+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Zatrzaśnięta klapa, wciśnięty guzik

    Tylną kląpę w mkII kombi mogę otworzyć tylko z kluczyka. Próbowałem już wd40 i innych magicznych płynów, ale żaden nie pomógł.

    Czy ktoś wie jak dostać się do mechanizmy zamka tylnej klapy od środka???

    Kiedyś na forum znalazłem artykuł step by step ze zdjęciami jak to zrobić, ale nie mogę go znaleźć. Czy ktoś wie gdzie on jest?

    Pzdr

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Pochłaniacz prostych Awatar iceman150
    Model
    Passat B5
    Silnik
    1,9 TDI AFN
    Opis
    Jest B5 AFN Było Mondeo MkII 2,0 Ghia
    Od
    17 Mar 2010
    Mieszka w
    Grudziądz
    przez fotele wchodzisz do bagażnika i masz po bokach tego plastiku zamontowanego na klapie wkręty na śrubokręt krzyżowy, po dwa z każdej strony.
    W dobrych zestawach narzędziowych masz taką elastyczną przejściówkę i ją musisz wykorzystać żeby do nich dojść.
    Po wykręceniu odchylasz od góry tą osłonę i wkładasz rękę i po omacku otwierasz klapę. Dopiero jak otworzysz możesz odkręcić pozostałe wkręty i całkowicie zdjąć osłonę.

  4. #3
    Kursant
    Imię
    Dominik
    Opis
    MKII 2,5 V6 1998 r.
    Od
    31 Aug 2008
    Mieszka w
    Konin
    Tu: http://www.mondeoklubpolska.pl/showt...a%BFnika-kombi na 3 stronach masz relację z naprawy zamka. Dodam, że u mnie w tej chwili (po 2 latach od reanimacji) znów się zaczął zacinać ale po naprawie przestałem go używać i otwieram klapę tylko z pilota
    Była też (chyba w artykułach nawet) fotorelacja z tego jak się do zamka dobrać jednak nie mogę teraz znaleźć. Jeszcze się z nowym wyglądem forum nie oswoiłem ...
    Pozdrawiam, Domino.
    Lubię pracę. Praca mnie fascynuje. Mogę siedzieć i patrzeć na nią godzinami. J. Joubert

  5. #4
    Zbanowany
    Model
    brak
    Silnik
    brak
    Od
    03 Nov 2010
    Mieszka w
    Jowisz
    A robiłem ten zamek jakieś trzy tygodnie temu...tylko zdjęć nie porobiłem

  6. #5
    Kursant
    Imię
    Rafał
    Opis
    mk II TD 98r
    Od
    03 Feb 2011
    Mieszka w
    Piastów/Radom/Iłża
    Ja przed chwila doslownie skonczylem operowac zamek. najpierw zdejmujemy plastik (6 czarnych wkretow - 4 przód, 2 pobokach) i powoli odchylamy, trzyma to sie na takich plastikowych koleczkach ktore powoli puszczaja - pomagalem sobie wkladajac reke w poblize kolka i ropychajac od srodka. nastepnie na sroedku jest taka zlota blaszka przykrecona na 4 wkrety - odkrecamy. potem zdjąłem taki czarny modulik przy przyczepiony do wkładki (czarny prostopadloscian z dwoma przyciskami) - po nacisnieciu jednego z nich slychac jak chodzi silniczek i otwiera nam zamek. to sie trzyma na plastikowych zaczepach po bokach delikatnie odgjac powinno zejsc bez problemow. nastepnie wyciagnac kawalek tego preta co idzie od wkladki do zamka - tam tez jest zatrzask malym srubokretem podwazyc wychodzi bez problemu.potem widzimy taka blaszke ktora jest tak jakby miedzy wkladka a drzwiami - srubokret mloteczek i wystukac az wyleci . nastepnym krokiem sa po obu stornach wkladki zatrzaski laczace wkladke z tymi ruszajacymi sie plstkiami z ktorych wczesniej odpinalismy ten prostopadloscian czarny z przyciskami. ten podwazyc delikatni i wkladka powinna wyjsc i zostac nam w reku . od trony dolnej wkladki (tam gdzie jest takie sferyczne zakonczenie)podwazyc bialy plasticzek powienien te wyskoczyc. Oczywiscie w moim pryzpadku przycisk nie dzialal przez 3 lata poniewaz dopiero z jakis miesiac temu doczytalem sie ze on jednak w kazdym mondeo powinien sie wciskac i otwierac klape , wiec pomyslalem ze go sobie zaleje wd 40 i poprobuje. po 30 min lania wd40 bez efektownego zanurzylem na pol godziny w ropie i wtedy z forum dowiedzialem sie ze to sie robi po Polsku czyli bez młota to nie robota. wiec wrecilem ladnie w imadelko malutki mlotek przylozylem do zamka. pierdyknalem z 5 razy i wyszlo srodek przeczyscilem papierem sciernym. od zewnatrz wkladke rowniez co by usunac ten syf... do zamka nalalem jeszcze wd 40 co by ladnie chodzil, obsmarowalem gestrzym mazidlem co by ponownie juz tak szybko nie przestal działać i poskladalem wszytko do kupy w odwrotnej kolejnosci. - to tak dla tych co by nie wiedzieli jak i zeby mogli byc pewni ze to jednak trzeba mlotka i nie ma co sie z tym bawic
    A moje pytanie brzmi: naciskajac teraz ten przycisk zaczyna chodzić mi silniczek i otwiera klape ale strasznie przy tym glosny jest. czy tak ma byc czy powienienm teraz rozkrecic jeszcze i nasmarowac ten silniczek (przypominam od ponad 3 lat ten przycisk nie dzialal - ile wczesniej nie wiem , jak kupilismy byl martwy).
    dzwiek przy otwieraniu nagralem tel(format 3gp niestety;/ ):
    http://chomikuj.pl/soobiech/Mondeo/z...,562431766.3gp
    od polowy nagranai slychac jak podnosze klape i potem wciskam na otwartej - lepiej slychac. a ogolnie jest to jakies 10 razy glosniejsze - tylko jak wiadomo telefon to nie dyktafon ;/

Podobne wątki

  1. [MkII] Tylna klapa i wlew na guzik
    By Vaio in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 04-11-2012, 15:10
  2. [MkII] Schowek pasażera - zatrzaśnięta klapa - Mondeo 1999
    By Mapal in forum Nadwozie i wnętrze
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 19-06-2012, 23:56
  3. [MkII] Zatrzaśnięta maska HELP
    By dav18 in forum Nadwozie i wnętrze
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 27-03-2011, 00:27
  4. [MkI] Co to za guzik z contoura
    By Fortis in forum Nadwozie i wnętrze
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 25-06-2010, 22:23
  5. [Zetec]Brak reakcji na wciśnięty pedał gazu
    By Stawros in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 19-08-2009, 09:52

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów