+ Odpowiedz w tym w±tku
Poka¿ wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1
    Zielony listek Awatar Johny6665
    Imiê
    Piotrek
    Opis
    Mondeo MKII 1.8 TD 99'
    Od
    02 Aug 2010
    Mieszka w
    Sosnowiec

    Lightbulb [MkII] Wyci±gniêcie/Demonta¿ p³ywaka z baku na przyk³adzie 1.8TD

    Witam wszystkich.

    Dzisiaj musia³em wyci±gaæ p³ywak poraz kolejny, wiêc wpad³em na pomys³, ¿e podziele siê z wami instrukcj± demonta¿u.

    Najlepiej mieæ ze sob±:
    - Szlifierkê (ma³±) z tarcz± do ciêcia.
    - ¦rubokrêt (ma³y, p³aski)
    - M³otek
    - Rurkê (tak± zwyk³± do wody 3/4 cala o d³ugo¶ci min. 20cm).
    - Pêdzelek szeroki ale cienki.

    Nasz cel znajduje siê tutaj - czyli pod tyln± kanap±.



    Kanapê wiadomo, podnosimy do góry od strony oparcia tylniego. Jest ma³y problem z pasem, który jest zamontowany na sta³e na ¶rodku ale wystarczy zaczepiæ go o zag³ówek i ju¿ nam nie bêdzie przeszkadza³.
    Nastêpnie demontujemy gumowy dekielek os³aniaj±cy kostkê elektryczn± nad p³ywakiem i odpinamy kostkê.

    Ujrzymy nasz p³ywak:



    Jak widaæ na zdjêciu wy¿ej ja wyci±³em kawa³ek blachy, który uniemo¿liwia³ odpiêcie przewodów a tym bardziej nie pozwoli³by ze wzglêdu na d³ugo¶æ rurek wyci±gniêcie p³ywaka do góry.

    Po wyciêciu ¶ci±gamy przewody paliwowe i zabieramy siê do OCZYSZCZENIA miejsca wokó³ p³ywaka. Robimy to po to aby nic przez przypadek nie wpad³o nam do baku (akurat u mnie dekielek by³ strasznie zardzewia³y i musia³em siê tej rdzy pozbyæ)



    Kiedy ju¿ bêdziemy mieli w miarê dooko³a posprz±tane, bierzemy nasz± wcze¶niej przygotowan± rureczkê i przyk³adamy do pier¶cienia, który trzyma nam ca³y p³ywak w ¶rodku. S± na nim wypusty skierowane do góry o które opieramy rurkê i z wyczuciem uderzamy w ni± m³otkiem. Pier¶cieñ obróci siê nam o ok. 1,5 cm i wyskoczy do góry wraz z p³ywakiem. Delikatnie wyci±gamy p³ywak do góry i oto on:



    i widok wnêtrza baku:



    W moim przypadku po raz drugi znikn±³ plastik, który unosi siê na ropie i pokazuje nam stan paliwa na liczniku. Uda³o mi siê dorwaæ drugi i zamontowaæ go zaginaj±c delikatnie drucik, na który jest on za³o¿ony (drut ten jest hartowany, wiêc ostro¿nie trzeba siê z nim obchodziæ) a na za³amanie druta na³o¿y³em 3 koszulki termokurczliwe (nie reaguj± z rop±) i zgrza³em dla bezpieczeñstwa. Ju¿ nie powinien mi nigdy spa¶æ.

    Montowanie p³ywaka wykonujemy w odwrotnej kolejno¶ci. Samo w³o¿enie go nie sprawia problemu, tylko musimy trafiæ na otwór, który znajduje siê wewn±trz baku i delikatnie go wk³adaæ.

    Dociskamy go potem do dna baku (p³ywak ma sprê¿ynke któr± w³a¶nie musimy docisn±æ) i zabijamy z powrotem nasz± wcze¶niej u¿ywan± rurk±. Najlepiej wykonywaæ do we dwie osoby aby jedna trzyma³a p³ywak doci¶niêty do dna, a druga operowa³a m³otkiem .

    Zak³adamy przewody paliwowe, które s± oznaczone wiêc nam siê nie pomyl±, zapinamy kostkê i zak³adamy os³onê gumow±. Ja w miejscu gdzie wyci±³em kawa³ek blachy wsadzi³em kawa³ek grubszej gumy, tak aby os³oni³a przewody paliwowe.

    To chyba wszystko, mam nadziejê, ¿e komu¶ siê przyda.

    Pozdrawiam.
    http://www.mondeoklubpolska.pl/image.php?u=11275&dateline=1346739443&type=profile

    Mondeo MKII 1.8 TD

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Kursant Awatar Slawk
    Imiê
    S³awek
    Opis
    MK II 1,8 96/97
    Od
    27 Feb 2009
    Mieszka w
    ¦widnica
    Ja nadmieniê, ¿e w benzynowej wersji nie trzeba wycinaæ blachy.

    S³awek tel. 790582850

  4. #3
    Zielony listek Awatar Johny6665
    Imiê
    Piotrek
    Opis
    Mondeo MKII 1.8 TD 99'
    Od
    02 Aug 2010
    Mieszka w
    Sosnowiec
    Dlatego zaznaczy³em, ¿e w TD
    http://www.mondeoklubpolska.pl/image.php?u=11275&dateline=1346739443&type=profile

    Mondeo MKII 1.8 TD

  5. #4
    Kursant
    Imiê
    bogumi³
    Opis
    mkII
    Od
    07 Aug 2011
    Mieszka w
    radom
    a ja spytam tylko o sposób na odpiêcie tych wê¿y.nie mogê sobie poradziæ z tymi zapiêciami.( benzyna) ¶ciskam te dwa wystaj±ce bolce i ci±gne do góry - atu nic.

  6. #5
    Zielony listek Awatar Johny6665
    Imiê
    Piotrek
    Opis
    Mondeo MKII 1.8 TD 99'
    Od
    02 Aug 2010
    Mieszka w
    Sosnowiec
    w TD ¶ci¶niêcie "tych bolców" + ci±gniêcie ich w stronê w któr± maj± schodziæ to ca³a magia.
    http://www.mondeoklubpolska.pl/image.php?u=11275&dateline=1346739443&type=profile

    Mondeo MKII 1.8 TD

  7. #6
    Kursant
    Opis
    FORD MONDEO MK2 1.8 Diesel
    Od
    28 Oct 2012
    Mieszka w
    Poznañ
    czy regeneracja tych tras elektrycznych bedzie mia³a wp³yw na latanie wskazówki gdy ju¿ siê ropa koñczy ? mi na pe³nym baku wskazuje 100% przez 200km pó¼niej spada i przy 1/4 wskazówka czasami skacze, ¿e nie wiem ile ropy mam.

Podobne w±tki

  1. [MkII] Demonta¿ komputera mkII
    By Maciek1975 in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 24-02-2012, 09:25
  2. [MkII] Wymiana p³ywaka w baku w TD MKII 97r
    By Raftik in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 21-09-2009, 09:59
  3. [MkII] [MKII] Demonta¿ tapicerki
    By dahrek in forum Nadwozie i wnêtrze
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 22-07-2008, 15:13
  4. Demonta¿ lusterek w MkII
    By dto1 in forum Nadwozie i wnêtrze
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 14-06-2007, 15:21
  5. [MkII] Jak spu¶ciæ benzyne z baku w MONDEO MKII 2.0?
    By pawpor in forum Pozosta³e
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 08-10-2006, 14:06

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie mo¿esz zak³adaæ nowych tematów
  • Nie mo¿esz pisaæ wiadomo¶ci
  • Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników
  • Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów