+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 17 z 17
  1. #1
    Kursant Awatar Lord_Klingieryt
    Imię
    Jaco
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 145 KM
    Opis
    Titanium ; liftback 5d; Pb
    Od
    16 Sep 2008
    Mieszka w
    Warszawa

    Uszczelka obudowy termostatu MKII ?

    Czy ktoś zna wymiary i kształt w przekroju pierścienia uszczelniającego pomiędzy obudową termostatu a blokiem silnika ?
    Pojawił się u mnie wyciek gdzieś z tamtych okolic. Co ciekawe kiedy silnik pracuje i jest ciepły to nie cieknie. Zaczyna lecieć dopiero jak silnik ostygnie do zimnego.
    Był Mk II 1.8 ZETEC-E rocznik 2000
    Jest Mk IV 2.0 DURATEC HE rocznik 2008
    Jeżdżę autem a nie kuchenką - wierny benie do końca

    volf359@wp.pl

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Niedzielny kierowca Awatar czarekessi
    Opis
    mondeo mk2 1.8 bp wersja SI
    Od
    01 May 2011
    Mieszka w
    strykow -łodz
    w moim mk2 tez tam cieklo wywalilem uszczelke dalem silikon na obudowe dosc grubo i juz nic niecieknie polecam ten sposób

  4. #3
    Mistrz pobocza Awatar Fortis
    Imię
    Grzesiek
    Opis
    MKI 2.0
    Od
    03 Nov 2009
    Mieszka w
    sosnowiec
    jak będziesz chciał to po weekend'zie mogę pomierzyc.

  5. #4
    Kursant Awatar Lord_Klingieryt
    Imię
    Jaco
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 145 KM
    Opis
    Titanium ; liftback 5d; Pb
    Od
    16 Sep 2008
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Fortis Zobacz posta
    jak będziesz chciał to po weekend'zie mogę pomierzyc.
    Pewnie, jak kolega byłby taki miły.

    Próbowałem dzisiaj sam odkręcić obudowę. Udało mi się tylko poluzować jedną szpilkę. Ta na dole i ta od strony kabiny trzymają tak że ukręciłem jeden klucz nasadowy grzechotkę, a jak wziąłem coś mocniejszego to łeb szpilki zaczął się odkształcać. Spróbuję też jutro. Może jak silnik ostygnie (robiłem na lekko ciepłym) to pójdzie.
    Małe spostrzeżenie - ten co wymyślił te obejmy samozaciskowe na rurach gumowych i jeszcze montował je w jakiś ciasnych zakamarkach powinien za karę odpracować to w kamieniołomach. Jak uda mi się cała akcja to powymieniam je wszystkie na opaski skręcane.
    Mam jeszcze takie pytanka:
    1) Ktoś próbował zdjąć obejmę i wężyk z tyłu termostatu (do nagrzewnicy) bez demontażu całego filtra powietrza, przepływomierza ?
    2) Jak wyczepić ten krótki odcineczek gumowego wężyka między obudową termostatu a stalowym przewodem małego obiegu co idzie wzdłuż kolektora wydechowego? Po mojemu to chyba zejdzie tylko razem z obudową termostatu ale może ktoś zna jakąś sztuczkę magiczną
    3) Jakim kluczem ampulowym odkręca się dekielek żeby dostać się do termostatu ? U mnie jest jakoś dziwnie bo 3 jest za mały a 4 nie wchodzi jakby był za duży. Fakt że łby śrub są już mocno rude.

    Jeszcze jedno spostrzeżenie - W sumie najlepiej płyn spuszczać przez zdjęcie wężyka powrotnego z nagrzewnicy (gdzieś tak mniej więcej pod sprężarką klimy) bo to najniższy punkt. Ja próbowałem ale jak przy próbie wykręcania wężyka cały odcinek stalowego przewodu (mocno już rudy) trzeszczał jakby miał zaraz odlecieć to spasowałem i musiałem tradycyjnie ochlapać się przy odkręcaniu tego gumowego koreczka w chłodnicy.
    Ostatnio edytowane przez Lord_Klingieryt ; 09-05-2013 o 21:18 Powód: suplementum
    Był Mk II 1.8 ZETEC-E rocznik 2000
    Jest Mk IV 2.0 DURATEC HE rocznik 2008
    Jeżdżę autem a nie kuchenką - wierny benie do końca

    volf359@wp.pl

  6. #5
    Kursant Awatar Lord_Klingieryt
    Imię
    Jaco
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 145 KM
    Opis
    Titanium ; liftback 5d; Pb
    Od
    16 Sep 2008
    Mieszka w
    Warszawa
    Dzisiaj próbowałem jeszcze raz, to obydwa klucze (oczkowy i nasadowy) wygięły się jakby były z ołowiu. Te dwie pindy siedzą jakby je ktoś zabetonował.Nie zdziwiłbym się jakby się okazało że na Loctite je ktoś kiedyś wkręcił. Kumpel poradził mi żeby spróbować jeszcze je potraktować MORSEM tylko do tego będę musiał zdemontować aku, filtr powietrza i aparat zapłonowy, a i tak będzie kijowo bo rurek od klimy nie mam jak zdemontować a przeszkadzają. Kurka wodna !
    Był Mk II 1.8 ZETEC-E rocznik 2000
    Jest Mk IV 2.0 DURATEC HE rocznik 2008
    Jeżdżę autem a nie kuchenką - wierny benie do końca

    volf359@wp.pl

  7. #6
    Zielony listek
    Imię
    edward
    Opis
    ford mondeo
    Od
    19 Apr 2006
    Mieszka w
    Lublin
    Witam - jeśli chodzi o ta uszczelke pod obudowa termostatu to należy ja kupic wyłącznie oryginalna w serwisie , koszt to około 15 zl. i nie powinno ciec. Dobry klucz przy odkręcaniu nie powinien się odksztalcic , to sruba powinna się urwać a nie klucz ulec odkształceniu no ale to wtedy dopiero bylby problem pozdrawiam.
    Ostatnio edytowane przez Edwardo50 ; 29-05-2013 o 21:58
    Mk-I HB granatowy 1,8 b+g rok 1996 Lublin

  8. #7
    Kursant Awatar Lord_Klingieryt
    Imię
    Jaco
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 145 KM
    Opis
    Titanium ; liftback 5d; Pb
    Od
    16 Sep 2008
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Edwardo50 Zobacz posta
    Witam - jeśli chodzi o ta uszczelkę po obudowa termostatu to należy ja kupic wyłącznie oryginalna w serwisie , okoszt to około 15 zl. i nie powinno ciec. Dobry klucz przy odkręcaniu nie powinien się odkształcić , to śruba powinna się urwać a nie klucz ulec odkształceniu no ale to wtedy dopiero byłby problem pozdrawiam.
    Cóż, porada całkiem słuszna ale dosłownie o parę godzin za późno ,poradziłem sobie trochę inaczej.

    Narzędzia były dobre tylko jakiś mechanior (albo sam poprzedni właściciel) bez pomyślunku wkręcił śruby na sucho. Jedna poszła bez oporu , drugą musiałem potraktować MORSEM i też odpuściła, nad trzecią pastwiłem się cały tydzień - musiałem rozwiercać a więc aparat zapłonowy razem ze stelażem, akumulator i filtr powietrza razem z mocowaniem poszły na zewnątrz. Połamałem 4 wiertła i stępiłem 3 ale udało się ją na tyle osłabić że w wywiercony w łbie otwór fi 8 wbiłem młotkiem klucz torx żeby się tą gwiazdką zaparł i na przedłużce z przysłowiowej gazrurki przekręciłem i skapitulowała - udało się ją wykręcić w całości bez urywania. Teraz wkręciłem nowe na smarze miedzianym więc nie powinno być w przyszłości kłopotu z odkręceniem.

    Jak zdjąłem wreszcie obudowę to wewnętrzna strona wyglądała następująco



    Odkruszył się dolny fragment ścianki w gnieździe uszczelki. Dlatego leciało z dołu a nawet były przecieki przez otwór dolnej śruby po drugiej stronie obudowy. Podejrzewam że nawet jakbym dał nową to za jakiś czas znowu by leciało tam ponieważ fragment uszczelki byłby bezpośrednio narażony na strumień gorącej cieczy - standardowa guma (EPDM czy podobna) jak dobra to wytrzyma góra 140 C. A uszczelek z Aflasu raczej chyba nie robią bo nie kosztowałaby 15 złociszy tylko ze 3 razy więcej.
    Nowa obudowa to około 4 stów więc raczej mnie nie stać a poza tym auto prawdopodobnie na jesieni pójdzie na szrot albo ktoś go jeszcze kupi więc nie mam zamiaru ładować w niego kasy.
    W gniazdo wcisnąłem grafitowy sznur dławicowy 3x3mm i całość obficie wysmarowałem czarnym silikonem wysokotemperaturowym. Zostawiłem na noc niech przeschnie. Jutro poskładam do kupy, napełnię płynem i zostawię na parę godzin na próbę. A potem .... to się zobaczy.
    Był Mk II 1.8 ZETEC-E rocznik 2000
    Jest Mk IV 2.0 DURATEC HE rocznik 2008
    Jeżdżę autem a nie kuchenką - wierny benie do końca

    volf359@wp.pl

  9. #8
    Kursant Awatar Lord_Klingieryt
    Imię
    Jaco
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 145 KM
    Opis
    Titanium ; liftback 5d; Pb
    Od
    16 Sep 2008
    Mieszka w
    Warszawa
    Żeby nie tworzyć nowego , wykorzystam mój stary post.

    Wrócił temat obudowy termostatu. Mundka nie sprzedałem (jakoś szkoda maszyny) a wyciek powrócił.
    Sprawa wygląda następująco. Zdobyłem ze szrotu używaną obudowę do MkII z tym że jest to wersja dwu-czujnikowa (ja mam tylko jeden czujnik na górze). Czujniki w używce są.
    Pytanka są dwa

    1) Czy będzie pasowała obudowa do rocznika 2000 ? (ta dwu-czujnikowa wydaje się masywniejsza chociaż rozstaw otworów wydaje się pasować)
    2) Który czujnik podpiąć do instalacji ?

    Obecnie ten pojedynczy ma rezystancję ok 11 kOhm przy temperaturze płynu koło 50 C (jak silnik przez noc ostygnie to zmierzę jeszcze zimny).
    Jak mierzyłem te z dwu-czujnikowej to na dolnym rezystancja zmienia się w zakresie 80 kOhm przy 5C
    do 41 kOhm przy 20C.
    Górny zmieniał się w zakresie 1,87 kOhm przy 5C do
    1,06 kOhm przy 20 C.
    Zatem wychodzi na to że powinienem podpiąć dolny bo ma pasujący rząd wielkości rezystancji. Wydaje mi się że gdybym podpiął górny (który notabene powinienem) to komp odczytałby niską rezystancję jako wysoką temperaturę i pewnie załączałby ciągle wentyl mimo że silnik byłby zimny.

    Ktoś próbował takiej zamiany ?
    Był Mk II 1.8 ZETEC-E rocznik 2000
    Jest Mk IV 2.0 DURATEC HE rocznik 2008
    Jeżdżę autem a nie kuchenką - wierny benie do końca

    volf359@wp.pl

  10. #9
    Mistrz pobocza
    Imię
    Jakub
    Model
    E34 Touring 525TDS & MK2 Kombi
    Silnik
    2.0 130 KM
    Od
    29 May 2014
    Mieszka w
    Katowice Gliwice
    może podaj nr czujnika?

  11. #10
    Kursant Awatar Lord_Klingieryt
    Imię
    Jaco
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 145 KM
    Opis
    Titanium ; liftback 5d; Pb
    Od
    16 Sep 2008
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez kw95s Zobacz posta
    może podaj nr czujnika?
    Ten który siedzi w mundku ma na wtyczce numer XS6F-12A648-CA 4L23A , na sześciokącie ma wybite CI i nic więcej tam nie ma. Czujnik jest wciskany w obudowę i zapinany zawleczką.

    W obudowie zdobycznej górny ma na wtyczce numer F5AF-12A648-AA reszta jest nieczytelna, na sześciokącie też ma wybite CI - i tu małe sprostowanie bo pomerdały mi się czujniki - ten górny ma rezystancję zmienną w zakresie dziesiątek kOhm czyli chyba jest ok (moźe komp go odczyta) - ma tylko zupełnie inny kształt (stożkowy) i jest wkręcany.

    Ten dolny ma symbol 91AB-10884-AA i ten ma rezystancję 10 krotnie mniejszą od tego górnego. Mogę go zostawić niepodłączonego albo wywalić a wkręcić śrubę zaślepiającą

    Pozostaje kwestia samej obudowy. Czy będzie pasować ?

    Jakby ktoś potrzebował wymiarów uszczelki dosztukowałem o-ring fi 49,21x3,53 mm (calowy stąd te liczby po przecinku) ale pasuje IDEALNIE.
    Był Mk II 1.8 ZETEC-E rocznik 2000
    Jest Mk IV 2.0 DURATEC HE rocznik 2008
    Jeżdżę autem a nie kuchenką - wierny benie do końca

    volf359@wp.pl

  12. #11
    Pochłaniacz prostych Awatar splitu
    Imię
    Daniel
    Model
    MKII
    Silnik
    2.0 130 KM
    Opis
    97r sedan
    Od
    05 Jun 2013
    Mieszka w
    Pionki k. Radomia
    ja złożyłem zamówienie w sklepie forda internetowym, czekałem 2 tyg i zapłaciłem 30zyli.
    był: mondek mk1 1.6 Pb/LPG IIgen, sedan, 93r. służył wiernie
    był: mondek mk2 2.0 Pb/LPG STAG 200-4, habeta, 99r. służył wiernie
    jest: mondek mk2 1.8 Pb, sedan w cenie roweru + webasto
    jest: mondek mk2 1.8 Pb/LPG KME Diego G3, hb

  13. #12
    Kursant Awatar Lord_Klingieryt
    Imię
    Jaco
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 145 KM
    Opis
    Titanium ; liftback 5d; Pb
    Od
    16 Sep 2008
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez splitu Zobacz posta
    ja złożyłem zamówienie w sklepie forda internetowym, czekałem 2 tyg i zapłaciłem 30zyli.

    A to ciekawe bo w sklepie forda

    http://ford.sklep.pl/product-pol-136...gn=okazje.info

    Kosztuje 275 zyli - kiedy kupowałeś ?
    Był Mk II 1.8 ZETEC-E rocznik 2000
    Jest Mk IV 2.0 DURATEC HE rocznik 2008
    Jeżdżę autem a nie kuchenką - wierny benie do końca

    volf359@wp.pl

  14. #13
    Pochłaniacz prostych
    Model
    mk3 hatchback 2005
    Silnik
    2.0 145 KM
    Od
    10 Jul 2011
    Mieszka w
    Bełchatów
    Cytat Zamieszczone przez Lord_Klingieryt Zobacz posta
    A to ciekawe bo w sklepie forda

    http://ford.sklep.pl/product-pol-136...gn=okazje.info

    Kosztuje 275 zyli - kiedy kupowałeś ?
    chodzi chyba o uszczelke bo obudowy za 30zł to napewno nie kupisz nową

  15. #14
    Pochłaniacz prostych Awatar splitu
    Imię
    Daniel
    Model
    MKII
    Silnik
    2.0 130 KM
    Opis
    97r sedan
    Od
    05 Jun 2013
    Mieszka w
    Pionki k. Radomia
    tak zamówiłem tylko i wyłącznie uszczelkę bez obudowy.
    był: mondek mk1 1.6 Pb/LPG IIgen, sedan, 93r. służył wiernie
    był: mondek mk2 2.0 Pb/LPG STAG 200-4, habeta, 99r. służył wiernie
    jest: mondek mk2 1.8 Pb, sedan w cenie roweru + webasto
    jest: mondek mk2 1.8 Pb/LPG KME Diego G3, hb

  16. #15
    Niedzielny kierowca Awatar andix
    Imię
    Andrzej
    Model
    Mazda 6 MK1 '07
    Silnik
    2.0 147 KM
    Od
    09 Aug 2009
    Mieszka w
    Łążyn k. Torunia
    Chyba też mnie czeka wymiana obudowy, albo uszczelki pod nią. @Lord_Klingieryt rozglądałeś się może za używkami obudów, jak to cenowo, z dostępnością wygląda, dla 2000r?
    Ostatnio edytowane przez andix ; 09-03-2015 o 14:42

  17. #16
    Pochłaniacz prostych Awatar splitu
    Imię
    Daniel
    Model
    MKII
    Silnik
    2.0 130 KM
    Opis
    97r sedan
    Od
    05 Jun 2013
    Mieszka w
    Pionki k. Radomia
    ja się rozglądałem ok. rok temu, sama obudowa śmieszna cena - zapłaciłem 15 zł (wymieniałem bo mechanik przekręcił śrubę i pękła) .

    a oring/uszczelka pomiędzy blokiem a obudową termostatu z sklepu forda dokładnie mnie kosztowała 22zł + 7,50 za pocztę (właśnie sprawdziłem proformę). w Polsce nigdzie indziej nie udało mi się dostać tej uszczelki.
    był: mondek mk1 1.6 Pb/LPG IIgen, sedan, 93r. służył wiernie
    był: mondek mk2 2.0 Pb/LPG STAG 200-4, habeta, 99r. służył wiernie
    jest: mondek mk2 1.8 Pb, sedan w cenie roweru + webasto
    jest: mondek mk2 1.8 Pb/LPG KME Diego G3, hb

  18. #17
    Kursant Awatar Lord_Klingieryt
    Imię
    Jaco
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 145 KM
    Opis
    Titanium ; liftback 5d; Pb
    Od
    16 Sep 2008
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez andix Zobacz posta
    Chyba też mnie czeka wymiana obudowy, albo uszczelki pod nią. @Lord_Klingieryt rozglądałeś się może za używkami obudów, jak to cenowo, z dostępnością wygląda, dla 2000r?
    Nówkę obudowę widziałem w sklepie internetowym za ponad 400 zyli (ze 2 lata temu) .
    Używkę mam ze szrotowiska typu "wszystko po 20 złotych tylko samemu trzeba sobie wymontować" (szrtotowisko gdzieś za Częstochową).
    Uszczelkę dopasowałem sobie w robocie ze sterty o-ringów. Pasuje idealnie choć myślę że bez tych ułamków po przecinku też będzie pasować
    a pewnie łatwiej dostać. Ja miałem akurat o-ring od angielskiego uszczelnienia mechanicznego stąd miejsca po przecinku bo przeliczane z cali.
    Był Mk II 1.8 ZETEC-E rocznik 2000
    Jest Mk IV 2.0 DURATEC HE rocznik 2008
    Jeżdżę autem a nie kuchenką - wierny benie do końca

    volf359@wp.pl

Podobne wątki

  1. [MkIII] Cieknie z łączenie obudowy termostatu
    By adasko78 in forum Klimatyzacja i wentylacja
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 06-12-2012, 13:35
  2. [TDDi MKIII] Cieknie z obudowy dużego termostatu
    By Biker36 in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 12-10-2012, 14:33
  3. [Zetec] Zmiana obudowy termostatu
    By KrAsNaL in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 28-04-2011, 13:24
  4. [Zetec]Problem z doborem obudowy termostatu !!!!
    By Swanky100 in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 24-02-2010, 17:58
  5. [MkI] cieknie na zimnym z obudowy termostatu
    By PAWLOS in forum Pozostałe
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 14-12-2005, 17:45

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów