+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1
    Kursant Awatar etomk
    Opis
    mk III, 2.0 tdci , 130 km. ghia, 2006 r., dpf, zaślepiony egr,
    Od
    18 Sep 2009
    Mieszka w
    opolskie

    silnik nie odpala

    witam
    wieczorem chciałem odpalić mojego mondka 2.0 tdci (garażowany). akumulator kręci bo dwutygodniowa nówka, po paru obrotach silnik gaśnie jakby nie dostawał paliwa. paliwa w baku jest niewiele, ale rezerwa się nie świeciła jeszcze. problem w tym że kilka dni temu wracalem z Niemiec i tankowałem na jednej z przygranicznych stacji (w tamtą stronę również). regularnie tankuję na statoil. czy to może być wina paliwa? wystarczy dolać z kanistra z pewnego źródła i ile? proszę o radę.
    pozdrawiam
    ps. ponawiam bo we wcześniejszym poście zamieściłem zły prefiks tzn tddi i nie można tego edytować

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Znawca leśnych tras Awatar CzarekJ
    Imię
    W nicku
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Opis
    MkIII 2001
    Od
    04 Sep 2006
    Mieszka w
    Kwidzyn
    A filtr paliwa to wymieniany był kiedy?
    Jak "księgowy" się nie świeci (a działa) - paliwa jest wystarczająco dużo aby silnik pracował.
    Ale jeżeli tankowałeś w "jakiejś" stacji - paliwko mogło być słabej jakości i "przyłapało"

    Wstaw auto do ciepłego,wymień filtr paliwa i powodzenia.
    Do paliwa dodawaj skydda.
    Pozdrawiam ,,mondeomaniaków"
    Czarek
    MKIII TDDI 2001r- 124,8 kucy i 314,6 momentu( z hamowni - fabryczne bez "kombinacji alpejskiej" - "chipa" -u (?)

  4. #3
    Kursant Awatar etomk
    Opis
    mk III, 2.0 tdci , 130 km. ghia, 2006 r., dpf, zaślepiony egr,
    Od
    18 Sep 2009
    Mieszka w
    opolskie
    filtr paliwa wymieniany 2 tygodnie temu z olejem i akumulatorem, garaż nieogrzewany więc czekam na odwilż? nie ma innych sposobów?

  5. #4
    Znawca leśnych tras Awatar CzarekJ
    Imię
    W nicku
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Opis
    MkIII 2001
    Od
    04 Sep 2006
    Mieszka w
    Kwidzyn
    Zdemontuj filtr paliwa - do "gara" z gorącą wodą - zagrzać i wylać to co w środku,zalać świeżą "ropką" i palić.....
    Ale pytanie też - jak sprawdzić czy "ropka" dochodzi do filtra ?
    Jak się ma pompkę ręczną - nie problem ale jak się nie ma?......

    Uzupełnienie paliwa w zbiorniku też może być efektywne - wlewając do prawie pustego zbiornika nową "działkę" paliwa można "zbełtać" ewentualną "kaszkę" z parafiny wydzielonej z paliwa i odblokować zasilanie.
    Ostatnio edytowane przez CzarekJ ; 19-01-2013 o 11:18
    Pozdrawiam ,,mondeomaniaków"
    Czarek
    MKIII TDDI 2001r- 124,8 kucy i 314,6 momentu( z hamowni - fabryczne bez "kombinacji alpejskiej" - "chipa" -u (?)

  6. #5
    Kursant Awatar etomk
    Opis
    mk III, 2.0 tdci , 130 km. ghia, 2006 r., dpf, zaślepiony egr,
    Od
    18 Sep 2009
    Mieszka w
    opolskie
    póki co odpaliłem grzejnik elektryczny w garażu, bo mam - 1 w środku, jak nie pomoże za parę godzin to doleję parę litrów świeżynki, jeżeli nie zadziała to będę się martwił dalej, wymontowania filtra się nie podejmuję
    dzięki pozdrawiam serdecznie

  7. #6
    Znawca leśnych tras Awatar CzarekJ
    Imię
    W nicku
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Opis
    MkIII 2001
    Od
    04 Sep 2006
    Mieszka w
    Kwidzyn
    Cytat Zamieszczone przez etomk Zobacz posta
    póki co odpaliłem grzejnik elektryczny w garażu
    Jeżeli to popularna "farelka" - proponuje umieścić ją pod maską kierując nawiew na filtr paliwa.
    Pozdrawiam ,,mondeomaniaków"
    Czarek
    MKIII TDDI 2001r- 124,8 kucy i 314,6 momentu( z hamowni - fabryczne bez "kombinacji alpejskiej" - "chipa" -u (?)

  8. #7
    Kursant Awatar etomk
    Opis
    mk III, 2.0 tdci , 130 km. ghia, 2006 r., dpf, zaślepiony egr,
    Od
    18 Sep 2009
    Mieszka w
    opolskie
    nie pomogło, odholuję do warsztatu. powiedziano mi że musiałoby być ok.-15 st. aby wytrąciła się parafina. max - 5 st. było, a w garażu 0 więc to raczej nie to. pzdr

  9. #8
    Kursant Awatar etomk
    Opis
    mk III, 2.0 tdci , 130 km. ghia, 2006 r., dpf, zaślepiony egr,
    Od
    18 Sep 2009
    Mieszka w
    opolskie
    warsztat uporał się w 1,5 h więc 150 pln:-). diagnoza uszkodzenie zaworu egr (we wrzesniu był czyszczony przez inny warsztat). Regeneracja zaworu 300 pln nowy ok.1000. został zaślepiony i powiedziano mi, że tak można jeździć. Proszę o ew. komentarze do tej naprawy (auta jeszcze nie odebrałem). pzdr

    doczytałem na forum, że nie powinno się zaślepiać egr przy aucie z DPF a ja takie mam, może ktoś rozwinąć temat?
    Ostatnio edytowane przez etomk ; 21-01-2013 o 13:35 Powód: doczytanie na forum

  10. #9
    Znawca leśnych tras Awatar CzarekJ
    Imię
    W nicku
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Opis
    MkIII 2001
    Od
    04 Sep 2006
    Mieszka w
    Kwidzyn
    -15C....i wytrącenie parafiny......
    Z tego co wiem to ON letni jest do 0C;"przejściowy" - -10C i "zimowy" - -20C.Jest jeszcze "arktyczny" - -30C
    Nie oznacza to że w podanych temperaturach wytrąci się parafina (jednak jest jakiś zapas no i zależy od warunków użytkowania.
    Więc nie wiem skąd fachowcy wzięli te -15C(?)
    Co do EGR-a - nie wiem jak to jest z DPF-em ale w "zwykłym" dieslu miałem zacięty zawór w pozycji otwartej i odpalał - kulturą pracy nie grzeszył bo rzucało i dymiło ale odpalał.

    Chyba że przy DPF nieprawidłowość w pracy EGR-blokuje sterownik i nie zezwala na uruchomienie silnika.
    Za mało mam wiedzy w tym temacie.
    Pozdrawiam ,,mondeomaniaków"
    Czarek
    MKIII TDDI 2001r- 124,8 kucy i 314,6 momentu( z hamowni - fabryczne bez "kombinacji alpejskiej" - "chipa" -u (?)

  11. #10
    Kursant Awatar etomk
    Opis
    mk III, 2.0 tdci , 130 km. ghia, 2006 r., dpf, zaślepiony egr,
    Od
    18 Sep 2009
    Mieszka w
    opolskie
    kultura pracy diesla po zaślepieniu chyba bez zmian, może troszkę głośniej (ale nie w dokuczjący sposób). coś mówili, że egr też odpowiedzialny częściowo za schładzanie tłoków, na dpf ma nie mieć żadnego wpływu. za tydzień mam podjechać żeby podpiąć do kompa i skasować ew. błędy. Póki nic sie nie dzieje nie będę regenerował ani kupował nowego egra. pzdr

Podobne wątki

  1. [TD MkI] Silnik nie odpala..
    By Zibi7071 in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 01-07-2012, 19:08
  2. [Duratec]Silnik nie odpala
    By aspire10 in forum Silnik - Duratec V6
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 06-11-2009, 22:54
  3. [TD MkII] silnik zgasł i nie odpala
    By piatek77 in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 19-10-2009, 21:23
  4. [TDCi MKIII] silnik nie odpala
    By viper_2000 in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 29-09-2009, 15:50

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów