+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 18 z 18

Wątek: Wiek opon

  1. #1
    Pogromca zakrętów
    Imię
    Norbert
    Model
    2 x Insignia
    Silnik
    2.0 Cdti Biturbo,2.0 T
    Od
    09 Dec 2006
    Mieszka w
    Suwałki

    Wiek opon

    Czy faktycznie opony po pięciu latach od daty produkcji czy założenia na auto mimo dobrego bieżnika kwalifikują się do wymiany?
    Było niezapomniane ST 200 i ST 220 , Vectra OPC ,Vectra C Combi 1.9 CDTI 178 koni , Astra J 1.6 T216 koni,Insignia 2.8 T 308 koni .Jest Insignia GSI oraz Edge biturbo

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Mistrz pobocza Awatar maciek666157
    Imię
    Maciek
    Model
    MKII
    Silnik
    2.5 170 KM
    Opis
    Mondek 97r 2.0 pb/lpg (kombi) Mondek 97 2,5 V6
    Od
    21 Nov 2010
    Mieszka w
    Belchatow
    Nie zgadzam się.5lat to jeszcze pikus.Ojciec z wulkanizacja i nieraz zakładam łącze starsze.Oczywiście bez przesady.ale do 8 latek można smigac
    Są ludzie,którzy piszą,że korzystają tylko z ori części,oleji itp.ale to bzdura
    Zależy jeszcze jak długo zamierzasz na nich smigac.ją i tak co dwa sezony zmieniam.Więc czy one mają 5,czy 7 lat.....żadna roznica

    wytaptane ST26i root&boot
    Ostatnio edytowane przez MarekPrint ; 13-02-2013 o 23:31 Powód: ort
    "...nie bój się zmiany nalepsze..."[IMG][/IMG]
    Nie jestem wstanie podporządkować sie ludzkiej głupocie...Ale patrzeć na nią,uwielbiam

  4. #3
    Pogromca zakrętów
    Imię
    Norbert
    Model
    2 x Insignia
    Silnik
    2.0 Cdti Biturbo,2.0 T
    Od
    09 Dec 2006
    Mieszka w
    Suwałki
    Cytat Zamieszczone przez maciek666157 Zobacz posta
    Nie zgadzam się.5lat to jeszcze pikus.Ojciec z wulkanizacja i nieraz zakładam łącze starsze.Oczywiście bez przesady.ale do 8 latek można smigać
    No nie wiem czy zimówka ,która ma 8 lat jeszcze do czegoś się nadaje.Z moich doświadczeń to taka już ma twardą gumę i w śniegu kompletnie nie daje rady.Co do letnich to ciężko mi się wypowiedzieć ,bo trudniej zauważyć różnice

    Cytat Zamieszczone przez maciek666157 Zobacz posta
    Są ludzie,którzy piszą,że kozystaja tylko z ori części,oleji itp.ale to bzdura
    Ja również staram się korzystać z oryginałów.Więc dlaczego to jest bzdura?
    Było niezapomniane ST 200 i ST 220 , Vectra OPC ,Vectra C Combi 1.9 CDTI 178 koni , Astra J 1.6 T216 koni,Insignia 2.8 T 308 koni .Jest Insignia GSI oraz Edge biturbo

  5. #4
    Ekspert Rezulteo Awatar rezulteo opony
    Imię
    rezulteo
    Opis
    Mondeo
    Od
    18 Oct 2012
    Mieszka w
    Warszawa
    Wiamy,
    Można powiedzieć, że przy granicy wieku 5 lat i więcej musimy dokładnie wizualnie kontrolować opony raz na rok, ale granica około 10 lat i więcej to już niestety trzeba opony koniecznie wymienić. Jest to taka ogólna reguła, z którą zgadza się większość producentów opon - i w okres 10 lat wliczony już jest tzw. margines bezpieczeństwa. Pozdrowienia
    Opony do Mondeo - najnowsze informacje, porady, testy, porównywarka cen na www.rezulteo-opony.pl

    Śledź nas na: Facebooku oraz na Twitterze: https://twitter.com/rezulteo_opony

  6. #5
    Pogromca zakrętów
    Imię
    Norbert
    Model
    2 x Insignia
    Silnik
    2.0 Cdti Biturbo,2.0 T
    Od
    09 Dec 2006
    Mieszka w
    Suwałki
    Cytat Zamieszczone przez rezulteo opony Zobacz posta
    Wiamy,
    Można powiedzieć, że przy granicy wieku 5 lat i więcej musimy dokładnie wizualnie kontrolować opony raz na rok, ale granica około 10 lat i więcej to już niestety trzeba opony koniecznie wymienić. Jest to taka ogólna reguła, z którą zgadza się większość producentów opon - i w okres 10 lat wliczony już jest tzw. margines bezpieczeństwa. Pozdrowienia
    Dziękuję za odpowiedź. Tylko czy dotyczy to wszystkich opon?
    Nie ukrywam ,że większość wulkanizatorów zaleca przynajmniej zimowe używać tylko 5 lat ze względu na twardnienie gumy
    Było niezapomniane ST 200 i ST 220 , Vectra OPC ,Vectra C Combi 1.9 CDTI 178 koni , Astra J 1.6 T216 koni,Insignia 2.8 T 308 koni .Jest Insignia GSI oraz Edge biturbo

  7. #6
    Pochłaniacz prostych Awatar linkgrabber
    Imię
    Grzesiek
    Model
    Mercedes
    Silnik
    E
    Opis
    +cbf1000
    Od
    15 Sep 2011
    Mieszka w
    Koło
    Cytat Zamieszczone przez norbi333 Zobacz posta
    Nie ukrywam ,że większość wulkanizatorów zaleca przynajmniej zimowe używać tylko 5 lat ze względu na twardnienie gumy
    No ale ci sami wulkanizatorzy często sprzedają opony nowe z DOTem sprzed 2 czy 3 lat Jak były prawidłowo przechowywane to nic im sie nie stało przez ten czas

  8. #7
    Pogromca zakrętów
    Imię
    Norbert
    Model
    2 x Insignia
    Silnik
    2.0 Cdti Biturbo,2.0 T
    Od
    09 Dec 2006
    Mieszka w
    Suwałki
    Cytat Zamieszczone przez linkgrabber Zobacz posta

    No ale ci sami wulkanizatorzy często sprzedają opony nowe z DOTem sprzed 2 czy 3 lat Jak były prawidłowo przechowywane to nic im sie nie stało przez ten czas
    Wiem.Dlatego jak kupuje to od razu zastrzegam sobie,że chcę z danego rocznika
    Było niezapomniane ST 200 i ST 220 , Vectra OPC ,Vectra C Combi 1.9 CDTI 178 koni , Astra J 1.6 T216 koni,Insignia 2.8 T 308 koni .Jest Insignia GSI oraz Edge biturbo

  9. #8
    Mistrz pobocza Awatar Marcin-Klb
    Imię
    Marcin
    Opis
    Mondeo RS
    Od
    10 Jan 2011
    Mieszka w
    Kluczbork
    Dobrze robisz
    A co do opon używanych to zależy od producenta. Wszystko zależy jak przechowywana była dana opona ale sam po sobie wiem że częściej na śmietnik idą 6-7 letnie Dębice, inne badziewia, często włącznie z Pirelli a dłużej mogą zostać twardsze opony-Dunlop, Bridgestone. Klebery i Michelliny mimo swojej 'miękkiej' charakterystyki też dobrze sprawują się nawet w wieku 10 lat.

  10. #9
    Moderator MKP
    -PRND21-
    Awatar SteelRat
    Model
    03 Wagon by Kleber
    Silnik
    V6+
    Opis
    six gear pack
    Od
    12 Mar 2008
    Mieszka w
    Wrocław
    kiedys wyczytalem, ze opona, nawet 5 letnia, odpowiednio przechowywana, moze zostac sprzedana jako nowa, na gwarancji.
    zimowki mam z 2008, od nowosci na mk3, potem na moim ;>
    jakos nie mam z nimi problemu...
    ДИРЕКТОР ИНТЕРНЕТА
    Muszę mieć auto, by móc pracować, muszę mieć pracę, by móc utrzymać auto.
    Się nie ścigam, się tylko śpieszę, bo muszę zatankować.

    Rycząca BeSTyja wypustu trzeciego - Kleber Edyszyn

    A PARAGON MASZ?
    Mondi Mark One GLX bZdetec...
    GHIA'ad Krwista Bestyja czyli Mark Zwei bzDuratec -PRND21- z kuchnią
    - było minęło.

  11. #10
    Ekspert Rezulteo Awatar rezulteo opony
    Imię
    rezulteo
    Opis
    Mondeo
    Od
    18 Oct 2012
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez norbi333 Zobacz posta
    Cytat Zamieszczone przez rezulteo opony Zobacz posta
    Wiamy,
    Można powiedzieć, że przy granicy wieku 5 lat i więcej musimy dokładnie wizualnie kontrolować opony raz na rok, ale granica około 10 lat i więcej to już niestety trzeba opony koniecznie wymienić. Jest to taka ogólna reguła, z którą zgadza się większość producentów opon - i w okres 10 lat wliczony już jest tzw. margines bezpieczeństwa. Pozdrowienia
    Dziękuję za odpowiedź. Tylko czy dotyczy to wszystkich opon?
    Nie ukrywam ,że większość wulkanizatorów zaleca przynajmniej zimowe używać tylko 5 lat ze względu na twardnienie gumy
    Witamy,
    Jeśli chodzi o pytaną kwestię opon zimowych to jest identycznie jak w przypadku opon letnich.
    Co prawda opony zimowe mają więcej krzemionki i są tym samym bardziej elastyczne, ale starzenie się opony jest podobne dla opon letnich i zimowych. Najważniejsze są odpowiednie warunki składowania opon, dlatego wspomnieliśmy o sprawdzaniu opon po upływie 5 lat.
    Pozdrawiamy,
    Rezulteo
    Opony do Mondeo - najnowsze informacje, porady, testy, porównywarka cen na www.rezulteo-opony.pl

    Śledź nas na: Facebooku oraz na Twitterze: https://twitter.com/rezulteo_opony

  12. #11
    Zielony listek Awatar tajfun
    Imię
    Konrad
    Model
    .
    Silnik
    .
    Opis
    YAMAHA TDM 850 3VD, REANAULT GRAND ESPACE IV
    Od
    26 Aug 2010
    Mieszka w
    Łódź
    Cytat Zamieszczone przez rezulteo opony Zobacz posta
    Co prawda opony zimowe mają więcej krzemionki i są tym samym bardziej elastyczne,
    To jak to mozliwe aby opona letnia była bardziej miękka od zimowej.
    Po zdjęciu opon letnich z felg, porównałem z zimówkami, i okazało się że zimowe są sztywniejsze.
    Też się zdziwiłem dlatego pytam

  13. #12
    Pogromca zakrętów
    Imię
    Norbert
    Model
    2 x Insignia
    Silnik
    2.0 Cdti Biturbo,2.0 T
    Od
    09 Dec 2006
    Mieszka w
    Suwałki
    Cytat Zamieszczone przez rezulteo opony Zobacz posta
    Najważniejsze są odpowiednie warunki składowania opon, dlatego wspomnieliśmy o sprawdzaniu opon po upływie 5 lat.
    Czyli rozumiem,ze zakładam nowe zimówki ,jeżdżę na nich spokojnie 5 lat.Po 5 latach jak sprawdzić czy opona jest jeszcze dobra i spełnia swoje warunki? Pomijam oczywiście wysokość bieżnika,a chodzi mi o właściwości opony
    Było niezapomniane ST 200 i ST 220 , Vectra OPC ,Vectra C Combi 1.9 CDTI 178 koni , Astra J 1.6 T216 koni,Insignia 2.8 T 308 koni .Jest Insignia GSI oraz Edge biturbo

  14. #13
    Ekspert Rezulteo Awatar rezulteo opony
    Imię
    rezulteo
    Opis
    Mondeo
    Od
    18 Oct 2012
    Mieszka w
    Warszawa
    Do takich najważniejszych punktów, aby zweryfikować oponę należą:
    - trzeba sprawdzić czy na bieżniku guma nie jest popękana zarówno od zewnętrzenej jak i wewnętrznej strony, po obu bokach.
    - czy boki opon są w dobrym stanie
    - bardzo ważne jest to, czy opony są zużyte regularnie czy są „pościnane”, czy czasem zużycie nie jest anormalne
    Pozdrawiamy,
    Rezulteo
    Opony do Mondeo - najnowsze informacje, porady, testy, porównywarka cen na www.rezulteo-opony.pl

    Śledź nas na: Facebooku oraz na Twitterze: https://twitter.com/rezulteo_opony

  15. #14
    Pogromca zakrętów
    Imię
    Norbert
    Model
    2 x Insignia
    Silnik
    2.0 Cdti Biturbo,2.0 T
    Od
    09 Dec 2006
    Mieszka w
    Suwałki
    Cytat Zamieszczone przez rezulteo opony Zobacz posta
    Do takich najważniejszych punktów, aby zweryfikować oponę należą:
    - trzeba sprawdzić czy na bieżniku guma nie jest popękana zarówno od zewnętrzenej jak i wewnętrznej strony, po obu bokach.
    - czy boki opon są w dobrym stanie
    - bardzo ważne jest to, czy opony są zużyte regularnie czy są „pościnane”, czy czasem zużycie nie jest anormalne
    Pozdrawiamy,
    Rezulteo
    Dziękuję za informację.
    A jeszcze kwestia twardości opony?Zauważyłem ,że nowe opony zimowe są znacznie bardziej miękkie niż jakieś 6-cio letnie.I teraz jaki wpływ ma właśnie ta różnica twardości gumy na zachowanie opony w czasie jazdy po śniegu czy lodzie?
    Było niezapomniane ST 200 i ST 220 , Vectra OPC ,Vectra C Combi 1.9 CDTI 178 koni , Astra J 1.6 T216 koni,Insignia 2.8 T 308 koni .Jest Insignia GSI oraz Edge biturbo

  16. #15
    Niedzielny kierowca Awatar Rob^
    Imię
    Robert
    Model
    Ford Mondeo MK1
    Silnik
    1.6 90 KM
    Od
    11 Oct 2011
    Mieszka w
    Krosno
    Cytat Zamieszczone przez norbi333 Zobacz posta
    A jeszcze kwestia twardości opony?Zauważyłem ,że nowe opony zimowe są znacznie bardziej miękkie niż jakieś 6-cio letnie.I teraz jaki wpływ ma właśnie ta różnica twardości gumy na zachowanie opony w czasie jazdy po śniegu czy lodzie?
    Mam w domq Corsę B z 1995r ... kupione było od dziadka w DE 7 lat temu na prawie nowych oponach zimowych z 2002r
    Od tego czasu pojazd zrobił jakieś 8-10kkm ... oczywiście bez zmiany opon.
    Jak spadł śnieg na początku tej zimy to przypadkiem się nią przejechałem do sklepu i mało rowu nie zaliczyłem ... jak na amerykańskim filmie ! a śniegu było <1cm na 100%.
    Bieżnik na tych zimówkach miał spokojnie ponad 5mm ... znaczniki widoczne ale nie dało rady jeździć po białym.
    Z tego co pamiętam to zeszłej zimy było to jeszcze akceptowalne.
    Nie wiem czy tak nagle "stwardniała" przez rok guma czy akurat trafiłem na takie warunki na drodze w każdym bądź razie następnego dnia pojechałem do gumownika na wymianę

  17. #16
    Ekspert Rezulteo Awatar rezulteo opony
    Imię
    rezulteo
    Opis
    Mondeo
    Od
    18 Oct 2012
    Mieszka w
    Warszawa
    Witamy,
    Odpowiadając na to pytanie chcemy zwrócić uwagę, że raczej w przypadku opon ważna jest nie sama w sobie twardość, a sprężystość gumy i jej niezawodność. Jeżeli wspomniana opona 6-cio letnia była przechowywana zawsze w odpowiednich warunkach, powinna być całkowicie sprawna.
    Pozdrawiamy
    Opony do Mondeo - najnowsze informacje, porady, testy, porównywarka cen na www.rezulteo-opony.pl

    Śledź nas na: Facebooku oraz na Twitterze: https://twitter.com/rezulteo_opony

  18. #17
    Pogromca zakrętów
    Imię
    Norbert
    Model
    2 x Insignia
    Silnik
    2.0 Cdti Biturbo,2.0 T
    Od
    09 Dec 2006
    Mieszka w
    Suwałki
    Cytat Zamieszczone przez rezulteo opony Zobacz posta
    Witamy,
    Odpowiadając na to pytanie chcemy zwrócić uwagę, że raczej w przypadku opon ważna jest nie sama w sobie twardość, a sprężystość gumy i jej niezawodność. Jeżeli wspomniana opona 6-cio letnia była przechowywana zawsze w odpowiednich warunkach, powinna być całkowicie sprawna.
    Pozdrawiamy
    Dziękuję za informację
    Było niezapomniane ST 200 i ST 220 , Vectra OPC ,Vectra C Combi 1.9 CDTI 178 koni , Astra J 1.6 T216 koni,Insignia 2.8 T 308 koni .Jest Insignia GSI oraz Edge biturbo

  19. #18
    Niedzielny kierowca Awatar szkot666
    Imię
    Marcin
    Opis
    MK3 2.0 na podtlenku LPG - Gabinet Prezesa
    Od
    06 Jan 2011
    Mieszka w
    Warszawa-Wawer
    Witam , dorzuce ze zalezy skad ma sie opony , co innego nowe z roku ktorym sie kupuje i odpowiednio traktowane , a co innego uzywki od pana kazia wulkanizatora niewiadomego pochodzenia.
    Na pewno opony uzywane trzeba kontrolowac uwaznie.

    bazgroły z fona
    Praca to jest prymitywny sposób spędzania wolnego czasu.

Podobne wątki

  1. [MkI] Rozmiar opon MKI
    By weeman_ in forum Eksploatacja bieżąca i FAQ
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 21-12-2008, 00:49
  2. [MkII] Wiek opony
    By faceman in forum Eksploatacja bieżąca i FAQ
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 30-08-2007, 15:33
  3. [MkII] Rozmiar opon
    By bauerxp2 in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 29-03-2007, 21:15
  4. [MkI] Rozmiar opon
    By Breko in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 28-03-2007, 14:53

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów