+ Odpowiedz w tym w±tku
Poka¿ wyniki od 1 do 19 z 19
  1. #1
    Kursant
    Opis
    ford mondeo mk4
    Od
    07 Oct 2012
    Mieszka w
    poznañ

    Wymiana ¿arówek MK IV Przód

    Witam

    Potzebuje pomocy zwi±zanej z wymian± zarówek W MKIV 2008r przód

    Generalnie chcia³bym sie dowiedziec jakie ¿arówki mam kupiæ(H7, H1,H4) i jak je wymieniæ??? gdy¿ w jednej lampie nie swieci mi postój oraz jazda dzienna( krótkie , swiat³a d³ugie s±
    Sa to zwyk³e zarówki nie ksenony


    Czy posiada moze ktos instrukta¿ jak sie za to zabraæ krok po krokui, i co bym potrzbowa³ do realizacji, gdyz na szybkiego jak zerkna³em bez wyjecia ca³ej lampy chyba nie da rady

    Z góry dziêki za info

    Pozdrawiam Artur

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Mistrz pobocza Awatar dgra86
    Imiê
    Dominik
    Opis
    ford mondeo mk3 2FL 1.8 Pb+LPG
    Od
    22 Dec 2011
    Mieszka w
    zebrzydowice
    Cytat Zamieszczone przez drinkos Zobacz posta
    Witam

    Potzebuje pomocy zwi±zanej z wymian± zarówek W MKIV 2008r przód

    Generalnie chcia³bym sie dowiedziec jakie ¿arówki mam kupiæ(H7, H1,H4) i jak je wymieniæ??? gdy¿ w jednej lampie nie swieci mi postój oraz jazda dzienna( krótkie , swiat³a d³ugie s±
    Sa to zwyk³e zarówki nie ksenony


    Czy posiada moze ktos instrukta¿ jak sie za to zabraæ krok po krokui, i co bym potrzbowa³ do realizacji, gdyz na szybkiego jak zerkna³em bez wyjecia ca³ej lampy chyba nie da rady

    Z góry dziêki za info

    Pozdrawiam Artur
    z tego co czyta³em na forum to ma mk4 jest tak jak w mk3
    u minie wystarczy 2 plastikowe za¶lepki z grilla odkrêciæ i grill wyci±gn±æ a potem w samej pampie s± 2 takie jakby bolce blokuj±ce i po ich wyci±gniêciu ca³a lampa ³adnie wychodzi

    ---------- Post added at 23:02 ---------- Previous post was at 22:57 ----------

    a po drugie to co kolega nie wie co to "szukajka" ???? w ci±gu 30 sekund znalaz³em temat w którym czyta³em o tym
    http://www.mondeoklubpolska.pl/showt...na+%BFar%F3wek

  4. #3
    Mistrz pobocza
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 115 KM
    Opis
    mondeo
    Od
    06 Apr 2008
    Mieszka w
    Kraków
    Witam

    Wymiana ¿arówki = demonta¿ reflektora

    Opis
    http://chomikuj.pl/a_krakow/FORD/Mon...1386487984.pdf

    film
    http://www.youtube.com/watch?v=f_w-5E_H7uM

    Potrzebujesz ¶rubokrêt krzy¿akowy + klucz torks (gwiazdka)

    Jest to te¿ opisane w instrukcji obs³ugi

    Jak nie masz, to instrukcja tutaj
    http://chomikuj.pl/a_krakow/FORD/Mon...2015399045.pdf

    Wykaz ¿arówek
    http://chomikuj.pl/a_krakow/FORD/Mon...1846978509.PNG

    pozdrawiam
    Arturek_67
    Ostatnio edytowane przez Arturek_67 ; 12-01-2013 o 08:36

  5. #4
    Kursant
    Opis
    ford mondeo mk4
    Od
    07 Oct 2012
    Mieszka w
    poznañ
    Witam

    dzieki uprzejme kolego za pomoc

    dzis wymieni³em bez zdanych problemów

    pozdrawiam Artur

  6. #5
    Kursant
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 145 KM
    Opis
    Mondeo
    Od
    03 Jan 2014
    Mieszka w
    Lublin
    Zastanawiam siê, jakie ¿arówki H7 kupiæ:
    - Osram Night Breaker Unlimited
    - Osram Cool Blue
    - Philips Diamond Vision 5000K H7

    Wiem, ¿e Unlimited ¶wieci najmocniej, ale jak ¶wiec± pozosta³e w Mondim - du¿o s³abiej ?

    Generalnie, chcia³bym mieæ mocniejsze ¶wiat³a od standardowych H7, ale jednocze¶nie zmniejszyæ ró¿nicê ró¿nicê w barwie pomiêdzy ledami, a H7 - taki z³oty ¶rodek. ;p

  7. #6
    Kursant Awatar Toffik
    Imiê
    Pawe³
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 143 KM
    Opis
    Titanium
    Od
    27 Jan 2014
    Mieszka w
    Zag³êbie
    Generalnie, chcia³bym mieæ mocniejsze ¶wiat³a od standardowych H7, ale jednocze¶nie zmniejszyæ ró¿nicê ró¿nicê w barwie pomiêdzy ledami, a H7 - taki z³oty ¶rodek. ;p
    Ja znów bym chcia³ co¶ ko³o 6000k
    Stosowa³ kto¶ taki przyk³adowy zestaw ? http://allegro.pl/h7-led-cree-head-l...930792894.html lub h7 led ?

  8. #7
    Kursant
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 145 KM
    Opis
    Mondeo
    Od
    03 Jan 2014
    Mieszka w
    Lublin
    Tylko jaki rozk³ad ¶wiat³a, o¶lepianie innych ?

    Dwie diody Cree (tylko jakie ?? :P ) nie dadz± 2500 lumenów tylko trochê mniej, nie wiem sk±d moc 42W, ale na pewno bêdzie to siê bardzo grza³o.
    Mam jedn± z najmocniejszych diód Cree w lampce rowerowej - XML U2, która ma ok. 900 lumenów, co daje na wyj¶ciu po uwzglêdnieniu wszystkich strat - oko³o 800 Lumenów, jak na rower to bardzo O.K. (ma³o które auto przebija moje ¶wiat³a).

    Ale niech id± w tym kierunku.
    S...
    Ostatnio edytowane przez System ; 04-02-2014 o 21:22

  9. #8
    Kursant
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 145 KM
    Opis
    Mondeo
    Od
    03 Jan 2014
    Mieszka w
    Lublin
    Dzisiaj sobie przypomnia³em, ¿e do drugiego auta kupi³em jaki¶ czas temu H1 Osrama Night Breaker i efekt by³ taki..., ¿e wstawi³em H1 tylko do lewego reflektora (¶wiat³a d³ugie) - do drugiego ju¿ mi siê nie chcia³o, bo praktycznie nie by³o ró¿nicy.

    Bêd±c w sklepie >> jeden z pracowników mia³ za³o¿one Night Breakery Unlimited i przy s³onecznej pogodzie, nie ¶wieci³y na bia³o - zdecydowanie bli¿ej im by³o do ¿ó³tej barwy.

    Kupi³em wiêc Osrama COOL BLUE INTENSE i przed chwil± za³o¿y³em do auta i... w porównaniu do oryginalnych ¿arówek jest bardzo du¿a ró¿nica - kolor bardziej bia³y (ale bez efektu wiejskiego tuningu, barwa ¶wiat³a 4000 - 4200K) i co najwa¿niejsze jest zdecydowanie wiêcej ¶wiat³a
    Nie wiem, jakie ¿arówki daje Ford na pierwszy monta¿, ale wybitnie s³abe ¿arówki H7.

    Przy zamoncie/wymoncie reflektorów szczególnie po raz pierwszy warto okleiæ zderzak i b³otnik ta¶m± malarsk± - ³atwo zadrapaæ róg b³otnika, szczególnie prawego.
    Wymont poszed³ szybko, zamont lewego te¿, ale z prawym walczy³em z 10 minut - na dole reflektora (prawie na ¶rodku) jest kawa³ plastiku, który musi wej¶æ pod jaki¶ profil na dole auta - inaczej lampa nie wejdzie.

    S...
    Ostatnio edytowane przez System ; 04-02-2014 o 21:22

  10. #9
    Pieszy
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 145 KM
    Od
    03 Jul 2014
    Mieszka w
    Radzymin
    Witajcie,
    Wczoraj podczas wymiany ¿arówek od ¶wiate³ mijania zauwa¿y³em, ¿e w lewym reflektorze (kierowcy) brakuje mi takiej metalowej os³ony (przes³ony?) na ¿arówkê, dziêki której ¶wiat³o pada na odb³y¶nik a nie do przodu (nie wiem jak to siê fachowo nazywa). Nawet nie wiem kiedy i jak to mog³o znikn±æ, podejrzewam aso.
    Czy mo¿na co¶ takiego dokupiæ i gdzie?
    Czy da rade to zamontowaæ przez otwór ¿arówki, bez rozklejania reflektora?
    Czy mo¿na je¼dziæ bez tego, nie bêdê o¶lepia³?

    Pozdrawiam

  11. #10
    Pieszy
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 145 KM
    Od
    03 Jul 2014
    Mieszka w
    Radzymin
    Cytat Zamieszczone przez felype Zobacz posta
    Witajcie,
    Wczoraj podczas wymiany ¿arówek od ¶wiate³ mijania zauwa¿y³em, ¿e w lewym reflektorze (kierowcy) brakuje mi takiej metalowej os³ony (przes³ony?) na ¿arówkê, dziêki której ¶wiat³o pada na odb³y¶nik a nie do przodu (nie wiem jak to siê fachowo nazywa). Nawet nie wiem kiedy i jak to mog³o znikn±æ, podejrzewam aso.
    Czy mo¿na co¶ takiego dokupiæ i gdzie?
    Czy da rade to zamontowaæ przez otwór ¿arówki, bez rozklejania reflektora?
    Czy mo¿na je¼dziæ bez tego, nie bêdê o¶lepia³?

    Pozdrawiam
    Pomo¿e kto¶?

  12. #11
    Znawca le¶nych tras
    Imiê
    Jakub
    Model
    XC60
    Silnik
    2.0 D
    Od
    25 May 2005
    Mieszka w
    Bielsko-Bia³a
    Jedynie w komplecie z reflektorem. Albo lampa ze szrotu i zabawa w przek³adanie.

    Posz³o z mizianego fona.
    wypisujê siê z tego kraju...

  13. #12
    Pieszy
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 145 KM
    Od
    03 Jul 2014
    Mieszka w
    Radzymin
    Ok, a bêdzie pasowaæ z angola?
    Da siê to zamontowaæ przez otwór ¿arówki?

  14. #13
    Znawca le¶nych tras
    Imiê
    Jakub
    Model
    XC60
    Silnik
    2.0 D
    Od
    25 May 2005
    Mieszka w
    Bielsko-Bia³a
    Tak. Nie.

    Posz³o z mizianego fona.
    wypisujê siê z tego kraju...

  15. #14
    Kursant Awatar koza
    Imiê
    Marek
    Model
    MKIV
    Silnik
    1.8 TDCI 125KM Turnier
    Od
    14 Apr 2005
    Mieszka w
    Gdzie¶ w po³owie drogi Bydgoszcz-Gdañsk
    Witam, Musia³em po st³uczce kupiæ lampê na aukcji i niestety po jakim¶ czasie dopiero zauwa¿y³em brak tego czego¶ w reflektorze przed ¿arówk±. Na szczê¶cie mam star± lampê z której bez problemu przez otwór ¿arówki da³o siê to wymontowaæ a wiêc nie widzê przeszkód aby to zamontowaæ przez otwór ¿arówki (nie mówiê ¿e bêdzie ³atwo ale jak w koñcu znajdê wolne popo³udnie to siê za to zabiorê i zobaczymy). Druga sprawa to taka, ¿e nie widzê ró¿nicy w ¶wieceniu z tym czym¶ i bez tego (niedawno mia³em przegl±d i diagnosta nic nie stwierdzi³ - ¶wiat³a dzia³aj± i ¶wiec± idealnie) a wiêc raczej to nie ma wiêkszego wp³ywu na ¶wiecenie/o¶lepianie innych. Przygl±dn±³em siê innym autom i faktycznie jakie¶ 80% aut ma takie daszki zakrywaj±ce ¿arówki ale 20% ich nie ma (czubek ¿arówki h7 jest i tak pomalowany/zaciemniony a wiêc nie o¶lepia nikogo).

  16. #15
    Pieszy
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 145 KM
    Od
    03 Jul 2014
    Mieszka w
    Radzymin
    Cytat Zamieszczone przez koza Zobacz posta
    Witam, Musia³em po st³uczce kupiæ lampê na aukcji i niestety po jakim¶ czasie dopiero zauwa¿y³em brak tego czego¶ w reflektorze przed ¿arówk±. Na szczê¶cie mam star± lampê z której bez problemu przez otwór ¿arówki da³o siê to wymontowaæ a wiêc nie widzê przeszkód aby to zamontowaæ przez otwór ¿arówki (nie mówiê ¿e bêdzie ³atwo ale jak w koñcu znajdê wolne popo³udnie to siê za to zabiorê i zobaczymy). Druga sprawa to taka, ¿e nie widzê ró¿nicy w ¶wieceniu z tym czym¶ i bez tego (niedawno mia³em przegl±d i diagnosta nic nie stwierdzi³ - ¶wiat³a dzia³aj± i ¶wiec± idealnie) a wiêc raczej to nie ma wiêkszego wp³ywu na ¶wiecenie/o¶lepianie innych. Przygl±dn±³em siê innym autom i faktycznie jakie¶ 80% aut ma takie daszki zakrywaj±ce ¿arówki ale 20% ich nie ma (czubek ¿arówki h7 jest i tak pomalowany/zaciemniony a wiêc nie o¶lepia nikogo).
    Dziêki za wyczerpuj±c± odpowied¼. Tez siê dok³adnie poprzygl±da³em i nie stwierdzi³em jakich¶ ró¿nic w ¶wieceniu obu lamp. Skoro da siê to zamontowaæ przez otwór ¿arówki (pewnie wymaga cyrkowej zdolno¶ci) to pozostaje teraz ¶ledziæ aukcje w poszukiwaniu jakiej¶ uszkodzonej lampy.
    Daj znaæ je¶li uda Ci siê to zamontowaæ.
    Pozdrawiam

  17. #16
    Kursant Awatar koza
    Imiê
    Marek
    Model
    MKIV
    Silnik
    1.8 TDCI 125KM Turnier
    Od
    14 Apr 2005
    Mieszka w
    Gdzie¶ w po³owie drogi Bydgoszcz-Gdañsk
    No i w³a¶nie jestem po monta¿u tego kapturka przed ¿arówk±. Ca³a akcja trwa³a ... 5 minut (³±cznie z demonta¿em i monta¿em lampy) !!! Obawia³em siê tego jak nie wiem co ale wzi±³em pincetê, w³o¿y³em przez otwór ¿arówki ten kapturek, z³apa³em go pincet± (jak by³ ju¿ w ¶rodku) i przykrêci³em ¶rubkê, która go trzyma w odpowiednim miejscu. Na prawdê nie ma siê czego obawiaæ i nie wymaga to cyrkowych zdolno¶ci tak jak my¶la³em. Po monta¿u nie zauwa¿y³em zmian w ¶wieceniu a wiêc nie ma co siê zgrzewaæ (no ale jak go mia³em to musia³em spróbowaæ). Pozdrawiam

  18. #17
    Mistrz pobocza Awatar RalfiX78
    Imiê
    Rafa³
    Model
    Focus Ml. II
    Silnik
    2.0 136 KM
    Od
    13 Jul 2012
    Mieszka w
    Mys³owice
    Da siê w³o¿yæ oprawke od ¿arówki do¶wietlaj±cej skrêt?


  19. #18
    Kursant Awatar koza
    Imiê
    Marek
    Model
    MKIV
    Silnik
    1.8 TDCI 125KM Turnier
    Od
    14 Apr 2005
    Mieszka w
    Gdzie¶ w po³owie drogi Bydgoszcz-Gdañsk
    A tego to juz ja Ci nie powiem bo takiego czegos nie mam u siebie i nawet nie wiem jak to wyglada. Moze inni co¶ powiedz±.
    Fiat 127p 1300, Nissan Bluebird 2.0d, Renault Clio 1.1, Mondeo mkI 1.6, Renault Scenic 1.9dci, Mondeo mkIV 1.8tdci

  20. #19
    Mistrz pobocza Awatar RalfiX78
    Imiê
    Rafa³
    Model
    Focus Ml. II
    Silnik
    2.0 136 KM
    Od
    13 Jul 2012
    Mieszka w
    Mys³owice
    Cytat Zamieszczone przez koza Zobacz posta
    A tego to juz ja Ci nie powiem bo takiego czegos nie mam u siebie i nawet nie wiem jak to wyglada. Moze inni co¶ powiedz±.
    J± masz w³o¿on± od wewnêtrznej strony klosza. Mo¿e inni bêd± wiedzieæ jak j± za³o¿yæ


Podobne w±tki

  1. Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 15-04-2013, 23:30
  2. [MkI] [MKI] Wybór ¿arówek przód
    By Korniszon in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 12-09-2010, 17:50
  3. [MkIII] Wymiana ¿arówek z ty³u
    By seban78 in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 08-06-2010, 11:59
  4. [MkII] Moc ¯arówek ma znaczenie przód
    By angelos in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 24-07-2008, 10:55
  5. [MkII] wymiana ¿arówek
    By dlugi64 in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 24-08-2007, 13:57

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie mo¿esz zak³adaæ nowych tematów
  • Nie mo¿esz pisaæ wiadomo¶ci
  • Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników
  • Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów