+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 17 z 17
  1. #1
    xpingus
    Gość

    wymiana pompy paliwa jakaś instrukcja do zbiornika paliwa

    Witam sorki, nie wiedziałem jaki podać tytuł, mam samochód u mechanika ma mi wymienić pompę paliwa, ale już od 3 dni się męczy z wyciągnięciem zbiornika, bo ponoć nie może wepchnąć tego plastkikowego pierścienia od wlewu paliwa do zbiornika paliwa tak sie ponoć zapiekł, czy jakoś tak, boi się że coś urwie Pytanie, wiem że są tu dobrzy specjaliści, bo parę razy to forum mi pomogło, jest jakaś instrukcja jak ruszyć ten zapieczony pierścień, żeby mi wreszcie zrobił ten samochód do końca? Jakieś sprawdzone metody? Proszę o jakieś porady. Bardzo proszę
    Samochód to Mondeo MK3 HB 1.8 benzyna
    Ostatnio edytowane przez xpingus ; 16-03-2013 o 13:01

  2. # ADS
    Reklama
     

  3. #2
    W mk3 trzeba opuścić bak, inaczej nie wymieni się pompy paliwa, niezależnie, czy pierścień się zapiekł czy nie. Ewentualnie można jeszcze powiększyć otwór w podłodze, żeby ją wyjąć, ale to straszne druciarstwo.
    Ostatnio edytowane przez badger ; 16-03-2013 o 14:12

  4. #3
    xpingus
    Gość
    Wszystko się zgadza, ale ten bak trzyma rurka od wlewu paliwa i nie idzie jej odczepić bo pierścień trzyma i żeby opuścić bak trzeba jakoś rozdzielić bak od rurki...?

    Wysyłane z mojego GT-I9300 za pomocą Tapatalk 2

  5. #4
    Zielony listek Awatar marekfl
    Imię
    Marek
    Opis
    Mondeo MKIII 1,8 HE 125HP
    Od
    12 Oct 2011
    Mieszka w
    Kielce
    Ja przyznam się że powiększyłem otwór nożycami do blachy i wyjąlem pompę od góry :-) potem dorobiłem zaślepkę z blachy uszczelniłem połączenie :-) ale w aucie klienta nie zrobił bym tego bez ustalenia z właścicielem
    Wiele serc .. jedno bicie .... biemdablju ponad życie :-)

    dopóki nie kupiłem tego Mondeo myślałem że tylko BMW strzelają fochy


  6. #5
    xpingus
    Gość
    Nie to rozwiązanie nie wchodzi w grę, ale powoli brak pomysłów jak wcisnąć ten paskudny plastikowy pierścień w bak?

    Wysyłane z mojego GT-I9300 za pomocą Tapatalk 2

  7. #6
    Zielony listek Awatar marekfl
    Imię
    Marek
    Opis
    Mondeo MKIII 1,8 HE 125HP
    Od
    12 Oct 2011
    Mieszka w
    Kielce
    myślę ze trochę przesada z tym pierścieniem też mi go ciężko było ruszyć ale trochę głowy i chęci i wszystko da się zrobić - chyba mu się nie chce tego robić
    Wiele serc .. jedno bicie .... biemdablju ponad życie :-)

    dopóki nie kupiłem tego Mondeo myślałem że tylko BMW strzelają fochy


  8. #7
    xpingus
    Gość
    Jesteś kolego w błędzie, bo sam byłem u niego i faktycznie ni jak nie idzie ruszyć tego pierścienia, smarował czymś tam, podgrzewał plastik, a on ani drgnie! Akurat mechanik jest bardzo uczciwy życzę każdemu takiego, jednak naprawdę nie mamy już pomysłów bo tak mocno się zakleszczyło wiec to żadna przesada stąd moja prośba co można zrobić

    Wysyłane z mojego GT-I9300 za pomocą Tapatalk 2

  9. #8
    Zielony listek Awatar marekfl
    Imię
    Marek
    Opis
    Mondeo MKIII 1,8 HE 125HP
    Od
    12 Oct 2011
    Mieszka w
    Kielce
    ten pierścień jak dobrze pamiętam to ma takie grube żeberka :-) wziąłem tępy przecinak i po prostu stukałem aż ruszył :-) też było go ciężko "zerwać"
    Wiele serc .. jedno bicie .... biemdablju ponad życie :-)

    dopóki nie kupiłem tego Mondeo myślałem że tylko BMW strzelają fochy


  10. #9
    xpingus
    Gość
    Dziękuję każda podpowiedź jest na wagę złota, on mówił że pukał czymś tez w niego, nie wiem może młotkiem i ani drgnie, może za słabo, mówi mi ze boi się za mocno, bo nie chce żeby coś pękło nie chce mnie narażać na dodatkowe koszta, powiem mu o tym przecinaku.. Może pójdzie

    Wysyłane z mojego GT-I9300 za pomocą Tapatalk 2

  11. #10
    Zielony listek Awatar marekfl
    Imię
    Marek
    Opis
    Mondeo MKIII 1,8 HE 125HP
    Od
    12 Oct 2011
    Mieszka w
    Kielce
    tępy przecinak, kawałek deski coś co nie przetnie plastiku ;-) w ciepłym pomieszczeniu ten plastik nie powinien tak łatwo pęknąć jest chyba z ABS's zrobiony albo czegoś podobnego. Ja się z nim wcale delikatnie nie obchodziłem i nic mu się nie stało
    Wiele serc .. jedno bicie .... biemdablju ponad życie :-)

    dopóki nie kupiłem tego Mondeo myślałem że tylko BMW strzelają fochy


  12. #11
    xpingus
    Gość
    Dziękuję. Przekażę mu te informacje, będzie robić ponownie w poniedziałek ;-)

    Wysyłane z mojego GT-I9300 za pomocą Tapatalk 2

  13. #12
    xpingus
    Gość
    Dziękuję oczywiście metoda pomogła :-). Tylko teraz nie wiem dlaczego, miałem pól zbiornika paliwa, akumulator był oczywiście rozłączony i teraz mi wskaźnik paliwa pokazuje że mam pełny zbiornik paliwa, komputer tez mi pokazuje że mam do przejechania jeszcze 700 km, ale o dziwo z komputera znikają km ile mogę jeszcze zrobić km na pełnym zbiorniku? A przecież nie mam pełnego :-(
    Czy to jest normalne przy dłuższym rozłączonym akumulatorze, czy to coś z czujnikiem?

    Wysyłane z mojego GT-I9300 za pomocą Tapatalk 2
    Ostatnio edytowane przez xpingus ; 18-03-2013 o 21:26

  14. #13
    Niedzielny kierowca Awatar emsi007
    Opis
    Mondeo Mk3 1.8 Pb 125KM
    Od
    12 May 2012
    Mieszka w
    Strzelin
    Raczej coś z czujnikiem. Może pompa z całym koszem nie siedzi w swoim gnieździe i lata po zbiorniku.

  15. #14
    Zielony listek
    Imię
    Jarku
    Model
    MKI
    Silnik
    1.6 88 KM
    Od
    08 Dec 2012
    Mieszka w
    Jarocin
    Albo nie jest ustawiona jak powinna i pływak inaczej wskazuje poziom

  16. #15
    Zielony listek Awatar marekfl
    Imię
    Marek
    Opis
    Mondeo MKIII 1,8 HE 125HP
    Od
    12 Oct 2011
    Mieszka w
    Kielce
    dokładnie tak jak napisali koledzy wyżej może przy wkładaniu pływak się gdzieś zaczepił :-) i masz caly czas na max ;-) do mechanika i cala operacja od nowa ;-)

    jeśli nie radził sobie z odkręceniem i to z tym bardziej mógł sobie nie poradzic ;-) zamontowanie pompy wymaga trochę więcej sprytu niż odkręcenie tej nakrętki ;-) no cóż - poćwiczy sobie teraz drugi raz ;-) może nabierze wprawy ;-) hehe tylko nie daj się na koszta naciągnąć ;-) jeśli się okaże ze coś jest źle złożone a na pewno jest

    no chyba ze kostka nie łączy dobrze ;p
    Wiele serc .. jedno bicie .... biemdablju ponad życie :-)

    dopóki nie kupiłem tego Mondeo myślałem że tylko BMW strzelają fochy


  17. #16
    xpingus
    Gość
    Mechanik jest ok jak mówiłem, zrobi to na swój koszt od razu to powiedział, to nie chodzi ze jest gamoniem, bał się tylko czegoś uszkodzić, jak mu powiedziałem że to jest abs od razu zrobił, zdziwił się tylko teraz z tym wskaźnikiem, ale obiecał jutro zobaczyć jeszcze raz na swój koszt, a no i fakt, na drugi raz mówił że będzie bardziej uważał :-)

    Wysyłane z mojego GT-I9300 za pomocą Tapatalk 2

  18. #17
    xpingus
    Gość
    .....
    Ostatnio edytowane przez xpingus ; 30-03-2013 o 22:54

Podobne wątki

  1. [Duratec] Wymiana pompy paliwa w MK3 2.0
    By tomekxo in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 33
    Ostatni post / autor: 03-02-2022, 08:32
  2. [MkII] pojemność zbiornika paliwa?
    By MC in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 27-03-2014, 14:56
  3. [TDDi MKIII] Zapowietrzanie się zbiornika paliwa
    By sajok25 in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 14-10-2013, 19:21
  4. [TD MkII] wymontowanie zbiornika paliwa 1.8 td
    By n-man in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 05-03-2012, 18:26
  5. Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 21-12-2011, 23:59

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów