+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1
    Kursant Awatar Iwan
    Imię
    Łukasz
    Opis
    Mondeo MK2
    Od
    10 Oct 2011
    Mieszka w
    Łódź\Łowicz

    Naprawa felgi aluminiowej

    Zbliża się sezon, a więc czas zmienić zimówki na letnie. Niestety czasem felgi rysują się i obcierają co nie wygląda zbyt dobrze. Na mojej feldze było dość spore uszkodzenie zrobione przez poprzedniego właściciela, a że musiałem zmienić opony postanowiłem je naprawić.




    1. Oczyszczenie

    Na początku należy oczyścić felgę z brudu, umyć i wysuszyć. Następnie bierzemy papier ścierny 240 na sucho aby zedrzeć zadziory. Następnie szlifujemy na mokro papierem 360 dokładnie aby oczyścić wszystko z brudu i wyrównać powierzchnie.



    2. Szpachlowanie

    Po wyrównaniu powierzchni suszymy miejsce naprawiane oraz odtłuszczamy zmywaczem sylikonowym. Następnie nakładamy szpachle, ja użyłem standardowej szpachli uniwersalnej.


    3. Szlifowanie

    Czekamy aż szpachla porządnie wyschnie, ja czekam ok. 2h w temperaturze pokojowej. Bierzemy papier 240 na sucho i szlifujemy z grubsza. Na koniec 360 na wodę. Jeśli będą jeszcze nierówności można użyć drobniejszego papieru. Ja miałem taki pod ręką.


    4. Malowanie

    Osuszamy miejsce naprawy odtłuszczamy zmywaczem i malujemy cienką warstwę podkładową. Ja użyłem lakieru samochodowego w sprayu pasującego do koloru felg.
    Czekamy jak wyschnie i szlifujemy papierem 1000 na wodę szlifując drobne nierówności. Malujemy jeszcze 2 cienkie warstwy, a na koniec lakier bezbarwny.
    Efekt:



    Naprawiałem w ten sposób kilka felg i na razie nie ma z nimi problemu. Ważne jest żeby nie dawać zbyt dużo, a najlepiej w ogóle, szpachli na rant ze względu na późniejsze zakładanie opony aby w tym miejscu nie odpadła.

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Pochłaniacz prostych Awatar Grzesio
    Imię
    Grzegorz
    Model
    Mondeo
    Silnik
    Duratec
    Opis
    Mondeo II Dwatysiącepięćsetcmsześciennych
    Od
    01 Jul 2008
    Mieszka w
    Lwówek Śląski łac. Leopolis
    Szpachel do felg tylko i wyłącznie aluminiowy.

    Wysłane z V-ki
    Jednostki wysokoprężne sprawdzają się jedynie w pojazdach ciężarowych,
    dużych maszynach rolniczych, traktorach, generatorach prądu i lokomotywach!!!

    http://imageshack.us/a/img96/6343/jijz.jpg

  4. #3
    Niedzielny kierowca Awatar lukasz2525
    Model
    Mondi mk3 2004 2.0 Tdci 130 km / Focus mk2 2007 1.6 Tdci 110 km / Focus mk2 fl 2008 2.0 Tdci 136 km
    Silnik
    2.0 136 KM
    Od
    24 Oct 2010
    Mieszka w
    Wrocław
    A na tym ostatnim zdjęciu , to ty żeś nie obrócił tej felgi albo nie podmienił na inną ?

  5. #4
    Kursant Awatar Iwan
    Imię
    Łukasz
    Opis
    Mondeo MK2
    Od
    10 Oct 2011
    Mieszka w
    Łódź\Łowicz
    Nic nie oszukałem nawet można porównać po małych uszkodzeniach na ramionach felgi widocznych na zdjęciach z przed i po, a poza tym są zacieki po szlifowaniu w głębi felgi na ostatnim zdjęciu. Niestety pod słońce widać różnice koloru w miejscach cieniowania :/, aparat na pewno mniej czuły niż ludzkie oko. No ale to tylko felga więc nie będzie się rzucać w oczy jak to uszkodzenie. Zgadzam się że lepiej było by użyć szpachli do aluminium jednak felgi, które robiłem koledze jeżdżą już drugi sezon i są poszpachlowane zwykłą szpachlą uniwersalną i nic się z nimi nie dzieje. Ważne jest by starać się nie używać szpachli na rancie oraz przy otworach na śruby/nakrętki bo są to wrażliwe miejsca które łatwo uszkodzić.

  6. #5
    Kursant Awatar Kedzier
    Imię
    Konrad
    Model
    MkIV
    Silnik
    2.0 TDCi 163 KM
    Opis
    mondeo 2.0 tdci
    Od
    03 Jul 2010
    Mieszka w
    Piaseczno
    wygląda profesjonalnie ale przed malowaniem należy się zapoznać z tym;-) http://www.youtube.com/watch?v=t8lnCA8PHJM

Podobne wątki

  1. [MkIII] Felgi aluminiowe vs felgi stalowe + opony / różnica
    By m_g in forum Eksploatacja bieżąca i FAQ
    Odpowiedzi: 35
    Ostatni post / autor: 27-03-2014, 18:49
  2. [All] Spawanie przebitej felgi aluminiowej
    By jasiugm in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 10-07-2012, 22:41
  3. [Zetec]czarny zetec-uszczelka miski /aluminiowej części/ ?
    By pejko in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 20-04-2010, 11:26

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów