+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 2 z 8 PierwszyPierwszy 123456 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 148
  1. #21
    Niedzielny kierowca
    Model
    audi
    Silnik
    2.0 TFSI
    Opis
    a4 allroad
    Od
    04 Dec 2007
    Mieszka w
    Kraków
    Cytat Zamieszczone przez pawpor Zobacz posta
    Cytat Zamieszczone przez Korton555 Zobacz posta
    Moze klocki ATE ceramic? w testach bardzo dobrze wypadaja.
    Do upalania się nie nadają... To nie są klocki sportowe ani nie mają podwyższonej wytrzymałości cieplnej
    Zgoda, ale kolega nie pisal o upalaniu na torach, pisal dla bezpieczenstwa podrozowania. ATE ceramic, mialy droge krotsza o 2-3m od swoich tradycyjnych odpowiednikow. Co do podwyzszonej wytrzymalosci cieplnej to roznie z tym jest, pamietam jak kolega Boro zalozyc EBC nie pamietam czy zolte czy czerwone i przegladu nie przeszedl, bo na zimno byla tragedia. Chyba nie da sie zrobic uniwersalnego klocka, jak bedzie do upalania to bedzie mial wady w normalnym uzytkowaniu.
    A4 allroad 2.0 tfsi, VW cross polo 1.2 TSI
    ---------------------------------------------------

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #22
    Pochłaniacz prostych
    Model
    Alfa 159 SW
    Silnik
    2.4 JTDm
    Od
    03 Sep 2006
    Mieszka w
    Rybnik & Kraków
    Cytat Zamieszczone przez Korton555 Zobacz posta
    kolega Boro zalozyc EBC nie pamietam czy zolte czy czerwone
    Czerwone z tarczami Mikody GT - tarcze zbyt słabe do tego klocka i ogólnie ja takiego zestawu bym nie założył...

    Moim zdaniem nie przeszedł przeglądu bo miał zeszklone klocki. Nawet Yellow Stuff nie trzeba rozgrzewać (wiem bo jeździłem)
    Ostatnio edytowane przez pawpor ; 22-04-2013 o 11:21

  4. #23
    Cytat Zamieszczone przez Korton555 Zobacz posta
    Chyba nie da sie zrobic uniwersalnego klocka, jak bedzie do upalania to bedzie mial wady w normalnym uzytkowaniu.
    DS-y hamują dobrze na zimno i nie palą się przy agresywnej jeździe.

    ---------- Post added at 11:32 ---------- Previous post was at 11:31 ----------

    Cytat Zamieszczone przez pawpor Zobacz posta
    Nawet Yellow Stuff nie trzeba rozgrzewać (wiem bo jeździłem)
    Redy uchodzą za znacznie gorsze na zimno (pomimo, że są niżej w ofercie).

    ---------- Post added at 11:33 ---------- Previous post was at 11:32 ----------

    Cytat Zamieszczone przez popeye81 Zobacz posta
    Z tego co widzę to wierconych czy nacinanych do tego modelu się nie uświadczy ( może poza mikodą , ale tych nie chcę). Pozostaje więc trw, textar lub ate w standardzie założyć. Wydaje mi się że poprawa już na tym być powinna.
    Przede wszystkim kup dobre klocki. Polecam Ferodo DS. Tarcza może być gładka, starczy na dużo dłużej.

  5. #24
    Mistrz pobocza Awatar Wilhelm
    Imię
    Marcin
    Opis
    Foka ST
    Od
    17 Jan 2010
    Mieszka w
    Katowice
    Cytat Zamieszczone przez badger Zobacz posta
    Polecam Ferodo DS
    Ferodo DS2500
    Wolnossąca to może być kobieta...

    WWW.FORDTUNING.PL

  6. #25
    Kursant Awatar popeye81
    Imię
    Mariusz
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.5T 220 KM
    Opis
    Mondeo 2,5T Titanium S
    Od
    25 Sep 2006
    Mieszka w
    Bełchatów
    Zaciski są w tym momencie piaskowane a następnie będą odmalowane, elementy cylinderka nasmarowane itd. Tarcze hamulcowe jadą do mnie na jutro zaplanowana dostawa.
    Niestety nie stać mnie było na sportowe więc jadą gładkie ATE. Zimmermany były w tej samej cenie, ale ATE kiedyś miałem i nieźle się spisywały więc mam nadzieję że będzie ok.
    Co do klocków, to faktycznie dzisiaj czytałem dużo a Ceramic Line firmy ATE i pewnie się na nie skuszę ... ale w przyszłości, bo okazuje się, że zaciski przyszły z klockami jurid w środki i klocki wyglądają niemal jak nowe. Są równe, nieskorodowane i nie widać zużycia.
    Myślę, że założę je i zobaczę jak się będzie to spisywało. Jak coś mi zapiszczy lub zaniepokoi to wale w ATE ceramic. Przynajmniej będzie ktoś do testów tych ceramików.
    Co do temperatury to mają wytrzymywać ponad 200st gdy standardowe wytrzymują ok 150 st. A palić klocków raczej nie będę, bo moja prędkość, rzadko oscyluje w okolicach 150 i więcej ze względu na podróżowanie z dziećmi na tylnej kanapie EBC yellow lub nawet green bym pewnie nawet nie wykorzystał. Najważniejsze więc jest dla mnie skuteczność na zimnym zestawie, brak hałasu oraz jak najmniejsze pylenie. Seria ceramic wydaje się to spełniać.
    Ostatnio edytowane przez popeye81 ; 23-04-2013 o 19:45

  7. #26
    Zarząd Awatar sisio
    Imię
    Krzysiek
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.5T 220 KM
    Opis
    kombi
    Od
    26 Feb 2010
    Mieszka w
    Dębe Wielkie
    Daj znać jak już będziesz miał na aucie zaciski, chciałem przymierzyć czy zmieszczą się w moich 16" felgach zimowych. Jeśli tak to może też się na taki swap skuszę
    "The faster you go, the shorter you are" A. Einstein
    Było MK3 2.0 kombi - jest MK4 2.5T'eż kombi

  8. #27
    Pochłaniacz prostych Awatar batman72
    Imię
    Wojtek
    Model
    Ford Ranger '22
    Silnik
    2.0TDCI 170KM
    Od
    25 Mar 2009
    Mieszka w
    Nieuw Vennep
    Raczej cienko widzę, żeby na tarcze 320 weszła felga 16 cali.
    Ile masz luzu koło zacisku przy tatczach 300?
    Ostatnio edytowane przez batman72 ; 24-04-2013 o 12:20
    Ranger '22 2.0 TDCI 170KM, Transit Connect '18 1.5 TDCI 120KM Powershift. Focus CC '07 2.0 145KM

  9. #28
    Zarząd Awatar sisio
    Imię
    Krzysiek
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.5T 220 KM
    Opis
    kombi
    Od
    26 Feb 2010
    Mieszka w
    Dębe Wielkie
    Teraz nie zmierzę, bo mam 17" założone, ale podobno do niektórych 16" wchodzi tarcza 320. Tylko nie wiem czy akurat do moich, stąd prośba o przymiarkę
    "The faster you go, the shorter you are" A. Einstein
    Było MK3 2.0 kombi - jest MK4 2.5T'eż kombi

  10. #29
    Kursant Awatar popeye81
    Imię
    Mariusz
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.5T 220 KM
    Opis
    Mondeo 2,5T Titanium S
    Od
    25 Sep 2006
    Mieszka w
    Bełchatów
    sisio, do mk3 pasują tarcze 320mm od focusa st na zasadzie P&P.
    Ja natomiast zakładam tarcze 316mm od s-maxa, gdyż podobno te bez przeróbek pasują. Od focus ST już trzeba przerabiać przy mondku mk4.
    Nie wiem czy ci moje pomiary coś dadzą w takim przypadku, zwłaszcza że ja mma 18" felge na lato i 17" na zimę a ty piszesz o 16"
    I ostatnia sprawa. Nie wiem jak duży zacisk hamulcowy jest w foce ST ale s max ma naprawdę spory. Sam rozmiar tarczy może nie mieć takiego znaczenia jak właśnie wielkość tego zacisku który musi się tam zmieścić.

  11. #30
    Zarząd Awatar sisio
    Imię
    Krzysiek
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.5T 220 KM
    Opis
    kombi
    Od
    26 Feb 2010
    Mieszka w
    Dębe Wielkie
    Rozumiem o czym mówisz, jednak empiryczne sprawdzenie jest lepsze od najlepszych wyliczeń. Czasami coś wygląda, że nie pasuje mimo iż pasuje.
    Poza tym zaciski od fokusa ST są dość drogie i ciężko dostępne, szukam tańszej alternatywy zwiększenia efektywności systemu hamulcowego. Nie wydaje mi się abym w przeciągu najbliższego roku coś zmieniał u siebie, ale zbierać wiedzę i doświadczenie bezcenne
    "The faster you go, the shorter you are" A. Einstein
    Było MK3 2.0 kombi - jest MK4 2.5T'eż kombi

  12. #31
    Pochłaniacz prostych
    Imię
    Maciek
    Model
    Smokus MAXimus
    Silnik
    2,5 Turbo
    Opis
    juz nie taki seryjny ...
    Od
    17 Sep 2005
    Mieszka w
    Gdańsk / Kristianstad
    Hamulce od Foki ST nie robia problemu przy wiekszości 16-tek, ale fakt faktem, że jest kilka wzorów, które są niekompatybilne z tymi zaciskami - poszukaj na forum, kilka osób podawało jakie felgi nie pasują do tych zacisków (były tam chyba 3 modele 16-tek, ale nie potrafie powiedzieć jakie, bo sam jeździłem zarówno zimą jak i latem na 18-tkach...

    Co do ceny - zaciski od Foki ST (Volvo V50/V70 w wersjach D5/T5) sa nie tylko tańsze, ale i łatwiej dostepne niż te z S-Max'a 2,5Turbo, to po pierwsze, a po drugie, niestety, ale zaciski od Mk4/S-Max'a nie pasują bez przeróbek do Mk3.

    A ponieważ sa dostepne zaciski które pasuja p&p, to nikomu nie chce sie bawić w inne kombinacje, szczególnie, że zaciski ASBO są bardzo skuteczne i jest to rewelacyjne połączenie większej skuteczności i stosunkowo niskiej ceny (mowa o używkach oczywiście)
    Ostatnio edytowane przez MAG ; 25-04-2013 o 11:06
    Kwatery na lato w Gdansku

  13. #32
    Kursant Awatar popeye81
    Imię
    Mariusz
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.5T 220 KM
    Opis
    Mondeo 2,5T Titanium S
    Od
    25 Sep 2006
    Mieszka w
    Bełchatów
    Dziś założyłem zaciski od S maxa 2,5t - pasowały bez żadnej przeróbki. Zaciski są wielkie w porównaniu do zacisków Mondeo. Swoją drogą to ciekawi mnie czemu aż taka skoro klocki są zbliżonych rozmiarów do tych z Mondeo. Czy to przekłada się na większe chłodzenie lub większą siłę docisku klocka?
    Zrobiłem zdjęcia, postaram się wrzucić jak wygląda na aucie taki zestaw.



    Link do zdjęć:

    https://picasaweb.google.com/1030880...eat=directlink
    Ostatnio edytowane przez popeye81 ; 26-04-2013 o 21:18

  14. #33
    Niedzielny kierowca
    Model
    audi
    Silnik
    2.0 TFSI
    Opis
    a4 allroad
    Od
    04 Dec 2007
    Mieszka w
    Kraków
    Po czesci wielkosc spowodowana jest zwiekszona sztywnoscia zacisku (wieksza sila scisku, ze slabszym zaciskiem moglo by powodowac jego prace/wyginanie sie)
    A4 allroad 2.0 tfsi, VW cross polo 1.2 TSI
    ---------------------------------------------------

  15. #34
    Mistrz pobocza
    Imię
    Robert
    Model
    Mondeo
    Silnik
    2,5T 258KM 396Nm
    Opis
    Titanium X 07r
    Od
    22 Sep 2009
    Mieszka w
    Warszawa-Sejny
    I jak wrażenia ?? Pewnie jeszcze się docierają

    PS Skąd się wziął emblemat 2,5T na prawym błotniku ??

    Foto by Adela Carsshoot
    Było Renault 5 Diesel, Mondeo mkI 1,8 LPG oraz mkIII Gihia 2,5v6 LPG

  16. #35
    Kursant Awatar popeye81
    Imię
    Mariusz
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.5T 220 KM
    Opis
    Mondeo 2,5T Titanium S
    Od
    25 Sep 2006
    Mieszka w
    Bełchatów
    Na nowym zestawie przejechałem dopiero 25km więc jeszcze czas na analizy, ale obecnie jest już całkiem dobrze.
    Na razie nie chce hamować zbyt ostro.
    Co do emblematu 2,5t to tak miałem od początku. A co nie powinno go tam być?

  17. #36
    Mistrz pobocza
    Imię
    Robert
    Model
    Mondeo
    Silnik
    2,5T 258KM 396Nm
    Opis
    Titanium X 07r
    Od
    22 Sep 2009
    Mieszka w
    Warszawa-Sejny
    Tak właśnie sądziłem. Jak trochę pojeździsz to daj proszę znać jak to się sprawuje.

    Cytat Zamieszczone przez popeye81 Zobacz posta
    Co do emblematu 2,5t to tak miałem od początku. A co nie powinno go tam być?
    Oryginalnie był tylko po lewej, a w anglikach po prawej.
    U Ciebie pewnie ktoś dokleił, albo wymienił błotnik na wyspiarski

    Foto by Adela Carsshoot
    Było Renault 5 Diesel, Mondeo mkI 1,8 LPG oraz mkIII Gihia 2,5v6 LPG

  18. #37
    Kursant Awatar popeye81
    Imię
    Mariusz
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.5T 220 KM
    Opis
    Mondeo 2,5T Titanium S
    Od
    25 Sep 2006
    Mieszka w
    Bełchatów
    U mnie jest po obu stronach
    Doklejone w ASO jakieś 2 miechy temu po tym jak mnie Pani w mazdzie 6 zepchnęła do rowu.
    Panowie w ASO widocznie nie wiedzieli ze ma być tylko po jednej stronie i nakleili po obu

    Ale przed tą kolizją też było po obu stronach więc nie wykluczone że było jak mówisz.
    Ostatnio edytowane przez popeye81 ; 27-04-2013 o 00:23

  19. #38
    Kursant Awatar popeye81
    Imię
    Mariusz
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.5T 220 KM
    Opis
    Mondeo 2,5T Titanium S
    Od
    25 Sep 2006
    Mieszka w
    Bełchatów
    Ok. Pojeżdżone trochę od założenia, czas na ocenę.
    Nie miałem okazji depnąć do spodu z prędkości powyżej 150km/h więc nie wiem jak szybko mnie wyhamują, ale wrażenie jest jak najbardziej pozytywne.
    Czuję się bezpiecznie hamując. Czuć że jest spory zapas dla sytuacji awaryjnych. Kusi mnie zmierzenie drogi hamowani od 100-0 km/h, ale mam nowe opony i jest mi po prostu szkoda.
    Co mogę powiedzieć, co może się przydać poszukującym informacji. Przy bardzo dynamicznej jeździe, wyprzedzaniu w wąskich gardłach i niejednokrotnie hamowaniu przed kolejnym samochodem - zdarzyło się że z 200 czy 180 trzeba było szybko zwolnić do ok 120km poradziły sobie idealnie. Ani jednego drgnięcia kierownicy, żadnego uślizgu i bezwzględna cisza podczas hamowania. A po dotarciu do celu wyglądały jak by nigdy nic, czuć tylko było gorąco bijące od tarczy.
    W moim odczuciu naprawdę fajna sprawa. A do tego zaciski wyglądają kozacko

  20. #39
    Niedzielny kierowca
    Model
    audi
    Silnik
    2.0 TFSI
    Opis
    a4 allroad
    Od
    04 Dec 2007
    Mieszka w
    Kraków
    No skoro z ciezszym s-maxem sobie radza, to tym bardziej w mondeo. Dobry i latwy upgrade hamulcow.
    A4 allroad 2.0 tfsi, VW cross polo 1.2 TSI
    ---------------------------------------------------

  21. #40
    Pochłaniacz prostych
    Imię
    Maciek
    Model
    Smokus MAXimus
    Silnik
    2,5 Turbo
    Opis
    juz nie taki seryjny ...
    Od
    17 Sep 2005
    Mieszka w
    Gdańsk / Kristianstad
    Podpowiem jeszcze jedną opcję na zdecydowana poprawe hamulców w MkIV

    Otóż moi drodzy Państwo, do MkIV pasują (wg moich informacji p&p, ale niedługo potwierdze to osobiście) zaciski od ...











    ... Focusa RS

    Czyli zamiast tarczy 300mm, albo nawet 316mm jesli ktos wybralby zaciski od S-Max'a 2,5T można mieć tarcze 336mm

    No, ale wtedy juz kółka minimum 17cali, bo 16-tki nie wejdą, ale to taki malutki minusik

    Do tego zestawu człowiek siedzący w sporcie w hamulcach (www.hamulce.net) poleca tarcze gładkie Brembo z klockami Ferrodo DS2500 i na tył taki sam zestaw i wtedy hamowniki żyleta się robia w porównaniu do serii.

    btw - taki zestaw właśnie zamówiłem do swojego Smoka - upolowałem komplet zacisków z RS'a za 430zł razem z wysyłką
    Kwatery na lato w Gdansku

Podobne wątki

  1. [MkI] swap hamulców z 2.5v6 do 2.0
    By pablo2k in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 28-06-2012, 13:58
  2. [MkIII] Gdzie kupić tarcze do Focusa II St225 2005-2007 320mm
    By respect in forum Eksploatacja bieżąca i FAQ
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 22-03-2011, 16:57
  3. [MkI] swap hamulców z V6 do TD
    By Gruuby in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 20-07-2010, 18:00
  4. [MkIII] Swap tylnych hamulców z mk4
    By badger in forum Tuning
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 25-04-2010, 22:35

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów