+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 44
  1. #1
    Niedzielny kierowca
    Imię
    Marcin
    Opis
    Mondeo Mk3 1.8 110
    Od
    27 Dec 2005
    Mieszka w
    59-216 Ja¶kowice Legnickie

    [MkII] V6 metalowa pompa wody za 190 PLN

    Witam dzisiaj w moim MDO stało się coś niedobrego, brak ogrzewania i bardzo szybkie przegrzewanie silnika, prawdopodobnie urwały się łopatki wirnika pompy, doczytałem się na forum że to przypadłość MDO V6 bo są plastykowe.
    Teraz pytanka: gdzie w V6 jest pompa wody i jak ją wyjąć, bo chciałbym się za wymianę zabrać sam?
    W Ford sklep cena pompy 191 i 229 zł, więc niedużo...

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Niedzielny kierowca Awatar dave_go
    Imię
    Mariusz
    Opis
    MK2 V6
    Od
    12 Nov 2005
    Mieszka w
    Łódź

    Re: [MkII] V6 brak obiegu płynu chłodzącego

    Cytat Zamieszczone przez Spodzio
    Witam dzisiaj w moim MDO stało się coś niedobrego, brak ogrzewania i bardzo szybkie przegrzewanie silnika, prawdopodobnie urwały się łopatki wirnika pompy, doczytałem się na forum że to przypadłość MDO V6 bo są plastykowe.
    Teraz pytanka: gdzie w V6 jest pompa wody i jak ją wyjąć, bo chciałbym się za wymianę zabrać sam?
    W Ford sklep cena pompy 191 i 229 zł, więc niedużo...
    Kolego skarbnica wiedzy jest w tym poście

    Odradzam jazdę autem w takim stanie bo zaraz będziesz nowego silniczka szukał ! Polecam wymienić pompę ale na taką z metalowym wirnikiem - zdarzało się że pompa z plastikowym wirnikiem ukręcała się po przejechaniu zaledwie kilku tysięcy kilometrów.

  4. #3
    Niedzielny kierowca
    Imię
    Marcin
    Opis
    Mondeo Mk3 1.8 110
    Od
    27 Dec 2005
    Mieszka w
    59-216 Ja¶kowice Legnickie
    Dzięki dave go, daję pomógł, jestem w pracy i nie mogę dokładnie przejrzeć postów a twój link wszystko wyjaśnił :metal

  5. #4
    Kursant
    Opis
    a
    Od
    11 Sep 2005
    Mieszka w
    Gorzów Wlkp.
    Kolega "straits" ma pompki z metalowym wirnikiem. To chyba najlepsze rozwiązanie.
    Mk II '96 2,5 V6 + SGI OMVL
    Adam 606-234-142

  6. #5
    Znawca leśnych tras
    Opis
    S6 4F0
    Od
    13 Jan 2005
    Mieszka w
    Lublin
    Moze nie tyle mam co ściągam. Robie zamówienie teraz i 2 sztuki będę ściągał, więc jak chcesz to daj znać. Ale termin realizacji około tygodnia do 10 dni. Ściągam aż z UK. Ja u siebie nie ryzykowałem... zbyt ważna rzecz w tym silniku. Niestety jeśli przejeździłeś troche na takim przegrzanym silniku to może mu to wyjść bokiem. Od momentu urwania wirnika do przegrzania nieodwracalnego silnika wystarczy parenaście km. Z opisów na contour.org wyczytałem że nawet wskazówka nie zdąż się podnieść do czerwonego pola jak juz silnik odchodzi w niepamięć.

  7. #6
    Hej, ile kosztuje taka pompka z mealowymi wirnikami? U mnie z pompa wsyztsko jest ok, ale tak jak mowicie, lepiej dmuchac na zimne wiec moze bym sie przylaczyl...?

  8. #7
    Znawca leśnych tras
    Opis
    S6 4F0
    Od
    13 Jan 2005
    Mieszka w
    Lublin
    około 300 PLN. Zależy ile pomp zamówimy na raz. Ostatnio zamawiając 7 wyszło po 280 z wysyłką. A że lepiej wymienić to się przekonaliśmy zamawiając "poprzednią" serie i ją wymieniając. W 5 na 7 wymienionych w Lublinie we wszystkich odleciały juz "stożki" które blokują wirnik....

  9. #8
    Niedzielny kierowca
    Imię
    Marcin
    Opis
    Mondeo Mk3 1.8 110
    Od
    27 Dec 2005
    Mieszka w
    59-216 Ja¶kowice Legnickie
    Ja kupiłem za 190 PLN japońską z metalowym wirnikiem w Lubinie przy ul. Kolejowej

  10. #9
    Cytat Zamieszczone przez Spodzio
    Ja kupiłem za 190 PLN japońską z metalowym wirnikiem w Lubinie przy ul. Kolejowej
    Po co wiec impotrowac z UK?Skoro na miejscu sa tez?i to pewnie ten sam wyrób bedzie

  11. #10
    Klubowicz honorowy
    Od
    09 Jan 2006
    Mieszka w
    Warszawa
    hihihi i chyba cena duzo nizsza

  12. #11
    Niedzielny kierowca
    Imię
    Marcin
    Opis
    Mondeo Mk3 1.8 110
    Od
    27 Dec 2005
    Mieszka w
    59-216 Ja¶kowice Legnickie
    tego jeszcze nie wiem, jutro jak wrócę z pracy to zapuszczę nazwę producenta i porównamy... być może że to ten sam wyrób...

  13. #12
    Niedzielny kierowca
    Imię
    Marcin
    Opis
    Mondeo Mk3 1.8 110
    Od
    27 Dec 2005
    Mieszka w
    59-216 Ja¶kowice Legnickie
    żeby nie zaśmiecać forum zmieniłem tytuł postu... a teraz do rzeczy:
    pompa do V6 z metalowym wirnikiem(w komplecie z uszczelką) japońskiej firmy QH GMB JAPAN za 190zł w Lubinie przy ul. Kolejowej obok dworca PKP, dla zainteresowanych podaję nr. tel. do sklepu: 0-76 842-60-13.

  14. #13
    Cytat Zamieszczone przez Spodzio
    żeby nie zaśmiecać forum zmieniłem tytuł postu... a teraz do rzeczy:
    pompa do V6 z metalowym wirnikiem(w komplecie z uszczelką) japońskiej firmy QH GMB JAPAN za 190zł w Lubinie przy ul. Kolejowej obok dworca PKP, dla zainteresowanych podaję nr. tel. do sklepu: 0-76 842-60-13.
    Teraz poczekamy na straits-a,niech poda co za pompy sprowadza i mozna porównac
    Z jednej strony bym zalecal zakup w polskim sklepie: przesyłka szybsza i gwarant na miejscu.Jak ze sprowadzanym towarem jest to ogólnie wiadomo

  15. #14
    Znawca leśnych tras
    Opis
    S6 4F0
    Od
    13 Jan 2005
    Mieszka w
    Lublin
    Tak. Ściągamy GMB. Pompa wygląda tak : http://www.madej.net/water_pump/

    Czy jesteś pewien że ta pompa jest do V6 ? My sciagajac płaciliśmy jakieś 270 PLN z tego co pamietam, wiec cena by była bardzo dobra. Porównaj z moimi fotkami i daj znac koniecznie. Bo ja miałem komuś z MKP zamawiać z UK. Skoro jest na miejscu i sporo taniej to by było super.

    ... a pytałem GMB czy ma importerów w Polsce - uzyskałem informacje - NIE.

  16. #15
    Niedzielny kierowca
    Imię
    Marcin
    Opis
    Mondeo Mk3 1.8 110
    Od
    27 Dec 2005
    Mieszka w
    59-216 Ja¶kowice Legnickie
    Jestem pewien ponieważ właśnie ją założyłem a mam V6 :metal
    Aha zapomniałem dodać że koleś co w tym sklepie sprzedaje też ma MDO V6 i nie pomyślałem aby zapytać go dlaczego nie jest bywalcem forum, napewno wniósłby coś dobrego, choćby info o tym co do MDO mają i po ile...

  17. #16
    Cytat Zamieszczone przez Spodzio
    Jestem pewien ponieważ właśnie ją założyłem a mam V6 :metal
    Aha zapomniałem dodać że koleś co w tym sklepie sprzedaje też ma MDO V6 i nie pomyślałem aby zapytać go dlaczego nie jest bywalcem forum, napewno wniósłby coś dobrego, choćby info o tym co do MDO mają i po ile...
    No to nadrabiaj zaległosci i namawiaj

  18. #17
    Znawca leśnych tras
    Opis
    S6 4F0
    Od
    13 Jan 2005
    Mieszka w
    Lublin
    No to gitara.. Dobrze wiedzieć.... :metal :metal

  19. #18
    Pochłaniacz prostych
    Imię
    Maciek
    Model
    Smokus MAXimus
    Silnik
    2,5 Turbo
    Opis
    juz nie taki seryjny ...
    Od
    17 Sep 2005
    Mieszka w
    Gdańsk / Kristianstad
    Chciałem profilaktycznie wymienić przy okazji innych rzeczy równiez i pompę i kupiłem taką dość tanią i okazało się że tez ma metalowy wirnik (nie jest japońska - jakaś DOLC, DOLZ czy coś w tym stylu - pudełko lezy w autku - jak sprawdzę dam znać) - a cena na poziomie ok. 140zł sztuka u mojego kolegi w sklepie :metal
    Kwatery na lato w Gdansku

  20. #19
    Zielony listek Awatar mlopus
    Imię
    Maciek
    Model
    BMW X3 F25 2.0D X-Drive
    Silnik
    2.0 D 188 KM
    Opis
    Dawno, dawno temu MKIII 2.5 V6 Black Panther ;-)
    Od
    29 Nov 2005
    Mieszka w
    Łódź

    Re: [MkII] V6 brak obiegu płynu chłodzącego

    Cytat Zamieszczone przez dave_go
    Cytat Zamieszczone przez Spodzio
    Witam dzisiaj w moim MDO stało się coś niedobrego, brak ogrzewania i bardzo szybkie przegrzewanie silnika, prawdopodobnie urwały się łopatki wirnika pompy, doczytałem się na forum że to przypadłość MDO V6 bo są plastykowe.
    Teraz pytanka: gdzie w V6 jest pompa wody i jak ją wyjąć, bo chciałbym się za wymianę zabrać sam?
    W Ford sklep cena pompy 191 i 229 zł, więc niedużo...
    Kolego skarbnica wiedzy jest w tym poście

    Odradzam jazdę autem w takim stanie bo zaraz będziesz nowego silniczka szukał ! Polecam wymienić pompę ale na taką z metalowym wirnikiem - zdarzało się że pompa z plastikowym wirnikiem ukręcała się po przejechaniu zaledwie kilku tysięcy kilometrów.
    Wymieniłeś w swojej Vce pompkę? też o tym myslałem, ale jakoś nie było czasu może spróbować w Łodzi hurtowo? Mogę ściągnąć pompki z Lublina, ewentualnie niemieckie są w Łodzi z dnia na dzień, tylko jaki serwis to ma zrobić?
    Mk II Panther Black 2000r 2,5 V6 Ghia - Sprzedany
    Skoda 1000MB o imieniu Balbinka 1969

  21. #20
    Niedzielny kierowca
    Imię
    Marcin
    Opis
    Mondeo Mk3 1.8 110
    Od
    27 Dec 2005
    Mieszka w
    59-216 Ja¶kowice Legnickie
    Po co serwis?Wymiana pompy wody jest dziecinnie prosta, trzyma się na kilku śrubkach, wystarczy ściągnąć pasek odginając napinacz w stronę od siebie, nawet nie trzeba go wykręcać, sama pompa chyba na klej miała uszzelkę bo trzeba było mocniej puknąć by się odwarstwiła od obudowy. W starej plastykowy wirnik pękł na pół... nie wytrzymał wysokich obrotów , więc jeśli chodzi o samą wymianę to nie było wyjścia. Teraz po tym całym zdarzeniu popieram tezę straitsa o profilaktycznej wymianie na taką z wirnikiem metalowym.

Podobne wątki

  1. [TDCi MKIII] Pompa wody
    By romex9 in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 20-10-2013, 23:18
  2. [MkIII] Pompa wspomagania i pompa wody - TDCi
    By Oktan in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 28-02-2012, 20:45
  3. [TD MkII] pompa wody
    By rekin_poznan in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 10-07-2011, 10:24
  4. Pompa wody w V-6
    By Netoper in forum Silnik - Duratec V6
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 13-07-2007, 01:53
  5. Pompa wody w V6
    By kretox in forum Silnik - Duratec V6
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 02-07-2007, 19:47

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów