+ Odpowiedz w tym w±tku
Poka¿ wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1
    Kursant Awatar inteligent
    Imiê
    Pawe³
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.5T 248KM , 414Nm
    Opis
    Kombi
    Od
    18 Jun 2012
    Mieszka w
    Kraków/Tarnów

    Wymiana sprzêg³a a mo¿e sprzêg³a z dwumas± w benzynie

    Witam wszystkich serdecznie.
    Przejrza³em forum w poszukiwaniu odpowiedzi i nie natrafi³em na taki przypadek jak mój (bo tematów o dwumasie jest trochê chocia¿ wiêkszo¶æ do diesli). Przyznam ¿e im wiêcej czytam tym wiêkszy mam mêtlik w g³owie dlatego pozwoli³em sobie za³o¿yæ ten temat bo na pewno znajdzie siê kto¶ m±drzejszy w tym temacie ni¿ ja.

    A wiêc tak posiadam Ford Mondeo MK3 2001 rok 1.8 125KM benzyna z przebiegiem 187 000km.
    W tym momencie wszystko wskazuje ¿e sprzêg³o siê ju¿ koñczy (bierze przy samej górze) i za nied³ugo bêdzie do wymiany tylko mam problem co z dwumas± (wiadomo chcia³bym wiedzieæ czy bêdê musia³ j± kupiæ czy nie).

    U mnie wygl±da sprawa nastêpuj±co przy próbie zapalenia samochodu na luzie bez wci¶niêtego sprzêg³a nic nie s³ychaæ (¿adnych stuków) samochód nie przesuwa siê do przodu (gdzie¶ wyczyta³em ¿eby sprawdziæ czy sprzêg³o nie ci±gnie).
    Przy gaszeniu samochodu bez wci¶niêtego sprzêg³a równie¿ nic nie s³ychaæ (¿adnych stuków) jednak mam dwie inne obserwacje:

    W momencie po³o¿enia nogi na sprzêgle i wci¶niêciu tylko tyle co jest wywo³ane przez ciê¿ar stopy (czyli dos³ownie 1cm) peda³ dr¿y dodatkowo jak zapalê silnik i wykonujê pierwsze ruszenie to s³ychaæ taki powiedzmy zgrzyt albo mo¿e lepiej tarcie wa¿ne jest to ¿e s³ychaæ je tylko jeden raz przy pierwszym ruszeniu po zapaleniu silnika (muszê odpu¶ciæ ca³kowicie peda³ sprzêg³a i wtedy je s³ychaæ) pó¼niej bez wzglêdu na to co bym robi³ ju¿ tego nie ma, wraca dopiero po zgaszeniu silnika i odpaleniu z powrotem. Wtedy znowu tylko przy pierwszym ruszeniu.

    Z góry dziêkuje za odpowiedzi oraz sugestie ewentualnie co jeszcze mogê sprawdziæ w celu stwierdzenia czy dwumasa równie¿ jest do wymiany czy wystarczy tarcza, docisk i wysprzêglik.
    Ostatnio edytowane przez inteligent ; 11-05-2013 o 10:12

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Niedzielny kierowca
    Imiê
    Adam
    Opis
    Ford Mondeo MK III 2.0 TDDi
    Od
    03 Jul 2011
    Mieszka w
    Pu³tusk
    Kolego! Moje zdanie jest takie, ¿e ju¿ bêdziesz mia³ wszystko na wierzchu to lepiej wszystko wymieniæ ni¿ za pó³ roku ponawiaæ operacje. Ale to tylko moje zdanie. Pozdrawiam!

  4. #3
    Niedzielny kierowca
    Opis
    Sprzedane
    Od
    10 Nov 2008
    Mieszka w
    Szczecin
    Kolega Adam dobrze prawi! Warto obejrzeæ dwumasê po ¶ci±gniêciu skrzyni.
    A dwumasa w naszych benzynach te¿ siê psuje. Sam wymienia³em ostatnio ca³y komplecik ze sprzêg³em.
    Objawów nie by³o jak przy dieslu, ale po zdjêciu skrzyni okaza³o siê ¿e jest nie¼le dobita.

  5. #4
    Kursant Awatar inteligent
    Imiê
    Pawe³
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.5T 248KM , 414Nm
    Opis
    Kombi
    Od
    18 Jun 2012
    Mieszka w
    Kraków/Tarnów
    martinez07 z ciekawo¶ci dwa pytania przy jakim przebiegu wymienia³e¶ sprzêg³o z dwumas± oraz ile kosztowa³ Ciebie taki komplet (by³bym wdziêczny za podanie te¿ producenta choæ przypuszczam ¿e LUK) i jaki koszt robocizny.

  6. #5
    Niedzielny kierowca
    Opis
    Sprzedane
    Od
    10 Nov 2008
    Mieszka w
    Szczecin
    Odpisa³em Ci na pw, ale przyda siê te¿ mo¿e innym - ca³y osprzêt na LUK, do tego wymiana uszczelniaczy pó³osi, oraz uszczelnienie wybieraka i przy okazji dobranie siê do mechanizmu ró¿nicowego, coby nie okaza³o siê ¿e zaraz klêknie (ale by³ ok).
    Koszt ca³o¶ci 2850 PLN (nadal boli), ale teraz jest super - sprzêg³o mo¿na wciskaæ ma³ym palcem, i zniwelowane wszystkie stuki-puki (choæ przyznam, ¿e liczy³em na wiêkszy komfort biegu ja³owego).
    Tylko mam przy okazji pytanie - po tej operacji czasem, zw³aszcza na zimnym silniku ciê¿ko wbiæ jedynkê i wsteczny. Wiem, ¿e to zmora naszych aut, ale j± tego przed wymian± nie mia³em
    Czy to mo¿liwe, ¿e dobrze czego¶ mechanik nie ustawi³?
    Ostatnio edytowane przez martinez07 ; 13-05-2013 o 18:46

  7. #6
    Kursant
    Opis
    Mondeo MkIV 2.0 130 MTM6
    Od
    11 Jan 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Zawsze najlepiej jest wymieniaæ ca³o¶æ i mieæ spokój na d³u¿ej.

    Warto zagry¼æ zêby i spaæ spokojnie!

Podobne w±tki

  1. [MkIII] Spasowanie sprzêg³a z dwumas±.
    By grafi73 in forum Podwozie, zawieszenie, napêd i wydech
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 07-06-2013, 15:31
  2. [MkIII] Wymiana sprzêg³a
    By Minio in forum Podwozie, zawieszenie, napêd i wydech
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 30-11-2011, 22:28
  3. [MkI] Wymiana sprzêg³a...
    By Maczo199 in forum Podwozie, zawieszenie, napêd i wydech
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 29-09-2010, 22:20
  4. [MkII] Wymiana sprzêg³a...
    By SLAVKO in forum Podwozie, zawieszenie, napêd i wydech
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 09-03-2008, 00:32
  5. [MkI] Wymiana sprzêg³a
    By Alver in forum Podwozie, zawieszenie, napêd i wydech
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 04-01-2008, 08:51

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie mo¿esz zak³adaæ nowych tematów
  • Nie mo¿esz pisaæ wiadomo¶ci
  • Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników
  • Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów