+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 14 z 14
  1. #1
    Pieszy
    Opis
    Mondeo MKIII 2001
    Od
    22 Feb 2013
    Mieszka w
    Warszawa-Włochy

    Mondeo skaczący jak żaba i w końcu gaśnie

    Koledzy dziś w mojej perełce pojawił się pewien problem.
    W trakcie normalnej miejskiej jazdy na prostej drodze auto straciło nagle moc ... maksymalnie mogłem jechać na 2-3 ale jak dodawałem gazu to auto skakało żabką ... w końcu stracił na tyle mocy w trakcie jazdy do warsztatu, że wrzuciłem 1 i po kilkunastu metrach zgasł ..
    po 30 min stania odpalił i wjechał na podnośnik ... po wymianie filtra i przewodów pojechałem się przejechać i po kilku minutach to samo ...

    W warsztacie powiedziano mi że to może być pompa wtryskowa ...
    I teraz mam do was pytanie na ile to może być pompa i gdzie w warszawie mozna by to naprawić? Może to jednak wtryski ?
    Zaznaczam, że leję tylko dobrej jakości paliwo - bez żadnych przydrożnych mietków ...
    jakieś ewentualne koszta? rady?

    Mondeo MKIII 2001 / TDDi / 115KM

    dziękuję.
    Ostatnio edytowane przez mondziak_mk3 ; 22-02-2013 o 19:11

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Niedzielny kierowca Awatar daman0629
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 90 KM
    Opis
    Ford Mondeo 1.8TD Kombi 93r. Ford Mondeo 2.0TDDI 90KM 2001r Kombi
    Od
    28 Dec 2010
    Mieszka w
    Sędziszów Małopolski
    Na początku poszukaj tematu o pompce pomocniczej przy baku,bo objawy które opisujesz wyglądają ze to że ona może być winowajcą.

  4. #3
    Pieszy
    Opis
    Mondeo MKIII 2001
    Od
    22 Feb 2013
    Mieszka w
    Warszawa-Włochy
    No tak masz rację też wyczytałem, ale po podpięciu do kompa w serwisie pokazywało błędy idące od pompy wtryskiwacza ..
    dziwne bo to tddi więc i wtryski dobre, paliwo ultimate od zawsze, regularnie serwisowany

    do tej pory nigdy nie było nawet objawów o których ludzie piszą, że już zdarzało się, że kiedyś tam wcisnęli pedał a auto się zachłysnęło ... u mnie wszystko działało aż do dziś ...
    autko ma zrobione 250 tyś, filtry wymienione ...

    czy możecie polecić kogoś w wawie (włochy, ursus, ochota) kto by się podjął tego i nie spartolił roboty? jak wiemy 95% mechaników nie zna się na swojej robocie

  5. #4
    Pogromca zakrętów Awatar tompiorko
    Imię
    Tomaszek
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 90 KM
    Opis
    Zombii line, '02
    Od
    11 Jul 2008
    Mieszka w
    Warszawa/Świdnik
    Cytat Zamieszczone przez mondziak_mk3 Zobacz posta
    No tak masz rację też wyczytałem, ale po podpięciu do kompa w serwisie pokazywało błędy idące od pompy
    Zgadza się. Pompa poprzez szwankującą pompkę pomocniczą nie dostaje wymaganej ilości paliwa. Auto szarpie i gaśnie a komp rejestruje błąd dysfunkcji pompy wtryskowej.Nie daj się wrobić w naprawę pompy wtryskowej tylko jak już wspomniano zacznij od pompki pomocniczej.U siebie miałem podobny przypadek z szarpaniem choć pompki pomocniczej nie mam (90ka). Komputer też zaejestrował standardowy błąd pompy wtryskowej. U mnie był to problem braku komunikacji między kompem a pompą wtryskową.Znając życie gdybym oddał auto w obce ręce od razu bym usłyszał " panie pompa do regenerecji"
    Ostatnio edytowane przez tompiorko ; 22-02-2013 o 20:23


  6. #5
    Pieszy
    Opis
    Mondeo MKIII 2001
    Od
    22 Feb 2013
    Mieszka w
    Warszawa-Włochy
    A znasz kogoś w wawie kto by się tego podjął? pewnie nie obejdzie się bez lawety lub linki więc w sumie to obojętnie ...

  7. #6
    Pogromca zakrętów Awatar tompiorko
    Imię
    Tomaszek
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 90 KM
    Opis
    Zombii line, '02
    Od
    11 Jul 2008
    Mieszka w
    Warszawa/Świdnik
    Cytat Zamieszczone przez mondziak_mk3 Zobacz posta
    A znasz kogoś w wawie kto by się tego podjął?
    Znam znam...

    A auto już całkowicie masz unieruchomione?


  8. #7
    Pieszy
    Opis
    Mondeo MKIII 2001
    Od
    22 Feb 2013
    Mieszka w
    Warszawa-Włochy
    Wiesz co wcześniej jak postało to można było odpalić i do czasu aż się zagrzał to jakoś tam jechał ... podejrzewam, że na oko do 3 km a potem znów trzeba by odstać jakąs chwilę do ostygnięcia ...

  9. #8
    Pogromca zakrętów Awatar tompiorko
    Imię
    Tomaszek
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 90 KM
    Opis
    Zombii line, '02
    Od
    11 Jul 2008
    Mieszka w
    Warszawa/Świdnik
    Cytat Zamieszczone przez mondziak_mk3 Zobacz posta
    do czasu aż się zagrzał to jakoś tam jechał ... podejrzewam, że na oko do 3 km a potem znów trzeba by odstać jakąs chwilę do ostygnięcia ...
    Czyli zaczyna przerywać i gaśnie po tym jak się zagrzeje?

    A polecić mogę ....tu poczytaj http://www.mondeoklubpolska.pl/showt...ana-Kazimierza

    ---------- Post added at 20:41 ---------- Previous post was at 20:40 ----------

    LUb możesz śmigać do Paola do Piastowa.


  10. #9
    Pieszy
    Opis
    Mondeo MKIII 2001
    Od
    22 Feb 2013
    Mieszka w
    Warszawa-Włochy
    To znaczy jak mu dodam gazu od razu to nie ma takiej mocy jak powinien ... słychać głośniejszą pracę (taką jaka normalnie jest po przekroczeniu 2000 obrotów) jak się nagrzeje to już nie dochodzi do 2000 tylko zaczyna szarpać tak jakby dochodziło paliwo i odcinało .. zrzucam go na 3 i za chwilę zaczyna szarpać znów ... daje 2 i dalej szarpie .. w końcu nie ma mocy jechać na 2 więc daję 1 i zaraz gaśnie .. nie kręcę go bo to i tak nic nie da ...

  11. #10
    Pogromca zakrętów Awatar tompiorko
    Imię
    Tomaszek
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 90 KM
    Opis
    Zombii line, '02
    Od
    11 Jul 2008
    Mieszka w
    Warszawa/Świdnik
    To jeszcze żeby mieć pewność co do pompki pomocniczej możesz zrobić jeszcze jedną rzecz. Jak kolejny raz zacznie przerywać i zgaśnie to zdejmij przewody z filtra paliwa i zerknij czy w kroćcach filtra jest paliwo. Jak jest sucho to wskazuje na brak podawnia paliwa( niedomaga pompka pomocnicza). Jeśli gnojówka stoi....hmmm obym się mylił


  12. #11
    Pieszy
    Opis
    Mondeo MKIII 2001
    Od
    22 Feb 2013
    Mieszka w
    Warszawa-Włochy
    a czy jak zdejmę przewody to nie ucieknie mi paliwo i nie zapowietrzy się układ?

    możesz podać namiar na ten warsztat bo z tego linka mało wynika .. jakiś numer telefonu? strona?

    dziwne też jest to że auto właśnie skończyło trasę 1200 km ... i bez pierdnięcia przejechało ...
    raptem 3 dni w wawie z powrotem i stanęło ...

  13. #12
    Pogromca zakrętów Awatar tompiorko
    Imię
    Tomaszek
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 90 KM
    Opis
    Zombii line, '02
    Od
    11 Jul 2008
    Mieszka w
    Warszawa/Świdnik
    Cytat Zamieszczone przez mondziak_mk3 Zobacz posta
    a czy jak zdejmę przewody to nie ucieknie mi paliwo i nie zapowietrzy się układ?
    Odrobinę może i kapnie, zapowietrzeniem też bym się nie martwił. Najlepiej zdjąć przewód zasilający (wchodzący od grodzi) i przelewowy.
    Cytat Zamieszczone przez mondziak_mk3 Zobacz posta
    dziwne też jest to że auto właśnie skończyło trasę 1200 km ... i bez pierdnięcia przejechało ...
    raptem 3 dni w wawie z powrotem i stanęło ...
    No widzisz tak jakoś wyszło. To się tylko ciesz że nie stanęło Ci te 1300km od domu

    ---------- Post added at 21:20 ---------- Previous post was at 21:18 ----------

    Posłuże się ponownie wątkiem już istniejącym.

    http://www.mondeoklubpolska.pl/showt...13r-godz-18-30

    Znajdziesz tu mapkę gdzie znajduje się nasz zaprzyjaźniony warsztat ASO JK


  14. #13
    Mistrz pobocza Awatar kojot310
    Imię
    Darek
    Model
    2.0 benzyna
    Silnik
    2.0 145 KM
    Opis
    mk 3 benzyna 2.0 w automacie 145 km
    Od
    31 Jul 2007
    Mieszka w
    Żory/ Górny Śląsk/ SZO
    Na 99,9 % pompka,wymienisz ją sam jest po stronie drzwi tylnych prawych pazazera, zagladajac pod auto ją zauwazysz

  15. #14
    Pieszy
    Opis
    Mondeo MKIII 2001
    Od
    22 Feb 2013
    Mieszka w
    Warszawa-Włochy
    Cytat Zamieszczone przez tompiorko Zobacz posta

    Znajdziesz tu mapkę gdzie znajduje się nasz zaprzyjaźniony warsztat ASO JK
    a podałbyś mi jeszcze numer i do kogo mam się tam kierować żeby trafić dobrze ? na kogo się powołać jako polecającego?
    na szczęście to tylko kawałek ode mnie to może uda się mondziowi przejechać tam ..

    606117326

    chyba znalazłem w tym temacie Koleżka konkretny i umówiliśmy się na poniedziałek na wieczór. Dzięki koledzy na pewno dam znać co i jak.
    Ostatnio edytowane przez mondziak_mk3 ; 23-02-2013 o 11:59

Podobne wątki

  1. [MkII] ST200 Kombi - skaczący tył
    By Kazz in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 33
    Ostatni post / autor: 16-03-2013, 21:31
  2. [All] Jakie opony w końcu powinny być w Mondeo? Asymetryczne czy kierunkowe?
    By kolegi in forum Eksploatacja bieżąca i FAQ
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 29-02-2012, 13:12
  3. [MkI] Skaczący wskaźnik paliwa
    By Breko in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 03-09-2007, 10:20

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów