+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 19 z 19
  1. #1
    Kursant
    Opis
    Mondeo MK3
    Od
    14 Mar 2013
    Mieszka w
    Puck

    Rezonans / wibracje przy 1,8-2,2 tyś obrotów w 1.8 benzyna

    Witam

    Mam dziwny problem z moim samochodem. Zbiegło się to z wymianą osłon przegubów wewnętrznych, po odebraniu samochodu zauważyłem że przy obrotach 1.8 - 2.2 tyś obrotów silnika pojawia się rezonans deski rozdzielczej. Niby niewielki ale przez niego nawet pudełka z płytami w schowku zaczęły hałasować. Mimo wielu prób warsztat nie jest w stanie rozwiązać problemu. Nie wydaje się że to jest od wydechu, poduszki też wyglądają oki, myślałem że może dwu masa ale nie mam żadnych stuków itp charakterystycznych dla padającej dwumasy. Teraz zastanawiam się nad klapkami niby nic nie klekoczę ale przy jakiej prędkości one się otwierają? Googlałem ale nic nie znalazłem. Jeżeli macie jakieś pomysły co sprawdzić to będę wdzięczny bo załamkę mam z tym totalną.
    pozdrawiam


    EDIT: PONIŻEJ ROZWIĄZANIE PROBLEMU
    Ostatnio edytowane przez Ramon ; 20-05-2013 o 19:36

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Niedzielny kierowca Awatar emsi007
    Opis
    Mondeo Mk3 1.8 Pb 125KM
    Od
    12 May 2012
    Mieszka w
    Strzelin
    Skoro zbiegło się to z wymianą przegubów wewnętrznych to tam bym szykał przyczyny. A lapki otwierają się przy około 3tys obr/min

  4. #3
    Kursant
    Opis
    Mondeo MK3
    Od
    14 Mar 2013
    Mieszka w
    Puck
    Problem jest większego kalibru , generalnie jak otworze drzwi kierowcy i dodaje gazu przy tej prędkości obrotowej (1.8-2.2) zaczynają trząść mi się drzwi. Po jej przekroczeniu wibracje znowu ustają i bądź tu mądry.
    Dodatkowo powiem że ze sprzęgłem wciśniętym czy też bez nie ma różnicy, a obroty są stabilne (nie ma falowania), samochód jeździ dobrze.
    Ostatnio edytowane przez Ramon ; 14-03-2013 o 09:27

  5. #4
    Kursant
    Opis
    Mondeo MK3
    Od
    14 Mar 2013
    Mieszka w
    Puck
    Byłem ale oni tam rozkładają ręce, nie wiedzą o to chodzi. Możliwe że to się nałożyło w czasie z tą wymianą i powód jest inny, tylko że puki co nie idzie go namierzyć. Strasznie mnie wkurza te bzyczenie deski rozdzielczej podczas jazdy na mieście 50 km /h

  6. #5
    rustin
    Gość
    Cytat Zamieszczone przez emsi007 Zobacz posta
    A lapki otwierają się przy około 3tys obr/min
    he ? one się otwierają jak tylko gazu dodasz, zobacz na gruszkę podciśnienia. Napewno nie przy do 3 tys rpm nie jeździsz z zamkniętymi klapkami bo jak

  7. #6
    Pogromca zakrętów Awatar jarku
    Model
    Mk IV ze spojlerem
    Silnik
    2.0tdci
    Od
    22 Jul 2009
    Mieszka w
    warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Ramon Zobacz posta
    e przy obrotach 1.8 - 2.2 tyś obrotów silnika pojawia się rezonans deski rozdzielczej
    na każdym biegu?

  8. #7
    Kursant
    Opis
    Mondeo MK3
    Od
    14 Mar 2013
    Mieszka w
    Puck
    Efekt jak mówiłem występuje nawet stojąc w miejscu i biegi nie mają na to większego wpływu.
    Co do schowka właściwie to wszystko z niego wyrzuciłem co tam było a w szczególności płyty które tam były od początku bo ich burczenie było denerwujące.
    Spróbuje dzisiaj wieczorem odłączyć te klapki i zobaczę jaki efekt a wcześniej sprawdzę jak zachowuje się dzwignia przy tej predkosci,.
    Ostatnio edytowane przez Ramon ; 14-03-2013 o 11:32

  9. #8
    Kursant
    Opis
    Mondeo MK3
    Od
    14 Mar 2013
    Mieszka w
    Puck
    No to Zonk, przyjechał znajomy i okazało się że u niego Duratec zachowuje się tak samo czyli przy 2 tyś na chwile dostaje większych drgań ale nie przenoszą się one na nadwozie. Czyli wniosek taki że albo któraś z poduszek albo wydech.

  10. #9
    Niedzielny kierowca Awatar enjoypoznan
    Model
    MDO IV SEDAN, A3 8P, CBR 1000RR
    Silnik
    2.0 PB 145PS, 2.0 TDI CR
    Od
    05 Dec 2011
    Mieszka w
    Poznań/Warszawa
    Ja bym męczył tych mechaników. Skoro przed oddaniem było ok. a od razu po odebraniu jest już coś nie tak to zapewne ich wina. Albo czegoś nie dokręcili itp.

    CBR1000RR + MICRON
    FORD - nigdy mnie nie zawiódł.

  11. #10
    Kursant
    Opis
    Mondeo MK3
    Od
    14 Mar 2013
    Mieszka w
    Puck
    Cytat Zamieszczone przez marekfl Zobacz posta
    nie zaobserwowałem nic takiego u Siebie
    otworz dzwi kierowcy, uchyl , zlap za blache na koncu kolo zamka i dodaj powoli gazu do 2 tys. i daj znac

  12. #11
    Mistrz pobocza Awatar Mortal_Kombat
    Opis
    Mondeo 1.8 125KM + eLPeGie
    Od
    18 Dec 2009
    Mieszka w
    B-stok
    Ramon też takie coś u mnie występuje w czasie postoju jak dodam do 2tys obrotów to czuć lekkie wibrację tylko przy tych obrotach, podczas jazdy jest to nie wyczuwalne, więc nie zawracam głowy. Może to jest związane z poduszką skrzyni biegów bo u mnie ma lekki luz.

  13. #12
    Kursant
    Opis
    Mondeo MK3
    Od
    14 Mar 2013
    Mieszka w
    Puck
    Cytat Zamieszczone przez marekfl Zobacz posta
    Cytat Zamieszczone przez Ramon Zobacz posta
    otworz dzwi kierowcy, uchyl , zlap za blache na koncu kolo zamka i dodaj powoli gazu do 2 tys. i daj znac
    hmmm a co to za trick coś w stylu TTTM????
    Wygląda że tak, na drzwiach jest bardziej obrazowo, a na silniku też to idzie wyczuć kładąc na niego rękę.

    Słuchając inne Durateci na słuch doszedłem do wniosku że coś mi klekocze stuka, coś jak zawór z lewej strony silnika. Przypomniał mi się stare narzędzie które kiedyś używałem i kupiłem sobie stetoskop diagnostyczny. No i tak koła pasowe , rolki można raczej wykluczyć. Zawory równo klekoczą, tak samo wtryski na każdym cylindrze ten sam dźwięk. Jedynie na kolektorze ssącym (pierwszy cylinder od lewej) słychać jak by klekot coś ze stukaniem ??? trudno to określić ale czuć to na kolektorze. Raczej nie wygląda to na przeniesienie dźwięku z silnika ( w stylu wtrysk czy zawór a nawet pompa wspomagania co znajduje się niedaleko). I teraz zastanawiam się czy nie pada mi jedna klapka , na pewno jak dam radę spróbuje posłuchać innego durateca by to porównać. Jak będzie cieplej to spróbuje odłączyć sterowanie klapkami bo mam dźwignie zlepioną silikonem motoryzacyjnym bo wyskakiwała podczas jazdy (1,5 roku i nic się nie rozłącza - silikon samochodowy ma super elastyczność), bo teraz na mrozie to łatwo coś połamać. Już dwa elementy mocujące przewody połamałem przy silniku, masakra.

  14. #13
    Zielony listek Awatar marekfl
    Imię
    Marek
    Opis
    Mondeo MKIII 1,8 HE 125HP
    Od
    12 Oct 2011
    Mieszka w
    Kielce
    masz to samo co u mnie pewnie Ci klapka wpadła i na zaworze leży <lol> dokładnie w tym samym miejsc miałem :-) poczytaj mój temat o kolektorze przed ostatnia strona post #56

    http://www.mondeoklubpolska.pl/showt...ombi-%29/page3
    Ostatnio edytowane przez marekfl ; 17-03-2013 o 17:34
    Wiele serc .. jedno bicie .... biemdablju ponad życie :-)

    dopóki nie kupiłem tego Mondeo myślałem że tylko BMW strzelają fochy


  15. #14
    Kursant
    Opis
    Mondeo MK3
    Od
    14 Mar 2013
    Mieszka w
    Puck
    Cytat Zamieszczone przez marekfl Zobacz posta
    masz to samo co u mnie pewnie Ci klapka wpadła i na zaworze leży <lol> dokładnie w tym samym miejsc miałem :-) poczytaj mój temat o kolektorze przed ostatnia strona post #56

    http://www.mondeoklubpolska.pl/showt...ombi-%29/page3
    Dużo to roboty by zrzucić ten kolektor ssacy ? I czy trzeba zakupić jakieś nowe uszczelki czy coś w tym stylu ? Zastanawiam się by kupić druki kolektor już po lifcie i po prostu zamienić . Ale coś słyszałem że wtedy trzeba jeszcze zmienić separator oleju i coś tam jeszcze? czy to prawda.
    Zastanawiam się też czy nie wywalić sobie tych klapek i po prostu olać to wszystko raz na zawsze, kiedyś na forum widziałem link do jakiejś instrukcji jak te klapki zdemontować ma ktoś może ?
    Ostatnio edytowane przez Ramon ; 18-03-2013 o 09:48

  16. #15
    ŚP Awatar Mondekmk1
    Imię
    Krystian
    Opis
    Mk3,2.0 GHIA Lift HB
    Od
    14 Apr 2010
    Mieszka w
    Brzóza Królewska/ Rzeszów
    Cytat Zamieszczone przez emsi007 Zobacz posta
    A lapki otwierają się przy około 3tys
    Klapki ogolnie sa zamkniete na wolnych obrotach i jak lekko wciskasz pedal gazu a tak to sa otwarte.
    A co do problemu to cos nie tak jest z dluga polosia. Czesto sie tak dzieje jak mechanikowi rozleci sie ten krzyzak i potem go posklada i wystepuje wlasnie problem z wibracja.

  17. #16
    Kursant
    Opis
    Mondeo MK3
    Od
    14 Mar 2013
    Mieszka w
    Puck
    Cytat Zamieszczone przez Mondekmk1 Zobacz posta
    Cytat Zamieszczone przez emsi007 Zobacz posta
    A lapki otwierają się przy około 3tys
    Klapki ogolnie sa zamkniete na wolnych obrotach i jak lekko wciskasz pedal gazu a tak to sa otwarte.
    A co do problemu to cos nie tak jest z dluga polosia. Czesto sie tak dzieje jak mechanikowi rozleci sie ten krzyzak i potem go posklada i wystepuje wlasnie problem z wibracja.
    Tylko jak pisałem problem występuje też na wolnych obrotach stojąc w miejscu, więc to nie ma na to wpływu.

  18. #17
    Zielony listek Awatar marekfl
    Imię
    Marek
    Opis
    Mondeo MKIII 1,8 HE 125HP
    Od
    12 Oct 2011
    Mieszka w
    Kielce
    Cytat Zamieszczone przez Mondekmk1 Zobacz posta
    A co do problemu to cos nie tak jest z dluga polosia.
    Pół os powodowała by wibracja podczas jazdy w ten rezonans jest również na postoju wiec to na pewno nie to ;-) swoją żeby ten "krzyżak" jak ty to nazywasz (przegub homo-kinetyczny) rozwalić to trzeba mieć naprawdę talent ;-p i nie wydaje mi się żeby złożenie go ponownie miało jakikolwiek wpływ na wibracje ;-)

    Czy też włożenie w innej pozycji bo niby jak ???
    Wiele serc .. jedno bicie .... biemdablju ponad życie :-)

    dopóki nie kupiłem tego Mondeo myślałem że tylko BMW strzelają fochy


  19. #18
    Niedzielny kierowca
    Imię
    Artur
    Opis
    MKIV TDCI było MKIII 2.0 LPG/MKII TD!!
    Od
    10 Mar 2008
    Mieszka w
    WD/ZSL
    Tez mam cos takiego ze buda wpada w drgania, teraz zmienilem DKZ i muszę sprawdzić czy dalej to występuje bo ostatnio jakoś nie drażni mnie to.

    Wysyłane z .......

  20. #19
    Kursant
    Opis
    Mondeo MK3
    Od
    14 Mar 2013
    Mieszka w
    Puck
    ROZWIĄZANIE PROBLEMU

    Mogę napisać na 100% że problem rozwiązany.
    Okazało się że to stukot ostatniej klapki w kolektorze ssącym, który w kabinie przypominał jakiś rezonans. Pragnę przy tym zauważyć że wydaje mi się że nie miałem 100% objawów klapek w kolektorze, a jedynie stuk , który wydawało mi się że pochodzi od któregoś z zaworów. Patrząc na filmy i nagrania które przedstawiają problem klapek w życiu bym nie pomyślał że to mi się przytrafiło.
    W końcu jak już nie miałem pomysłów pojechałem po sklepach poszukać stetoskopu diagnostycznego, znalazłem go w markecie JULA , kosztował chyba z 30 zł. Może nie jest super jakości ale słuchając przez niego silnik, od razu uwaga moja przeniosła się na pierwszy kanał kolektora ssącego z którego dochodził dość głośny stukot. Z uwagi iż chciałem przestuj do minimum ograniczyć, kupiłem losowo drugi kolektor na Allegro za 80 zł (nawet na całkiem zdrowy trafiłem) , poczyściłem go i zamontowałem w nim nowe klapki oraz uszczelki. Jak się potem okazało była to słuszna decyzja bo mój nie dość że miał wiecznie spadające cięgno od sterowania podciśnieniem to pręt na samym końcu wyorał całkiem pokaźną dziurę .
    Ostatnio edytowane przez Ramon ; 20-05-2013 o 19:36

Podobne wątki

  1. [TDCi MKIII] przy dodawaniu gazu wpada w rezonans ( dzwięk luźnego plastiku)
    By jareckimondeo in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 25-06-2013, 00:06
  2. [Duratec] Dziwny odgłos (dudnienie/rezonans) przy przekroczniu 120km/h
    By z3d in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 01-02-2012, 22:19
  3. [MkIII] Rezonans przy 3-4K rpm
    By badger in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 16-06-2009, 13:50
  4. [MkIII] dziwne drgania - rezonans przy 1700/1900 obr tdci
    By krzysm in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 07-09-2007, 12:19
  5. [MkI] rezonans przy wyzszych obrotach
    By leslaw in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 22-12-2005, 01:38

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów