    Opis
    Sedan 2,0 97 , Kombi 2001 V-ka
    Od
    07 Apr 2010
    Mieszka w
    Legnica
    Nikt nie mowi e pisze glupoty , bo tak mozna przedluzyc zywotnosc aku o rok dwa a nie o kilkanascie lat jak ktos tam sie wypowiadal, odkladajaca sie siara z elektrolitu powoduje umieranie cel w srodku, ja sie wcale nie wywyzszam i nie chwale ale robie to w pracy codziennie , bo mam pod soba mnostwo maszyn i mam akumulatorownie pod opieka i wiem co gadam aku jest uradzeniem jak cos elektronicznego , potrafi pasc jak altek dostanie szalu i zacznie wysylac rozne napiecia, a jak zacznie parowac woda to juz calkiem inna bajka, malo wody , obklada sie siara , siara sie oblakada na celach , a po pewnym czasie pali jedna od nadmiaru pradu. Tak ze powiem wam jeszcze ze jak aku jest wywalone i nie dajecie rady odpalic , bron boze nie wolno gazowac jak odpalacie na kable , trza dac troche mu podladowac sie na wolnych , bo i aku i altek dostaje w leb potrafi altek pasc i aku uwalic!

    533-593-035 colorado32@o2.pl

  21. #20
    Zielony listek Awatar Lotar
    Imiê
    Mariusz
    Model
    MKII
    Silnik
    2.5 ST200 205 KM
    Opis
    by³ MKI 2,5 V6 170KM sedan
    Od
    21 Jan 2011
    Mieszka w
    Toruñ
    Panowie to co robiæ i kiedy i czy to ma jaki¶ sens? Powiem tak mam aku od nowo¶ci z dwa lata, "oczko" ¶wieci na zielono, ³adowanie jest ok. Gwarancja 2 lata, czyli praktycznie mo¿na powiedzieæ ¿e ju¿ jej nie ma. Nie wiadomo jak z elektrolitem bo nie widaæ. Póki co z aku nie mam ¿adnych problemów od nowo¶ci ani razu nie musia³em ³adowaæ.
    Co robiæ? Próbowaæ za wczas dobieraæ siê do dekla z celami i ewentualnie uzupe³niaæ na bie¿±co wod± destyl., czy lepiej nic nie ruszaæ?

Podobne w±tki

  1. [MkII] czy da siê zregenerowaæ amorki?
    By Rafal_Blues in forum Podwozie, zawieszenie, napêd i wydech
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 27-10-2009, 19:07
  2. [MkI] 2 lata sta³ nieu¿ywany, jak go o¿ywiæ?
    By Sagge in forum Pozosta³e
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 07-01-2008, 14:19
  3. [MkII] Akumulator bezobs³ugowy - Help
    By Lowlander in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 25-01-2006, 16:36

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie mo¿esz zak³adaæ nowych tematów
  • Nie mo¿esz pisaæ wiadomo¶ci
  • Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników
  • Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów