+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 38
  1. #1
    Niedzielny kierowca Awatar Dudek
    Imię
    Adrian
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Opis
    2002r.
    Od
    20 Mar 2012
    Mieszka w
    Tychy

    pomoc przy wyborze zestawu

    Witam
    Chodzi mi po głowie kupno CB. Jestem w tym temacie całkowicie zielony, CB trzymałem raz w ręku w ciężarówce u wujka i prosił bym was o jakąś poradę i opinię.
    Z racji, że jestem początkujący poszukuję jakiegoś budżetowego zestawu (do ok 300zł radio+antena).
    Antena magnesowa taka żeby zmieściła się bez problemu w bagażniku HB.
    Po głowie chodzi mi:
    - Uniden pro520xl z antenom Hustler IC-100 (zestaw w pchlim targu 220zł)
    - M Tech Legend I + antena Sirio ML-145 MAG (ML145) (zestaw za ok.300zł).
    Zastanawiam się tylko czy wsadzę do bagażnika antenę 1,5m...
    macie jakieś swoje typy co można złożyć za tą cenę? nie musi mieć mega powalającego zasięgu, najważniejsze żeby jakość nadawania i odbioru była na przyzwoitym poziomie.

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Mistrz pobocza Awatar Mzzyku
    Imię
    Łukasz
    Model
    Foka
    Silnik
    1.8 TDCi 115KM
    Od
    21 Jun 2010
    Mieszka w
    Boronów
    Uniden 520XL jest jak najbardziej ok ... tylko ten model nie posiada homologacji...
    antena Sirio ML-145 to w swojej cenie chyba najlepsza magnesówka

    taki zestaw mam w samochodzie od kilku lat - najpierw w MK2, teraz w MK3 i złego słowa powiedzieć nie mogę.

  4. #3
    Niedzielny kierowca Awatar Dudek
    Imię
    Adrian
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Opis
    2002r.
    Od
    20 Mar 2012
    Mieszka w
    Tychy
    Wiem, że nie ma homolgacji i dlatego lekko się obawiam. Ponoć można z neta ściągnąć starą homologację, tylko czy to cokolwiek daje przy kontroli?

  5. #4
    rustin
    Gość
    Ja mam troszkę mniejszą tzn 1m sirios as100. W bagażniku się mieści, 1,5m chyba w HB będzie ciężko.
    Radio mam Inteka M150 PLUS , radio najwyższych lotów nie jest ale mi pasuje i ma ASC ( automatyczną blokadę szumów ) , jak dla mnie działa bardzo dobrze.
    Siedziałem trochę na forum cb i dużo osób chwali teraz yosany. Uniden 520XL fajne i dobre radyjko, teść ma w ciężarówce.

  6. #5
    Zielony listek Awatar Arekwonski
    Imię
    Arek
    Opis
    Mondeo MKIII 2.0 TDCi 130PS
    Od
    28 Jun 2011
    Mieszka w
    Aleksandrów Kujawski / Malmo
    Uniden 520XL fajne radyjko zamień antenkę z Hustlera na coś innego np Sirio ML145 tak jak polecił kolega Mzzyku
    TTi 770 + Sirio Titanium 1200

  7. #6
    Mistrz pobocza
    Imię
    Zbyszek
    Model
    MKI
    Silnik
    1.8 115 KM
    Opis
    + LPG II gen.
    Od
    06 Jul 2009
    Mieszka w
    ETM - Tomaszów Maz. / Łódź
    na mój gust, to szkoda pieniędzy na nowego Unidena 520xl... Z doświadczenia powiem, żebyś odłożył zakup, dozbierał dodatkowe 100zł i zakupił coś w stylu Yosana 120 Pro z antenką.
    Zasadniczo 75% sukcesu to dobra antena. Hustlera sobie daruj, bo nawet roku nie wytrzyma i zgnije (no chyba, że będziesz się z nim obchodził jak z jajkiem). Faktycznie najfajniejszą opcją wydaje się być Sirio ML-145, ale AS-100 też jest bardzo ok ( w końcu nie każdy chce mieć 1,5m bata na dachu ).

    pozostałe 25% to radio. Wszyscy tak niesamowicie czczą tą 520xl, a prawda jest taka, że ta sławna 520xl jest już niemalże nie do kupienia (mowa o egzemplarzach z Filipin). Ostatnio taki egzemplarz pojawił się na allegrogo i poszedł za 455zł! ( leżałem i płakałem ze śmiechu ). Obecne 520xl to Chińczyki i nawet do pięt nie dorastają starej konstrukcji... To samo tyczy się Johnnego / Harrego. Jaka całkowity "anty-misiek", na okazjonalne użycia, są ok, ale po odsłuchaniu innych radyjek, wypadają średnio.

    Co ciekawe, Alan 109 ma kiepską opinię (bo w końcu obudowa plastikowa, słaby głośnik etc.), ale jak się okazuje, jego najnowszy wypust, jest o dziwo całkiem przyzwoity. Gdyby miał jeszcze FM, to śmiało mógłby z tym chińskim 52xl, czy Johnny/Harry 2 konkurować.
    Poszukaj radia z płynnym RF-Gain, bo w mieście ( i nie tylko ) jest to zbawienne.

    Moje propozycje to (do ceny max 300zł za samo radio):

    Yosan Pro-120 (ewentualnie po poprawkach z konektora za 330zł)
    Lafayette Atena
    oraz ewentualnie Mtech Legend II po poprawkach z konektora za 330zł (ale to ewentualnie)
    lub budżetowo, ale zaskakująco przyzwoicie ostatni wypust Alana 109 ale to też tak ewentualnie...

    Dwa pierwsze to całkiem fajne radyjka na początek i nie powinny cię zniechęcić do CB, dwa ostatnie to typowe "anty-miśki", ale z możliwością takiego ustawienia, abyś się nie zniechęcił.

    Pamiętaj tylko, że jeśli radio ma płynny RF-Gain, to fajniej będzie się z niego korzystało, jeśli częściej będziesz kręcił RF niż SQ Szumy nie wyrwą ci mózgu, a za to komunikaty usłyszysz kompletne, a nie poucinane

  8. #7
    Niedzielny kierowca Awatar Dudek
    Imię
    Adrian
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Opis
    2002r.
    Od
    20 Mar 2012
    Mieszka w
    Tychy
    Z tą anteną ML145 jest o tyle problem, że ciężko będzie schować ją do bagażnika.
    a taki zestawik? YOSAN PRO 120 + WILSON LITTLE WIL. Antena ma 95cm więc bez problemu weszła by do bagażnika

  9. #8
    Zielony listek Awatar Arekwonski
    Imię
    Arek
    Opis
    Mondeo MKIII 2.0 TDCi 130PS
    Od
    28 Jun 2011
    Mieszka w
    Aleksandrów Kujawski / Malmo
    A zobacz sobie Sirio Titianium 1200 ma 120cm wysokości i idealnie się mieści na szerokość do bagażnika w Mondku
    TTi 770 + Sirio Titanium 1200

  10. #9
    Mistrz pobocza
    Imię
    Zbyszek
    Model
    MKI
    Silnik
    1.8 115 KM
    Opis
    + LPG II gen.
    Od
    06 Jul 2009
    Mieszka w
    ETM - Tomaszów Maz. / Łódź
    little will jest jak najbardziej ok
    sirio titanium też jest bardzo dobra
    także jest w czym wybierać
    Yosan to świetny wybór na początek, będziesz zadowolony.

  11. #10
    Mistrz pobocza Awatar Kamlos
    Imię
    Kamil
    Model
    Bravo
    Silnik
    1.4 T-jet 150 KM
    Opis
    LPG
    Od
    17 Mar 2007
    Mieszka w
    Świdnik
    Cytat Zamieszczone przez DudekDH Zobacz posta
    YOSAN PRO 120 + WILSON LITTLE WIL.
    Od miesiąca mam taki zestaw i całkiem fajnie to działa. Radio ma rf-gain, zmianę kanałów w gruszce, metalową obudowę.

    Kupię fotoradar, może być używany

  12. #11
    Mistrz pobocza Awatar Mzzyku
    Imię
    Łukasz
    Model
    Foka
    Silnik
    1.8 TDCi 115KM
    Od
    21 Jun 2010
    Mieszka w
    Boronów
    Cytat Zamieszczone przez zajec Zobacz posta
    Mtech Legend II
    przecież to podróbka 520XL

    ---------- Post added at 08:45 ---------- Previous post was at 08:43 ----------

    Cytat Zamieszczone przez DudekDH Zobacz posta
    Z tą anteną ML145 jest o tyle problem, że ciężko będzie schować ją do bagażnika.
    + jest taki, że ona jest bardzo elastyczna ... ja wjeżdżam do garażu w piwnicy, to nawet jej nie ściągam.

  13. #12
    Niedzielny kierowca Awatar Dudek
    Imię
    Adrian
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Opis
    2002r.
    Od
    20 Mar 2012
    Mieszka w
    Tychy
    Cytat Zamieszczone przez Mzzyku Zobacz posta
    + jest taki, że ona jest bardzo elastyczna ... ja wjeżdżam do garażu w piwnicy, to nawet jej nie ściągam.
    znaczy że bez problemu ją wygnę, żeby wsadzić do bagażnika?

  14. #13
    Mistrz pobocza Awatar Mzzyku
    Imię
    Łukasz
    Model
    Foka
    Silnik
    1.8 TDCi 115KM
    Od
    21 Jun 2010
    Mieszka w
    Boronów
    Cytat Zamieszczone przez DudekDH Zobacz posta
    Cytat Zamieszczone przez Mzzyku Zobacz posta
    + jest taki, że ona jest bardzo elastyczna ... ja wjeżdżam do garażu w piwnicy, to nawet jej nie ściągam.
    znaczy że bez problemu ją wygnę, żeby wsadzić do bagażnika?
    dokładnie tak. Za to np. AS-100 ma mój tata, i już do garażu nie wjedzie, bo bat jest dużo twardszy.

  15. #14
    Mistrz pobocza
    Imię
    Zbyszek
    Model
    MKI
    Silnik
    1.8 115 KM
    Opis
    + LPG II gen.
    Od
    06 Jul 2009
    Mieszka w
    ETM - Tomaszów Maz. / Łódź
    Fakt, że Legend II jest "podróbą" 520xl, jednak po drobnych modyfikacjach spisuje się lepiej niż ta chińska 520xl, która obecnie leci już tylko na legendzie, która ją otacza...
    nawet na alledrogo pojawiła się oferta "okazyjna" chińskiej 520xl za jedynie promocyjne i już niepowtarzalne 550zl :-D jesli ktos to kupi to chyba spazmów ze śmiechu dostanę:-D

  16. #15
    Mistrz pobocza Awatar kojot310
    Imię
    Darek
    Model
    2.0 benzyna
    Silnik
    2.0 145 KM
    Opis
    mk 3 benzyna 2.0 w automacie 145 km
    Od
    31 Jul 2007
    Mieszka w
    Żory/ Górny Śląsk/ SZO
    Dudek nie kupuj tylko anten za 30 zł bo podstawa to porządna antena.Miałem kiedys rózne wynalazki na dachu po pare cm ale to badziewie nie warte kupowania.Od paru lat pracuje na antence president maryland jak i w cieżarówce(troszke w tym przypadku za długi bat) tak i osobówce i naprawde polecam

  17. #16
    Pochłaniacz prostych Awatar jerzu
    Imię
    Dariusz
    Model
    Ford Focus MK3 `17
    Silnik
    1.5 TDCi 95KM
    Od
    07 Mar 2012
    Mieszka w
    Warszawa - Ursynów
    Cytat Zamieszczone przez DudekDH Zobacz posta
    Wiem, że nie ma homolgacji i dlatego lekko się obawiam. Ponoć można z neta ściągnąć starą homologację, tylko czy to cokolwiek daje przy kontroli?
    Używam Unidena od 7 lat w Masterze, miałem kilka kontroli policyjnych i żaden policjant nie interesował się CB, nie mówiąc o homologacji, a dokładniej o świadectwie zgodności. Bierz Unidena, antena ML 145 i "będziesz Pan zadowolony".
    W Mondeo mam MTecha Legend II, niby to to samo co President, ale... kiszka. Radio strasznie "tępe", poprawiane w serwisie w Częstochowie, ale niewiele to dało. Jedyną zaletą tego radia była cena, kupiłem go od znajomka za niecałe 200 PLNów z anteną. W sumie nie polecam.

    ---------- Post added at 07:39 ---------- Previous post was at 07:35 ----------

    Cytat Zamieszczone przez Mzzyku Zobacz posta
    przecież to podróbka 520XL
    Nie. To bardziej Harry II niż 520. Brak tylko ASC.

    ---------- Post added at 07:40 ---------- Previous post was at 07:39 ----------

    Cytat Zamieszczone przez DudekDH Zobacz posta
    znaczy że bez problemu ją wygnę, żeby wsadzić do bagażnika?
    Bez problemu. U mnie od jesieni leży w bagażniku i nic się z nią nie dzieje. Wczoraj ją wyciągnąłem z bagażnika i jest prosta

    ---------- Post added at 07:42 ---------- Previous post was at 07:40 ----------

    Cytat Zamieszczone przez zajec Zobacz posta
    Fakt, że Legend II jest "podróbą" 520xl, jednak po drobnych modyfikacjach spisuje się lepiej niż ta chińska 520xl, która obecnie leci już tylko na legendzie, która ją otacza...
    Mam oba radia, i nie zgodzę się z tym co piszesz. Jest własnie odwrotnie. Moje chińskie 520 jest zdecydowanie lepsze od chińskiego Legenda II. Oba po modyfikacjach w Sinadzie. Mam jeszcze styczność z Presidentem Harry II, ten to jest dopiero padaczką za sporą kasę.
    Dariusz "jerzu" Niemczyński Ford Focus 1.5 TDCi 95KM `17

  18. #17
    Mistrz pobocza
    Imię
    Zbyszek
    Model
    MKI
    Silnik
    1.8 115 KM
    Opis
    + LPG II gen.
    Od
    06 Jul 2009
    Mieszka w
    ETM - Tomaszów Maz. / Łódź
    a ja znów użytkuję i 520xl (sporadycznie w innym aucie, ale jednak) oraz legenda II w służbowym. Oba poprawiane w Konektorze i jednak Legend jakiś taki mniej szumny. Oba na sirio as-100.

    Mimo wszystko, co by nie mówić, to jak się dużo jeździ, to lepiej dorzucić trochę grosza i kupić porządne radio.

  19. #18
    Kursant Awatar Góral
    Imię
    Tomek
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 115 KM
    Opis
    Mondeo MK3 2.0TCDI
    Od
    28 Jan 2013
    Mieszka w
    KO02me
    Cytat Zamieszczone przez Mzzyku Zobacz posta
    Uniden 520XL jest jak najbardziej ok ... tylko ten model nie posiada homologacji...
    .
    W zasadzie to dzisiaj nie wystawia się homologacji, a na pewno nie robi tego UKE.
    Deklaracja zgodności zaś jest jedynie oświadczeniem producenta lub jego upoważnionego dystrybutora o tym, że urządzenie spełnia wymagania i normy.
    Biorąc pod uwagę, że wbrew obowiązującym w Polsce przepisom wszystkie radia nadają w zerach, to za bardzo bym się brakiem tej deklaracji nie przejmował.
    Policja kontrolować tego nie będzie, bo nie ma do tego uprawnień, wiedzy i sprzętu.

    Inna sprawa, że ja osobiście u520 bym nie wybrał.

  20. #19
    Mistrz pobocza
    Imię
    Zbyszek
    Model
    MKI
    Silnik
    1.8 115 KM
    Opis
    + LPG II gen.
    Od
    06 Jul 2009
    Mieszka w
    ETM - Tomaszów Maz. / Łódź
    Cytat Zamieszczone przez Góral Zobacz posta
    Policja kontrolować tego nie będzie, bo nie ma do tego uprawnień, wiedzy i sprzętu.
    oczywiście, że policja osobiście tego nie sprawdza... Ale jak trafi się jakiś "osobnik", który koniecznie chce/musi podnieść sobie statystyki wykrywalności, to grzecznie (a czasem i nie) poprosi o okazanie deklaracji zgodności, a w przypadku jej braku o przekazanie mu radia w celu wysłania na ekspertyzę do UKE. Wówczas, jeśli radio będzie ok, to zostanie ono zwrócone właścicielowi i po sprawie, a jeśli UKE wyda opinię negatywną, to właściciel zostanie obciążony kosztami ekspertyzy oraz mandatem, a w skrajnym przypadku zakończy się to sprawą sądową (z uwagi na bezprawne zakłócanie łączności radiowej)... Faktem jest, że zdarza się to niezwykle rzadko ale myślę, że warto wiedzieć, co może (ale nie musi) się stać...

  21. #20
    Pochłaniacz prostych Awatar jerzu
    Imię
    Dariusz
    Model
    Ford Focus MK3 `17
    Silnik
    1.5 TDCi 95KM
    Od
    07 Mar 2012
    Mieszka w
    Warszawa - Ursynów
    Cytat Zamieszczone przez Góral Zobacz posta
    Inna sprawa, że ja osobiście u520 bym nie wybrał.
    Bo Ty masz skrzywienie krótkofalarskie
    Dariusz "jerzu" Niemczyński Ford Focus 1.5 TDCi 95KM `17

Podobne wątki

  1. [MkIII] pomoc przy wyborze żarnika....
    By kaczor23rawa in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 31-07-2012, 13:20
  2. [MkIII] Pomoc przy wyborze postojówek ledowych
    By przemek0113 in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 18-12-2011, 17:27
  3. [MkIII] Pomoc w dobrze zestawu
    By Halski in forum LPG
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 06-04-2011, 00:09
  4. [MkIII] Pomoc w doborze zestawu hamulcowego na tył
    By KLUSEK in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 10-03-2010, 17:02
  5. Proszę o pomoc przy wyborze tarcz do MKII
    By kuba87 in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 08-06-2005, 23:08

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów