+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 40
  1. #1
    Mistrz pobocza Awatar Paker
    Model
    MK IV
    Silnik
    2.0 145 KM
    Opis
    MkIV, MkIII, MKII
    Od
    19 Oct 2007
    Mieszka w
    Gdańsk

    Check Engine+P0174=spadek mocy:(

    Ostatnio wpadłem na dziwaczny pomysł bo coś mi nie grało na wolnych obrotach autko ze przeczyszczę sobie przepustnice i korkowca.I tak tez uczyniłem oczywiście przed zabiegiem aku off a po wszystko on i samoadaptacja na pb oto efekt pracy

    Zdjęcia

    ale do setna auto generalnie na pb i lpg chodzi bez problemu (zero szarpania,duszenia,dławienia etc) generalnie świeczki wymienione razem z kablami maja przelatane około 1.500km cewka trochę więcej.Ale wykręciłem świeczki przeczyściłem na szczotkach (brak spękanych porcelanek-fakt były trochę nagarem zapaćkane ale bez tragedia) w garażu akcja spryskiwacz od clina i psik psik na kabelki i cewkę zero przeskoku iskry czyli brak objawów przebicia.Jeżeli chodzi o kuchenkę to filtry regulacja itp robiona 7k km temu (sama kuchenka ma przelatane okolo18k km) i któregoś razu zajeżdżam sobie pod myjkę czekam czekam około 7km silnik pali na biegu jałowym obroty nie falują itp i nagle check engine wyskakuje myślę wtf..silnik offf pod maskę szybkie rozeznanie patrze wszystko ok no to aku off chwila przerwy i aku on i wio parek km na pb i znowu dalej na gazie Po jakimś czasie pod garażem na biegu jałowym to samo check engine no to juz rozkmina co jest grane i wycieczka na komputer podpinam pod obd 2 ( dzięki pepe za namiary ) a tu wyskakuje błąd >> P0174 - zbyt bogata mieszanka >

    Zdjęcia

    no to dzisiaj dzida do gazownika ale przed wizyta aku na noc w garażu offf i jazda do pracy i gazownika okolo20km na samej pb tam ładnie ustawienie lpg fajnie zadowolony cacy elegancko jadę a tu dojeżdżam do światełek i znowu ten sam błąd P0174....*tylko rozpędzić się a głowa ścianę sama znajdzie* no ręce opadają.Aha za każdym razem jak zapaliła się kontrolka to auto wchodziło jak by w tryb serwisowy czy coś ten teges... i ograniczenie mocy maxymalnie na każdym biegu max do 3k ciągnęło no porażka..Ale spoko doczłapałem się do koleżki tam rozkminka totalny problem bo elm327 w programie ProScan ScanXL nie może połączyć się z autem przez obd2 (mimo ze program,sterowniki zainstalowane wszystko cacy gra ale nie trybi) A jak sie paliła kontrolka check-engine to jak sie dawało w rure na pb/lpg to kopcił prawie jak diesel na czarno i rzygał z wydechu woda czy czym podobnym no masakra na chwile aku off i zara znowu on i zaczęły się cyrki totalne na maxa.... na pb ok na lpg telepanie silnikiem obroty falują spadają do 300 -900 tańczą w tym zakresie.Na pb pracuje odpinam wtyka egr widać sie ze dusi podpinam chodzi ok znowu odpinam dusi podpinam ok wiec myślę ze egr jest ok Ale totalny brak pomysłu na tego check engine no i nie wspomnę o tym ze bulgotanie z filtra dość mega mega mocno denerwujące..A po tym wszystkim jak wracałem to 100 na luz i obroty zamiast spaść to spadały sobie delikatnie pomału tak jak prędkość od 3k w dol zatrzymałem sie spadły do 1200 i nagle do 300-900 i falowanie.... normalnie rozkładam ręce bo brak pomysłu a ładować kasę etc w serwisy gdzie i tak nie uradza tematu.Pytanie moje brzmi tak skąd wywala ten błąd na biegu jałowym?Czemu tak obroty falują na lpg mimo ze wcześniej było tez ok...Jeżeli by ktoś pytał to magiczne klapki wywaliłem baaaaaardzo dawno powietrza lewego nie bierze bo jak sie przy gazuje puści to chwile pracuje ok i zara taniec z obrotami a pacjent to MK3 2.0 pb /lpg 2001 rok ehhh za pomoc podziękował i ewentualnie poradę co z tym fantem zrobić aha jeszcze jedno koleżka z ciekawości przekręcił i zakręcił mi zaworek na listwie pb wystaje gorą do maski taki kapturek jest założony patrząc z przody to po prawej części listwy tylko syknęło ale generalnie bez tragedii to raczej niema wpływu większego... za pomoc poradę sugestie co jak gdzie z kim wielkie dzięki i sory za takie rozwiniecie kotleta
    Ostatnio edytowane przez Paker ; 23-05-2013 o 00:46

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Zielony listek Awatar michax
    Imię
    Michał
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM
    Opis
    Ford Mondeo MK III 2,0 PB + LPG 145 KM
    Od
    16 May 2012
    Mieszka w
    Jantar (Gdańsk)
    Spojrz na wynik MAPa. Wg mnie masz za male cisnienie u mnie z tego co pamietam na jalowym jest 39 kPa lub masz uwalonego MAPa Wyczysc go, sprawdz kostke pod ktora go podpinasz i daj znac.

    PS. To ty wczoraj wieczorkiem tak katowales te mondeo pod blokiem ? :P
    Ostatnio edytowane przez michax ; 23-05-2013 o 17:42
    513523255 (PLAY)

  4. #3
    Mistrz pobocza Awatar Paker
    Model
    MK IV
    Silnik
    2.0 145 KM
    Opis
    MkIV, MkIII, MKII
    Od
    19 Oct 2007
    Mieszka w
    Gdańsk
    A powiedz gdzie ten czujniczek sie znajduje bo kiedyś szukałem go ale coś marnie chyba
    Ostatnio edytowane przez Paker ; 23-05-2013 o 23:45

  5. #4
    Zielony listek Awatar michax
    Imię
    Michał
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM
    Opis
    Ford Mondeo MK III 2,0 PB + LPG 145 KM
    Od
    16 May 2012
    Mieszka w
    Jantar (Gdańsk)
    czujnik znajduje sie na kolektorze zeby go odkrecic wjedz autem na jakis kraweznik i od spodu odkrecisz dwie sruby i pozniej reka go wyciagniesz bo jest on wcisniety w kolektor. Jak chcesz to podjedz to sprawdzimy czy wogole on dziala i czy jest sens go czyscic.
    513523255 (PLAY)

  6. #5
    Mistrz pobocza Awatar Paker
    Model
    MK IV
    Silnik
    2.0 145 KM
    Opis
    MkIV, MkIII, MKII
    Od
    19 Oct 2007
    Mieszka w
    Gdańsk
    powiadasz zdzwonimy sie jakos

  7. #6
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Paker Zobacz posta
    P0174 - zbyt bogata mieszanka >
    Błąd mówi o ubogiej mieszance.
    I skoro na PB jest OK to przyczyn szukałbym w samej kuchence. Może jednak nieprawidłowo wyregulowana, może reduktor gubi ciśnienie, a może któryś wtryskiwacz zaczyna szwankować.
    Inna sprawa że brudny/uszkodzony MAP/MAF też może mieć wpływ na wyskakiwanie tego błędu, ale w takim przypadku i na PB też by się czkawką powinno odbijać.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  8. #7
    Pochłaniacz prostych Awatar frugo
    Imię
    Robert
    Opis
    Ford Mondeo MK III 1.8 16 V 110KM
    Od
    04 Dec 2011
    Mieszka w
    Radomsko
    MAP sensor w Mondeo bardzo ciezko zepsuc ja bym na niego nie stawial

    Zbyt bogata mieszanka oznacza ze albo jest za malo powietrza albo za duzo paliwa, trzecia ewentualnosc to zepsuta sonda lambda i od tego bym zaczal, trzeba sie podlaczyc do auta i zobaczyc jak pracuje sonda na PB na wolnych obrotach i podczas jazdy, jesli to nie to to trzeba sie przyjrzec czy nie leja wtryskiwacze LPG i PB (moze silnik dostaje "ekstra" paliwo

    Jest jeszcze ewentualnosc ze brak korekty po temperaturze w sterowniku LPG robi swoje ale to najmniej prawdopodobne.

  9. #8
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez frugo Zobacz posta
    Zbyt bogata mieszanka
    P0174 to jest uboga mieszanka.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  10. #9
    Pochłaniacz prostych Awatar frugo
    Imię
    Robert
    Opis
    Ford Mondeo MK III 1.8 16 V 110KM
    Od
    04 Dec 2011
    Mieszka w
    Radomsko
    Teraz patrze numer bledu i jestes kolego pewien ze to bylo P0174 a nie P0171 ??
    Netoper napisal dobrze ze to zbyt uboga mieszanka, nie zbyt bogata.

    Sprobuj zaczytac blad innym programem i kablem , najlepiej kabel ELM i program ForScan, bo tak ogolnie nie masz drugiego rzedu cylindrow czyli numer bledu jest bez sensu

  11. #10
    Mistrz pobocza Awatar Paker
    Model
    MK IV
    Silnik
    2.0 145 KM
    Opis
    MkIV, MkIII, MKII
    Od
    19 Oct 2007
    Mieszka w
    Gdańsk
    w temacie w opisie problemu na dole sa dolaczone ss z diagnostyki i tam jest P0172 tera tak lukam a tym mo zapisal ze P0174. nie wiem jeszcze raz wyczyszcze przepustnice krokowca swieczki obadam ten czujnik na kolektorku posmigan troche na pb i zobacze jak bedzie ok a na lpg lipa to kwestia kuchenki.wtryskiwacz mowisz tylko ze na lpg smiga moc ma a co do sond to na ss jest jak pracuja i noby sa ok

  12. #11
    Pochłaniacz prostych Awatar frugo
    Imię
    Robert
    Opis
    Ford Mondeo MK III 1.8 16 V 110KM
    Od
    04 Dec 2011
    Mieszka w
    Radomsko
    No to trzeba dokladnie ustalic numer bledu.
    No wlasnie najlepiej bedzie posmigac na PB i jak nie pojawi sie to znaczy ze cos z kuchenka, skoro sondy ok to w takim razie zostaje tylko dawka paliwo-powietrze

  13. #12
    Mistrz pobocza Awatar Paker
    Model
    MK IV
    Silnik
    2.0 145 KM
    Opis
    MkIV, MkIII, MKII
    Od
    19 Oct 2007
    Mieszka w
    Gdańsk
    Instalka lpg ma 18 tysi przelatane wiec watpie bo tak jak mowie drepne idzie wydaje mi sie ze tak jak by gubił mapy na lpg

  14. #13
    Mistrz pobocza Awatar Paker
    Model
    MK IV
    Silnik
    2.0 145 KM
    Opis
    MkIV, MkIII, MKII
    Od
    19 Oct 2007
    Mieszka w
    Gdańsk
    No to nowe wieści byłem dziś obadana kompresja i świeczki fakt na 1 i 2 garze lekko czarnawa ale do setna dzieki pomocy kolegi michax udało sie przebadać auto i sprawa wygląda tak ze sondy pracują ok mieszczą się w skali ale map sensor jest tak na biegu jałowym pokazuje tam 30 jak się da pędzel to idzie w gore do 50 a po puszczeniu gwałtownie spada do 12.... kolega zwrócił uwagę ze tak nie powinno być ze u niego jest inaczej lecz ja mam wywalone klepki i teraz pytanie czy tak się będzie zachowywał przez to ze klepki poszły out czy dlatego ze czujnik jest uszkodzony I co ważne błąd który pokazał teraz to P0171.i Teraz pytanie czy ten bląd wyskakuje przez czujnik map czy może zła regulacja kuchenki.Ogólnie na lpg chodzi dobrze nie narzekam chodź zdarzy się delikatne zafalowanie obrotów ale bez tragedii

  15. #14
    Pochłaniacz prostych Awatar frugo
    Imię
    Robert
    Opis
    Ford Mondeo MK III 1.8 16 V 110KM
    Od
    04 Dec 2011
    Mieszka w
    Radomsko
    Cytat Zamieszczone przez Paker Zobacz posta
    Instalka lpg ma 18 tysi przelatane wiec watpie bo tak jak mowie drepne idzie wydaje mi sie ze tak jak by gubił mapy na lpg
    Wierz mi 18 tyś na niektóre komponenty to już szmat czasu Moje Valteki puściły gaz po około 12 tyś A tak na marginesie to poczytaj o LPG jeśli chcesz się co nieco dowiedzieć i od razu mówię że mapy PB w 90% przypadków rozjeżdża właśnie źle ustawione LPG Tak jak pisałem, sprawdź czy na PB pojawia się błąd i wtedy będzie można coś myśleć dalej
    I jeszcze dowiedz się konkretnie jaki numer błędu jest
    Ostatnio edytowane przez frugo ; 24-05-2013 o 23:43

  16. #15
    Mistrz pobocza Awatar Paker
    Model
    MK IV
    Silnik
    2.0 145 KM
    Opis
    MkIV, MkIII, MKII
    Od
    19 Oct 2007
    Mieszka w
    Gdańsk
    Cytat Zamieszczone przez frugo Zobacz posta
    Cytat Zamieszczone przez Paker Zobacz posta
    Instalka lpg ma 18 tysi przelatane wiec watpie bo tak jak mowie drepne idzie wydaje mi sie ze tak jak by gubił mapy na lpg
    Wierz mi 18 tyś na niektóre komponenty to już szmat czasu Moje Valteki puściły gaz po około 12 tyś A tak na marginesie to poczytaj o LPG jeśli chcesz się co nieco dowiedzieć i od razu mówię że mapy PB w 90% przypadków rozjeżdża właśnie źle ustawione LPG Tak jak pisałem, sprawdź czy na PB pojawia się błąd i wtedy będzie można coś myśleć dalej
    I jeszcze dowiedz się konkretnie jaki numer błędu jest
    opisałem właśnie to w poście poniżej

  17. #16
    Pochłaniacz prostych Awatar frugo
    Imię
    Robert
    Opis
    Ford Mondeo MK III 1.8 16 V 110KM
    Od
    04 Dec 2011
    Mieszka w
    Radomsko
    O jakoś ten post umknął mi
    Cytat Zamieszczone przez Paker Zobacz posta
    ale do setna dzieki pomocy kolegi michax udało sie przebadać auto i sprawa wygląda tak ze sondy pracują ok mieszczą się w skali ale map sensor jest tak na biegu jałowym pokazuje tam 30 jak się da pędzel to idzie w gore do 50 a po puszczeniu gwałtownie spada do 12.... kolega zwrócił uwagę ze tak nie powinno być ze u niego jest inaczej lecz ja mam wywalone klepki i teraz pytanie czy tak się będzie zachowywał przez to ze klepki poszły out czy dlatego ze czujnik jest uszkodzony
    Czujnik jest ok, dobrze pokazuje, efektem tych spadków podciśnienia jest bulgotanie, ale ja do tej pory nie wiem skąd to się bierze.

    Cytat Zamieszczone przez Paker Zobacz posta
    I co ważne błąd który pokazał teraz to P0171.i Teraz pytanie czy ten bląd wyskakuje przez czujnik map czy może zła regulacja kuchenki.Ogólnie na lpg chodzi dobrze nie narzekam chodź zdarzy się delikatne zafalowanie obrotów ale bez tragedii
    Na 99% zła regulacja kuchenki, ten błąd to standard przy autach na LPG (90% polskich gazowników nie reguluje samochodów na LPG) Niech kolega Ci jeszcze zczyta "zamrożoną ramkę" błędu to będziesz miał miejsce na mapie gdzie jest za ubogo na LPG. Polecam kupić kabelek do LPG i lekturę LPG-forum

  18. #17
    Mistrz pobocza Awatar Paker
    Model
    MK IV
    Silnik
    2.0 145 KM
    Opis
    MkIV, MkIII, MKII
    Od
    19 Oct 2007
    Mieszka w
    Gdańsk
    heh bulgotanie no to u mnie bulgocze jak byś bimber pędził gdzieś musi leżeć problemik wiesz jakoś co do ostawień gazu wole się nie bawić no to będę atakować gazowników

  19. #18
    Pochłaniacz prostych Awatar frugo
    Imię
    Robert
    Opis
    Ford Mondeo MK III 1.8 16 V 110KM
    Od
    04 Dec 2011
    Mieszka w
    Radomsko
    Cytat Zamieszczone przez Paker Zobacz posta
    heh bulgotanie no to u mnie bulgocze jak byś bimber pędził gdzieś musi leżeć problemik
    No właśnie mi już się skończyły pomysł, nie mam klapek, wyczyszczona przepustnica, EGR, nowy zaworek separatora, jedyne co mi do głowy jeszcze przychodzi i pojawiło się to na forum to krokowiec, jednemu koledze sprawę załatwiła wymiana krokowca na nowego, ja czyściłem mojego 2 razy ale nic to nie dało, ale nie doskwiera mi aż tak to bulgotanie więc na razie nie widzi mi się wywalać kasę na krokowca

    Cytat Zamieszczone przez Paker Zobacz posta
    wiesz jakoś co do ostawień gazu wole się nie bawić no to będę atakować gazowników
    Powiem Ci tak, ja na początku też tak myślałem
    Mogę dać Ci taką radę, rozmawiaj tylko z gazownikami którzy od razu będą mieli w planie regulacje auta podczas jazdy, resztę omijaj z daleka

  20. #19
    Pogromca zakrętów
    Imię
    Mariusz
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.5T 220 KM
    Opis
    Mk IV 2.5T Titanium
    Od
    28 May 2006
    Mieszka w
    BZA Zambrów / Łódź
    Odgłosy krokowca raczej nie przypominają bulgotania, ale żeby go sprawdzić można delikatnie ścisnąć wąż między nim a dolotem. Jak nastanie cisza to przyczyna będzie znana
    Mariusz , tel - 694-765-650

  21. #20
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez maniek_ Zobacz posta
    Odgłosy krokowca raczej nie przypominają bulgotania,
    W rzędówkach MKIII potrafi bulgotać, u któregoś brzydala walczyliśmy z bulgotaniem, podejrzenia były na separator, klapki a wyszło właśnie że bocznikowy bulgotał.
    W fałkach bulgotania nie ma, od razu Batory się załącza
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

Podobne wątki

  1. [ST220] Check Engine
    By wilu117 in forum Silnik - Duratec V6
    Odpowiedzi: 34
    Ostatni post / autor: 06-09-2013, 00:37
  2. [Duratec] Świeci się CHECK ENGINE .... help
    By Soulck in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 05-03-2013, 14:54
  3. [TDDi MKIII] kontrolka świec żarowych + check engine - strata mocy
    By k4mmil in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 22-02-2013, 19:52
  4. [Duratec] MK3 2,0 PB+Lpg check engine
    By ciumekkk in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 09-05-2012, 08:41
  5. [MkIII] check engine?
    By Pekal in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 29
    Ostatni post / autor: 20-09-2011, 13:29

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów