+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 17 z 17
  1. #1
    Pieszy
    Imię
    Darek
    Opis
    1.6
    Od
    21 Apr 2013
    Mieszka w
    Tarnów

    Nieustanne klekotanie w silniku, zawory czy panewki czy coś innego?

    Witam wszystkich forumowiczów , od niedawna jestem posiadaczem Forada Mondeo 1.6 16v MK1, w związku z tym postanowiłem zarejestrowac się na forum i dowiedziec czegos więcej na jego temat...

    Mam problem z silnikiem , nie wiem co może byc przyczyną ,,,klekocze cos w silniku niczym diesel, bez znaczenia czy ciepły czy zimny...klekocze.... silnik pracuje dobrze nic się nie dzieje tylko ten dzwiek... myslałem ze to zawory ,popyhacze czy cos innego dodam ze na kanale słychac to mocniej w okolicy kolektora wydechowego... caly czas tyk tyk tyk....

    Dzwiek przyspiesza przy dodaniu gazu , po dodaniu do 3 tys obrotów jest słabszy i słabo go słychac... dodam ze poprzedni własciciel wlał Lotosa 15w40... czy moge zmienic na 10 w40? Proszę o pomoc

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Mistrz pobocza Awatar zetes
    Imię
    Michał
    Model
    MKI
    Silnik
    1.8 115 KM
    Opis
    '93 Sedan
    Od
    28 Sep 2011
    Mieszka w
    Szczecin
    Cytat Zamieszczone przez dario2000 Zobacz posta
    myslałem ze to zawory ,popyhacze czy cos innego dodam ze na kanale słychac to mocniej w okolicy kolektora wydechowego... caly czas tyk tyk tyk....
    Ale zrobiłeś coś żeby sprawdzić te popychacze i zawory czy tylko sobie o nich myślałeś ?? Najpewniej szklanki klekoczą, albo wytarte albo olej już wyjeżdżony i trzeba wymienić. Najpierw zmień olej, jeśli nie ucichnie to głowica do roboty.

  4. #3
    Kursant Awatar Barteq
    Imię
    Bartek
    Opis
    mkI 2.0 + LPG Ghia automat
    Od
    09 Jul 2012
    Mieszka w
    Świdnik
    Cytat Zamieszczone przez dario2000 Zobacz posta
    dodam ze poprzedni własciciel wlał Lotosa 15w40... czy moge zmienic na 10 w40?
    Zmieniaj jak najszybciej to może jeszcze trochę pojeździ. 15w40 to zabójstwo.

  5. #4
    Pieszy
    Imię
    Darek
    Opis
    1.6
    Od
    21 Apr 2013
    Mieszka w
    Tarnów
    Cytat Zamieszczone przez Barteq Zobacz posta
    Cytat Zamieszczone przez dario2000 Zobacz posta
    dodam ze poprzedni własciciel wlał Lotosa 15w40... czy moge zmienic na 10 w40?
    Zmieniaj jak najszybciej to może jeszcze trochę pojeździ. 15w40 to zabójstwo.
    zmieniłem na 10w40 ... autko zrobiło sie żywsze lecz klepanie jest tyle ze słyszalne na wolnych obrotach powyzej 1700obr cichnie ... czy jest szansa ze się uspokoi z czasem?

    ---------- Post added at 18:49 ---------- Previous post was at 18:46 ----------

    A czy wlanie tz moto doktora pomogło by czy pogorszy sprawe ?

  6. #5
    Pieszy
    Imię
    Darek
    Opis
    1.6
    Od
    21 Apr 2013
    Mieszka w
    Tarnów

    Jeszcze jedno pytanie

    a czy moze pyc trez lekki przestawiony rozrzad i dlatego klepie ? jak rozruznic takie klepanie ?czy to zawór czy regullator czy moze panewka?

  7. #6
    Zielony listek Awatar dawi89d
    Imię
    DAWID
    Model
    MkIII
    Silnik
    2.5 170 KM
    Od
    16 May 2011
    Mieszka w
    ŁÓDŹ
    Cytat Zamieszczone przez dario2000 Zobacz posta
    Dzwiek przyspiesza przy dodaniu gazu , po dodaniu do 3 tys obrotów jest słabszy i słabo go słychac... dodam ze poprzedni własciciel wlał Lotosa 15w40...
    miałem kiedyś w poprzednim mondku identyczną sytuację,też olej 15w40.. u mnie padło chyba 8 albo 9 popychaczy hydraulicznych dodatkowo kanały olejowe były zapchane
    515-824-711 797-815-192

  8. #7
    Pieszy
    Imię
    Darek
    Opis
    1.6
    Od
    21 Apr 2013
    Mieszka w
    Tarnów
    Cytat Zamieszczone przez dawi89d Zobacz posta
    Cytat Zamieszczone przez dario2000 Zobacz posta
    Dzwiek przyspiesza przy dodaniu gazu , po dodaniu do 3 tys obrotów jest słabszy i słabo go słychac... dodam ze poprzedni własciciel wlał Lotosa 15w40...
    miałem kiedyś w poprzednim mondku identyczną sytuację,też olej 15w40.. u mnie padło chyba 8 albo 9 popychaczy hydraulicznych dodatkowo kanały olejowe były zapchane
    o widze ze konkretny gośc z podobnym konkretnym przypadkiem,,, tez podejrzewam popyhacze ... olej 15w40 z tego co mi wiadomo był zalany przez 10 tys km...widac to on narobił syfu... i co wymieniłes wszystkie czy głowice kupiłes? zastanawiam sie nad głowica bo koszt popyhaczy jest o wiele wiekszy niz sprawna głowica uzywana ....

    sprawdzałem popyhacze w ten sposób ze zdiołem dekiel od wałka i naciskałem na popyhacze pomiedzy walkiem , z tego co mi wiadomo maja sie ugiac na 0,01 mm a te wchodziły dosyc głeboko ... czy tak powinno byc?


    a i czy jest mozliwe ze dzwiek popyhaczy przenosi sie na kolektor wydechowy ? dosc intensywnie tam słychac klekot
    Ostatnio edytowane przez dario2000 ; 21-04-2013 o 23:33

  9. #8
    Zielony listek Awatar dawi89d
    Imię
    DAWID
    Model
    MkIII
    Silnik
    2.5 170 KM
    Od
    16 May 2011
    Mieszka w
    ŁÓDŹ
    Cytat Zamieszczone przez dario2000 Zobacz posta
    naciskałem na popyhacze pomiedzy walkiem , z tego co mi wiadomo maja sie ugiac na 0,01 mm a te wchodziły dosyc głeboko ... czy tak powinno byc?
    te które się nie uginają są uszkodzone,wałki uderzają w te popychacze i dlatego może stukać,u mnie wymienili tylko te uszkodzone bo na całość nie było mnie stać. olej 15w40 podobno zabija te silniki,tak samo jak moto doktory,olej jest za gęsty i popychacze nie pracują tak jak powinny
    Cytat Zamieszczone przez dario2000 Zobacz posta
    koszt popyhaczy jest o wiele wiekszy niz sprawna głowica uzywana ....
    nie wiem ile głowica ale popychacze znajdziesz od 25zł do jakiś 90zł za sztukę
    515-824-711 797-815-192

  10. #9
    Pieszy
    Imię
    Darek
    Opis
    1.6
    Od
    21 Apr 2013
    Mieszka w
    Tarnów
    Cytat Zamieszczone przez dawi89d Zobacz posta
    Cytat Zamieszczone przez dario2000 Zobacz posta
    naciskałem na popyhacze pomiedzy walkiem , z tego co mi wiadomo maja sie ugiac na 0,01 mm a te wchodziły dosyc głeboko ... czy tak powinno byc?
    te które się nie uginają są uszkodzone,wałki uderzają w te popychacze i dlatego może stukać,u mnie wymienili tylko te uszkodzone bo na całość nie było mnie stać. olej 15w40 podobno zabija te silniki,tak samo jak moto doktory,olej jest za gęsty i popychacze nie pracują tak jak powinny
    Cytat Zamieszczone przez dario2000 Zobacz posta
    koszt popyhaczy jest o wiele wiekszy niz sprawna głowica uzywana ....
    nie wiem ile głowica ale popychacze znajdziesz od 25zł do jakiś 90zł za sztukę
    własnie o tych popyhaczach mowia róznie , ze jak sa miekie sa popsute ze jak twarde i nie da sie ich wycisnac tez sa popsute , jak miekkie to przepuszczaja olej ze jak twarde to klepia o wałki ... jak to mozna rozumiec

  11. #10
    Zielony listek Awatar dawi89d
    Imię
    DAWID
    Model
    MkIII
    Silnik
    2.5 170 KM
    Od
    16 May 2011
    Mieszka w
    ŁÓDŹ
    Cytat Zamieszczone przez dario2000 Zobacz posta
    własnie o tych popyhaczach mowia róznie , ze jak sa miekie sa popsute ze jak twarde i nie da sie ich wycisnac tez sa popsute , jak miekkie to przepuszczaja olej ze jak twarde to klepia o wałki ... jak to mozna rozumiec
    co mechanik to inna teoria nie wiem jak to powinno działać,ale porównywałem nowe ze starymi i dało się je wcisnąć palcem,stare były "nieugięte"
    515-824-711 797-815-192

  12. #11
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez dawi89d Zobacz posta
    porównywałem nowe ze starymi i dało się je wcisnąć palcem
    Zapewne przez t,o że nie były wypełnione olejem.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  13. #12
    Pieszy
    Imię
    Darek
    Opis
    1.6
    Od
    21 Apr 2013
    Mieszka w
    Tarnów
    Cytat Zamieszczone przez dawi89d Zobacz posta
    Cytat Zamieszczone przez dario2000 Zobacz posta
    własnie o tych popyhaczach mowia róznie , ze jak sa miekie sa popsute ze jak twarde i nie da sie ich wycisnac tez sa popsute , jak miekkie to przepuszczaja olej ze jak twarde to klepia o wałki ... jak to mozna rozumiec
    co mechanik to inna teoria nie wiem jak to powinno działać,ale porównywałem nowe ze starymi i dało się je wcisnąć palcem,stare były "nieugięte"
    hehe moja teoria taka ze stare były napełnione olejem i dlatego było je ciezej wcisnac , moze sie myle ale tak mi to kiedys ktos tłumaczył dzięki za rady ,oby to były tylko popyhacze

    ---------- Post added at 23:09 ---------- Previous post was at 23:07 ----------

    Cytat Zamieszczone przez Netoper Zobacz posta
    Cytat Zamieszczone przez dawi89d Zobacz posta
    porównywałem nowe ze starymi i dało się je wcisnąć palcem
    Zapewne przez t,o że nie były wypełnione olejem.
    o własnie Netoper mnie wyprzedził z odpowiedzia....

  14. #13
    Zielony listek Awatar dawi89d
    Imię
    DAWID
    Model
    MkIII
    Silnik
    2.5 170 KM
    Od
    16 May 2011
    Mieszka w
    ŁÓDŹ
    Cytat Zamieszczone przez dario2000 Zobacz posta
    ,oby to były tylko popyhacze
    oby
    515-824-711 797-815-192

  15. #14
    Pieszy
    Imię
    Darek
    Opis
    1.6
    Od
    21 Apr 2013
    Mieszka w
    Tarnów
    ale co z reszta nurtujacych mnie pytan?

  16. #15
    Zielony listek
    Imię
    Rafał
    Model
    Pepiczkowa kura
    Silnik
    1,6
    Od
    12 Aug 2011
    Mieszka w
    Bełchatów/Warszawa
    olej niema tu raczje nic do rzeczy,moje mk1 1,6 16v latalo na lotosie 15 w 40 przez 3 wymiany bo od spossu ubywalo ciut oleju w zime lekko aby klepal latm juz mozna by;o jezdzic normalnie na takim oleum,

    podjedz kolego do 2 3 magikow spytaj sie co moglobby byc przyczyna i jaki wstepnie bylby koszt naprawy,powinni ci dac diagnoze za darmo a napewno podpowie ci cos wwiecej niz my tu nie slyszac tego
    Rafał:725-385-056-Plus gg:36615612

  17. #16
    Pieszy
    Imię
    Darek
    Opis
    1.6
    Od
    21 Apr 2013
    Mieszka w
    Tarnów
    jak by miał ktos jakies sugestie to pisac zgóry dzieki

  18. #17
    Pieszy
    Imię
    Darek
    Opis
    1.6
    Od
    21 Apr 2013
    Mieszka w
    Tarnów
    Witam ,ponawiam temat ...silnik stuaka na wolnych obrotach jak i na wysokich , nie zaleznie czy ciepły czy zimny... dodam ze gdy jest zimny na benzynie szarpie i dusi sie ,gdy przełaczy na gaz jest ok tylko same stuki ... powiedzcie mi jak sprawdzic popyhacze zaworów?

Podobne wątki

  1. [Duratec] klekotanie w silniku
    By andi in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 08-10-2013, 14:54
  2. [Duratec] V6- klekotanie na zimnym silniku, a klapki kolektorai
    By p1otrek in forum Silnik - Duratec V6
    Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 06-10-2013, 20:39
  3. [Duratec]panewki 1.8 a 2.0
    By sadowskit72 in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 27-02-2010, 14:27
  4. [TDCi MKIII] Na zimnym silniku klepią zawory
    By meduz in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 29-01-2010, 20:26
  5. [Duratec] Zawory w silniku benzynowym
    By bonzaj in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 03-12-2007, 10:29

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów