+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1
    Znawca leśnych tras Awatar GrekuPL
    Imię
    Grzesiek
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 TDCi 140 KM
    Od
    04 Jul 2007
    Mieszka w
    Kraków/Wrocław

    Ducato 2001 2,8D wersja "10" i amory /sprężyny

    W busie sprężyny padają, po załadowaniu auta porządnie przód siada na prawie trzech zwojach sprężyny i mocno "dobija" zawieszenie. Decyzja zapadła, że zmieniamy na nowe sprężyny, nowe amory, osłony, odboje i pytanie co tak naprawdę mamy kupić...bo w IC są jakieś talerzyki sprężyn, gumy mocowania McPersona, łożyska McPersona, i tym podobne, lepszy numer, że do tego akurat auta przychodzą niby jakieś inne sprężyny niż do innych, nie po 120zł za sztukę tylko po 230zł za sztukę z amorami podobno...pytanie czy to jakiś wałek czy nie części chcę sobie sam kupić tylko nie wiem co...gość w IC proponuje przyjechać ze starymi częściami ale nie mogę sobie na to pozwolić, bo dwa dni bez auta odpada, jeden dzień jest tylko na robotę zawiechy przód...ma ktoś możliwość sprawdzić jakie amory i jakie sprężyny kupić i co tak naprawdę jeszcze powinno się wymienić (czyli czy te talerzyki czy jednak poduszki górne ? ) nie chcę kupić a za chwilę zwracać do sklepu bo nie pasuje... no i chcemy zrobić to raz a porządnie, czyli wymienić wszystko co z amorami i sprężynami związane...

    nr vin
    ZFA23000006120474

    silnik 2,8D 87KM
    rok 2001
    wersja 10
    ładowność 970kg

    sprawa dość pilna
    DIESEL TO ZŁOOOOO


  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Zbanowany
    Model
    mk1 fl v6
    Silnik
    pb 98
    Opis
    sedan
    Od
    11 Mar 2006
    Mieszka w
    Warszawa/ grochow
    Grzesiek, na Komandorskiej kiedyś był sklep z częsciami i tam powinni pomóc.

  4. #3
    Zielony listek
    Imię
    wojtek
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 130 KM
    Opis
    mk3 2003r TDCI 130 kombi TREND
    Od
    02 Sep 2007
    Mieszka w
    Sandomierz
    Talerzyki rzadko kiedy się wymienia. Musiałby być mocno wyeksploatowany i wytłuczony po wertepach aby coś im się stało. Wystarczy łożysko górne, które dość często pada. Co do sprężyn to nie słuchaj bajek, że jakieś inne itd. Spróbuj podnieść przód do góry, wystarczy jedna strona i sprawdź liczbę zwojów sprężyny. Zazwyczaj tak się dobiera do mcpersona. Amorki to już twój wybór jakie kupisz.

  5. #4
    Znawca leśnych tras Awatar GrekuPL
    Imię
    Grzesiek
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 TDCi 140 KM
    Od
    04 Jul 2007
    Mieszka w
    Kraków/Wrocław
    wymienione...byłem na chwilę na warsztacie, talerzyki wywalone zakupione, wymienione do tego tuleja wahacza, osłona przegubu zewnętrznego... tego busa mamy w sumie od nowości , ma ori przebieg, kupiony z ASO i raz były zmieniane amory w nim...dźwiga ciężary niestety...wiecznie koło 1000kg na pace koszt samych części wyszedł 1300zł ale teraz normalnie stoi przód
    DIESEL TO ZŁOOOOO


Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 09-11-2013, 11:44
  2. [MkII] Tarcze Mikoda "wersja tunningowa"
    By jarogmur in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 24-08-2006, 15:05

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów