+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 1 z 9 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 161
  1. #1
    Pochłaniacz prostych
    Model
    Citroen C5 2006
    Silnik
    2.0 136 KM
    Od
    18 Feb 2012
    Mieszka w
    W

    Automatycznie otwierana klapa bagażnika MONDEO MK3 HATCHBACK

    Automatycznie otwierana klapa bagażnika w Mondeo Mk3 Hatchback

    Zgodnie z obietnicą zamieszczam opis - jest napisany nieco dziwnie, bo zwracam się w nim do odbiorcy w 2 os. l. pojedynczej, ale opis powstał poprzez pisanie PW do jednego z nas

    No to jedziemy z koksem Chodzi o to żeby efekt finalny był taki:



    Filmik stary, jeszcze na zimówkach

    Trzeba zakupić siłowniki z Laguny II oraz sprężynki. I teraz po kolei:

    Sprężynki z firmy JARTECH: http://www.obrobkaplastyczna.pl/kontakt.html. Interesuje Was seria V zielona: http://www.obrobkaplastyczna.pl/spre...v-zielona.html. Konkretnie model V20-102. Pamiętam że kosztowały coś koło 12 PLN za sztukę, potrzebne są oczywiście 2

    Dalej, siłowniki - z Laguny II, z firmy Krosno. Model 23161. Allegro albo sklep moto, w każdym razie koniecznie 23161. Przykładowa aukcja: http://allegro.pl/listing/listing.ph...category-18715.

    Jak już będziesz wszystko miał, to z siłowników musisz odkręcić główki - są nakręcone po prostu na tłok. Czasami daje się odkręcić bez problemu a czasami za chiny nie idzie. Mi nie szło, więc owinąłem tłok taśmą izolacyjną i ścisnąłem kombinerkami. Taśma zabezpieczyła tłok przed porysowaniem przez kombinery Natomiast główkę chwyciłem w klucz francuski. Jak odkręcisz, to wsuwasz sprężynki na tłok i nakręcasz główkę.

    Tutaj uwaga - warto zastosować jeszcze jakąś podkładkę pomiędzy sprężyną a główką, bo główka jest z tworzywa które się trochę niszczy przez sprężynę. Podkładka oddziela te dwie części i problem jest wyeliminowany

    Jak masz tak przygotowane siłowniki to bierzesz kumpla i idziesz do auta. Kumpel jest potrzebny po to, żeby przytrzymać klapę jak będziesz zdejmował stare siłowniki. Klapa jest o wiele cięższa niż Ci się wydaje! Serio, to jakaś masakra Nie łudź się że utrzyma się na jednym siłowniku. Trzeba naprawdę uważać bo można sobie zrobić niezłą krzywdę, albo uszkodzić auto! Ostrzegam!

    No i tutaj już sprawa prosta - zdejmujesz stare siłowniki i zakładasz nowe, ze sprężynkami Zakładasz je cylindrem do klapy a główką i sprężynką do nadwozia. Pierwsze wrażenie, to szok że tak ciężko zamknąć klapę, ale to kwestia przyzwyczajenia Z czasem siłowniki trochę też osłabną i będzie łatwiej. Patent działa u mnie w temperaturach wyższych niż 1-3 stopnie, poniżej siłowniki nie dają rady, są za gęste i klapa unosi się tylko tyle ile wypchną ją sprężynki. Ale to tylko przez zimę. Teraz jest rewelacja - na parkingu po marketem ludzie się patrzą Zwłaszcza właściciele innych Mondków Dla mnie to ma wymiar bardzo praktyczny bo korzystam z bagażnika bardzo bardzo często.

    Siłowniki z Laguny są trochę krótsze (niewiele) od standardowych, więc jeśli jesteś wysoki, to możesz zauważyć, że klapa otwiera się nieco niżej. Mam 180 wzrostu i mi to nie przeszkadza. A jeśli masz przycisk do otwierania klapy z wewnątrz, to też jest to bajer, bo możesz kogoś fajnie zaskoczyć Ja specjalnie dokładałem ten przycisk, bo po II lifcie go nie montowali.

    ============================================
    Opis by bartekk

    Dyskusja na temat systemu tutaj http://www.mondeoklubpolska.pl/showthread.php/77555
    Ostatnio edytowane przez kodex ; 17-11-2013 o 19:51
    Citroen C5 2006 2.0 HDI FAP 136 KM, przy 4000 obr/min 320 Nm, przy 2000 obr/min
    W przeszłości
    Ford Mondeo MKIII FL HB 2004 2.0 Duratec 145 KM, przy 6000 obr/min 190 Nm, przy 4500 obr/min
    Ford Fiesta MKIV 1998 1.25 Zetec 16V 75 KM, przy 5200 obr/min 110 Nm, przy 4000 obr/min

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Mistrz pobocza
    Imię
    Rafał
    Opis
    MKIII 2.5 V6/Focus MkI 1.4 16V
    Od
    20 Jun 2009
    Mieszka w
    Łódź
    jak duzo ciezej sie zamyka klapę?
    tel 791-054-854

  4. #3
    Pogromca zakrętów Awatar MarekPrint
    Imię
    Marek
    Model
    Mazda 6 Red:Było MKIII HB '04, 2,0 PB
    Silnik
    2.0 Benzynka
    Od
    13 Feb 2009
    Mieszka w
    Łódź/Łowicz
    Ostatnie jakieś 30 cm trzeba dobrze pociągnąć. Dla drobnej niskiej dziewczyny może to być niezłe wydarzenie.
    Zapraszam do potrzaskania sobie u mnie.

  5. #4
    Pochłaniacz prostych
    Model
    MkIV
    Silnik
    2.0 145 KM
    Opis
    MKIV 2.0 145KM Hatchback Pb+LPG
    Od
    17 Nov 2009
    Mieszka w
    Nowy Sącz
    Cytat Zamieszczone przez kodex Zobacz posta
    Dalej, siłowniki - z Laguny II,
    Mam takie pytanie dlaczego muszą to być siłowniki do laguny? Nie mogą to być nasze siłowniki do hatcha?
    np:
    http://allegro.pl/ford-mondeo-01-07-...844216768.html
    Czy nie da się tego zrobić na tych siłownikach fordowskich jeżeli nie to dlaczego?

    Im lepszy samochód terenowy - tym traktor musi dalej jechać.

  6. #5
    Pochłaniacz prostych
    Model
    Citroen C5 2006
    Silnik
    2.0 136 KM
    Od
    18 Feb 2012
    Mieszka w
    W
    Ten patent był dopracowywany bardzo długo i nie, nie mogą być oryginalne bo mają za mała siłę.

    Wysłane z telefonu
    Citroen C5 2006 2.0 HDI FAP 136 KM, przy 4000 obr/min 320 Nm, przy 2000 obr/min
    W przeszłości
    Ford Mondeo MKIII FL HB 2004 2.0 Duratec 145 KM, przy 6000 obr/min 190 Nm, przy 4500 obr/min
    Ford Fiesta MKIV 1998 1.25 Zetec 16V 75 KM, przy 5200 obr/min 110 Nm, przy 4000 obr/min

  7. #6
    Pochłaniacz prostych
    Model
    MkIV
    Silnik
    2.0 145 KM
    Opis
    MKIV 2.0 145KM Hatchback Pb+LPG
    Od
    17 Nov 2009
    Mieszka w
    Nowy Sącz
    Cytat Zamieszczone przez kodex Zobacz posta
    bo mają za mała siłę
    Znaczy chodzi o siłę wyrzutu?
    Rozumiem że testowaliście i kombinowaliście na wszystkim by był efekt idealny i na tych siłownikach laguny wyszło idealnie, ale pytam bo wg. producenta obydwa siłowniki (ford i laguna) mają taką samą siłe wyrzutu 585N więc teoretycznie powinno być tak samo, no chyba że właśnie długość tu ma znaczenie albo tłoczek lżej chodzi w lagunie i dlatego wyrzuca lepiej
    Jeszcze takie pytanie odkręca się główkę siłownika i zakłada sprężynkę, piszesz żeby zabezpieczyć podkładką by nie zniszczyło główki siłownika. Sprężynka w takiej sytuacji po otwrciu klapy siłą ciążenia spada w dół a co z podkładką ona też spada bo teledkop ma taki sam przekrój na całej długości czy blokuje się jakoś? Chodzi mi o to czy nie tłucze (brzęczy) za bardzo?

    Im lepszy samochód terenowy - tym traktor musi dalej jechać.

  8. #7
    Mistrz pobocza Awatar Mateusz V6
    Model
    MB CLA Coupe
    Silnik
    2,2 CDI 170 KM
    Od
    20 Dec 2011
    Mieszka w
    Poznań / Sławno
    Cytat Zamieszczone przez henq Zobacz posta
    no chyba że właśnie długość tu ma znaczenie
    a no widzisz w tym przypadku ma...


    mam to u siebie i faktycznie na Lagunowych siłownikach działa idealnie
    [td]My phone: 5-0-9:2*3*9:8-0-0
    Rzędowa 4-ka = 170KM i 370 Nm
    Mercedes CLA Coupe 2,2 CDI
    RexV500 (Tanks Zone)
    Było Mk3 2,5 V6 GHIA

  9. #8
    Pogromca zakrętów Awatar MarekPrint
    Imię
    Marek
    Model
    Mazda 6 Red:Było MKIII HB '04, 2,0 PB
    Silnik
    2.0 Benzynka
    Od
    13 Feb 2009
    Mieszka w
    Łódź/Łowicz
    Proszę zwrócić uwagę jaki to dział.
    Wszystkie próby , testy , rozwiązania są opisane w tym wątku - http://www.mondeoklubpolska.pl/showt...10#post1887010

  10. #9
    Zielony listek Awatar dziewiectrzydwa
    Imię
    Rafał
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Opis
    Low&Slow
    Od
    05 Feb 2009
    Mieszka w
    WD
    A jak to się ma do tych siłowników z Transita które montował kolega Cosin?? Do tych z Transita nie potrzeba sprężyn a te z laguny już potrzebują??
    <<GreenPower>> BlackEye K&N 18'' Eibach ProKit+ Bilstein Decat hand made "Heko" EGR OFF

  11. #10
    Pochłaniacz prostych
    Model
    Citroen C5 2006
    Silnik
    2.0 136 KM
    Od
    18 Feb 2012
    Mieszka w
    W
    Cytat Zamieszczone przez dziewiectrzydwa Zobacz posta
    A jak to się ma do tych siłowników z Transita które montował kolega Cosin?? Do tych z Transita nie potrzeba sprężyn a te z laguny już potrzebują??
    Dokładnie tak.
    Citroen C5 2006 2.0 HDI FAP 136 KM, przy 4000 obr/min 320 Nm, przy 2000 obr/min
    W przeszłości
    Ford Mondeo MKIII FL HB 2004 2.0 Duratec 145 KM, przy 6000 obr/min 190 Nm, przy 4500 obr/min
    Ford Fiesta MKIV 1998 1.25 Zetec 16V 75 KM, przy 5200 obr/min 110 Nm, przy 4000 obr/min

  12. #11
    Pieszy
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM
    Opis
    Automat
    Od
    27 Feb 2014
    Mieszka w
    Wrocław
    witam, gdzie we wroclawiu mozna kupic takie sprezyny ?? i ktora z aukcji na allegro odpowiada silownikom potrzebnym do tego patentu
    thx

  13. #12
    Pogromca zakrętów Awatar bartekk
    Imię
    Bartosz
    Model
    3V
    Silnik
    1.5 TSI
    Od
    05 Oct 2011
    Mieszka w
    Wieleń nad Notecią
    Cytat Zamieszczone przez dienddablju Zobacz posta
    ktora z aukcji na allegro odpowiada silownikom potrzebnym do tego patentu
    Masz podany dokładny numer katalogowy i producenta:

    Cytat Zamieszczone przez kodex Zobacz posta
    siłowniki - z Laguny II, z firmy Krosno. Model 23161

  14. #13
    Pieszy
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Od
    04 Apr 2014
    Mieszka w
    Turek
    Mam takie pytanie dlaczego muszą to być siłowniki do laguny? Nie mogą to być nasze siłowniki do hatcha?


    Czy nie da się tego zrobić na tych siłownikach fordowskich jeżeli nie to dlaczego?

  15. #14
    Mistrz pobocza Awatar boro1990
    Imię
    Daniel
    Model
    mk2/E39
    Silnik
    2.5V6/2.2
    Opis
    Było Mondeo mk2 2.5 V6 Jest E39 520
    Od
    11 Feb 2012
    Mieszka w
    Włocławek
    Potrzebna jest odpowidnia długość tego cylindra i akurat od laguny są dobre i sprawdzone

    Wysłane z mojego GT-I5700 za pomocą Tapatalk
    "Gdyby Bóg lubił przedni napęd, chodzilibyśmy na rękach"

    "Możesz mieć każde auto. BMW M5 i tak jest szybsze" - Jeremy Clarkson


  16. #15
    Pogromca zakrętów Awatar bartekk
    Imię
    Bartosz
    Model
    3V
    Silnik
    1.5 TSI
    Od
    05 Oct 2011
    Mieszka w
    Wieleń nad Notecią
    Wcale nie chodzi o długość, tylko siłę podawaną w Nm Nasze standardowe siłowniki fordowskie są zbyt słabe, żeby unieść klapę pod tym jak zadziałają sprężynki.

  17. #16
    Kursant
    Imię
    Jurek
    Opis
    Mondeo Mk3 1.8 PB
    Od
    13 May 2013
    Mieszka w
    Poznań
    Koledzy pytanie..zamontowałem ten patent w Mondeo mk3 kombi..działa rewelacyjnie ale pytanie bo kumpel chce mieć u siebie w Focusie MK2 2010r Kombi..czy to będzie działać ??

  18. #17
    Kursant Awatar Kamyk_Kamil
    Imię
    Kamil
    Model
    MK4 TITANIUM X
    Silnik
    2.0 145 KM
    Od
    30 Nov 2014
    Mieszka w
    Wejherowo
    Kurcze Panowie... czy te siłowniki nie są aby trochę za krótkie ? Przy otwieraniu siłowniki trochę uderzają ?
    Ostatnio edytowane przez Kamyk_Kamil ; 03-12-2014 o 19:33

  19. #18
    Niedzielny kierowca Awatar werwer
    Model
    MKIII
    Silnik
    90ps TDDI
    Opis
    Lift 2003.12
    Od
    03 Aug 2013
    Mieszka w
    Mielec
    Bo masz za mocne, -zamontuj "do góry nogami " i będzie dobrze, ja tak zrobiłem i jest ok, a jak z biegiem czasu utracą trochę mocy to przełożysz normalnie

    Ja w hatchback`u miałem siłowniki bodajże 480Nm a kupiłem 585Nm też od tego modelu , działa dobrze. Były dwa rodzaje zależne chyba od spoilera na klapie. W każdym razie ten mocniejszy daje radę , i potrzebna wtedy 1 sprężyna z Jartechu z której ucinamy 2 mniejsze kawałki, bo cylinder siłownika jest fizycznie dłuższy i nie zmieści się cała, tylko mniej jak połowa.Jutro zamieszczę film z działania
    Ostatnio edytowane przez werwer ; 03-12-2014 o 20:38

  20. #19
    Niedzielny kierowca
    Model
    Mondeo Ghia X
    Silnik
    2.0 TDCi 115 KM
    Opis
    Narazie śmiga bezproblemowo
    Od
    17 May 2014
    Mieszka w
    Szczecin
    niektóre siłowniki mają też tłumiki na końcu zakup taki i nie będzie efektu uderzenia. działają w ten sposób, że pod koniec hamują klapę.

  21. #20
    Pieszy
    Model
    MKI
    Silnik
    1.8 115 KM
    Od
    26 Dec 2014
    Mieszka w
    Kraków
    Witam
    jestem z forum focusklubpolska, ale często czytając tu pomocne informacje, widzę że focus mk1 i mondeo mk2 są bardzo podobne.

    Wie ktoś może czy takie teleskopy z transita 86-00, które tu kolega posiada u siebie, zdały by egzamin w focusie mk1 HB ?, od dawna chcę zrobić automatycznie otwieraną klapą a obecnie gdy odblokuję klapę z przycisku obok zegarów albo z pilota to zamek klapy zostaje tylko odblokowany a klapę trzeba ręcznie podnieść.

    Może udało by się montując właśnie takie siłowniki z transita do foki sprawić by po odblokowaniu klapa sama by poleciała w górę.

    Pozdro

Podobne wątki

  1. [MkIII] Automatycznie otwierana klapa bagażnika
    By kaczor23rawa in forum Tuning
    Odpowiedzi: 1663
    Ostatni post / autor: 29-11-2020, 00:14
  2. Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 05-05-2013, 08:35
  3. [MkIII] Klapa bagażnika ( hatchback) - regulacja
    By Palec in forum Nadwozie i wnętrze
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 15-03-2012, 16:15
  4. Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 23-06-2011, 17:04
  5. [MkIII] Automatycznie podnoszona klapa bagażnika
    By mikruss in forum Nadwozie i wnętrze
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 20-09-2010, 20:27

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów