+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11
  1. #1
    Pochłaniacz prostych
    Model
    Audi A4
    Silnik
    1,8T
    Opis
    OOOO
    Od
    15 May 2006
    Mieszka w
    Częstochowa

    [MkII] samodzielne czyszczenie klimatyzacji

    Witam
    Czy ktoś z Was sam próbował preparatem do czyszczenia i odświeżania nawiewów w sprayu wyczyścić klimatyzacje?? Czy to jest skuteczne??

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    qrw003
    Gość
    Ja i wielu kolegów czyścilo i odgrzybiało (rozumiem że to masz na mysli)klime z dobrym efektem
    Powodzenie zalezy od preparatu jaki używasz i stopnia zasyfienia ukladu.
    Użyj opcji "szukaj " znajdziesz procedure i nazwy kilku preparatów - pare razy było już o tym na forum.

    Powodzenia

  4. #3
    Pochłaniacz prostych
    Model
    Audi A4
    Silnik
    1,8T
    Opis
    OOOO
    Od
    15 May 2006
    Mieszka w
    Częstochowa
    Cytat Zamieszczone przez qrw003
    Użyj opcji "szukaj " znajdziesz procedure i nazwy kilku preparatów - pare razy było już o tym na forum.
    Powodzenia
    Fakt. Mój błąd. Wszystko jest. Za słabo sie starałem
    Pozdrawiam

  5. #4
    Mistrz pobocza
    Imię
    Mateusz
    Opis
    puma
    Od
    29 Jan 2006
    Mieszka w
    Olkusz
    Podaj link, bo jest tego pełno, a nie chce mi się czyta kilkudziesięciu tematów. Dzięki.


    Aha. Co ile trzeba czyścić klime? Ja już od 5 lat nike czyściłem

  6. #5
    Pochłaniacz prostych
    Model
    Audi A4
    Silnik
    1,8T
    Opis
    OOOO
    Od
    15 May 2006
    Mieszka w
    Częstochowa
    Cytat Zamieszczone przez matisl
    Podaj link, bo jest tego pełno, a nie chce mi się czyta kilkudziesięciu tematów. Dzięki.

    No własnie chyba bedzie trzeba przeczytać... Troche tego jest i ciężko jeden najlepszy post wystrugać

  7. #6
    Zbanowany
    Imię
    Marek
    Model
    MKI
    Silnik
    1.6 88 KM
    Opis
    Ford Mondeo III 2.0 DI 16V
    Od
    16 Oct 2012
    Mieszka w
    Marki
    Sorry, że odgrzewam, ale nie chcę tworzyć nowego temtu. Chciałbym wyczyścić klimę w Mondeo. W jaki sposób lepiej się do tego zabrać - od strony nawiewu czy silnika?

  8. #7
    Mistrz pobocza Awatar Kamlos
    Imię
    Kamil
    Model
    Bravo
    Silnik
    1.4 T-jet 150 KM
    Opis
    LPG
    Od
    17 Mar 2007
    Mieszka w
    Świdnik
    Od obu stron. Wyciągasz filtr, włączasz dmuchawę i lejesz piankę na wentylator. Resztę pianki wpuszczasz we wszystkie nawiewy. Uprzedzając pytanie silnikowi dmuchawy nic się nie stanie, przy maksymalnej sile nadmuchu pianka nawet się na niego nie dostanie.

    Kupię fotoradar, może być używany

  9. #8
    Zbanowany
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 110 KM
    Od
    19 Nov 2014
    Mieszka w
    Płock
    To co kolega wyżej napisał nazywa się metodą na mokro. Jest dobra, lepsza niż żadna, ale i tak ozonowanie (czyszczenie aktywnym tlenem) jest w stanie przynieść najlepsze rezultaty. Ozonowanie jest kilkadziesiąt razy skuteczniejsze w odkażaniu, odgrzybianiu niż chlorowanie.
    Po przeczyszczeniu pojawia się w aucie taki przyjemny, zapach czystości który utrzymuje się przez kilka dni. Proponuję tutaj jeszcze sprawdzić: https://nocar.pl/blog/jak-samemu-wyc...w-samochodzie/ - poszczególne metody zostały dokładniej opisane.

  10. #9
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez jantp Zobacz posta
    ale i tak ozonowanie (czyszczenie aktywnym tlenem) jest w stanie przynieść najlepsze rezultaty. Ozonowanie jest kilkadziesiąt razy skuteczniejsze w odkażaniu, odgrzybianiu niż chlorowanie.
    Tylko taki mały niuansik, aby te ozonowanie było faktycznie skuteczne to potrzebne jest odpowiednie stężenie ozonu oraz odpowiednia ilość czasu aby ozon zadziałał
    I wystarczy znać z lekcji chemii właściwości ozonu żeby wiedzieć że te ozonowanie co większość serwisów wykonuje to na grzyba w klimie działa jak zawieszka zapachowa w ToyToy-ce.

    Cytat Zamieszczone przez jantp Zobacz posta
    Po przeczyszczeniu pojawia się w aucie taki przyjemny, zapach czystości który utrzymuje się przez kilka dni.
    Sprawdź jaki ozon ma czas rozkładu, oraz jak ten czas jest zależny od temperatury, a potem przy najbliższej wizycie u mistrza od ozonacji zapytaj czego dodają żeby klient miał wrażenie to niby ozon działa tyle czasu.
    To dotyczy ozonowania pseudo generatorami, bo choćby nie wiem co dany bloger czy mistrzu od klimy mówił o swoim sprzęcie, to na rasowy ozonator po prostu go nie stać.


    A inna sprawa, że tematów o ozonowaniu jest już sporo na forum, ludzie z praktyki opisali swoje doświadczenia po ozonowaniu, i również takich co sami zakupili ozonatory do klim. I wniosek jest taki że jak masz grzyba to te ozonowanie to strata czasu i pieniędzy. Natomiast jak klima jest w miarę czysta to ozonowanie jest tak samo skuteczne jak pianki antygrzybiczne, pozbycie się zapachu wyprodukowanego przez bakterie (nie mylić z zapachem skarpet/mokrej ściery który jest generowany przez grzybola) .

  11. #10
    Pogromca zakrętów Awatar Jendrekmak
    Model
    2x Citroen C5 X7
    Silnik
    2.0Hdi
    Od
    03 Jan 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Netoper Zobacz posta
    (nie mylić z zapachem skarpet/mokrej ściery który jest generowany przez grzybola)
    tylko jakoś nikt nie pisze, że ten zapach niekoniecznie jest z klimy tylko np. może być z mokrej wykładziny podłogi a wtedy żadne ozonowanie czy pianka i tak nie pomoże. druga sprawa to odprowadzenie wilgoci z parownika, jeśli jest zatkane to też nic nie pomoże a co najwyżej zamaskuje zapach na krótką chwilę. więc zanim się cokolwiek zrobi to trzeba wnętrze dokładnie sprawdzić
    Ostatnio edytowane przez Jendrekmak ; 20-04-2017 o 16:03

  12. #11
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Jendrekmak Zobacz posta
    tylko jakoś nikt nie pisze, że ten zapach niekoniecznie jest z klimy tylko np. może być z mokrej wykładziny podłogi
    To fakt, a sam przerabiałem w naszym mondku, wykładzina bagażnika jak łapała wilgoci z powietrza to ostro smrodu dawała.

Podobne wątki

  1. [MkII] Czyszczenie układu klimatyzacji.
    By MiG in forum Klimatyzacja i wentylacja
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 22-04-2012, 11:29
  2. [All] Bezpiecznie czyszczenie/odkażanie klimatyzacji
    By baridzi in forum Klimatyzacja i wentylacja
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 01-03-2012, 09:55
  3. [MkII] Czyszczenie chłodnicy klimatyzacji
    By bogkol in forum Klimatyzacja i wentylacja
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 29-06-2010, 23:27
  4. [MkII] czyszczenie klimatyzacji
    By blady1 in forum Klimatyzacja i wentylacja
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 19-05-2010, 12:32

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów