+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 3 z 8 PierwszyPierwszy 1234567 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 148
  1. #41
    Kursant Awatar popeye81
    Imię
    Mariusz
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.5T 220 KM
    Opis
    Mondeo 2,5T Titanium S
    Od
    25 Sep 2006
    Mieszka w
    Bełchatów
    Gdy bym wiedział to poszedł bym w tą stronę.
    I tak jeżdżę wyłącznie na 18"
    Cena dobra. Z dostępnością pewnie będzie nieco gorzej, ale hampli od s-maxa też za wiele nie ma więc cierpliwie czekać i łapać okazję.
    Jak się głębiej zastanowię to były do kupienia od foczki RS ale w tamtym momencie nikt nie znał odpowiedzi czy będą pasować do MDO na zasadzie P&P

    Daj znać czy nie było problemów ze spasowaniem.

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #42
    Zbanowany
    Model
    mk1 fl v6
    Silnik
    pb 98
    Opis
    sedan
    Od
    11 Mar 2006
    Mieszka w
    Warszawa/ grochow
    Cytat Zamieszczone przez MAG Zobacz posta
    można mieć tarcze 336mm

    No, ale wtedy juz kółka minimum 17cali, bo 16-tki nie wejdą, ale to taki malutki minusik
    Jestes pewien,ze 17'' wejdzie? Tez chyba zalezy od ET felgi, fakt,ze to nie Ford, ale wczoraj przymierzalem 17'' z Mercedesa i niestety nie udalo sie, za duzy zacisk, hamulce mam zdaje sie 326mm ( z eSy).

    Rozmawialem z poprzednim wlascicielem mowi,ze na zime chcial 17 kiedys i tez nie dalo rady, a kola byly Vag'a,

    Wiec przy 336mm moga zostac 18'' nawet na zime ( ja mam nawet zapas Le mans 18'' bo stalowy nie chcial niby wejsc

    Takze warto sprawdzic

  4. #43
    Pochłaniacz prostych
    Model
    Alfa 159 SW
    Silnik
    2.4 JTDm
    Od
    03 Sep 2006
    Mieszka w
    Rybnik & Kraków
    U mnie na 330mm wchodzi 17" takze zależy od samochodu i modelu felgi

  5. #44
    Niedzielny kierowca
    Model
    audi
    Silnik
    2.0 TFSI
    Opis
    a4 allroad
    Od
    04 Dec 2007
    Mieszka w
    Kraków
    Wszystko zalezy od felgi i zacisku, u mnie np na tarcze 360mm wchodzi felga 18" spokojnie, a nawet sa fabryczne 17" ktore tez pasuja.
    Ostatnio edytowane przez Korton555 ; 21-05-2014 o 13:34
    A4 allroad 2.0 tfsi, VW cross polo 1.2 TSI
    ---------------------------------------------------

  6. #45
    Kursant
    Imię
    Michał
    Model
    MKIV
    Silnik
    2,5T+LPG 260km by Heko
    Od
    23 May 2014
    Mieszka w
    Marki
    Szanowni koledzy jakby ktoś chciał mieć tarcze 316 mm to niech szuka zacisków z Volvo S80 II, V70 III, S60II i XC70 II. Są zdecydowanie łatwiej dostępne niż z s-max'a 2,5t a to jest dokładnie to samo.
    Ja swoje wyrwałem za 300 zeta z S80 z 2012 roku wraz przewodami elastycznymi.
    Założone tarcze Brembo i klocki Ferodo. Koszt całkowity 1000 zł.

    ps. w tych volviakach co wymieniłem występują jeszcze tarcze 336 mm i prawdopodobnie też dało by radę to zamontować w MIV, ale to tylko moje domysły. Wszystkie wymiary się zgadzają trzeba by tylko przymierzyć zacisk.

  7. #46
    Mistrz pobocza Awatar sly_PL
    Imię
    Sylwester
    Model
    MKIII
    Silnik
    2,2, 1,8t, 3.0, 3.0, v1,8
    Opis
    garbaty, gromowładny , pączek
    Od
    09 Dec 2010
    Mieszka w
    Polkowice
    Cytat Zamieszczone przez MAG Zobacz posta
    Podpowiem jeszcze jedną opcję na zdecydowana poprawe hamulców w MkIV

    Otóż moi drodzy Państwo, do MkIV pasują (wg moich informacji p&p, ale niedługo potwierdze to osobiście) zaciski od ...











    ... Focusa RS

    Czyli zamiast tarczy 300mm, albo nawet 316mm jesli ktos wybralby zaciski od S-Max'a 2,5T można mieć tarcze 336mm

    No, ale wtedy juz kółka minimum 17cali, bo 16-tki nie wejdą, ale to taki malutki minusik

    Do tego zestawu człowiek siedzący w sporcie w hamulcach (www.hamulce.net) poleca tarcze gładkie Brembo z klockami Ferrodo DS2500 i na tył taki sam zestaw i wtedy hamowniki żyleta się robia w porównaniu do serii.

    btw - taki zestaw właśnie zamówiłem do swojego Smoka - upolowałem komplet zacisków z RS'a za 430zł razem z wysyłką


    Mag wrzuć foto jak wyglądają te zaciski i tarcze.

    ---------- Post added at 16:55 ---------- Previous post was at 16:52 ----------

    Cytat Zamieszczone przez ccLot Zobacz posta
    Szanowni koledzy jakby ktoś chciał mieć tarcze 316 mm to niech szuka zacisków z Volvo S80 II, V70 III, S60II i XC70 II. Są zdecydowanie łatwiej dostępne niż z s-max'a 2,5t a to jest dokładnie to samo.
    Ja swoje wyrwałem za 300 zeta z S80 z 2012 roku wraz przewodami elastycznymi.
    Założone tarcze Brembo i klocki Ferodo. Koszt całkowity 1000 zł.

    ps. w tych volviakach co wymieniłem występują jeszcze tarcze 336 mm i prawdopodobnie też dało by radę to zamontować w MIV, ale to tylko moje domysły. Wszystkie wymiary się zgadzają trzeba by tylko przymierzyć zacisk.
    Stara prawda.
    Szukałem kiedyś z volvo XC90 336mm, ale tam jest chyba inna zwrotnica i większy rozstaw śrub mocujących zacisk. Może ktoś się pokusi na próbę, bo organoleptycznie jest wiele wątpliwości?
    Jeździł będę z przyjemnością, teraz gromowładnym.
    Dźwięk v-ki powinni nagrywać i dawać gratis do każdego sprzedawanego diesla jako podkład.

  8. #47
    Niedzielny kierowca
    Imię
    Tomasz
    Opis
    Ford Miondeo mk1 2.5 V6 duratec
    Od
    10 Jul 2012
    Mieszka w
    Warszawa
    Z xc90 nie bedzie pasowac wiem bo aktualnie pracuje w volvo.
    Jesli juz to przeba patrzec na nowe s80 II s 60II i v70 III xc60.
    Tylko te 4 modele sa to fordy mkndeo i bedzie wszystko pasowac.

  9. #48
    Pochłaniacz prostych
    Imię
    Maciek
    Model
    Smokus MAXimus
    Silnik
    2,5 Turbo
    Opis
    juz nie taki seryjny ...
    Od
    17 Sep 2005
    Mieszka w
    Gdańsk / Kristianstad
    Przekładka zacisków z Focusa RS (a co za tym idzie również zapewne z najmocniejszych wersji Volvo) to p&p - jedynie warto brać zaciski razem z przewodami hamulcowymi, bo inaczej trzeba stosować jakieś podkładki żeby mocowanie pasowało do nowego zacisku.
    Kwatery na lato w Gdansku

  10. #49
    Kursant
    Imię
    Michał
    Model
    MKIV
    Silnik
    2,5T+LPG 260km by Heko
    Od
    23 May 2014
    Mieszka w
    Marki
    Cytat Zamieszczone przez MAG Zobacz posta
    Przekładka zacisków z Focusa RS (a co za tym idzie również zapewne z najmocniejszych wersji Volvo) to p&p - jedynie warto brać zaciski razem z przewodami hamulcowymi, bo inaczej trzeba stosować jakieś podkładki żeby mocowanie pasowało do nowego zacisku.
    W Focusie RS i volvach są inne zasicki przy tarczy 336 mm. W RS są zaciski TRW w Volvach ATE. Tarcza jest identyczna.

    Pozdrawiam

  11. #50
    Pochłaniacz prostych
    Imię
    Maciek
    Model
    Smokus MAXimus
    Silnik
    2,5 Turbo
    Opis
    juz nie taki seryjny ...
    Od
    17 Sep 2005
    Mieszka w
    Gdańsk / Kristianstad
    ccLot - a wiesz moze czy w którymś Volvo przy tarczy 336 sa moze śruby czy nakrętki na M14?
    Bo u mnie w S-Maxie tarcze Foki musiałem dać do rozwiercenia otworów pod większe szpilki


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
    Kwatery na lato w Gdansku

  12. #51
    Pochłaniacz prostych
    Model
    Alfa 159 SW
    Silnik
    2.4 JTDm
    Od
    03 Sep 2006
    Mieszka w
    Rybnik & Kraków
    Mag do złej osoby kierujesz pytania W XC70 336mm ma otwory na szpilki 16mm
    http://brakeparts.pl/img/ate/24.0128-0210.1.jpg

  13. #52
    Kursant
    Imię
    Michał
    Model
    MKIV
    Silnik
    2,5T+LPG 260km by Heko
    Od
    23 May 2014
    Mieszka w
    Marki
    Cytat Zamieszczone przez MAG Zobacz posta
    ccLot - a wiesz moze czy w którymś Volvo przy tarczy 336 sa moze śruby czy nakrętki na M14?
    Bo u mnie w S-Maxie tarcze Foki musiałem dać do rozwiercenia otworów pod większe szpilki


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
    Kolega Pawpor już odpowiedział właściwie na twoje pytanie.
    Kupiłeś tarcze dedykowane do RS'a a trzeba było kupić od Volviaka.
    Niektóre katalogi podają że do RS i Volva są te same tarcze a inni mają oddzielne modele (różnica jest właśnie tylko w średnicy otworu na śrubę).

  14. #53
    Pochłaniacz prostych
    Model
    Alfa 159 SW
    Silnik
    2.4 JTDm
    Od
    03 Sep 2006
    Mieszka w
    Rybnik & Kraków
    Dokładnie tak. Gdy zamontouje się tarcze z Volvo do RS'a to nic się nie stanie, natomiast w drugą stronę jest ciężko . Podobnie jak Mondeo IV (szpliki 14mm) i S-max (szpilki 16mm). Do Mondeo można bez problemu zastosować tarcze z S-max, ale do S-max nie wsadzimy tarcz z Mondeo

  15. #54
    Pochłaniacz prostych
    Imię
    Maciek
    Model
    Smokus MAXimus
    Silnik
    2,5 Turbo
    Opis
    juz nie taki seryjny ...
    Od
    17 Sep 2005
    Mieszka w
    Gdańsk / Kristianstad
    Całe szczęście ze rozwiercenia otworów na szpilki to nie był wielki problem ;-)

    Ale następnym razem, czyli za 2-3 lata przy moich przebiegach, bede kupował tarcze dedykowane do Volviacza


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
    Kwatery na lato w Gdansku

  16. #55
    Kursant
    Imię
    Michał
    Model
    MKIV
    Silnik
    2,5T+LPG 260km by Heko
    Od
    23 May 2014
    Mieszka w
    Marki
    Ale do MIV lepiej kupić od RS'a.

  17. #56
    Pochłaniacz prostych
    Imię
    Maciek
    Model
    Smokus MAXimus
    Silnik
    2,5 Turbo
    Opis
    juz nie taki seryjny ...
    Od
    17 Sep 2005
    Mieszka w
    Gdańsk / Kristianstad
    Łocywiście ;-)


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
    Kwatery na lato w Gdansku

  18. #57
    Kursant Awatar inteligent
    Imię
    Paweł
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.5T 248KM , 414Nm
    Opis
    Kombi
    Od
    18 Jun 2012
    Mieszka w
    Kraków/Tarnów
    Ponieważ powoli zaczynam się rozglądać za zestawem hamulców do swojego 2.5T a oryginalne pozostawiają wiele do życzenia natrafiłem na ten wątek. Po przeczytaniu mam jednak dla pewności kilka pytań:

    -rozumiem że wystarczy zakupić zaciski hamulców od S-Max (pod tarcze 316mm) lub z jakiegoś Volvo np. S80 II i wszystko będzie pasowało? Czy są potrzebne jarzma albo elastyczne przewody hamulcowe czy to wszystko może zostać oryginalne?

    -kolejna kwestia to wybór tarcze hamulcowych. Przeglądając katalog ATE i porównując wymiary oryginalnej tarczy hamulcowej do Mondeo MK4 (300mm) zauważyłem pewne różnice i wolałbym bym się upewnić.

    A więc tak jak widać poniżej różnice w wymiarach oprócz średnicy tarczy co jest oczywiste są w punkcie H oraz I

    Specyfikacja tarcz do S-Max (316mm)
    http://www.brakeparts.pl/img/ate/24.0128-0162.1.jpg

    Specyfikacja tarcz do Mondeo MK4 (300mm)
    http://www.brakeparts.pl/img/ate/24.0128-0250.1.jpg

    Kolumna I jak dobrze rozumiem to średnica szpilek (w Mondeo są mniejsze natomiast w S-Max większe) ale jak rozumiem luz który tam powstanie w niczym nie przeszkadza?

    Natomiast nie wiem co z kolumną H? Czy mam się tym przejmować czy te 4mm nie robi różnicy i wszystko będzie ok?

    Będę wdzięczny za wytłumaczenie bo wolałbym być wszystkiego pewien zanim zakupie odpowiednie części

  19. #58
    Pochłaniacz prostych
    Imię
    Maciek
    Model
    Smokus MAXimus
    Silnik
    2,5 Turbo
    Opis
    juz nie taki seryjny ...
    Od
    17 Sep 2005
    Mieszka w
    Gdańsk / Kristianstad
    Kupujesz kompletne zaciski i to wsio (btw - mam swoje na sprzedaż, ale będą dostepne dopiero pod koniec roku, bo dopiero na Świeta przyjade do Polski) - przewody moga zostać, chociaż najlepszym wyborem byłby montaż takich w oplocie stalowym (za jakis czas takowe i u mnie wylądują)

    Z tego co rozumiem, to ccLot (zreszta nie tylko on) ma zaciski i tarcze od S-Max'a i nie ma żadnych problemów z wymiarami.
    Kwatery na lato w Gdansku

  20. #59
    Pochłaniacz prostych Awatar batman72
    Imię
    Wojtek
    Model
    Ford Ranger '22
    Silnik
    2.0TDCI 170KM
    Od
    25 Mar 2009
    Mieszka w
    Nieuw Vennep
    Cytat Zamieszczone przez inteligent Zobacz posta
    -rozumiem że wystarczy zakupić zaciski hamulców od S-Max (pod tarcze 316mm) lub z jakiegoś Volvo np. S80 II i wszystko będzie pasowało? Czy są potrzebne jarzma albo elastyczne przewody hamulcowe czy to wszystko może zostać oryginalne?
    Nie do końca Kolega rozumie konstrukcję hamulców. Zaciski trzeba kupować kompletne, czyli z jarzmami, bo inaczej nici z montażu.
    W tym akurat przypadku przewody elastyczne pasują, ale czasami trzeba też zmieniać, bo są inaczej mocowane do zacisków. Np: inny gwint, inna długość przewodu.
    Ranger '22 2.0 TDCI 170KM, Transit Connect '18 1.5 TDCI 120KM Powershift. Focus CC '07 2.0 145KM

  21. #60
    Kursant
    Imię
    Michał
    Model
    MKIV
    Silnik
    2,5T+LPG 260km by Heko
    Od
    23 May 2014
    Mieszka w
    Marki
    Jak wcześniej napisali koledzy: potrzeba jarzma z zaciskami z S-Max'a 2,5T lub Volviaka. Ja swoje zaciski dostałem z przewodami od S80 II i je założyłem, ale na 90% ori z MIV też podejdą. Tarcza od S-Maxa pasuje i ma się dobrze, jedynie otwór na szpilkę jest większy i też mnie to martwiło, ale koledzy z forum mówili, że tak jest ok i nic z tym nie robić.
    Mój zestaw ma już ponad 30 kkm i sprawdza się bardzo.

Podobne wątki

  1. [MkI] swap hamulców z 2.5v6 do 2.0
    By pablo2k in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 28-06-2012, 13:58
  2. [MkIII] Gdzie kupić tarcze do Focusa II St225 2005-2007 320mm
    By respect in forum Eksploatacja bieżąca i FAQ
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 22-03-2011, 16:57
  3. [MkI] swap hamulców z V6 do TD
    By Gruuby in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 20-07-2010, 18:00
  4. [MkIII] Swap tylnych hamulców z mk4
    By badger in forum Tuning
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 25-04-2010, 22:35

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów