+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1
    Niedzielny kierowca Awatar Boniu
    Model
    MK-czy
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Opis
    .. Mundek mk3 tddi 2.o/115km kombi 01r. Ghia:)
    Od
    01 Oct 2011
    Mieszka w
    jeszcze koszalin

    Unhappy wentylatory chodzą bez przerwy

    Witam.. i proszę o pomoc.. problem w tym iż gdy odpalam mundka np. z rana to zaraz po odpaleniu wentylatory chłodnicy załanczają się ale,ale tylko wtedy gdy mam włączony klimatronik znaczy gdy wewnątrz włącze nadmuch powietrza.. wskazówka temperatury jest na "0" ale gdy nie włącze "klimatronika" nadmuchu wewnątrz auta to wentylatory nie załączą się a wskazówka temp. dochodzi do połowy i tak się trzyma podczas jazdy temp spada... wymieniłem obydwa termostat i bez zmian... dodam jeszcze iż w lewym dolnym rogu chłodnicy znajduje się czujnik temperatury prawda? gdy wtyczka jest włączona wentylatory chodza non stop.. gdy odepną wtyczkę.. załanczaja się co około 24sekundy.. Koledzy.. Pomocy

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Niedzielny kierowca Awatar atomik67
    Imię
    Tomek
    Model
    Mercedes GLA II 250e / C 220 d T-Modell
    Silnik
    330PS 450Nm/170PS 400Nm
    Od
    08 Mar 2011
    Mieszka w
    Schorndorf
    Cytat Zamieszczone przez Boniu Zobacz posta
    lewym dolnym rogu chłodnicy znajduje się czujnik temperatury prawda? gdy wtyczka jest włączona wentylatory chodza non stop.. gdy odepną wtyczkę.. załanczaja się co około 24sekundy.
    To jest wtyczka od rezystora,a objawy są prawidłowe. Po włączeniu klimy wentylator ma chodzić cały czas na pierwszym biegu,jeżeli odłączysz wtyczkę ,to przełącza się w tryb awaryjny i chodzi co kilka sekund na drugim biegu. Jest wszystko ok,jeżeli tak to jest jak opisałeś
    Ostatnio edytowane przez atomik67 ; 14-04-2013 o 10:42

  4. #3
    Zielony listek
    Opis
    Mondeo 2.0 TDCI
    Od
    30 Jan 2012
    Mieszka w
    Szczebrzeszyn
    sprawdź czujnik temperatury w głowicy, na komputerze powinno coś pokazać czy dobrze odczytuję temp. (czy nie skaczę) ja tak mam czasem bez powodu chodzą wentylatory/czekam na jego wymianę

  5. #4
    Niedzielny kierowca Awatar Boniu
    Model
    MK-czy
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Opis
    .. Mundek mk3 tddi 2.o/115km kombi 01r. Ghia:)
    Od
    01 Oct 2011
    Mieszka w
    jeszcze koszalin
    Cytat Zamieszczone przez atomik67 Zobacz posta
    o jest wtyczka od rezystora,a objawy są prawidłowe. Po włączeniu klimy wentylator ma chodzić cały czas na pierwszym biegu,jeżeli odłączysz wtyczkę ,to przełącza się w tryb awaryjny i chodzi co kilka sekund na drugim biegu. Jest wszystko ok,jeżeli tak to jest jak opisałeś
    Kolego Tomku.. jeśli mogę.. z tego co mi opisałeś to dokładnie tak się właśnie dzieje.. a mianowicie.. Odpalam rano mondka nie włączam klimatronika wtedy silnik pracuje a wentylatory nie włączają się... ale gdy tylko włącze klimatronik np. 19 stopni lub obojętnie jaka temp. to wentylatory załanczają się co kilka sekund.. >wszystko przy odpiętej wtyczce od "rezystora"< Ale gdy podłącze wtyczkę wentylatory załączą się i chodzą bez przerwy ale nie pełną już mocą tak jak jest to przy przerywanym cyklu podczas odpiętej wtyczki.. hmm czyli tak jak napisałeś Tomku ale wtyczka od rezystora potwornie się nagrzewa mam świadomość,że to aż dwa wiatraki i że potrzeba tam dużego poboru prądu.. ale czy to niczym nie grozi te nagrzewanie? dziękuje z góry ale liczę na Twoją pomoc pozdrawiam boniu
    Ostatnio edytowane przez Boniu ; 14-04-2013 o 12:35 Powód: błąd

  6. #5
    Niedzielny kierowca Awatar atomik67
    Imię
    Tomek
    Model
    Mercedes GLA II 250e / C 220 d T-Modell
    Silnik
    330PS 450Nm/170PS 400Nm
    Od
    08 Mar 2011
    Mieszka w
    Schorndorf
    Wszystko w takim razie jest ok, wtyczka niestety z powodu temperatury często się przepala i wystarczy później założyć konektorki, ja tak mam i jest ok.

    Wysłane z atomikofonu

  7. #6
    Niedzielny kierowca Awatar Boniu
    Model
    MK-czy
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Opis
    .. Mundek mk3 tddi 2.o/115km kombi 01r. Ghia:)
    Od
    01 Oct 2011
    Mieszka w
    jeszcze koszalin
    Cytat Zamieszczone przez atomik67 Zobacz posta
    Wszystko w takim razie jest ok, wtyczka niestety z powodu temperatury często się przepala i wystarczy później założyć konektorki, ja tak mam i jest ok.
    w takim razie bardzo wielkie dziękujeee co ja bym zrobił bez tego MKP jeszcze raz dzięki jeśli coś mi nie będzie "tykało" przyjdę prosić o pomoc widzę że posiadasz takiego samego jak moj mondek pozdrawiam i życzę bez awaryjnej eksploatacji

  8. #7
    Niedzielny kierowca Awatar atomik67
    Imię
    Tomek
    Model
    Mercedes GLA II 250e / C 220 d T-Modell
    Silnik
    330PS 450Nm/170PS 400Nm
    Od
    08 Mar 2011
    Mieszka w
    Schorndorf
    No problem, polecam się na przyszłość, pozdrawiam

    Wysłane z atomikofonu

Podobne wątki

  1. [Duratec] Nie pokazuje tem. cieczy chodzą wentylatory i cały czas na ssaniu i go zalewa POMOCY
    By Kamiloem in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 27-02-2013, 21:27
  2. [MkIII] Sprężarka raz działa raz nie.Wentylatory chodzą od samego odpalenia.
    By cramp120 in forum Klimatyzacja i wentylacja
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 08-05-2012, 19:58
  3. [MkIII] Wentylatory oraz sprężarka chodzą-klimatronik wyłączony
    By marko37 in forum Klimatyzacja i wentylacja
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 22-03-2012, 08:11
  4. [MkIII] Chodzące wentylatory bez przerwy przy włączonej klimatyzacji
    By scarylukas in forum Klimatyzacja i wentylacja
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 12-10-2011, 15:33
  5. [Duratec] Ciagle chodzą wentylatory
    By puzonix in forum Silnik - Duratec V6
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 19-05-2011, 23:07

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów