+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11
  1. #1
    Niedzielny kierowca
    Imię
    Adam
    Opis
    MKII 1,8TD
    Od
    05 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa

    Wkład filtra paliwa do 1,8TD

    Zima się kończy (nareszcie) a ja z racji zamiaru wymiany różnych filtrów zainteresowałem się owym wkładem.
    Nie wiem czy wymieniać już teraz czy przed zimą, bo tą zimę przejechał bez problemów. Tylko wcześniej sprawdziłem czy nie ma żadnej wody w odstojniku. Dziwne ale nawet nic nie było i Mondek spokojnie zimę pośmigał.
    Tak patrzyłem że wymiana tego wkładu nie powinna być kłopotliwa i może sam bym to zrobił ale się troszkę boję. Czy nie zapowietrzy się układ paliwowy, bo gdzieś czytałem że są później przez problemy, a szczególnie jak padnie pompka przy tym filtrze.
    Co tym sądzicie? Przejrzałem troszkę postów i jakoś nic o tym mi nie wpadło w oko.
    Ten wkład co widziałem to był nawet nasz polski Filtrona i nie bardzo drogi. Czy on jest dobry czy brać tylko oryginalny?
    A jeśli chodzi o Filtrona to jeszcze robi cały filtr z tymi rurkami ale bez pompki i nie wiem czy to jest coś warte i co to dla mnie zmienia? Czy jest to łatwiejsze w wymianie czy nie?

    A tak jeszcze zapytam na marginesie jak się sprawują filtry kabinowe Kraft (i nie wiem też czy nie powietrza)? Bo taki mi proponowano w sklepie dzisiaj jak pytałem się o filtry do Mondka.
    Ostatnio edytowane przez studys ; 11-04-2013 o 23:46
    Teoria jest ważna ale praktyka ważniejsza. Przynajmniej tak mi się wydaje.

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Zielony listek
    Model
    MKII
    Silnik
    1.8 TD 90 KM
    Opis
    obecnie Fiat Bravo II
    Od
    12 Dec 2012
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Ja do swojego mondka zakupiłem taki oto zestaw:
    http://www.ford-esklep.pl/pl/p/Filtr...Motorcraft/141
    http://www.ford-esklep.pl/pl/p/Filtr...-FO-65421-/354
    http://www.ford-esklep.pl/pl/p/Filtr...ar-Germany/221
    http://www.ford-esklep.pl/pl/p/Filtr...ORD-Fomoco/146
    do tego olej Shell Hellix 10w40 diesel i mundek poczuł się jak nowonarodzony. Wszystko poza olejem i filtrem oleju wymieniałem sam. Co do wymiany filtra paliwa to zrobisz to bez problemu (trochę się tylko pobrudzisz). Trzeba odkręcić tylko jedną śrubę, a później poskładać w odwrotnej kolejności z nowymi uszczelkami. Układ zapowietrzy się na 100%, ale to czy Ty go zapowietrzysz czy mechanik za kilkadziesiąt złotych to jest chyba różnica. W naszych mondkach odpowietrzenie nie sprawia aż tak dużo kłopotu. Jedna osoba pompuje pompką, druga kręci rozrusznikiem, ale dasz też radę sam. Podpompować, a później zakręcić. Na początku się zadławi, ale jak załapie przygazować i będzie git.
    Przy skręcaniu filtra trzeba zrobić to bardzo dokładnie, bo w innym przypadku będzie Ci się cały czas zapowietrzać i ON będzie spierniczał.

  4. #3
    Niedzielny kierowca
    Imię
    Adam
    Opis
    MKII 1,8TD
    Od
    05 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Dzięki za info. Zastanawiam się jeszcze czy jest sens wymiany filtra paliwa na lato czy zostawić to sobie na jesień. Choć w sumie jak to zrobię to będę miał już to z głowy.
    A co ile wymienia się taki filtr paliwa? Czy trzeba przed każdą zimą ? Ja nie wymieniałem ostatnio a przejeździł spokojnie.
    Teoria jest ważna ale praktyka ważniejsza. Przynajmniej tak mi się wydaje.

  5. #4
    Pochłaniacz prostych Awatar ratmed24
    Imię
    Maciek
    Model
    było 2xMK1 HB & MK2TD kombi
    Silnik
    1,8 TD 90KM&1,8 115KM+gaz
    Opis
    Panther Black '98 & Citrine Geel '93 RS
    Od
    21 Apr 2009
    Mieszka w
    Nowa Sól - lubuskie
    fabryka podaje wymianę filtru paliwa co 30 tyś, wkład Motorcraftu kosztuje ok 15 zł więc to żaden pieniądz, jeżeli masz poprawić jakość paliwa w aucie, ja np wymieniam zawsze razem z olejem czyli co ok 10-15 tyś km.

  6. #5
    Pogromca zakrętów Awatar Tomasz
    Imię
    Tomek
    Model
    Volvo S60
    Silnik
    2.4 - 140KM
    Od
    21 Apr 2009
    Mieszka w
    Bydgoszcz/Stronno
    Wymiana raczej na zimę, chyba że dawno nie wymieniany. W lecie nie ma zagrożenia, że Ci woda zamarznie lub wytrąci się parafina. Co do zapowietrzania to można po złożeniu, zanim skręcisz śrubą zalać go chociaż trochę ropą ze strzykawki (przez otwór w górnej pokrywie,tam gdzie przychodzi śruba skręcająca całość). Dobrze naładowany akumulator i dasz radę.
    Zgubiłeś się w drodze na spota, cb kanał: 29
    Jak już musisz to dzwoń: 664 974 051

  7. #6
    Zielony listek
    Model
    MKII
    Silnik
    1.8 TD 90 KM
    Opis
    obecnie Fiat Bravo II
    Od
    12 Dec 2012
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    No właśnie zapomnialem o tym, że aku musi być dobrze naładowany, bo trochę trzeba pokręcić rozrusznikiem:-)

  8. #7
    Niedzielny kierowca Awatar ARASSS
    Imię
    Arkadiusz
    Model
    MKII
    Silnik
    1.8 TD 90 KM
    Opis
    99r Kombi/ Accord VI 99r 1.8 Vtec/Lpg
    Od
    17 May 2010
    Mieszka w
    Tuchola
    Wymienialem ostatnio olej i filtry. Filtr paliwa kupilem jakis zamiennik. Po wymianie musialem troche krecic ale dalo rade. Za 2 dni jak zapalilem kilka sekund pochodzil z rana i zgasl . Czyzby zapowietrzony ??? Pompka mu pomoglem i gazu dodawalem jak zapalalem i ruszyl, jak sie rozgrzal to dobrze zapalal. Dzisiaj np. znow z rana mialem problem z odpalenie. Dusil sie i dusil. Musialem pompowac paliwoc dodac gazu i wtedy zapalil przy cofaniu gdy nie dodawalem gazu zgasl . Drugi raz odpalil i juz dobrze chodzil. Czyzby zapowietrzony ???? Jak zrobic aby pozbyc sie tego mankamentu ????

    Jaki tam wchodzi filtr paliwa ???? Mam pompe Lukasa. Kupilem 83mm jesli dobrze pamietam, a jeszcze jest 86 ??? Czy poprostu zle mi znajomy zalozyl i sie zapowietrza ???? Prosze o pomoc. Z gory wielkie dzieki

  9. #8
    Zielony listek
    Model
    MKII
    Silnik
    1.8 TD 90 KM
    Opis
    obecnie Fiat Bravo II
    Od
    12 Dec 2012
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Cytat Zamieszczone przez ARASSS Zobacz posta
    Wymienialem ostatnio olej i filtry. Filtr paliwa kupilem jakis zamiennik. Po wymianie musialem troche krecic ale dalo rade. Za 2 dni jak zapalilem kilka sekund pochodzil z rana i zgasl . Czyzby zapowietrzony ??? Pompka mu pomoglem i gazu dodawalem jak zapalalem i ruszyl, jak sie rozgrzal to dobrze zapalal. Dzisiaj np. znow z rana mialem problem z odpalenie. Dusil sie i dusil. Musialem pompowac paliwoc dodac gazu i wtedy zapalil przy cofaniu gdy nie dodawalem gazu zgasl . Drugi raz odpalil i juz dobrze chodzil. Czyzby zapowietrzony ???? Jak zrobic aby pozbyc sie tego mankamentu ????

    Jaki tam wchodzi filtr paliwa ???? Mam pompe Lukasa. Kupilem 83mm jesli dobrze pamietam, a jeszcze jest 86 ??? Czy poprostu zle mi znajomy zalozyl i sie zapowietrza ???? Prosze o pomoc. Z gory wielkie dzieki
    Źle Ci znajomy założył i się zapowietrza. Największym problemem przy wymianie filtra paliwa jest właśnie skręcenie tego w taki sposób, żeby się nie zapowietrzało:-) Zobacz sobie na ten wkład do filtra jak wygląda. Mogę Ci na 99% powiedzieć, że będzie mokry z zewnątrz od ON. Rozkręć wszystko jeszcze raz i na spokojnie, dokladnie wszystko skręć pamiętając o dokładnym ułożeniu uszczelek, które były wraz z wkładem.

  10. #9
    Niedzielny kierowca Awatar ARASSS
    Imię
    Arkadiusz
    Model
    MKII
    Silnik
    1.8 TD 90 KM
    Opis
    99r Kombi/ Accord VI 99r 1.8 Vtec/Lpg
    Od
    17 May 2010
    Mieszka w
    Tuchola
    Dzieki
    Tak sobie myslalem, ostrzegal mnie znajomy przed tym. Mowil ze trudno sie go zaklada w sensie aby dobrze ulozyc uszczelki...bede musial jeszcze raz rozkrecic go i ulozyc tak jak mowisz kolego.

  11. #10
    Pogromca zakrętów Awatar Tomasz
    Imię
    Tomek
    Model
    Volvo S60
    Silnik
    2.4 - 140KM
    Od
    21 Apr 2009
    Mieszka w
    Bydgoszcz/Stronno
    Założenie uszczelek jest banalnie proste. Trzeba zwrócić uwagę na wielkość uszczelek. Górny oring o ile dobrze pamiętam jest minimalnie większy niż dolny. Jak ktoś nie zwróci na to uwagi to też poskłada ale będzie ciekło.
    Zgubiłeś się w drodze na spota, cb kanał: 29
    Jak już musisz to dzwoń: 664 974 051

  12. #11
    Kursant
    Opis
    FORD MONDEO MK2 1.8 Diesel
    Od
    28 Oct 2012
    Mieszka w
    Poznań
    po wymianie filtra odłącz przewod od pompy wtrysku, podnieś wąż ponad wysokość gruszki i pompuj na gruszce ( oczywiście pod koniec węża jakiś poejmnik podstaw ). Na początku poleci paliwo pozostałe w wężu, później powietrze i znowu paliwo. Wtedy szybko podłącz pod pompe wtrysku. Odpalasz silnik bez problemów.

Podobne wątki

  1. [MkII] [1.8TD]Wkład filtra K&N
    By Exodos in forum Tuning
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 09-06-2019, 19:10
  2. [Duratec] uszczelka filtra olejowego (wkład)
    By remlen in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 20-12-2013, 09:34
  3. [TD MkI] Wymiana filtra paliwa
    By rustin in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 28-08-2009, 21:09
  4. [TDDi MKIII] Po wymianie filtra paliwa
    By Konik in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 10-09-2008, 08:47
  5. [MkII] Co ile wymiana filtra paliwa ?
    By STraits in forum Eksploatacja bieżąca i FAQ
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 22-11-2006, 16:56

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów