+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 14 z 14

Wątek: Wada opony

  1. #1
    Zielony listek
    Model
    MKII
    Silnik
    1.8 TD 90 KM
    Opis
    obecnie Fiat Bravo II
    Od
    12 Dec 2012
    Mieszka w
    Bydgoszcz

    Wada opony

    Witam założyłem przedwczoraj nowe opony i gdy wróciłem do domu, to pod blokiem zauważyłem, że jedna z tych opon ma małą wadę tzn na bocznej ścianie opony tak mniej więcej w polowie wysokości mam zagłębienie tak ok 3x3x2 mm. Wygląda jak by ta opona była zahaczona czymś ostrym. Moje pytanie brzmi: czy mogę spokojnie użytkować taką oponę, czy stanowi to jakieś zagrożenie, że pęknie albo coś podczas jazdy. Dodam, że rozmawialem z wulkanizatorem u mnie i mówił, że nie mam się tym przejmować. A co o tym Wy myślicie?

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Kursant
    Imię
    Dariusz
    Model
    MKI
    Silnik
    1.6 88 KM
    Opis
    Focus mk1 1.4 Kombi
    Od
    17 Mar 2013
    Mieszka w
    Wałbrzych
    Jeżeli masz paragon lub fakturę to jedź do sprzedawcy i wymień. Masz do tego prawo, gdyż nawet producent daje niekiedy do 5 lat gwarancji.

  4. #3
    Mistrz pobocza Awatar kojot310
    Imię
    Darek
    Model
    2.0 benzyna
    Silnik
    2.0 145 KM
    Opis
    mk 3 benzyna 2.0 w automacie 145 km
    Od
    31 Jul 2007
    Mieszka w
    Żory/ Górny Śląsk/ SZO
    Jak wygląda to jak zahaczone ostrym narzędziem to reklamacja może być nie uznana bo weź teraz udowodnij że to nie ty zrobiłeś ale,spróbowac mozesz.Jak wulkanizator stwierdził ze nieszkodliwe to ja bym się nie przejmował,wrzuc najwyżej na tylną os ,zawsze to bezpieczniejsze.

  5. #4
    Kursant
    Imię
    Dariusz
    Model
    MKI
    Silnik
    1.6 88 KM
    Opis
    Focus mk1 1.4 Kombi
    Od
    17 Mar 2013
    Mieszka w
    Wałbrzych
    Cytat Zamieszczone przez kojot310 Zobacz posta
    wrzuc najwyżej na tylną os ,zawsze to bezpieczniejsze.
    Dokładnie.

  6. #5
    Zielony listek
    Model
    MKII
    Silnik
    1.8 TD 90 KM
    Opis
    obecnie Fiat Bravo II
    Od
    12 Dec 2012
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    z reklamacji nie przejdzie, bo myślałem, że przez to uciekało mi powietrze a okazało sie że na gwóźdź najechał, więc opona była już naprawiania i wtedy własnie oponiarz powiedział że nie mam się tym przejmowac bo tam powietrze nie uciekał. A opona jest z tyłu

  7. #6
    Pochłaniacz prostych Awatar boro
    Imię
    Artur
    Opis
    MkII 2,5 V6 kombi
    Od
    22 Apr 2007
    Mieszka w
    Kraków
    Cytat Zamieszczone przez Dariusz22 Zobacz posta
    Jeżeli masz paragon lub fakturę to jedź do sprzedawcy i wymień
    Dobrze prawisz...
    Tylko poradź mu jeszcze jak ma udowodnić sprzedawcy, że właśnie taką kupił, a nie uszkodził jej np. po drodze...

    Cytat Zamieszczone przez Dariusz22 Zobacz posta
    Masz do tego prawo, gdyż nawet producent daje niekiedy do 5 lat gwarancji.
    A co producent ma do uszkodzeń mechanicznych opony?

    Masz np. taki zapis w warunkach gwarancji:
    "Gwarancja obejmuje tylko wady i uszkodzenia, które mogą być przypisane producentowi. Inne uszkodzenia spowodowane niewłaściwym użytkowaniem lub uszkodzeniami mechanicznymi nie będą rozpatrywane pozytywnie"

    Albo inny:
    "Gwarancją nie są objęte opony bez numeru DOT oraz w przypadku, gdy wady są skutkiem: (...) uszkodzeń mechanicznych takich jak: przecięcie, przebicie, uszkodzenie w skutek uderzeń o przeszkodę, uszkodzenia celowego (...)"

    I jeszcze kolejny:
    "Zastrzega się możliwość utraty gwarancji w przypadku eksploatacji opon w sposób niezgodny z ich przeznaczeniem lub niezachowaniem wymogów technicznych eksploatacji, a w szczególności:
    1. (...)
    2. Uszkodzeń mechanicznych powstałych na skutek działania czynników zewnętrznych"

    No to teraz powiedz jak reklamować oponę z uszkodzeniem mechanicznym, a z opisu wynika, że mamy do czynienia właśnie z czymś takim:
    Cytat Zamieszczone przez jablkot Zobacz posta
    Wygląda jak by ta opona była zahaczona czymś ostrym

  8. #7
    Zielony listek
    Model
    MKII
    Silnik
    1.8 TD 90 KM
    Opis
    obecnie Fiat Bravo II
    Od
    12 Dec 2012
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    wszystko się zgadza. Wiem że reklamacja odpada. Chodzi mi tylko o to czy mogę bezpiecznie jeździć z taką opony.

  9. #8
    Kursant
    Imię
    Dariusz
    Model
    MKI
    Silnik
    1.6 88 KM
    Opis
    Focus mk1 1.4 Kombi
    Od
    17 Mar 2013
    Mieszka w
    Wałbrzych
    Cytat Zamieszczone przez boro Zobacz posta
    Dobrze prawisz...
    Tylko poradź mu jeszcze jak ma udowodnić sprzedawcy, że właśnie taką kupił, a nie uszkodził jej np. po drodze...
    Wszystko zależy od sprzedawcy, zawsze można jakąś bajke sprzedać, a poza tym dużo zależy też od tego jaki jest sprzedawca, bo niektórzy są tacy że nawet nie dyskutują i od razu wymieniają żeby budować sobie dobrą markę na rynku, a inny powoła się na warunki gwarancji i odeśle z kwitkiem...

  10. #9
    Zielony listek
    Model
    MKII
    Silnik
    1.8 TD 90 KM
    Opis
    obecnie Fiat Bravo II
    Od
    12 Dec 2012
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Tak ale jak już wcześniej pisalem w oponie znalazłem też śrubę, więc nie ma mowy o reklamacji już z samego tego powodu.

  11. #10
    Kursant
    Imię
    Dariusz
    Model
    MKI
    Silnik
    1.6 88 KM
    Opis
    Focus mk1 1.4 Kombi
    Od
    17 Mar 2013
    Mieszka w
    Wałbrzych
    Cytat Zamieszczone przez jablkot Zobacz posta
    wszystko się zgadza. Wiem że reklamacja odpada. Chodzi mi tylko o to czy mogę bezpiecznie jeździć z taką opony.
    Aha, no a może podjedź z tym do wulkanizatora to może coś poradzi... mi kiedyś w nową oponę wbił się wkręt to mi zrobili łatkę i jeździłem jeszcze na tej oponie 2 lata i nic się nie działo...

  12. #11
    Zielony listek
    Model
    MKII
    Silnik
    1.8 TD 90 KM
    Opis
    obecnie Fiat Bravo II
    Od
    12 Dec 2012
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Cytat Zamieszczone przez Dariusz22 Zobacz posta
    Cytat Zamieszczone przez jablkot Zobacz posta
    wszystko się zgadza. Wiem że reklamacja odpada. Chodzi mi tylko o to czy mogę bezpiecznie jeździć z taką opony.
    Aha, no a może podjedź z tym do wulkanizatora to może coś poradzi... mi kiedyś w nową oponę wbił się wkręt to mi zrobili łatkę i jeździłem jeszcze na tej oponie 2 lata i nic się nie działo...
    Bylem. Dziurę po śrubie naprawił i opona trzyma powietrze, a na tę wadę powiedział, że nie mam się tym w ogóle przejmować, ale to są jednak opony, a nie np pęknięty zderzak, więc mają ogromny wpływ na bezpieczeństwo dlatego chciałem zasięgnąć jeszcze opinii innych osób, żeby mieć 100% pewności, że nie stanowi to zagrożenia.

  13. #12
    Kursant
    Imię
    Dariusz
    Model
    MKI
    Silnik
    1.6 88 KM
    Opis
    Focus mk1 1.4 Kombi
    Od
    17 Mar 2013
    Mieszka w
    Wałbrzych
    Cytat Zamieszczone przez jablkot Zobacz posta
    ale to są jednak opony, a nie np pęknięty zderzak, więc mają ogromny wpływ na bezpieczeństwo dlatego chciałem zasięgnąć jeszcze opinii innych osób, żeby mieć 100% pewności, że nie stanowi to zagrożenia.
    I słusznie, od tego jest forum

  14. #13
    Pochłaniacz prostych Awatar boro
    Imię
    Artur
    Opis
    MkII 2,5 V6 kombi
    Od
    22 Apr 2007
    Mieszka w
    Kraków
    Cytat Zamieszczone przez jablkot Zobacz posta
    Dziurę po śrubie naprawił i opona trzyma powietrze, a na tę wadę powiedział, że nie mam się tym w ogóle przejmować, ale to są jednak opony, a nie np pęknięty zderzak, więc mają ogromny wpływ na bezpieczeństwo dlatego chciałem zasięgnąć jeszcze opinii innych osób, żeby mieć 100% pewności, że nie stanowi to zagrożenia.
    Takie coś to tylko wulkanizator może ocenić. Podjedź do innego niech zerknie na to...

  15. #14
    Zielony listek
    Model
    MKII
    Silnik
    1.8 TD 90 KM
    Opis
    obecnie Fiat Bravo II
    Od
    12 Dec 2012
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Ok. to w takim razie dzięki za pomoc. Podjadę jeszcze przy okazji do jakiegoś innego. Narazie nie zauważyłem, żeby coś się z tym działo, ale i tak to sprawdzę

Podobne wątki

  1. [MkIII] Nietypowa wada lampy po 2FL
    By rustin in forum Nadwozie i wnętrze
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 01-04-2013, 19:45
  2. Opony całoroczne, opony M+S czy opony zimowe???
    By rezulteo opony in forum Opony - Wy pytacie Ekspert odpowiada
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 21-02-2013, 12:03
  3. [TDCi MKIII] Wada pompowtryrskiwaczy w MK III
    By atutekkepa in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 17-10-2008, 21:55

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów