+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 23
  1. #1
    Niedzielny kierowca
    Od
    09 Sep 2005
    Mieszka w
    Bydgoszcz

    [MkI] Wymiana rozrządu

    Witam nadszedł czas wymiany rozrządu pompy wody tarcz i klocków mam pytanie gdzie w Bydgoszczy można to zrobić fachowo i w miare tanio i ile to orientacyjnie to moze kosztowac

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Pochłaniacz prostych
    Model
    Inny
    Silnik
    Inny
    Od
    29 Jun 2005
    Mieszka w
    Nad morzem
    Przy ul. Uskok 6. Polecam z jednego powodu. Facet jest dokładny i robi tak jakby robił auto dla siebie. Z każdą rzeczą się do niega zwracam i nie mogę złego słowa powiedzieć. Jeśli chodzi o ceny to ogólnie są konkurencyjne, chociaż za niektóre usługi sobie liczy dużo więcej niż reszta. Z tego powodu klocków nie proponuję Ci u niego wymieniać, resztę jak najbardziej. Za rozrząd u mnie (komplet z rolkami i napinaczami + do tego jeszcze pasek klinowy przy okazji i łożysko alternatora) z robocizną skaował 550, podczas gdy inni chcieli średnio 200-300 więcej. A rozrząd to była pierwsza rzecz, którą u niego robiłem.

  4. #3
    Niedzielny kierowca
    Od
    09 Sep 2005
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    ale sama robocizna mnie interesuje ile kosztowała bo do czesci mam dostep za pół ceny

  5. #4
    Pochłaniacz prostych
    Model
    Inny
    Silnik
    Inny
    Od
    29 Jun 2005
    Mieszka w
    Nad morzem
    O ile jeszcze dobrze pamiętam, a wydaje mi się że tak, to chyba coś zirka about 100 zł. Chociaż głowy nie dam uciąć.

  6. #5
    Niedzielny kierowca
    Od
    09 Sep 2005
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    a na jakim osiedlu jest ta ulica?

  7. #6
    Pochłaniacz prostych
    Model
    Inny
    Silnik
    Inny
    Od
    29 Jun 2005
    Mieszka w
    Nad morzem
    Bielawy. Boczna od Wyszyńskiego tuż za skrzyżowaniem z Kamienną. Jadę jutro do niego to możemy się umówić.

  8. #7
    Pogromca zakrętów Awatar insider
    Model
    MKIII
    Silnik
    3.0 ST220 226 KM
    Opis
    BMW G31 530
    Od
    26 Oct 2005
    Mieszka w
    Gdańsk
    Marek... za wymiane tylu rzeczy 100 zl? no nie zartuj....

  9. #8
    Pochłaniacz prostych
    Model
    Inny
    Silnik
    Inny
    Od
    29 Jun 2005
    Mieszka w
    Nad morzem
    No nie żartuję, ale jednak troszku się pomyliłem. Całość kosztowała mnie nie 550 lecz 650, z czego 510 poszło na części, więc wynika z tego że robocizna 140 zł, czyli pomimo pomyłki nie dużo więcej.

  10. #9
    Pogromca zakrętów Awatar Exodos
    Opis
    Opel Omega 3.0 MV6
    Od
    04 Jun 2006
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Mnie też czeka wymiana rozrządu, dzisiaj jestem umuwiony z gościem i za wszystko kasuje ok. 500 - 550 zł, ale chyba dam mu jeszcze do wymiany pasek klinowy do pompy wspomagania bo piszczy niemiłosiernie, aaa i jeszcze dołoże napęd do sprężarki klimy

  11. #10
    Pochłaniacz prostych
    Model
    Inny
    Silnik
    Inny
    Od
    29 Jun 2005
    Mieszka w
    Nad morzem
    To przy tej okazji zobacz właśnie czy nie warto łożyska alternatora przy okazji, skoro będzie łatwy dostęp do niego. Jak już szumi nieźle to wymieniaj. Bo potem robić oddzielnie to w sumie trochę podwójna robota by była.

  12. #11
    Pogromca zakrętów Awatar Exodos
    Opis
    Opel Omega 3.0 MV6
    Od
    04 Jun 2006
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Cytat Zamieszczone przez Marq
    To przy tej okazji zobacz właśnie czy nie warto łożyska alternatora przy okazji, skoro będzie łatwy dostęp do niego. Jak już szumi nieźle to wymieniaj. Bo potem robić oddzielnie to w sumie trochę podwójna robota by była.
    Hmmm, masz racje, chyba też to od razu wymienie niż póxniej rozkręcać wszystko i się z tym bawić, pasek klinowy od alternatora chyba też wymienie.

  13. #12
    Pochłaniacz prostych
    Model
    Inny
    Silnik
    Inny
    Od
    29 Jun 2005
    Mieszka w
    Nad morzem
    No tak chyba najlepiej, bo wymieni Ci wszystko przy tej okazji a wtedy robocizna będzie liczona tylko raz (najwyżej parę złotych więcej) niż potem dwa czy trzy razy Cię skasuje przy kolejnych wymianach.

  14. #13
    Pogromca zakrętów Awatar insider
    Model
    MKIII
    Silnik
    3.0 ST220 226 KM
    Opis
    BMW G31 530
    Od
    26 Oct 2005
    Mieszka w
    Gdańsk
    to sie teraz nawymieniacie.... heheh

  15. #14
    Pogromca zakrętów Awatar Exodos
    Opis
    Opel Omega 3.0 MV6
    Od
    04 Jun 2006
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Cytat Zamieszczone przez insider69
    to sie teraz nawymieniacie.... heheh
    Wole to zrobić teraz raz i wszystko za jednym zamachem niż później pluć w brode że czegoś tam nie wymieniłem.olej, filtr oleju, piltr paliwa, płyn chłodzący, płyn hydrauliczny do wspomagania, hamulce tył i przód no i zostały mi tylko te paski i koniec z tym.
    Aha i jeszcze silniejsza turbina będzie ok. 1.4 bara i wlot na masce do intercoolera a'la Subaru Impreza , ale to jest przyszłość.

  16. #15
    Niedzielny kierowca
    Od
    09 Sep 2005
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Panowie znajomy polecił mi mechanika za wymiane rozrządu +pompa wody+tarcze i klocki chce 250zł takze bardzo tanio

  17. #16
    Pochłaniacz prostych
    Model
    Inny
    Silnik
    Inny
    Od
    29 Jun 2005
    Mieszka w
    Nad morzem
    No to propozycja godna uwagi, ale upewnij się jeszcze czy rozrząd dobrze potrafi zrobić, bo z tym to żartów nie ma, a jak coś pdzie nie tak to potem naprawa będzie kosztowna.

  18. #17
    Pogromca zakrętów Awatar Exodos
    Opis
    Opel Omega 3.0 MV6
    Od
    04 Jun 2006
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    No, naprawa będzie bardzo droga, czasami może przekroczyć wartość auta.

  19. #18
    Znawca leśnych tras Awatar BS
    Opis
    Octavia II kombi 1,6 LPG <=> Lanos hb 1,4 Pb
    Od
    09 May 2006
    Mieszka w
    WA i WGM
    fajne macie ceny ... w moich okolicach tylko abscar pozostał -zabuliłem 350 za wymianę rozrządu +częśći ... ale za to byli "fachowcy", którzy chcieli robić za 200 i za 150, a nawet za 100! (chyba nigdy mondeo TD nie widzieli na oczy) => rozmowa telefoniczna: "jak robimy rozrząd? a normalnie! farbą się zaznacza i żadnych tam blokad nie trzeba robić bo to głupoty powymyślane" ... i dlatego pojechałem do abscar, zapłaciłem więcej, w tej cenie wymienili mi jeszcze pasek od klimy, uszczelkę pokrywy zaworów, uszczelniacz wałka, filtr pyłkowy bo waliło już mi niemiłosiernie w aucie... no i jeszcze żarówki od oświetlenia rejestracji ... oczywiście za materiały (uszczelka, filtr, żarówki i pasek) musiałem dopłacić ale robocizny już nie kasowali ... jeden plus takiej naprawy jest taki, że mogę spać spokojnie jeżeli chodzi o rozrząd bo oryginalne materiały i przyzwoita robota -przy każdej rzeczy dzwonili i pytali się czy chcę, żeby to było zrobione i mówili dlaczego powinno to być zrobione.
    Bartek

    Było Mondeo Mk2 1,8 TD kombi

    Jest Octavia II 1,6 kombi LPG

    Jest Lanos 1,4 Pb

  20. #19
    Na farbę to sobie może w Żuku wymieniać
    Cena w granicach 200-300 zł jest przyzwoita - porządny fachowiec raczej mniej nie weźmie chyba że po koleżeńsku :metal

    Podstawa blokady i klucz dynamometryczny do dokręcenia rolek napinaczy :metal bez tego - totolotek - uada sie albo nie
    "... Tyle śmiesznych zdarzeń
    Mnie się jakoś nie chce śmiać
    Tyle śmiesznych zdarzeń
    Coś nie dobrze ze mną dziś..."
    T. Nalepa "Sen szaleńca"

  21. #20
    Znawca leśnych tras Awatar BS
    Opis
    Octavia II kombi 1,6 LPG <=> Lanos hb 1,4 Pb
    Od
    09 May 2006
    Mieszka w
    WA i WGM
    i nie kupuj nieoryginalnego rozrządu-orientowałem się w cenach i różnica nie jest aż tak wielka więc chyba się nie opłaca brać innego ... co prawda koplet z uszczelniaczem wałka (który podobno notorycznie cieknie i wymienia się go z rozrządem) wyniesie ok 500 PLN.
    Bartek

    Było Mondeo Mk2 1,8 TD kombi

    Jest Octavia II 1,6 kombi LPG

    Jest Lanos 1,4 Pb

Podobne wątki

  1. Wymiana rozrządu w Mk1 1.6 16V
    By haziaj24 in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 32
    Ostatni post / autor: 07-06-2013, 10:45
  2. [TD MkII] wymiana rozrządu
    By martyn500 in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 06-02-2013, 22:13
  3. [TD MkII] wymiana rozrządu w mk 2
    By ALAN in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 29-08-2010, 14:24
  4. Wymiana rozrządu
    By swirek in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 16-06-2007, 16:07
  5. Wymiana rozrządu
    By qczarq in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 10-06-2007, 09:25

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów