+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 18 z 18
  1. #1
    Zielony listek Awatar zrazik
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Opis
    + Mk3 2,0 TDCI
    Od
    06 Sep 2012
    Mieszka w
    okolice Kędzierzyna Koźla

    Stuki w przednim kole na nierównościach

    Witam

    Od czego zacząć jeśli mam luzy w przednim kole - nie takie że mi koło lata jak chce tylko na polskich drogach słychać lekkie dudnienie w prawym przednim kole, tak samo jak jadę po wertepach nawet powolutku to słychać - od czego zacząć wymiany?


    A przy okazji - czy zawieszenie z 1,8 benzyny podpasuje do 1,8 TD?
    Ostatnio edytowane przez zrazik ; 29-04-2013 o 10:41

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Pochłaniacz prostych Awatar ratmed24
    Imię
    Maciek
    Model
    było 2xMK1 HB & MK2TD kombi
    Silnik
    1,8 TD 90KM&1,8 115KM+gaz
    Opis
    Panther Black '98 & Citrine Geel '93 RS
    Od
    21 Apr 2009
    Mieszka w
    Nowa Sól - lubuskie
    pytasz o zawieszenie ale co konkretnie chcesz podmienić? w td są mocniejsze sprężyny

  4. #3
    Kursant
    Opis
    mondeo mk2 kombi 1,8 zetec
    Od
    17 Oct 2012
    Mieszka w
    Lublin
    wróżbita Maciej 0-700...

    Zadzwoń do jakiegokolwiek mechanika i mu powiedz ze coś stuka a potem zapytaj co to może być?? Odpowie ,że trzeba przyjechać i sprawdzić. I tak proponuje zrobić: mechanik albo diagnosta - polecam.

    Możesz jeszcze sam próbować sprawdzić. Przyda się lewarek, laga ,ewentualnie kanał (mało kto ma podnośnik).

    Proponuje zapytać "jak?" i "które?" elementy można sprawdzić. Ewentualnie można poszukać na przykład w internecie.

  5. #4
    Mistrz pobocza
    Opis
    MkII i MkIII
    Od
    21 Apr 2005
    Mieszka w
    Brzesko-Bruxela
    Cytat Zamieszczone przez kater83 Zobacz posta
    Proponuje zapytać "jak?" i "które?" elementy można sprawdzić.
    Przecież zapytał
    Cytat Zamieszczone przez zrazik Zobacz posta
    Od czego zacząć
    Podnieś koło do góry i złap dwoma rękoma góra/dół i sprawdź czy nie ma luzu na sworzniu, następnie prawo/lewo czy nie ma na gałce oczywiście jednocześnie zobacz czy nie ma luzu na łożysku. Jeżeli słychać stukot na drodze wyłożonej kostką np:betonową to sprawdź łącznik stabilizatora bo to on wydaje stuki nawet przy powolnej jeździe.
    Śliwkowe MkII kombi 1.8 TD Ghia w pakiecie ST.
    Magnum grey MkIII kombi 2.0 TDCI Ghia 130km
    Black MkV kombi 2.0 TDCI econetic 150km
    Alan 48+ multi, Lemm AT-1200,PRESIDENT ML-145.
    New Fiat Ducato 3.0 MultiJet 180km

  6. #5
    Kursant
    Opis
    mondeo mk2 kombi 1,8 zetec
    Od
    17 Oct 2012
    Mieszka w
    Lublin
    Wyraźnie napisane "od czego zacząć wymiany?" - w skrócie od sprawdzenie

  7. #6
    Mistrz pobocza
    Opis
    MkII i MkIII
    Od
    21 Apr 2005
    Mieszka w
    Brzesko-Bruxela
    Cytat Zamieszczone przez kater83 Zobacz posta
    Wyraźnie napisane "od czego zacząć wymiany?" - w skrócie od sprawdzenie
    Hm, a ja myślałem że czytamy od początku tzn; od lewej do prawej ale chyba się myliłem. Zamiast odsyłać do "wróżki" albo internetu podeślij koledze linka do tematu.
    Obaj macie niewielki staż na forum więc pewno od niedawna macie mondki, zapomniałeś jak Sam pytałeś o pierdoły i chyba nikt nie odsyłał Cię do mocy nadprzyrodzonych.??
    Śliwkowe MkII kombi 1.8 TD Ghia w pakiecie ST.
    Magnum grey MkIII kombi 2.0 TDCI Ghia 130km
    Black MkV kombi 2.0 TDCI econetic 150km
    Alan 48+ multi, Lemm AT-1200,PRESIDENT ML-145.
    New Fiat Ducato 3.0 MultiJet 180km

  8. #7
    Kursant Awatar MiroPL
    Imię
    Mirosław
    Model
    Mondeo
    Silnik
    2.0 145 KM
    Opis
    Mondeo MK3
    Od
    23 Nov 2012
    Mieszka w
    Opole
    Jeśli słyszysz stukanie to może sprężyna Ci pękła lub amortyzator jest uszkodzony? Ja miałem podobny problem przyczyną była sprężyna.

  9. #8
    Pochłaniacz prostych Awatar buko
    Imię
    Piotrek
    Opis
    mk3 2.0 TDCI
    Od
    16 Apr 2008
    Mieszka w
    Radomsko
    Najlepiej jechać na stacje obsługi i za ok 20 zł zlecić sprawdzenie zawieszenia, niektórych rzeczy nie da się tam stwierdzić ale wtedy ewentualnie będzie łatwiej dowiedziec się co jest przyczyną stukania

    wyklute przecinakiem

    Jeżeli wszystko jest pod kontrolą jedziesz zbyt wolno

  10. #9
    Kursant
    Opis
    mondeo mk2 kombi 1,8 zetec
    Od
    17 Oct 2012
    Mieszka w
    Lublin
    Traktuje fora jako kopalnie wiedzy. Nie będę wymyślał czegoś co już zostało wymyślone. Do wpadek się przyznaje bez bicia. Miałem wcześniej samochód z nr 626. Tamta marka też ma forum. Tam nie lubili tematów zakładanych bez sensu. To znaczy tematów o których już jest bardzo dużo albo o rzeczach oczywistych. Nikt nikogo nie pytał: czy jest nowy? Regulamin był jak dziesięć przykazań, a użycie "szukaj" przed założeniem nowego tematu było w regulaminie. Kolegi nie odesłałem do wróżki tylko do mechanika lub diagnosty ( tu muszę przyznać, że bywają różni)
    O zawieszeniach jest dużo.
    Rozumiem tematy:
    sprawdziłem/wymieniłem wszystko i dalej coś stuka;
    albo robię czynność "x" na co zwrócić uwagę ,co wymienić przy okazji;
    wszelakiego rodzaju dysputy dotyczące jakości części również uważam za potrzebne.

    Natomiast takich jak ten nie rozumiem. Przepraszam bardzo za moje podejście ale tematy tego typu tworzą na forach śmietnik. Jeżeli ktoś nie wie jak szukać tłuczenia i tak skończy u mechanika lub diagnosty. Podobnie z tematem czy zawieszenie od 1,8 PB podejdzie do 1,8 td. Wystarczy poszukać.

  11. #10
    Niedzielny kierowca Awatar kamil785
    Imię
    Kamil
    Opis
    mk1 1.8 115KM benzyna + LPG sekwencja STAG 4
    Od
    05 Mar 2011
    Mieszka w
    Kraśnik
    Cytat Zamieszczone przez kater83 Zobacz posta
    Wystarczy poszukać.
    być może szukał i nie znalazł niczego na ten temat i dlatego pisze tu z zapytaniem do fachowców a na forum jest ich dużo.

    co do tego problemu to mogą być wybite gumy stabilizatora lub/i stabilizatory. najlepiej jak wymieniać to komplet stabilizator + gumy. i to może być odpowiedz na twój problem


    PIERWSZY FORD I NIE BĘDZIE INNEGO


    Alan 109 (lepsze takie niż żadne ) + Sirio ml-145

  12. #11
    Niedzielny kierowca Awatar LukaszV6
    Imię
    Łukasz
    Opis
    mk3 TDCI kombi
    Od
    13 May 2011
    Mieszka w
    Łuków/Siedlce
    gumy stabilizatora. pobujaj autem prawo lewo. jak stuka to na pewno te gumy. odkręć koło i poszarp za stabilizator.
    ogólnie to w przednim zawieszeniu może pukać: (od najtańszej części wymieniam)
    1. gumy trzymające stabilizator 2szt. około 30zł febi (u mnie siadły nowe po 30-40tys. km)
    2.łączniki stabilizatora 2 szt. około 50zł za jakieś sidemy, 80-100zł za lemfordery. siadają u mnie co pół roku (15tys.km) i nie ważne czy lepsze czy gorsze choć ostatnio włożyłem sidemy i gumowe osłony popękały wszystkie jak jeden mąż po 2 miesiącach.
    3. tuleje wahacza przednie/tylne 20/30zł za sztukę. wsadziłem 50tys km temu (2lata) lemfordery i jeżdżą bardzo dobrze do tej pory.
    4.sworznie wahacza 50-60zł szt. lemforder-żywotne jak wyżej tuleje-także już 2 lata bez problemu
    5. łączniki drążków kierowniczych-jak mam auto tak jeszcze nie wymieniałem i jeżdżą bez problemu także to nie problem cena ok. 100zł za oba (moog, lemforder)
    6. poduszka amortyzatora w kielichu-mi raz wyrwało-objaw-jak poszarpiesz za górne mocowanie amora to lata i puka-70zł lemforder.
    7.łożysko amora w kielichu-czasem pada-30-40zł-objaw jak z poduchą

  13. #12
    Kursant
    Model
    Mondeo
    Silnik
    2.2 TDCi 155 KM
    Opis
    mondeo mk3 2.2 tdci
    Od
    23 May 2012
    Mieszka w
    Warszawa
    Podłącze sie do tematu , dziś wyjąłem przedni wahacz , wybiłem stare tuleje i ku mojemu zdziwieniu tylna tuleja wchodzi w wahacz luźno . Czy muszę w takim wypadku wymienić cały wahacz ?

  14. #13
    Mistrz pobocza
    Opis
    MkII i MkIII
    Od
    21 Apr 2005
    Mieszka w
    Brzesko-Bruxela
    Cytat Zamieszczone przez sygulap Zobacz posta
    Czy muszę w takim wypadku wymienić cały wahacz ?
    Raczej tak bo jak zlikwidujesz ten luz?
    Śliwkowe MkII kombi 1.8 TD Ghia w pakiecie ST.
    Magnum grey MkIII kombi 2.0 TDCI Ghia 130km
    Black MkV kombi 2.0 TDCI econetic 150km
    Alan 48+ multi, Lemm AT-1200,PRESIDENT ML-145.
    New Fiat Ducato 3.0 MultiJet 180km

  15. #14
    Zielony listek Awatar zrazik
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Opis
    + Mk3 2,0 TDCI
    Od
    06 Sep 2012
    Mieszka w
    okolice Kędzierzyna Koźla
    Cytat Zamieszczone przez LukaszV6 Zobacz posta
    gumy stabilizatora. pobujaj autem prawo lewo. jak stuka to na pewno te gumy. odkręć koło i poszarp za stabilizator.
    ogólnie to w przednim zawieszeniu może pukać: (od najtańszej części wymieniam)
    1. gumy trzymające stabilizator 2szt. około 30zł febi (u mnie siadły nowe po 30-40tys. km)
    2.łączniki stabilizatora 2 szt. około 50zł za jakieś sidemy, 80-100zł za lemfordery. siadają u mnie co pół roku (15tys.km) i nie ważne czy lepsze czy gorsze choć ostatnio włożyłem sidemy i gumowe osłony popękały wszystkie jak jeden mąż po 2 miesiącach.
    3. tuleje wahacza przednie/tylne 20/30zł za sztukę. wsadziłem 50tys km temu (2lata) lemfordery i jeżdżą bardzo dobrze do tej pory.
    4.sworznie wahacza 50-60zł szt. lemforder-żywotne jak wyżej tuleje-także już 2 lata bez problemu
    5. łączniki drążków kierowniczych-jak mam auto tak jeszcze nie wymieniałem i jeżdżą bez problemu także to nie problem cena ok. 100zł za oba (moog, lemforder)
    6. poduszka amortyzatora w kielichu-mi raz wyrwało-objaw-jak poszarpiesz za górne mocowanie amora to lata i puka-70zł lemforder.
    7.łożysko amora w kielichu-czasem pada-30-40zł-objaw jak z poduchą

    Dzięki wielkie - przyda się.

    Zaś co do wróżek - byłem na stcji i gość mi mówi że wszystko ok, 2 miesiące temu byłem też na przeglądzie na trzepakach od tTIR-ów - te to dopiero rwą zawieszeniem i też nic oczywistego nie wyszło a pytałem co i jak.

    Na razie wymieniłem gumy stabilizatora... ale raczej bez poprawy

    Zaś co do zawieszenia benzyna vs diesel - mogę mieć cały przód za grosze z rozbitka, na bieżąco serwisowany, choć średnie marki części. Więc jeśli tylko sprężyny są inne a cała reszta: wahacze amorki, rozmiar stabilizatora, jest takie samo to wymienię całość + kilka nowych gum i nie będę musiał wróżyć z fusów

  16. #15
    Niedzielny kierowca Awatar LukaszV6
    Imię
    Łukasz
    Opis
    mk3 TDCI kombi
    Od
    13 May 2011
    Mieszka w
    Łuków/Siedlce
    ogólnie to przednie połączenia gumowo-metalowe jeszcze nie są tragicznie drogie. ja bym się nie pchał w wymianę całości z rozbitka.

  17. #16
    Zielony listek Awatar zrazik
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Opis
    + Mk3 2,0 TDCI
    Od
    06 Sep 2012
    Mieszka w
    okolice Kędzierzyna Koźla
    Cytat Zamieszczone przez LukaszV6 Zobacz posta
    ogólnie to przednie połączenia gumowo-metalowe jeszcze nie są tragicznie drogie. ja bym się nie pchał w wymianę całości z rozbitka.
    No rozbitek w dupę dostał więc przód nietknięty, a za 150zł za zestaw od kielicha po... sam dół to nie tak źle, a kanał mam, tylko muszę sam rozebrać... a później założyć u siebie. Ale wiadomo, że jak coś będzie wyglądać kiepsko to wymienię na nowe.

  18. #17
    Kursant
    Imię
    Mateusz
    Opis
    Mondeo Mk2 1.8Td
    Od
    21 Sep 2012
    Mieszka w
    Bytom
    Hamulce sprawdzałeś? często telepią sie 'skończone' klocki itp, kiedyś w citroenie miałem zacisk hamulcowy ledwo zywy i mi sie telepał, 4 mechaników nie wiedziało co to jest...

  19. #18
    Zielony listek Awatar zrazik
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Opis
    + Mk3 2,0 TDCI
    Od
    06 Sep 2012
    Mieszka w
    okolice Kędzierzyna Koźla
    Hamulce dobrze hamują, choć tarcze już mają ranty na brzegach... może być że klocki, na razie mam pół innego auta na kanale rozebranego, ale w tygodniu chyba się wezmę za ten temat - może jakaś promocja się trafi

    Proszę o uzupełnienie profilu - silnik auta. - dziwne bo miałem to w opisie :/
    Ostatnio edytowane przez zrazik ; 19-05-2013 o 13:19 Powód: ort

Podobne wątki

  1. [MkIII] Bujanie na nierównościach i dziwne stuki
    By Kijop in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 41
    Ostatni post / autor: 07-06-2012, 20:39
  2. [MkIII] Chrobotanie(metaliczne) plus stuki przy skręcie w lewo i na nierównościach
    By xxxpablos in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 25-03-2012, 21:14
  3. [MkIII] Luz na przednim kole. Co to ma być ?
    By analyzator in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 06-10-2011, 00:01
  4. [MkIII] stuki w przednim prawym kole
    By krzysm in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 02-05-2007, 17:51
  5. [MkIII] Stuki w przednim kole
    By Artureq in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 07-05-2006, 02:20

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów