+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12
  1. #1
    Znawca leśnych tras
    Opis
    S6 4F0
    Od
    13 Jan 2005
    Mieszka w
    Lublin

    [MkII] Czyszczenie kolektora dolotowego...

    Przy okazji wymiany przepustnicy zachciało mi się zajrzeć do dziurek w kolektorze dolotowym. Poczytałem troche na ten temat w .co.uk i powiem szczerze - jestem mocno zmartwiony. W 2000 roku (późne modele V6 w tym ST200) miały zaslepiony EGR. Ponoć mocno zanieczyszczał się tą sadzą , szlamem... nie wiem jak to nazwać - w środko kolektor. Taka czarna smołówa. Człowiek walczy o każdy 1mm przekroju, a tutaj ze 2 mm to jest tego syfu. Ponoć po czyszczeniu różnica jest kolosalna. Więc chcę się za to zabrać i teraz pytanie :

    Czym to wyczyścić ?

    Narazie mam nasadke na wiertarke "zginaną". Ale wg. mnie to trzeba by nie mechanicznie, a chemicznie wyplewić z komór w kolektorze. Czym to zalać ? nitro, benzyna XTR ? Co kupić ? Z opowieści kolegów z .co.uk nastawiam się na cały dzien babrania.... ale cóż


    I morał jest taki że zamówiłem zaslepki do EGR. Skoro FORD zaślepił to i ja zaslepie

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Pochłaniacz prostych
    Opis
    Mdo MKII/MkIII
    Od
    25 Jan 2005
    Mieszka w
    W-wa

    Re: [MkII] Czyszczenie kolektora dolotowego...

    Cytat Zamieszczone przez straits
    I morał jest taki że zamówiłem zaslepki do EGR. Skoro FORD zaślepił to i ja zaslepie
    A wiela takie zaślepki?

  4. #3
    Znawca leśnych tras
    Opis
    S6 4F0
    Od
    13 Jan 2005
    Mieszka w
    Lublin
    Zaślepki są tylko do V6 Duratec. Koszt 1 sztuki około 15 PLN. Potrzebne są 2 sztuki : 1 zamiast zaworu EGR , druga zaślepia dziure przy katalizatorze (stamtąd pobierane są spaliny).

    I teraz prośba - jeśli ktoś ma V6 mk3 i mógłby cyknąć fotke okolic EGRu.. którego u nich nie ma to byłbym wdzięczny...

  5. #4
    Pochłaniacz prostych Awatar gorilla666
    Imię
    Adam
    Opis
    Mondeo podobne 2.3 Pb
    Od
    05 Oct 2005
    Mieszka w
    Poznan
    daj to goscia co robia klucze,zamki,wkładki oni maja taki rewelacyjna miksture która rozpuszcza wszystko--dobry temat nadałes bo ja mam kolektorek wyszkiełkowany na sreberko i własnie miałem go dac do czyszczenia ultradzwiekami bo jest z lekka przypylony w srodku
    ale szczerze mówiac to nie widziałem w nim zadnych osadów itp--moze te zalegajace tam smrody to własnie efekt złego funkcjonowania EGRa? a co do niego samego to zastanawiałem sie tez nad zaslepieniem tego dranstwa ale boje sie ze to jeszcze bardziej bedzie podnosic temperature motoru a jak wiadomo Vke łatwo przegrzac bo ona strasznie lubi ciepełko generowac
    Adam +48603-78-75-73



  6. #5
    Niedzielny kierowca Awatar dave_go
    Imię
    Mariusz
    Opis
    MK2 V6
    Od
    12 Nov 2005
    Mieszka w
    Łódź

    Re: [MkII] Czyszczenie kolektora dolotowego...

    Cytat Zamieszczone przez straits
    Z opowieści kolegów z .co.uk nastawiam się na cały dzien babrania.... ale cóż
    a z czym tak dużo roboty ze zdejmowaniem baranka czy z czyszczeniem ?
    czy w ogóle to łatwo to zdjąć i potem założyć - co z uszczelkami - nóweksy ?

    jeśli chodzi o środek do czyszczenia to myślę że coś na bazie benzyny powinno to ruszyć - podpytam się szwagierki chemiczki (organicznej ) może coś podpowie.

  7. #6
    Znawca leśnych tras
    Opis
    S6 4F0
    Od
    13 Jan 2005
    Mieszka w
    Lublin
    Nowe uszczelki kosztują 45 PLN. Ja sobie je wymienie bo po 7 latach pewnie się rozsypią

  8. #7
    Kursant
    Imię
    Piotr
    Opis
    Mondeo MK1
    Od
    25 Mar 2005
    Mieszka w
    Warszawa
    Witam Panów

    Mam pytanie takie, czy zaślepianie EGR'a ma na celu tylko wyeliminowanie osadzania się sadzy w kolektorze, czy jest w tym jeszcze jakiś inny cel?
    Druga sprawa, to czy w Duratec'u w Mk1 też "bezkarnie" można zaślepiać EGR'a?

    Pozdrawiam
    Mondeo MK1 Ghia 2.5 V6 Duratec, Automat, LPG Sirocco sekwencja, 2xSRS, Trip, Check panel, ABS, Antypoślizg, Klima, Podgrzewane wszystko co się da

  9. #8
    Znawca leśnych tras
    Opis
    S6 4F0
    Od
    13 Jan 2005
    Mieszka w
    Lublin
    No ciężko to powiedzieć. Mondeo 2001 ma dokładnie taki sam silnik, nie ma EGR (kolektor - wszystko jest to samo) - założone są tylko w to miejsce zaślepki fabryczne. Tyle że mondeo '01 ma 4 sondy lambda, a my "tylko" 2 sztuki i to przed katalizatorem. Nie ma sond za katalizatorem tak jak to jest w mondeo '01. O EGR dużo już było. Nie wiem jak się zachowa Duratec jak mu zablokuje EGR - wiem natomiast że ECU przy WOR (Wide Open Throttle) i tak zamyka EGR.

  10. #9
    Znawca leśnych tras
    Opis
    S6 4F0
    Od
    13 Jan 2005
    Mieszka w
    Lublin
    No i wyczyściłem. Jak zamontuje przepustnice od ST200 to napisze HOW-TO. Narazie może zaciekawią Was fotki : DOSTEPNE TUTAJ

    Z ciekawostek : syf niemiłosierny. Po wyszczotkowaniu wywaliłem z 50 gram proszku z każdego kanału


    Metoda czyszczenia : najlepsze jest NITRO do zastosowania w kanałach "zamykanych". Wtedy nalewamy tak jak do kieliszka i pędzelkujemy aż zetrzemy nagar i wylewamy.. mi poszło 0.5 litra NITRO. Do czyszczenia BARDZO dobrze sprawdza się też czyścik do gaźników w sprayu. Szczotkowanie wykonujemy szczotką miedzianą. Ja kanały sobie od razu wypolerowałem - stosując paste do polerowania aluminium.

    Wyczyściłem też kolektor dolotowy, ale nie do końca, więc fotki zamieszcze po zamontowaniu nowej przepustnicy

    Ja fotkach widać nowe uszczelki. Są one nieodzownym elementem przy zdejmowaniu przepustnicy dolnej i kolektora.


    Efekty : zdecydowanie lepsza reakcja na pedał gazu, wyższy moment - jak wyjmiecie przepustnice to zobczycie że motylki nie domykają się do końca. Moim zdaniem warto. Zdecydowanie wciska w fotel w momencie otwarcia wszystkich 24V

    Aha - samo czyszczenie przepustnicy zabrało mi ponad 3 godziny.

  11. #10
    Zielony listek Awatar buby77
    Opis
    Mondeo MKII
    Od
    05 Jul 2006
    Mieszka w
    Rzeszów
    Zrobisz o tym arta ??

    Nie ukrywam że byłoby dobrze gdybyś zrobił
    MK II // 1,6 // 16v // 97rok // Hatchback // +LPG //

  12. #11
    Mistrz pobocza Awatar komandir
    Imię
    Albert
    Model
    MKIII
    Silnik
    lpg
    Opis
    Ford Mondeo Mk3, Ford focus Mk1
    Od
    02 Aug 2005
    Mieszka w
    SANDOMIER\Belgia
    Straits:A czy tymi samymi środkami można wyczyścic kolektor dolotowy plastikowy bo 2.5 ma chyba aluminiowy, czy one plastikowi nie zaszkodzą, ostatnio zauważyłem ,że jest tam tłusta maz i chciałbym to wyczyścic i przy okazji przepustnicę.Jeśli nie te środki to jakie?Może ktoś orientuje się ile kosztują uszczelki pod przepustnicę i kolektor do 1.8?
    SUZUKI GSX-R albo NIC!!!

  13. #12
    Znawca leśnych tras
    Opis
    S6 4F0
    Od
    13 Jan 2005
    Mieszka w
    Lublin
    Benzynka ekstrakcyjna i jakiś wycior jak do czyszczenia butelek i bez problemu. Ale nie wiem czy taniej nie wyjdzie kupić na CPN normalnej benzyny. Ja za 0.5 litra butelke płaciłem w Chemii prawie 4 PLN. To biorąc pod uwage ceny benzyny to wyjdzie troche taniej kupując ze 3-4 litry

Podobne wątki

  1. [MkIII] Wytarte klapki kolektora dolotowego
    By Mzzyku in forum Na własne oczy
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 26-03-2012, 22:29
  2. [ST200] nr zaślepki kolektora dolotowego-EGR i kolektora wydechowego-EGR
    By GrekuPL in forum Silnik - Duratec V6
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 30-04-2011, 11:55
  3. [Duratec]zdejmowanie kolektora dolotowego
    By cosin in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 25-01-2011, 16:30
  4. [Duratec]Czyszczenie kolektora dolotowego .
    By artax in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 15-12-2010, 15:24

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów