+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1
    Kursant Awatar insidex814
    Opis
    Mondeo Mk IV - 2.0TDCi 145KM HB
    Od
    21 Sep 2011
    Mieszka w
    Szczecin (okolice)

    CB Radio - źle nastrojone ?

    Witam, dziś właśnie założyłem pierwszy raz swojego MIDLAND-a Alana 109+ oraz antene WILSON-a. pojechalem do "speca" w Stargardzie Szczecińskim, gdzie żekomo nastroił mi antene. Jadąc drogą Stargard - Glleniów czyli zwyczajna Polska droga z drzewami na poboczu usłyszałem, ze moje radyjko strasznie trzeszczy i szumi, pobawilem sie tymi dwoma pokrętłami z lewej strony, Po wjeździe do Miasta (Goleniowa) to juz była wogole tragedia. Ale za to jadac drogą ekspresową działało to calkiem przyzwoicie. I teraz pytanie, czy to tak powinno byc ? czy to normalne ze na "Bocznych drogach" szumi ?



    Nie reklauje stron serwisu YouTube ani żadnych z nimi związane - chcę tym sposobem przedstawić i bardziej przyblizyć rozumienie mojego problemu
    Przy czym przepraszam za sposób w jakim został wykonany filmik poprostu brak czasu

    oto link :

    - http://www.youtube.com/watch?v=cQu2F...ature=youtu.be
    Ostatnio edytowane przez insidex814 ; 29-01-2013 o 20:47

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Mistrz pobocza Awatar Mateusz V6
    Model
    MB CLA Coupe
    Silnik
    2,2 CDI 170 KM
    Od
    20 Dec 2011
    Mieszka w
    Poznań / Sławno
    kolego SQ ustawiasz sobie w ten sposób, aby wygłuszyć szumy... czyli jak szumi to skręcasz, aż szum ustanie i zatrzymujesz...RF Gain ustawiasz tak aby skrócić sobie zasięg... (czyli wygłuszyć sygnały które są słabo słyszalne)
    Ostatnio edytowane przez Mateusz V6 ; 29-01-2013 o 21:07
    [td]My phone: 5-0-9:2*3*9:8-0-0
    Rzędowa 4-ka = 170KM i 370 Nm
    Mercedes CLA Coupe 2,2 CDI
    RexV500 (Tanks Zone)
    Było Mk3 2,5 V6 GHIA

  4. #3
    Kursant Awatar insidex814
    Opis
    Mondeo Mk IV - 2.0TDCi 145KM HB
    Od
    21 Sep 2011
    Mieszka w
    Szczecin (okolice)
    tak, ale jak widzisz na filmiku, w momencie w ktorym znikaja szumy, znikają też głosy kierowców

  5. #4
    Kolego szanowny. To jak cię słyszą nie regulujesz w radiu, szczególnie w modelu Alan 109. Niektóre wersje cbradio mają jedynie pokrętło Mic-Gain, którym ograniczasz siłę modulacji. Jeśli ktoś stwierdził, że trzeszczysz i szumisz to najprawdopodobniej jest to wina systemu antenowego. Może być to spowodowane nadpaleniem końcówki mocy w radiu, co powoduje że moc wychodząca z radia jest bardzo mała. J

    Jeśli chodzi o to, ze radio ci szumi i trzeszczy w twoim mniemaniu (ty to słyszysz). Pokrętło SQuelch ogranicza szumi, natomiast pokrętłem RF-gain ograniczasz czułość radia.

    A w momencie kręcenia filmu stałeś gdzieś na uboczu, że nie słychać żadnych kierowców? Jeśli znikają ci szumy to nie oznacza to, że nie będziesz słyszał mocnych sygnałów, bo jak widzisz na S-metrze brak jakichkolwiek sygnałów mocnych, które by zapaliły diodę.
    Ostatnio edytowane przez cbmaniak ; 29-01-2013 o 21:41

  6. #5
    Kursant Awatar insidex814
    Opis
    Mondeo Mk IV - 2.0TDCi 145KM HB
    Od
    21 Sep 2011
    Mieszka w
    Szczecin (okolice)
    A w momencie kręcenia filmu stałeś gdzieś na uboczu, że nie słychać żadnych kierowców? Jeśli znikają ci szumy to nie oznacza to, że nie będziesz słyszał mocnych sygnałów, bo jak widzisz na S-metrze brak jakichkolwiek sygnałów mocnych, które by zapaliły diodę.[/QUOTE]


    Tak, stałem u siebie na podwórku dodam że mieszkam w miejscowości w ktorej do obwodnicy brakuje mi doslownie 150m. a jest to głowna trasa wiodąca do Szczecina, dodam, że takie same zachowanie radia mam podczas jazdy na bocznych drogach.

  7. #6
    Ok dziękuję za dodatkowe fakty. W związku z powyższym jest to wina anteny. Antena Wilson Little Will jest naprawdę dobrą anteną. Jest to fizycznie nie możliwe, żeby nie było słychać żadnych głosów innych użytkowników. No chyba, że była totalna cisza w eterze i koniec kropka. Mogę tylko domniemywać bez wyników SWR anteny, że najprawdopodobniej jest zwarcie pomiędzy żyłą główną anteny, a tzw. oplotem. Choć z tego co wiem to wtyczka jest lutowana już w antenie oryginalnie przez producenta. Natomiast co tyczy się szumów to one są fizycznie zawsze, choć w terenach wiejskich powinny być mniejsze aniżeli w mieście. No chyba, że stoisz koło transformatora z zepsutymi izolatorami. W związku z tym nie można tak radia porównywać. A możesz powiedzieć jak wyglądała procedura strojenia anteny - tzn czy antena była przycinana coś? I jakim urzadzeniem to robił czy to było to coś podobnego do tego http://cbmania.eu/watek-cbradio-refl...wr-power-meter. Tzn czy przy strojeniu anteny używane było radio, czy wyłącznie kabel od anteny.
    Ostatnio edytowane przez cbmaniak ; 29-01-2013 o 22:48

  8. #7
    Kursant Awatar insidex814
    Opis
    Mondeo Mk IV - 2.0TDCi 145KM HB
    Od
    21 Sep 2011
    Mieszka w
    Szczecin (okolice)
    procedura stroenia anteny przebiegała tak:

    - Po rozpakowaniu radia z pudla zostala podpieta grusza i antena, ktora zostala ustawiona na dachu, byla stronoa urzadzeniem podobnym do tego co koelga podal w linku, lecz tamto bylo 2 razy wieksze i mialo cyfrowy wyswietlacz, ustawiał moze z minute, potem zapytał jak go slychac, kierowcy odpowiedzieli ze bardzo dobrze, to samo jak pytalem w trasie lecz w momencie kiedy nikt nic nie mowi towarzyszy mi szum jaki jest na filmiku. Dodam ze gdy wlaczam radyjko szum nie jest odrazu, tylko dopiero po okolo minucie, i wlacza sie to tak jakby ktos cos chcial mowic, ale by szumiala mu gruszka



    aha, jadac w trasie i slyszac innych kierowcow te szumy ustały, dopiero w ciszy, lub przy sytuacji w ktorej mowia kierowcy z ostatku zasiegu ten szum nastaje
    Ostatnio edytowane przez insidex814 ; 29-01-2013 o 23:02

  9. #8
    W związku z tym co napisałeś w ostatnim poście muszę z przykrością stwierdzić, że tak po prostu tak musi być. Każde radio jeśli rozkręcisz mu SQlech i RF-gain na maxa to szumi i od czasu do czasu pojawiaja się trzaski. Jest to spowodowane instalacją elektryczną auta (w benzyniakach bardziej szumi), zakłóceniami zewnętrznymi, itd. Jak się trochę ich pozbyć;\
    Przekrec Squelch na godzine 10, rf-gain na 13. Alan 109 nie jest rewelacyjnym radiem, jeśli ktoś ze znajomych ma unidena 520 to zobacz jak on się sprawuje. Moim zdaniem będzie niebo a ziemia.
    Ostatnio edytowane przez cbmaniak ; 29-01-2013 o 23:43

  10. #9
    Kursant Awatar insidex814
    Opis
    Mondeo Mk IV - 2.0TDCi 145KM HB
    Od
    21 Sep 2011
    Mieszka w
    Szczecin (okolice)
    http://www.youtube.com/watch?v=_kARd...ature=youtu.be kolegu tu masz nastepny filmi, wydaje mi sie, że będzie bardziej czytelny.


    Tak wiem wiem, ze jest to Prawidziwie POLSKA prowizorka ale to roziwiązanie ma mi służyć tylko jeden dzień
    Ostatnio edytowane przez insidex814 ; 30-01-2013 o 13:54

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 33
    Ostatni post / autor: 11-06-2011, 11:42
  2. Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 09-11-2009, 11:33
  3. Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 05-05-2009, 11:49
  4. Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 24-07-2008, 00:20
  5. Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 02-01-2008, 11:55

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów