+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 13 z 13
  1. #1
    Pieszy
    Opis
    Mondeo 2,0 TDCI Mk4
    Od
    04 Apr 2013
    Mieszka w
    Jasło

    Nierówna praca na zimnym silniku i jasny dym- prośba o pomoc

    Witam,
    Kilka miesięcy temu w naszej rodzinie pojawił się Mondeo 2,0 TDCi z 2010 roku z przebiegiem 120 000 km. Samochód jest rewelacyjny jednak jest z nim mały problem i dlatego proszę kolegów z forum o pomoc.
    Otóż: zimny silnika (po nocy lub długim postoju w niskich temperaturach) odpala bez problemu ale dymi jasnym dymem i nierówno pracuje na biegu jałowym tzn. falują mu obroty. Po kilku minutach pracy na biegu jałowym falowanie i dymienie całkowicie ustępuje. Wciśnięcie odrobiny gazu podczas tej nierównej pracy niweluje dolegliwości. Silnik poza tym płynnie rozwija moc, spalanie również w normie. Macie może pomysły co może być przyczyną, jak usunąć usterkę? Jak znacie dobrego mechanika z Krakowa lub okolic, który potrafi zająć się tym problemem to napiszcie na niego namiary. Z góry dziękuję za pomoc!

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Zielony listek Awatar szaqall111
    Imię
    Marcin
    Opis
    Ford Mondeo MK IV 1.8 TDCi 125PS +chip
    Od
    25 May 2008
    Mieszka w
    Olsztyn
    zaworki puszczają,czyli wtryski do sprawdzenia,dobry mechanik się przyda...
    MONDEO TDCI 143 PS [403Nm]Titanium

  4. #3
    Pieszy
    Opis
    Mondeo 2,0 TDCI Mk4
    Od
    04 Apr 2013
    Mieszka w
    Jasło
    Dziękuję za odpowiedź.Zapomniałem dodać jednej ważnej rzeczy: samochód był w serwisie boscha, gdzie sprawdzono wtryskiwacze i przeczyszczono EGR. Stwierdzili, że wtryski dobre i EGR po przeczyszczeniu też działa w porządku. Jednak to nic nie pomogło i dlatego mój tata był w ASO Forda. Stwierdzili, że jeden z wtryskiwaczy ma zbyt dużą dawkę korekcji i powinno się go oddać do czyszczenia lub wymienić na nowy. W związku z tym, że cena za nowy wtryskiwacz w ASO z robotą to ponad 2500 zł postanowiliśmy spróbować czyszczenia. Wtryskiwacz był sprawdzany przed całą operacją i po. Gość, który to robił powiedział, że wtrysk był zacięty i dawał zbyt duże dawki paliwa ale po czyszczeniu jest dobrze i pokazał nam wydruk z parametrami wtryskiwacza, gdzie dawka jest pod górną granicą normy. Ale po tych wszystkich operacjach kompletnie nic się nie zmieniło...

  5. #4
    Mistrz pobocza
    Imię
    Dawid
    Model
    Kangur, Fiesta mk6
    Silnik
    1,2i, 1,4 TDCI
    Opis
    Renault Kangoo 1,2 16V, '02/Ford Fiesta 1,4 TDCI
    Od
    18 Nov 2009
    Mieszka w
    Gorzów Wlkp
    Dziwne. Przy 120 tysiach? Wtryski w tym silniku są bardzo trwałe...
    126p (seledynek)->ASTRA I 1,7 TDS (pierwszy ścigacz)->ASTRA II 1,7 DTI->MDO MK CZY TDDI 116 KM!!!->MONDEO MK IV 2,0 TDCI 143 KM ----->>> http://www.mondeoklubpolska.pl/showthread.php/89291-Mondełuś-MK-IV-by-agassii-) ------->>Kangur do budowy chałupy, Fiesta mk6


  6. #5
    Pieszy
    Opis
    Mondeo 2,0 TDCI Mk4
    Od
    04 Apr 2013
    Mieszka w
    Jasło
    Przebieg jest pewny bo samochód sprowadziliśmy z Niemiec od zaufanego sprzedawcy i jeszcze ma wpis w centralnym rejestrze napraw gwarancyjnych Forda. Jest szansa, żeby takie objawy dawało coś innego niż wtryskiwacz?

  7. #6
    Pieszy
    Model
    Mondeo
    Silnik
    2.0 TDCI 140 KM
    Opis
    Titanium X czarna pantera :)
    Od
    08 Jan 2015
    Mieszka w
    Kraków
    Czy udało się rozwiązać problem, bo ja mam te same objawy, zaślepiony EGR z modyfikacją softu i też nic nie pomogło. Dzięki z góry za podpowiedź.
    Ostatnio edytowane przez seb_z1 ; 08-01-2015 o 19:51

  8. #7
    Pieszy Awatar mario99
    Model
    MKIV
    Silnik
    1.8 TDCi 125 KM
    Od
    18 Apr 2014
    Mieszka w
    Żywiec
    A może przyczyna jest o wiele prostsza niż się wydaje. Sprawdzałeś czy świece żarowe nadają się do wymiany?

  9. #8
    Pieszy
    Model
    Mondeo
    Silnik
    2.0 TDCI 140 KM
    Opis
    Titanium X czarna pantera :)
    Od
    08 Jan 2015
    Mieszka w
    Kraków
    Świece sprawdzone, zamieniony komplet wtrysków na próbę czy to może wtryski powodują takie zachowanie silnika ale niestety to tez nie wtryski. Szukam kogoś kto pomoże rozwiązać problem w Krakowie bez narażania na zbędne koszty

  10. #9
    Pieszy
    Opis
    Mondeo 2,0 TDCI Mk4
    Od
    04 Apr 2013
    Mieszka w
    Jasło
    Witajcie,
    wydaje się, że w naszym aucie problem został rozwiązany, choć na razie częściowo. Wcześniej sprawdzane były wtryskiwacze (i naprawa jak w postach wcześniej) i świece żarowe. Mój tata nie miał siły bawić się dalej w rozwiązywanie tego problemu i jezdzil... Przyszły niskie temperatury w tym roku i problem pojawił się jak zeszłej zimy. Auto znowu poszło do mechanika i okazało się, że jedna świeca żarowa nie grzeje. Niestety świece były mocno zapieczone i udało się wymienić tylko tą, która zupełnie nie grzała, reszty nie. Poprawa jest znaczna i myślę, że jak zostaną wymienione wszystie to problem będzie rozwiązany. Wcześniej wielu mechaników twierdziło, że takie objawy nie mogą pochodzić od świec.
    Dodam jeszcze, że nasze auto ma webasto i jak było włączone przed uruchomieniem auta to problem dymienia i falowania obrotów nie występował.
    Seb_z1 osobiście po naszych przejściach na twoim miejscu wymieniłbym świece, bo koszt jest znikomy.
    Ostatnio edytowane przez Mateusz1989 ; 07-02-2015 o 16:43

  11. #10
    Pieszy Awatar paxtonix
    Imię
    Aleksander
    Model
    MKIV
    Silnik
    Mocny
    Od
    09 Apr 2014
    Mieszka w
    PLiDE
    Mój kolega kiedyś miał podobne problemy tylko że w volvo v50 (PSA HDI to ten sam silnik co w Mondziatym) U niego problemem był silnik krokowy gdzieś przy listwie paliwowej.. pokazał mi go palcem i zawsze powtarzał.. "jak ci auto będzie nie równo chodziło to wymień to g***" . Fachowo nazywa się to zawór ciśnienia paliwa w pompie wysokiego ciśnienia - jego uszkodzenie powoduje takie objawy jak pisałeś.

    Z opinii mechaników wynika, że przy prawidłowej eksploatacji pierwsze poważne problemy powinny pojawić się nie wcześniej niż po przejechaniu przynajmniej 150-180 tys. km. Przeważnie dotyczą one turbosprężarki, 2-masowego koła zamachowego, sprzęgła, zawóru EGR, układu wtryskowego – czasami wtryskiwaczy, innym razem pompy wysokiego ciśnienia. Uwaga: jeśli silnik zaczyna szarpać na wolnych obrotach, nie zawsze oznacza to poważne problemy, gdyż np. w przypadku wtrysku Siemensa może następować kalibracja układu.
    zachęcam do lektury
    http://www.auto-swiat.pl/eksploatacj...-2-0-hdi/9t6vc



    Osobiście nigdy nie miałem problemów z nierówną pracą silnika. mam nadzieje że pomoże

  12. #11
    Pieszy
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 130 KM
    Od
    29 May 2015
    Mieszka w
    gdansk

    nierowna praca na zimnym kopcenie przez kilka minut

    Ja juz powooli sie poddaje.
    Wtryski nowe. Pompa cr po regeneracji
    Nowy EGR. Filtry oleje. Turbo po regeneracji. Dalej na zimnym nierowno pracuje i kopci przez kilka minut.
    Czujniki podstawiane i dalej nic.
    Ktos rozwiazal problem??
    Dajcie znak jak cos poradzicie[COLOR="Silver"]

    ---------- Post added at 21:26 ---------- Previous post was at 21:20 ----------
    Ostatnio edytowane przez witek123 ; 29-05-2015 o 23:29

  13. #12
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    DIESEL
    Opis
    Pierwsze Mondeo :)
    Od
    26 Aug 2014
    Mieszka w
    k/n.soli
    Mateusz1989
    Sugerowałbym przejechać się do dobrego elektryka na sprawdzenie świec żarowych, ja mam co prawda mk3 ale objawy miałem identyczne jak u ciebie, nierówna praca po paru godz postoju siwy dym i smród niespalonej ropy a za chwilę spokoj.
    Moja sugestia wynika z własnego doświadczenia - w moim przypadku okazało się że wszystkie świece są uszkodzone - wymiana trwała 3 dni ze względu na zapieczenie się świec (pół obrotu wd40 i tak cały gwint) .
    ps. teorii różnych znawców i mechaników było wiele :wtryski pompa egr itd.. poprostu trzeba mieć dobrego diagnostę
    pozdrawiam i życzę szerokości

  14. #13
    Znawca leśnych tras Awatar GrekuPL
    Imię
    Grzesiek
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 TDCi 140 KM
    Od
    04 Jul 2007
    Mieszka w
    Kraków/Wrocław
    Cytat Zamieszczone przez pawelhgt Zobacz posta
    ps. teorii różnych znawców i mechaników było wiele :wtryski pompa egr itd.. poprostu trzeba mieć dobrego diagnostę
    pozdrawiam i życzę szerokości
    dokładnie tak
    Cytat Zamieszczone przez seb_z1 Zobacz posta
    Świece sprawdzone, zamieniony komplet wtrysków na próbę czy to może wtryski powodują takie zachowanie silnika ale niestety to tez nie wtryski. Szukam kogoś kto pomoże rozwiązać problem w Krakowie bez narażania na zbędne koszty
    jedź do Klebera, do Kazimierzy Wielkiej
    DIESEL TO ZŁOOOOO


Podobne wątki

  1. [TDCi MKIII] Falujące obroty na zimnym i nierówna praca po wymianie rury IC
    By Markus07 in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 24-08-2012, 21:22
  2. [Zetec] Nierowna praca na zimnym silniku.
    By mizerka in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 04-03-2012, 09:28
  3. [Duratec] praca na zimnym silniku
    By martin35 in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 06-07-2011, 18:43
  4. [Zetec] Nierówna praca na zimnym silniku.
    By pawellko in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 10-06-2011, 19:05
  5. [TDCi MKIII] Nierówna praca na zimnym i gaśnie podczas jazdy
    By CiNeKS in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 21-04-2010, 00:01

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów