+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 36
  1. #1
    Kursant
    Imię
    Andrzej
    Opis
    MONDEO MK3 V6
    Od
    09 Jun 2009
    Mieszka w
    Wałbrzych

    Strzela podczas skrętu

    Witam, ponownie potrzebuje Waszej pomocy, a mianowicie kiedy parkuję lub ruszam ze skręconymi kołami (w lewą stronę) słychać pojedynczy stuk jakby coś przeskoczyło/strzeliło podobnie jest podczas cofania i czasami zdarza się podczas intensywnego hamowania.
    Co może być przyczyną?

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Pochłaniacz prostych Awatar Colorado30
    Imię
    Adam
    Model
    MKII-MKIII
    Silnik
    2.5 170 KM
    Opis
    Sedan 2,0 97 , Kombi 2001 V-ka
    Od
    07 Apr 2010
    Mieszka w
    Legnica
    Sprawdz czy nie masz peknietej sprezyny tez tak mialem

    533-593-035 colorado32@o2.pl

  4. #3
    Pochłaniacz prostych Awatar cosin
    Imię
    Adam
    Model
    Insignia Country 4x4
    Silnik
    2.0T 250KM
    Opis
    S-MAX FL 2.0EB + DUSTER 4x4
    Od
    31 Aug 2007
    Mieszka w
    Wawa
    ja stawiam na przegub zewnętrzny (z autopsji)

  5. #4
    ŚP Awatar Mondekmk1
    Imię
    Krystian
    Opis
    Mk3,2.0 GHIA Lift HB
    Od
    14 Apr 2010
    Mieszka w
    Brzóza Królewska/ Rzeszów
    Obadaj lacznik...przegub to raczej odpada.

  6. #5
    Kursant
    Imię
    Andrzej
    Opis
    MONDEO MK3 V6
    Od
    09 Jun 2009
    Mieszka w
    Wałbrzych
    Doszło kilka nowych faktów, po pierwsze sprawdziłem sprężyny są ok całe, ale podczas testów pojeździłem w pełnym skręcie zarówno w lewo jak i w prawo następnie podniosłem najpierw jedną później drugą stronę auta do góry i na podniesionym skręconym kole podczas jego obracania pojawiły się stuki, po wykonaniu w/w próby wsiadłem do auta i ruszyłem na pełnym skręcie, coś łupnęło i od tej pory przy każdorazowym skręcie (tylko podczas jazdy na postoju kręcąc kierownicą żadnego stuku) łupie jak szlag, podczas jazdy na wprost jest ok ale podczas skręcania łupie tak że mało kierownicy z rąk nie wyrwie. Wygląda mi to na przegub jeżeli tak to jak go sprawdzić? w sensie który i czy jest uszkodzony?

  7. #6
    Mistrz pobocza Awatar maciek666157
    Imię
    Maciek
    Model
    MKII
    Silnik
    2.5 170 KM
    Opis
    Mondek 97r 2.0 pb/lpg (kombi) Mondek 97 2,5 V6
    Od
    21 Nov 2010
    Mieszka w
    Belchatow
    Cytat Zamieszczone przez jedrek Zobacz posta
    Doszło kilka nowych faktów, po pierwsze sprawdziłem sprężyny są ok całe, ale podczas testów pojeździłem w pełnym skręcie zarówno w lewo jak i w prawo następnie podniosłem najpierw jedną później drugą stronę auta do góry i na podniesionym skręconym kole podczas jego obracania pojawiły się stuki, po wykonaniu w/w próby wsiadłem do auta i ruszyłem na pełnym skręcie, coś łupnęło i od tej pory przy każdorazowym skręcie (tylko podczas jazdy na postoju kręcąc kierownicą żadnego stuku) łupie jak szlag, podczas jazdy na wprost jest ok ale podczas skręcania łupie tak że mało kierownicy z rąk nie wyrwie. Wygląda mi to na przegub jeżeli tak to jak go sprawdzić? w sensie który i czy jest uszkodzony?
    Przegub raczej nie urywa kierownicy(przerabialem to).Przegub wewnetrzny owszem trzepie,ale przy przyspieszaniu.Podjedz do stacji diagnostycznej,wytrzepia porzadnie MDO.Ale stawiam na lacznik,jak Kolega wyzej.
    "...nie bój się zmiany nalepsze..."[IMG][/IMG]
    Nie jestem wstanie podporządkować sie ludzkiej głupocie...Ale patrzeć na nią,uwielbiam

  8. #7
    Kursant
    Imię
    Andrzej
    Opis
    MONDEO MK3 V6
    Od
    09 Jun 2009
    Mieszka w
    Wałbrzych
    jeżeli mówicie o łącznikach stabilizatora to są nowe, więc.... trzeba szukać przyczyny gdzie indziej

  9. #8
    Kursant
    Imię
    Sławek
    Opis
    mk3 130km
    Od
    23 Mar 2009
    Mieszka w
    Nowa Ruda
    u mnie stukało metalicznie przy gwałtownym ruszaniu i hamowaniu przyczyną była za słabo dokręcona śruba tylna od wahacza lekki ruch kluczem i kłopot sie skończył
    co Cię nie zabije, to Cię wzmocni

  10. #9
    Mistrz pobocza Awatar maciek666157
    Imię
    Maciek
    Model
    MKII
    Silnik
    2.5 170 KM
    Opis
    Mondek 97r 2.0 pb/lpg (kombi) Mondek 97 2,5 V6
    Od
    21 Nov 2010
    Mieszka w
    Belchatow
    sprawdz gumy na stabilizatorze...
    Cytat Zamieszczone przez wes30 Zobacz posta
    u mnie stukało metalicznie przy gwałtownym ruszaniu i hamowaniu przyczyną była za słabo dokręcona śruba tylna od wahacza lekki ruch kluczem i kłopot sie skończył
    a moze tu Kolega ma racje...
    "...nie bój się zmiany nalepsze..."[IMG][/IMG]
    Nie jestem wstanie podporządkować sie ludzkiej głupocie...Ale patrzeć na nią,uwielbiam

  11. #10
    Zielony listek Awatar jerzuu123
    Opis
    mondeo mk1 2.0 lpg blos
    Od
    22 Apr 2011
    Mieszka w
    wieluń/ biała
    Przy skręcaniu zazwyczaj słychać łożysko amortyzatora, łącznik to będzie słychać na każdej dziurze raczej

  12. #11
    Kursant
    Imię
    Andrzej
    Opis
    MONDEO MK3 V6
    Od
    09 Jun 2009
    Mieszka w
    Wałbrzych
    łożyska Macphersona wymienione, tak jak gumy stabilizatora oraz łączniki, może coś nie tak z mechanizmem różnicowym? przegubem?

  13. #12
    ŚP Awatar Mondekmk1
    Imię
    Krystian
    Opis
    Mk3,2.0 GHIA Lift HB
    Od
    14 Apr 2010
    Mieszka w
    Brzóza Królewska/ Rzeszów
    Cytat Zamieszczone przez jedrek Zobacz posta
    o łącznikach stabilizatora to są nowe, więc
    Ze nowe to niby co zlote?? ile za nie dales 30zl? Ja mialem lacznik co po miesiacu sie wysypal. Stworznie wachacza tez takie mialem...

  14. #13
    Kursant
    Imię
    Andrzej
    Opis
    MONDEO MK3 V6
    Od
    09 Jun 2009
    Mieszka w
    Wałbrzych
    nie są złote, ale wszystkie luzy już posprawdzałem, łączniki, tuleje, wahacze, sworznie itp. to wygląda raczej na problem z napędem. wygląda to jakby podczas jazdy na skręconych kołach coś przeskakiwało w napędzie.

  15. #14
    Mistrz pobocza Awatar Paker
    Model
    MK IV
    Silnik
    2.0 145 KM
    Opis
    MkIV, MkIII, MKII
    Od
    19 Oct 2007
    Mieszka w
    Gdańsk
    Przerabiałem też strzelanie w kole... zaczełem od oczywistej rzeczy wymianą przeguba zewnętrznego w dużej mierze strzelanie ustało lecz nie do końca ... potem poleciała wymiana łacznika stabilizatora,sworzeń,końcówka drążka, bo tuleje wymieniałem wcześniej.. powiedzmy ze było juz prawie ok ale jeszcze coś tam strzelało to kupiłem i łożysko i poduszkę na kolumnie mcphersona w praniu wyszło ze pęknięta była sprężyna wiec jak szaleć to na całego i aby przednie zawieszenie było całkowicie wymienione to zakupiłem nowe tarcze + klocki brembo.Ale do setna.. wczoraj z kolegą Rickenenm wymieniłem łożysko+poduszkę,nowy odbój i osłonę amorka,sprężynę i hamulce... i 1 jazda a tu cisza ;D aż milutko ... przy skręcaniu 0 skrzypienia,pykania,piszczenia... a na progach zwalniających auto elegancko zjeżdża bez podbijania i bujania ...

    wiec tak wygląda moja historia i przygoda z przednim zawieszeniem i jego skrzypieniem

    ps.aby było śmieszniej to po wyjęciu kolumny mcphersona sprężyna wydawała się być cała,dopiero jak ściągaczem złapaliśmy i ściągaliśmy to wyskoczyła pęknięta część ...

  16. #15
    Mistrz pobocza Awatar maciek666157
    Imię
    Maciek
    Model
    MKII
    Silnik
    2.5 170 KM
    Opis
    Mondek 97r 2.0 pb/lpg (kombi) Mondek 97 2,5 V6
    Od
    21 Nov 2010
    Mieszka w
    Belchatow
    Cytat Zamieszczone przez jerzuu123 Zobacz posta
    Przy skręcaniu zazwyczaj słychać łożysko amortyzatora, łącznik to będzie słychać na każdej dziurze raczej
    i tu wlasnie sie mylisz.Jesli jeszcze nie jest padniety do konca,to puka na skrecie(autopsja),ale przewaznie jak wpadniesz w dziure
    "...nie bój się zmiany nalepsze..."[IMG][/IMG]
    Nie jestem wstanie podporządkować sie ludzkiej głupocie...Ale patrzeć na nią,uwielbiam

  17. #16
    Kursant
    Imię
    Andrzej
    Opis
    MONDEO MK3 V6
    Od
    09 Jun 2009
    Mieszka w
    Wałbrzych
    skrzynia biegów
    I tu kolejne pytanie, czy skrzynia do 1,8 jest taka sama jak do 2,0?
    Ostatnio edytowane przez jedrek ; 12-07-2011 o 20:52

  18. #17
    Niedzielny kierowca
    Imię
    Cezary
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.5 170 KM
    Opis
    MK3 2,5 V6 kombi mit automatikgetriebe
    Od
    07 Apr 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    U mnie na dole był ułamany kawałek w takim jakby komdonie z PCV zdjąłem kolumnę, patrzę patrzę złapałem za to pcv i wyciągnąłem z niego złamany kawałek sprężyny, co ciekawe niczym to się nie objawiało, nawet stał równo.
    Pęknięta już była dawno, bo konkretnie była zardzewiała.

  19. #18
    Pieszy
    Imię
    Marek
    Opis
    mondeo
    Od
    20 Feb 2010
    Mieszka w
    Tychy
    miałem to samo ... pęknięta końcówka sprężyny ... trzeszczało i przeskakiwało przy parkowaniu tyłem ... nowa sprężyna i spokój ...

  20. #19
    Zielony listek Awatar york84
    Imię
    Piotr
    Opis
    Ford Mondeo MKII 1.8 TD Kombi
    Od
    11 Apr 2011
    Mieszka w
    Koszalin
    Jak to mam w zwyczaju- odświeżę temat.Otóz tydzień temu stałem się magicznym posiadaczem mkII kombi 1.8td.Ale do rzeczy.Poprzedni właściciel jeździł na oponach 195/65/15 czuć było lekki przeskok na kierownicy i stuki przechodzące na kierownicę.Objaw-rano wsiadam do auta, odpalam, lekko ruszam i chce skręcić kierownicę-i za bardzo nie moge-jakby się zastało wszystko, troszkę siły i jest przeskok i jade.W czasie jazdy są przeskoki ale nie zawsze.Podczas postoju przekręcając kierownice powoli o jakies max 5cm jest przeskok.Jeżeli kręce w lewo prawo ciągle nie ma za bardzo tego efektu.Ale jeśli raz w prawo raz w lewo to jest efekt.Pojechałem na stacje i do wymiany:tulejki wachacza-wymieniłem je i jeszcze jeden sworzeń i łącznik stabilizatora.Efekt jest nadal.Wczoraj zmieniłem opony na 175/65/14 i efekt przeskoku jest nadal.I to ruszanie jakby się wszystko zastało.Czuje też na kierownicy stuki, uderzenia przenoszone z drogi,bicia.Autko powiem szczerze średnio mi się prowadzi-czasem musze użyć siły żeby utrzymać je gdy są lekkie koleiny.Na stacji koleś nic nie wspomniał o końcówkach drązka itd. Mechanik mówi że to może być łożysko amortyzatora bo podczas skrętu czuć na kołach ten przeskok.Dodam że w kabinie również słychać te przeskoki-dziś zrobiłem 300km i nawet znajomy jadący ze mną mówił że czuć te przeskoki i słychać je.Proszę o pomoc czy te efekty wynikają z tego co koledzy wsześniej napisali czy coś jeszcze sprawdzić.A i jeszcze jest jeden efekt;Gdy trzymam kierownice godziny 9 i 3 obiema rękoma to czuje jakby była niedokręcona bo pcham ją jedną ręką a drugą ciągne do siebie.

  21. #20
    Mistrz pobocza Awatar maciek666157
    Imię
    Maciek
    Model
    MKII
    Silnik
    2.5 170 KM
    Opis
    Mondek 97r 2.0 pb/lpg (kombi) Mondek 97 2,5 V6
    Od
    21 Nov 2010
    Mieszka w
    Belchatow
    sprawdz luzy na maglownicy(na poczatek polaczenie magla z kolumna kier)
    kanal i nura do niego.Niech to bedzie ktos,kto wie gdzie wsadzic np.kawalek rurki itp.by sprawdzic luzy.
    Ale czy az takie luzy na kierze(stukanie,pukanie owszem),to wina magla....pokukaj na zamku pod kierownica,moze to akurat nie jest problem,ktorego sam nie moglbys ogarnac
    "...nie bój się zmiany nalepsze..."[IMG][/IMG]
    Nie jestem wstanie podporządkować sie ludzkiej głupocie...Ale patrzeć na nią,uwielbiam

Podobne wątki

  1. [MkI] podczas gwałtownego dodawania gazu strzela
    By NoJz in forum LPG
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 24-02-2013, 09:33
  2. [MkIII] Coś trzeszczy obciera z lewej strony podczas skrętu
    By respect in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 13-02-2011, 05:28
  3. [MkI] Uskakiwanie kół podczas skrętu - czy to normalne?
    By cichyp in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 15-11-2010, 21:03
  4. [MkIII] Jeden metaliczny stuk podczas maksymalnego skrętu w p
    By pabloss in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 29-05-2010, 21:04
  5. [MkII] Doświtlenie skrętu.
    By jarekson in forum Tuning
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 19-10-2006, 21:39

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów