+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1
    Kursant
    Opis
    Mondeo ST220 MKIII
    Od
    13 Dec 2012
    Mieszka w
    Warszawa

    ST220 '03, alternator (?) - prośba o poradę

    Witam,

    Mam prośbę o pomoc
    Pojawiły mi się następujące objawy:
    - przy odpalaniu słychać tylko "cyknięcie", a jeśli już za któryms podejściem normalnie zakręci to zerują się przy tym zegary, wskazówka prędkościomierza i obrotomierza robią skok na maksymalne pola i wracają, ładuje się radio (wszystko sie jakby resetuje)
    - 2 razy juz mi zgasł na zrzuceniu z wysokich obrotów na bieg jałowy przy dojeżdżaniu do świateł
    - zauważyłem, że stojąc na światłach (czyli bieg jałowy, niskie obroty) przygasają zegary i zapalają się kontrolki, jakby ma ochotę zgasnąć albo jest na granicy zgaśnięcia

    Sprawa jak rozumiem prądowa?
    Teraz pytanie czy wygląda to Wam na alternator?

    Dodam, że alternator wymieniony 2-3 lata temu na regenerowany (ale nie ja przez to przechodziłem także newiele wiem).

    Tu mam pytanie - co Waszym zdaniem robić? Ile taka zabawa w ASO, jakie rozwiązanie alternatywne? Czy alternator ST220 różni się od "cywilnego", jakieś szczególne parametry, jaki polecacie? Czy alternator regenerowany można oddać do ponownej regeneracji?

    Z góry dzięki za informację.

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Seba80 Zobacz posta
    co Waszym zdaniem robić
    Sprawdzić poziom elektrolitu w akumulatorze, naładować akumulator, zmierzyć ładowanie,
    Podjechać do elektryka czy do punktu sprzedaży akumulatorów aby sprawdzili pod obciążeniem akumulator.
    Ostatnio edytowane przez Netoper ; 15-05-2013 o 13:05
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  4. #3
    Kursant
    Opis
    Mondeo ST220 MKIII
    Od
    13 Dec 2012
    Mieszka w
    Warszawa
    Chciałbym w sumie uniknąć wypinania akumulatora (a to chyba przy ładowaniu raczej wskazane?) ze względu np. na radio i kody

    Swoją drogą to trochę dziwna sprawa bo przy tych opisanych objawach w aucie zerują się liczniki, radio przeładowuje kolejne płyty, wszystko jakby się resetuje, ale radio później nie wymaga kodów (może ma jakąs pamięć i chwilowy spadek napięcia nie wywala kodu?)

    A co do samego alternatora (gdyby to była jego wina) to w ST jest inny niż w innych modelach?

  5. #4
    Kursant Awatar PitR
    Opis
    Mondeo ST220
    Od
    11 Nov 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Alternator w ASO kosztuje 850zł.Dadza Ci jeszcze 10% znizki jak poprosisz kupowałem 8miesiecy temu i właśnie taka cena była.

  6. #5
    Kursant
    Opis
    Mondeo ST220 MKIII
    Od
    13 Dec 2012
    Mieszka w
    Warszawa
    Ostatecznie po odpaleniu po kablach (bo już inaczej nie dało rady) i przejechaniu kilkudziesięciu km w celu sprawdzenia czy ładuje, normalnie odpalał i wszystko działało. Zostawiłem na kilka dni bez ruszania czegokolwiek (czyli o ile nie dochodziło do jakiegoś postojowego wypływu prądu sprawa pewna, że prąd nie poszedł na odpalania, światła, elektrykę itp.) i okazało się, że jest to samo - nie ma siły kręcić. Wniosek jeden - akumulator. Wymiana na Centra Fututa 72Ah i śmiga. Temat zamknięty. Dzięki za odpowiedzi.

Podobne wątki

  1. prośba o poradę
    By marek39 in forum Kupujemy Mondeo
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 11-07-2013, 15:10
  2. Pytanko i prośba o poradę :)
    By yukikaze in forum Kupujemy Mondeo
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 20-07-2011, 21:56
  3. Prośba o poradę
    By Piejo in forum Kupujemy Mondeo
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 14-04-2011, 08:34
  4. [MkII] Prośba o poradę: 1.8TD MKII
    By wolejarz in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 16-04-2008, 23:04
  5. [MkIII] Prośba o poradę
    By Tarantula in forum Pozostałe
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 30-05-2007, 07:40

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów