+ Odpowiedz w tym w±tku
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Poka¿ wyniki od 1 do 20 z 27
  1. #1
    Kursant
    Opis
    MkIII 2,2 TDCI 155KM Panther Black
    Od
    08 Jun 2011
    Mieszka w
    Bia³ystok

    Migaj±ca sprê¿ynka - czy jest powód do niepokoju?

    Wiele razy czyta³em posty o problemie z migaj±c± sprê¿ynk±, a dzisiaj sam tego do¶wiadczy³em.
    Mój wózek to TDCI 2,2 z 2005 r. z przebiegiem prawie 130 tys. km, kupiony od pierwszego w³a¶ciciela, który naby³ go w polskim salonie. Do tej pory nie by³o ¿adnych problemów z silnikiem, przy przebiegu ok. 100 tys. wymieniono zawór EGR. Jad±c dzisiaj chcia³em wyprzedziæ samochód i na V biegu da³em w gaz, a tutaj zamiast kopa szarpniêcie, brak mocy i migaj±c± sprê¿ynka. Przejecha³em trochê, zatrzyma³em siê, wy³±czy³em silnik, a po ponownym odpaleniu sprê¿ynka ju¿ nie miga³a, a moc wróci³a. Nigdy wcze¶niej nie by³o podobnego zdarzenia, samochód zawsze odpala za pierwszym razem, zarówno zimny jak i ciep³y, obroty nie faluj±, nie kopci, s³owem wszystko OK. Co 5 tys. km wlewam STP do czyszczenia wtryskiwaczy. Zawsze tankujê na Shellu, tym razem dwa razy pod rz±d tankowa³em na Orlenie. No i teraz pytanie - przejmowaæ siê tym czy nie? Czy zaczyna siê problem z wtryskiwaczami, czujnikiem po³o¿enia wa³u korbowego, szyn± CR albo turbin± czy te¿ to mo¿e byæ problem paliwa? Daæ sobie na razie spokój czy co¶ zacz±æ dzia³aæ? Je¶li co¶ sprawdzaæ to co radziciê zacz±æ?
    Ostatnio edytowane przez acho ; 15-01-2013 o 19:38

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Niedzielny kierowca
    Opis
    Mondeo Mk II 1.8 TD 98r, Zafira 2006r 1.9 CDTI
    Od
    26 Nov 2011
    Mieszka w
    Bia³ystok
    Moim zdaniem niedomaga pompa paliwa w zbiorniku lub Ci siê zapowietrzy³, a wszystko to mo¿e byæ przez lipne paliwo tak¿e na razie obserwuj. Ja ostatnio bra³em na Orlenie i ciê¿ej ni¿ zwykle odpala³ mimo wlania dodatku.

  4. #3
    Kursant
    Imiê
    Krzysztof
    Opis
    Mondeo MK3 2.0 Automat
    Od
    02 Aug 2011
    Mieszka w
    Kozienice
    Mój poprzednik siê myli. To typowy objaw powoli koñcz±cego siê którego¶ z wtryskiwaczy. Witaj w klubie i poczytaj o próbie przelewowej. Czy co¶ z tym robiæ? Moim zdaniem tak. Generalnie uwa¿aj przy wyprzedzaniu. Nie rób tego, gdy nie bêdziesz móg³ z manewru zrezygnowaæ.

  5. #4
    Niedzielny kierowca Awatar Globi
    Imiê
    Mateusz
    Model
    Renault Espace IV
    Silnik
    2.0T PB + LPG
    Od
    16 Aug 2010
    Mieszka w
    Jaworzno
    Cytat Zamieszczone przez Horm Zobacz posta
    Mój poprzednik siê myli.
    Ostre s³owa, zw³aszcza, ¿e mo¿esz siê kolego myliæ w³a¶nie Ty.

    Skoro koledzy przegl±daj± forum to wiedz±, ¿e objawy które wystêpuj± u kolegi acho to mog± byæ jak najbardziej wtryski, mo¿e byæ pompa, mo¿e byæ zawalony filtr paliwa, albo czujnik który¶ albo trefne paliwo na stacji albo albo albo..

    Najpierw przyda³by siê komputer - czytaæ b³êdy! One nie gryz± a bez nich trudno cokolwiek wyrokowaæ.
    Niezale¿nie od powy¿szego:
    zrobiæ próbê przelewow±,
    je¶li jest mo¿liwo¶æ podmieniæ czujniki od kolegi (nie znam a¿ tak dok³adnie silnika 2.2, ale prawdopodobnie czujnik wa³ka rozrz±du oraz czujnik po³o¿enia wa³u korbowego tam byæ musz±, a lubi± siê psuæ - zw³aszcza wa³ka)
    potankowaæ na innej stacji
    wymieniæ filtr paliwa i sprawdziæ, co w nim siedzi

    i w zasadzie wszystko, co na forum jest wa³kowane czêsto.
    Specjalistów, którzy od rêki bêd± wymieniaæ wtryski, pompe (i dwumase przy okazji ) jest wielu.

    Zanim oddasz komu¶ autko do naprawy - diagnozuj!

    ---------- Post added at 22:54 ---------- Previous post was at 22:52 ----------

    Cytat Zamieszczone przez adeus Zobacz posta
    Moim zdaniem niedomaga pompa paliwa w zbiorniku
    Mogê siê myliæ, ale chyba CRy nie maj± pompy w zbiorniku..


  6. #5
    Niedzielny kierowca
    Opis
    Mondeo Mk II 1.8 TD 98r, Zafira 2006r 1.9 CDTI
    Od
    26 Nov 2011
    Mieszka w
    Bia³ystok
    Problem z wtryskiwaczem mo¿e byæ jak najbardziej od lichego paliwa i jest to problem przej¶ciowy wiêc nie ma co tu kolegi powa¿nymi rzeczami straszyæ. Mam Zafirê z tym przebiegiem z 2006 roku i ¿adnych usterek nie odnotowa³em do tej pory w tym aucie, moim zdaniem 130 tys przebiegu to trochê za wcze¶nie na rzucanie powa¿nych oskar¿eñ w kierunku wtryskiwaczy i pompy. W tym miesi±cu zatankowa³em na Orlenie jak kolega i wiêcej tam nie pojadê tak¿e na razie zachowajmy spokój niech tankuje tam gdzie tankowa³ poprzednio i obserwuje auto. B³±d je¶li wyst±pi³ zapisa³ siê w komputerze i jest do odczytania, mo¿liwe ¿e bêdzie to b³±d uk³adu wtryskowego i znów temat wróci do punktu wyj¶cia czyli mo¿liwo¶ci lichego paliwa w ka¿dym razie sprawa stanie i tak na zmianie stacji i obserwacji Jak kolega ni¿ej napisa³ równie¿ jestem za wymian± filtra paliwa na pocz±tek. Koszt niewielki a mo¿e pomóc.
    Ostatnio edytowane przez adeus ; 16-01-2013 o 00:32

  7. #6
    Kursant Awatar Tic
    Imiê
    Wodek
    Model
    MkIV
    Silnik
    2.0 TDCI 163 KM
    Opis
    mondeo kombi
    Od
    29 Jan 2012
    Mieszka w
    S³upsk
    Proponuje wymieniæ filtr paliwa mia³em podobne objawy podczas wyprzedzania silnik straci³ moc zapali³a siê sprê¿ynka miga³a i nie mia³ mocy.Je¶li sta³o ci siê to podczas ujemnej temperatury to bym zacz±³ od wymian filtra paliwa, zrobi³em to i jak nowy chodzi³,trefne paliwo zatankowa³em.

  8. #7
    Pogromca zakrêtów Awatar fundil
    Imiê
    £ukasz
    Model
    by³ B6 jest B7
    Silnik
    X0+XT+XTR+DuraAce
    Opis
    fundil edyszyn
    Od
    31 Aug 2010
    Mieszka w
    Mys³owice
    Cytat Zamieszczone przez GlobiCrash Zobacz posta
    Mogê siê myliæ, ale chyba CRy nie maj± pompy w zbiorniku..
    Siê nie mylisz,TDCI ni a ma pompy w pomocniczej.
    fundil@interia.pltel;604-236-407
    Na stanie STN 1170, ELM, F-super i co¶ do radyjek.




  9. #8
    Kursant
    Opis
    MkIII 2,2 TDCI 155KM Panther Black
    Od
    08 Jun 2011
    Mieszka w
    Bia³ystok
    Ok, zacznê od omijania szerokim ³ukiem stacji Orlenu i wymiany filtra paliwa. Teraz pytanie dotycz±ce wymiany filtra: wymieniæ ju¿ teraz czy poczekaæ a¿ wyje¿d¿ê orlenowskie paliwo z baku ( jest jeszcze 3/4 pojemno¶ci)? Wlejê jeszcze STP do czyszczenia wtrysków (a mo¿e lepiej do czyszczenia ca³ego uk³adu paliwowego), przegoniê po trasie i zobaczê co dalej.

  10. #9
    Zielony listek Awatar Sartan
    Opis
    Ford Mondeo MK3 2.0 TDCi Automat
    Od
    01 May 2010
    Mieszka w
    Sadków ko³o Wroc³awia
    Cytat Zamieszczone przez Tic Zobacz posta
    Proponuje wymieniæ filtr paliwa mia³em podobne objawy podczas wyprzedzania silnik straci³ moc zapali³a siê sprê¿ynka miga³a i nie mia³ mocy.Je¶li sta³o ci siê to podczas ujemnej temperatury to bym zacz±³ od wymian filtra paliwa, zrobi³em to i jak nowy chodzi³,trefne paliwo zatankowa³em.
    Mia³em podobnie. Wymieni³em filtr faliwa na BOSCH-a i taki sobie kup i wymieñ. Pamiêtaj tylko aby uprzednio przed za³o¿eniem kruæców zalaæ go rop±. Problem znikn±³. Zrobi³em sobie próbê przelewow± i wtryski mam ok.
    U mnie problem pojawi³ siê po zatankowaniu Vervy ale nie wi±za³bym tego z paliwem poniewa¿ filtra nie wymienia³em przez ostatnie 60 tkm.
    Ostatnio edytowane przez Sartan ; 16-01-2013 o 10:45
    Ford Mondeo Kombi '04 2.0 TDCi Automat


  11. #10
    Poch³aniacz prostych Awatar linkgrabber
    Imiê
    Grzesiek
    Model
    Mercedes
    Silnik
    E
    Opis
    +cbf1000
    Od
    15 Sep 2011
    Mieszka w
    Ko³o
    tak jak wszyscy pisali najpierw odczytaj b³êdy i wymieñ filtr.

    To 100 tys km to ile czasu temu by³o? Te EGRy elektronicznie wypada co jaki¶ czas czy¶cic bo jak nikt tego nei robi to potem siadaj± (u mnie poprzedni wlasciciel wymienil 3 w serwisie...), ja juz raz wyczyscilem i spokój

  12. #11
    Kursant Awatar Tic
    Imiê
    Wodek
    Model
    MkIV
    Silnik
    2.0 TDCI 163 KM
    Opis
    mondeo kombi
    Od
    29 Jan 2012
    Mieszka w
    S³upsk
    Cytat Zamieszczone przez acho Zobacz posta
    Ok, zacznê od omijania szerokim ³ukiem stacji Orlenu i wymiany filtra paliwa. Teraz pytanie dotycz±ce wymiany filtra: wymieniæ ju¿ teraz czy poczekaæ a¿ wyje¿d¿ê orlenowskie paliwo z baku ( jest jeszcze 3/4 pojemno¶ci)? Wlejê jeszcze STP do czyszczenia wtrysków (a mo¿e lepiej do czyszczenia ca³ego uk³adu paliwowego), przegoniê po trasie i zobaczê co dalej.
    Tylko nie przesadzaj z tymi ¶rodkami do czyszczenia jak pamiêtam taka buteleczka 250ml jest na 60 litrów paliwa. Proponuje wymienic filtr paliwa i powinno pomóc

  13. #12
    Niedzielny kierowca
    Opis
    Mondeo Mk II 1.8 TD 98r, Zafira 2006r 1.9 CDTI
    Od
    26 Nov 2011
    Mieszka w
    Bia³ystok
    Dolej innego paliwa do pe³na i wyje¼dzij dodatków do czyszczenia za czêsto nie mo¿na.

  14. #13
    Kursant
    Opis
    MkIII 2,2 TDCI 155KM Panther Black
    Od
    08 Jun 2011
    Mieszka w
    Bia³ystok
    OK, filtr zamówiony, w poniedzia³ek wymiana u znajomego mechaniora. Do tego czasu jakie¶ 300-400 km zrobiê. Dzisiaj nic siê nie dzia³o, chocia¿ z uwagi na arktyczne warunki pogodowe w mie¶cie nie mia³em mo¿liwo¶ci przegazowania i sprawdzenia co siê dzieje po mocnym wdepniêciu gazu na V biegu, tak jak wtedy, gdy zamiga³a sprê¿ynka.

  15. #14
    Niedzielny kierowca Awatar enjoypoznan
    Model
    MDO IV SEDAN, A3 8P, CBR 1000RR
    Silnik
    2.0 PB 145PS, 2.0 TDI CR
    Od
    05 Dec 2011
    Mieszka w
    Poznañ/Warszawa

    CBR1000RR + MICRON
    FORD - nigdy mnie nie zawiód³.

  16. #15
    Kursant
    Opis
    MkIII 2,2 TDCI 155KM Panther Black
    Od
    08 Jun 2011
    Mieszka w
    Bia³ystok
    Z tego co pamiêtam, to gdzie¶ ju¿ by³a dyskusja o flitrach paliwa Boscha.
    Prawda jest taka, ¿e filtry Motorcraft i Bosch produkowane s± w tej samej fabryce Boscha, bodaj¿e w Hiszpanii, i ró¿ni± siê tylko napisami no i cen± rzecz jasna. Dla mnie Bosch jest pewniejszy ni¿ jaki¶ zamiennik nieznanej firmy.

  17. #16
    Pogromca zakrêtów Awatar fundil
    Imiê
    £ukasz
    Model
    by³ B6 jest B7
    Silnik
    X0+XT+XTR+DuraAce
    Opis
    fundil edyszyn
    Od
    31 Aug 2010
    Mieszka w
    Mys³owice
    A ja u¿ywam naszego krajowego.
    fundil@interia.pltel;604-236-407
    Na stanie STN 1170, ELM, F-super i co¶ do radyjek.




  18. #17
    Niedzielny kierowca
    Opis
    2.0 TDCI MK3 Kombi 2006 | 2.0 TDCI MK3 Kombi 2006 | 2.2 TDCI MK3 Kombi 2007 | 2.0 Galaxy MK4 2007
    Od
    17 Aug 2009
    Mieszka w
    Toruñ
    ja obstawiam czyszczenie zmiennej geometrii o ile masz sterownik elektroniczny lub jesli mroz byl kozacki to moglo paliwo zgestniec, mi sie tak robilo na bp ultimate przy wielodniowych mrozach 22-25
    mam IDS'a i nie zawacham sie go uzyc . || niepokoi cie jakis dzwiek ? nie opisuj go slowami tylko nagraj.. || tak, jak ci cos wali przy skrzyni to pewnie dwumas. || wtryski sie zuzywaja wiec jesli wszystkie przeczytane posty i ludzie mowia ze to wtryski to przyjmij to do wiadomosci i nie zakladaj n-tego takiego samego tematu.||

  19. #18
    Kursant
    Opis
    MkIII 2,2 TDCI 155KM Panther Black
    Od
    08 Jun 2011
    Mieszka w
    Bia³ystok
    Wymieni³em filtr paliwa, zala³em do pe³na Shell V-Power i przegazowalem po trasie. Przy przyspieszaniu, tak¿e na V i VI biegu, migaj±ca sprê¿ynka nie wystêpuje. Mam nadziejê, ¿e problemem by³o paliwo kiepskiej jako¶ci. Od tej chwili Orlen bêdê omija³ z daleka.

  20. #19
    Kursant
    Opis
    Mondeo MKIII 2006 TDCI 2.0 130KM
    Od
    02 Jul 2011
    Mieszka w
    Gdynia
    Witam,

    Od paru tygodni mam wra¿enie, ¿e lekko s³abszy mój sadzowóz. Nawet zacz±³ siê gasn±æ, gdy rusza³em gdzie¶ pod górkê (?)
    Wczoraj na trasie na 6. biegu zapali³a siê sprê¿ynka migaj±ca. Przypomnia³em sobie natychmiast o radzie mechanika, przy zakupie Mondka 2lata temu,
    ¿e dociskaj±c na 5, 6 biegu pod górkê wpadniêcie w tryb awaryjny mo¿e ¶wiadczyæ o padaj±cych wtryskiwaczach. No i siê zmartwi³em
    Tutaj jednak wlewacie we mnie nutkê pozytywnych my¶li, ¿e to mo¿e byæ tylko filtr + kiepska ropa (choæ lejê tylko na Shellu i tak tak, wiem, ¿e to nie daje ¿adnej pewno¶ci, no ale...).
    Od niemal dwóch lat je¿d¿ê z odpiêtym elektronicznym EGRem. Blisko rok temu wyci±³em DPF w V-techu.
    Przed chwil± poszed³em z ELM327 (+PCMSCAN 2.4.12) i odczyta³em b³êdy. S± tylko te co zawsze - dotycz±ce EGR (gdy¿ wtyczka od³±czona): P0401, P0403, P0405, P0409 .
    Nimi siê nie przejmuje. Jednak ponoæ ELM powinien wskazaæ "wtryskowe b³êdy". Zatem je¶li ich nie ma to nie¶mia³o i laikowo wierzê, ¿e to wskazuje raczej na problem z filtrem paliwa + ewentualnie "³uszczeniem" siê pompy (do regeneracji).

    Jakie¶ inne pomys³y?
    Ostatnio edytowane przez ber66 ; 29-04-2013 o 15:01

  21. #20
    Niedzielny kierowca Awatar Globi
    Imiê
    Mateusz
    Model
    Renault Espace IV
    Silnik
    2.0T PB + LPG
    Od
    16 Aug 2010
    Mieszka w
    Jaworzno
    Ja w ramach diagnozy proponowa³ bym, w kolejno¶ci:
    1. Wymiana filtra paliwa i sprawdzenie co w nim jest (zw³aszcza opi³ki)
    2. Zmiana stacji - choæ na próbê, zw³aszcza je¶li w pkt.1 pojawi siê jaki¶ syf
    3. Próba przelewowa

    ?4. Nie wiem czy jest mo¿liwo¶æ sprawdzenia elmem cisnienia na pompie pod obci±¿eniem, je¶li tak - to mo¿e du¿o powiedzieæ.

    Ja bym osobi¶cie wola³ us³yszeæ, ¿e wtryski padaj± a pompa jest okej, nigdy odwrotnie


Podobne w±tki

  1. [TDCi MKIII] Mk3 2.0 TDCI sprê¿ynka migaj±ca..
    By ¶wistaki in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 41
    Ostatni post / autor: 30-04-2016, 18:16
  2. [TDCi MKIII] Powracaj±ca migaj±ca sprê¿ynka
    By koval123 in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 18-06-2013, 11:25
  3. [TDCi MKIII] Migaj±ca sprê¿ynka gdy na zewn±trz jest powy¿ej 25 celsjuszy
    By dziadek in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 14-07-2012, 22:51
  4. [TDCi MKIII] Migaj±ca sprê¿ynka w MK III
    By Johnny in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 28-08-2009, 21:10
  5. [TDDi MKIII] Migaj±ca sprê¿ynka!!!
    By krzysztofix in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 22-03-2009, 22:26

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie mo¿esz zak³adaæ nowych tematów
  • Nie mo¿esz pisaæ wiadomo¶ci
  • Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników
  • Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów