+ Odpowiedz w tym wtku
Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Poka wyniki od 21 do 32 z 32
    Pogromca zakrtw Awatar danielWr
    Imi
    Daniel
    Model
    Mondeo MKIV,Focus MK2,Czarna Strzaa bez dachu
    Silnik
    2.0+1.6+1.6=345KM
    Od
    08 Jun 2009
    Mieszka w
    Wrocaw
    Jak dla mnie to krokowy. Po odpiciu czujnika wspomaganie nie ma dodatkowego sygnau do wysterowania korkowca i sobie jako radzi.

2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum

Niedzielny kierowca
    Opis
    Sprzedane
    Od
    10 Nov 2008
    Mieszka w
    Szczecin
    Cytat Zamieszczone przez danielWr Zobacz posta
    Jak dla mnie to krokowy. Po odpiciu czujnika wspomaganie nie ma dodatkowego sygnau do wysterowania korkowca i sobie jako radzi.
    No widzisz - jak rozmawiaem z mechanikiem czy nie uyczyby krokowca na podmiank, to stwierdzi, e jak 20 lat naprawia Fordy, to jeszcze nie zdayo mu si, eby winny by temu krokowy.
    Ale 150z za diagnoz zaproponowa i eby zostawi auto na 3h...
    enada.

ps.
    na szczcie to nie moj mechanik, tylko przypadkowy go z warsztatu gdzie "specjalizuj" si w Fordach.
    Mj mechanior nie mia niestety krokowego na podmian
    Ostatnio edytowane przez martinez07 ; 11-01-2013 o 08:25

Niedzielny kierowca
    Opis
    Sprzedane
    Od
    10 Nov 2008
    Mieszka w
    Szczecin
    Dzisiaj odby test wczorajszego dubania - przejechaem ponad 40km przez nasz dzisiejsz super pogod, w wikszoci w korkach.
    Wydawaoby si, e jest ok - po wrzuceniu luzu podczas jazdy, obroty utrzymyway si na poziomie 1000, a po zatrzymaniu schodziy do 750.
    Jednak eby nie byo za sodko, czasem jednak spaday do 500 - fakt, e sporadycznie, ale jednak. Biorc pod uwag ilo dzisiejszych hamowa, to rzeczywicie byo par razy, ale to mnie nie zadowala.
    Zanim wymieni krokowy, to zastanawia mnie akumulator. Gdy kupowaem auto 4 lata temu, kupowaem go ju z tym aku.
    Niestety, mog zmierzy tylko prd, wic standardowo ma 12,(nie pamitam)V, po uruchomieniu silnika aduje na 13,45V, a po wczeniu wszystkiego (czyt. podgrzewanej przedniej szyby, podgrzewanej tylnej szyby + lusterka, ogrzewanie czterech liter kierowcy i pasaera) adowanie spadao do 11,6V. Wiem, e stworzyem bardzo due obcienie, ale czy aby to nie troch za mao?

Kursant
    Imi
    Tomek
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM
    Opis
    MONDEO MK3 HATCHBACK GHIA
    Od
    01 Dec 2012
    Mieszka w
    Nowa Dba
    dobre i to martinez07

Ja mam saby akumulator, samochd dobrze odpala lecz na mierniku do akumulatorw w warsztacie wyszo, e jest sprawny w 40% i wyskoczy napis "ZEPSUTY, DO WYMIANY" Jednak kilka osb wybio mi z gowy, e przygasanie to wina aku. Sam ju nie wiem, naprawd...

Niedzielny kierowca
    Opis
    Sprzedane
    Od
    10 Nov 2008
    Mieszka w
    Szczecin
    Wymiana uszczelki gdyby pomoga, to miabym teraz w 100% brak przygasania obrotw - a jednak par razy si zdarzyo.
    Zastanawiajce, e przy duszej jedzie nastpia poprawa - dlatego pomylaem o aku, bo mia okazj si troch podadowa.
    Niektrzy si z tego miej, poniewa te auto robi sobie samoadaptacj podczas jazdy, ale mimo wszystko zrobiem to na postoju - nie pamitam gdzie to wyczytaem, ale najpierw bieg jaowy do uzyskania temp. roboczej silnika, potem par minut 2tys obr, potem znw par minut bez gazu, potem par min 3 tys obr, potem znw bez gazu, na minut 4-5tys i dopiero w tras.
    Pojed troch normalnie do pracy i poobserwuj - jak znw spadn cho raz obroty, podmieni sobie aku.
    A jak i to nie pomoe, to pozostaj dalej dwa typu - krokowy i czujnik vss
    th1987 czy zmieniae uszczelki na nowe przy swoich operacjach?
    Ostatnio edytowane przez martinez07 ; 12-01-2013 o 11:28

Kursant
    Imi
    Tomek
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM
    Opis
    Od
    01 Dec 2012
    Mieszka w
    Nowa Dba
    Z uszczelek to jedynie wymieniem uszczelki w kolektorze podczas wywalania klapek. Napisz mi na PW dokadnie jakie uszczelki wymienie i jakie to by koszt, prosibym

Ja podejrzewaem akumulator, dlatego e podczas jazdy w trasie i wjedzie do miasta samochd dziaa poprawnie na kadej krzywce. Problem pojawia si gwnie kiedy jed tylko po miecie [kiedy czsto hamuj, stoj w korkach a silnik jest obciony], na krtkich odcinkach.

Teraz zrobiem tras-miasto-trasa-miasto z odczepionym czujnikiem wspomagania i wszystko idealnie. Silnik chodzi jak zoto a obroty trzymaj si idealnie. I to tylko po odczepieniu jednego czujnika. To mnie bardzo zastanawia. Sytuacja dziwna, tak jakby "o jeden czujnik za duo".

Tak samo sytuacja wyglda z nieszczelnociami, lewym powietrzem, wydaje mi si e wtedy kopoty by byy take na biegu jaowym, po odpaleniu itp.

I znw pytanie, gdyby to by walnity krokowiec, tak jak pisze danielWR, to czy obroty na biegu jaowym by nie szalay?

Co do adaptacji, to robiem tak samo jak piszesz, najpierw na postoju, pniej trasa. Innym razem od razu trasa. Wedug mnie efekt ten sam.
    Ostatnio edytowane przez th1987 ; 12-01-2013 o 13:07

Niedzielny kierowca
    Opis
    Sprzedane
    Od
    10 Nov 2008
    Mieszka w
    Szczecin
    PW poszo

Nadal uwaam, e odpicie czujnika wspomagania to nie lekarstwo. Tym bardziej, e ostatnio zapomniaem podczy czujnika przepustnicy jak grzebaem przy aucie i co? Auto te zachowywao si dobrze, nie spaday obroty. Moe tylko przy zmianie biegw troch za to wzrastay, ale nie o to chodzi.
    Lewe powietrze te miaem okazj przewiczy, jak zapomniaem podczy wyk od separatora oleju - auto obroty jaowe miao co koo 1500, silnik przy zmianie biegw podgazowywa, itp. Ale biorc pod uwag malutk nieszczelno, gdzie przy uszczelce, gdzie robi si podcinienie w kolektorze, to nawet maa dawka dodatkowego powietrza moe namiesza. Dlatego wymieniem wszystkie uszczelki.
    Co do krokowca te masz troch racji, bo z tego co czytaem, tam adnej elektroniki nie ma - jedynie elektromagnes, ktrym elektronicznie steruje ECU. Tylko dlaczego niektrym podmiana krokowca pomaga...?
    U mnie spadajce obroty zgray si rwno z momentem padnicia cewki (szarpao autem, pojawi si check), ale te i pocztkiem mrozw.
    Naszukaem si lewego powietrza, to teraz myl e czas poszuka bdw w elektronice - moe co pado od zwarcia w cewce (tyle, e ELM nie pokazuje adnych bdw)
    Ehhh... :/

Kursant
    Imi
    Tomek
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM
    Opis
    Od
    01 Dec 2012
    Mieszka w
    Nowa Dba
    Wiem wiem, e odpicie czujnika nie zaatwia sprawy i te to mnie mczy Tylko czego odpicie chocia jednego z nich [a jak wiadomo jest ich wiele] zaatwia temat i auto zachowuje si wzorowo? Tak jak pisaem, "o jeden czujnik za duo" hehehe

Te skaniabym si szuka problemu w elektronice martinez07.

Mam nadziej, e nasze przemylenia i testy w kocu komu pomog lub jaki inny forumowicz wpadnie na ten waciwy trop...

Pieszy
    Opis
    Mondeo Mk III
    Od
    12 Dec 2010
    Mieszka w
    Biaystok
    tez walczylem , walczylem i walczylem..... w koncu odpuscilem sobie ta nierwna walke z falujacymi obrotami - koszty przerosy moje wkur.... na falujace wolne obroty odpiaem czujnik wspomagania i teraz przy zatrzymtywaniu sie ani drgnie

Niedzielny kierowca
    Opis
    Sprzedane
    Od
    10 Nov 2008
    Mieszka w
    Szczecin
    Pki co, znalazem inne rozwizanie - podmieniem akumulator na inny, bo mj si okaza niedoadowany (albo padlina, to si okae jak wsadz go z powrotem), i problem z falujcymi obrotami jak na razie - znikn!
    Ostatnio edytowane przez martinez07 ; 14-01-2013 o 17:42

Kursant
    Imi
    Tomek
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM
    Opis
    Od
    01 Dec 2012
    Mieszka w
    Nowa Dba
    Ja pki co rozwizanie jak lukasz1985 i wskazwka nawet nie dygnie Ale jestem skonny tak samo zakupi akumulator

@martinez07 - mam nadziej, e to Ci pomoe na stae

Niedzielny kierowca
    Opis
    Sprzedane
    Od
    10 Nov 2008
    Mieszka w
    Szczecin
    Cytat Zamieszczone przez th1987 Zobacz posta
    Ja pki co rozwizanie jak lukasz1985 i wskazwka nawet nie dygnie Ale jestem skonny tak samo zakupi akumulator

@martinez07 - mam nadziej, e to Ci pomoe na stae
    Dziki
    Pki co - tfu tfu - mam spokj z innym akumulatorem.
    adowaem swojego starego dwa razy + dolewka wody destylowanej, bo ciut brakowao.
    Po pierwszym adowaniu aerometr pokaza naadowanie w poowie - zobaczymy, co powie po drugim adowaniu.
    Jak dalej bdzie w poowie, to w sobot jad po Vart Silver 52Ah 520A za 249z

edit :
    No i po przejechaniu ponad 70km na poyczonym akumulatorze, znowu problem z obrotami - ale ewidentnie jest to problem z poborem prdu, wic moe i ten podmieniony aku nie wytrzymuje, bo te ledwie dycha...
    Jutro kupi nowy i zobaczymy.
    W midzyczasie miaem okazj wymieni silniczek krokowy, co z ciekawoci uczyniem, ale na nim jest to samo.
    Wystarczy da ogrzewanie tylej szyby i obroty na luzie lec w d.
    Chyba, e po wymianie robi mu reset ECU?
    Ostatnio edytowane przez martinez07 ; 17-01-2013 o 20:31

Podobne wtki

1. [TDDi MKIII] po wciniciu sprzga syszalny pisk...
    By adilublin in forum Podwozie, zawieszenie, napd i wydech
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 14-02-2011, 00:06
  2. [MkIII] Spadek napicia przy wciniciu sprzga
    By Ry2y in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 01-03-2010, 13:46
  3. [MkIII] MKIII2.0TDDI Popiskiwanie po wciniciu sprzga. Pom
    By Gawell in forum Podwozie, zawieszenie, napd i wydech
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 11-01-2010, 22:30
  4. [MkIII] piszczenie po wciniciu sprzga