+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 35
  1. #1
    Zielony listek Awatar marianheweltowy
    Model
    Galaxy
    Silnik
    2,8 V6
    Opis
    Skoda S100 73rok
    Od
    06 Sep 2010
    Mieszka w
    Bydgoszcz

    Wady i zalety TDCI 130 konnego

    Witam możecie się podzielić opinią o tym silniku? Jakie są koszty napraw, spalanie co się psuje co jest na plus a co na minus. Zastanawiam sie nad takim autkiem http://tablica.pl/oferta/ford-mondeo...tml#5268d26e68 Dzięki i pozdrawiam.

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Klubowicz
    Foczka

    Imię
    Sebastian
    Model
    Jaguar XF
    Silnik
    3.0 D V6
    Od
    04 Feb 2006
    Mieszka w
    Kazimierza Wielka
    a sa jakies zalety?????????????????

    była ukochana Amanda ST-killer był Jaguar X-type 3.0 V6 na 4 łapy pędzony, jest Jaguar XF na nie właściwe paliwo
    już nie należe do elitarnego klubu posiadaczy nowych uszczelek pod głowicą za to należe do klanu KLS
    jakiś problem dzwoń 669 997 993



  4. #3
    Kursant Awatar dmisieekk
    Opis
    Mondeo MK3
    Od
    30 Nov 2012
    Mieszka w
    Zawiercie
    myślę że 80% postów dotyczy TDCI Silnik fajny, daje radę z taka budą, lecz trzeba trafić na pewny egzemplarz bo inaczej będzie krucho... Autko z linka - konktet zdyb.

  5. #4
    Kursant Awatar skot
    Imię
    Szymon
    Opis
    Mondeo mkII 2.0 LPG aut.
    Od
    17 Sep 2011
    Mieszka w
    Krotoszyn
    Cytat Zamieszczone przez dmisieekk Zobacz posta
    Autko z linka - konktet zdyb.
    tzn?

    Też rozważam zakup mk3 w kombi z 2.0 tdci warto się pakować w ten silnik?

  6. #5
    Pochłaniacz prostych Awatar Marcinus_1
    Imię
    Marcin
    Model
    Galaxy mkIV
    Silnik
    tyt sport
    Od
    16 Apr 2012
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    jA tam poleca, mam osobiscie nic sie nie psuje (prawie) leje, lata malo pali, Mocy moglo by byc troszke wiecej ale to juz chyba jak kto lubi

  7. #6
    Kursant
    Opis
    Mondeo MK3 2.0 TDCI '04
    Od
    23 Mar 2010
    Mieszka w
    Wro
    Cytat Zamieszczone przez skot Zobacz posta
    Cytat Zamieszczone przez dmisieekk Zobacz posta
    Autko z linka - konktet zdyb.
    tzn?

    Też rozważam zakup mk3 w kombi z 2.0 tdci warto się pakować w ten silnik?
    Kolego, jak już wielokrotnie napisano wszystko zależy od egzemplarza. Im młodszy rocznik, tym większa liczba błędów młodości była w jakimś stopniu eliminowana.
    Moj 115konny poki co spisuje się wdzięcznie (mimo sporej masy kombi nieźle się zbiera - choć tych 15KM więcej i 6 bieg by się przydały, wysoka kultura pracy itp) i mimo przelatanych ponad 200 tys. nic poważnego się nie działo. Ale fakt jest taki że odpowiednio za niego przy zakupie zapłaciłem.
    Zatem jak widzicie okazję i dodatkowo zapewnienie że igła, to proponuję od razu rezygnować, bo takich super okazji po prostu nie ma.
    Patrzcie tu w dziale ogłoszeń, czasem ktoś z klubowiczów sprzedaje, a śledząc forum, możecie niektóre z tych aut nieco poznać pod względem tego z czym ich własciciele sie borykali podczas eksploatacji.
    Udanego zakupu życzę

  8. #7
    Kursant Awatar skot
    Imię
    Szymon
    Opis
    Mondeo mkII 2.0 LPG aut.
    Od
    17 Sep 2011
    Mieszka w
    Krotoszyn
    Ja mam jeszcze z 2-3 miesiące do zakupu rozważam lagune 2, C5 i mondeo byłyby dwa.

  9. #8
    Pochłaniacz prostych Awatar Marcinus_1
    Imię
    Marcin
    Model
    Galaxy mkIV
    Silnik
    tyt sport
    Od
    16 Apr 2012
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Cytat Zamieszczone przez skot Zobacz posta
    C5
    Z tych to tylko te mlodsze co w 2.0 maja juz 136km a nie 110km. 2,2 jest super 170km a w kombie jest naprawde przeogromny

  10. #9
    Niedzielny kierowca Awatar thefilip
    Imię
    Filip
    Model
    ---------
    Silnik
    ---------
    Od
    28 Oct 2011
    Mieszka w
    Warszawa / Dąbrówka Warszawska
    mnie bardziej zaintrygowała pewna rzecz- imię sprzedającego
    Mirek
    uważaj żeby to nie był Typowy Mirek- handlarz przedsiębiorca
    "Wszystkie drogi prowadzą do dymu"

  11. #10
    Kursant Awatar skot
    Imię
    Szymon
    Opis
    Mondeo mkII 2.0 LPG aut.
    Od
    17 Sep 2011
    Mieszka w
    Krotoszyn
    Chyba trochę odeszliśmy od tematu
    A czy po LF w 2004 coś pozmieniali w tym silniku czy on od 2001 był bez zmian montowany w mk3?

  12. #11
    Pochłaniacz prostych Awatar Marcinus_1
    Imię
    Marcin
    Model
    Galaxy mkIV
    Silnik
    tyt sport
    Od
    16 Apr 2012
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Cytat Zamieszczone przez skot Zobacz posta
    A czy po LF w 2004 coś pozmieniali w tym silniku czy on od 2001 był bez zmian montowany w mk3
    poczatkowo bylo tddi potem wkladali tdci. Roznica we; wtryskach pompie i turbo

  13. #12
    Kursant Awatar dmisieekk
    Opis
    Mondeo MK3
    Od
    30 Nov 2012
    Mieszka w
    Zawiercie
    Cytat Zamieszczone przez skot Zobacz posta
    Cytat Zamieszczone przez dmisieekk Zobacz posta
    Autko z linka - konktet zdyb.
    tzn?

    Też rozważam zakup mk3 w kombi z 2.0 tdci warto się pakować w ten silnik?



    przód był robiony, i to jeszcze nie zrobiony jak się należy... zderzak po-lift a na grilla chyba kasy brakło


    Również mam TDCI przed liftem, jedynie co robiłem to sam zmieniłem zaworki wtryskiwaczy po 250zł sztuka i śmigam... Do ropy dolewam oleju 2T z Orlenu co by pompa miała lżej i daje radę. Poza tym autko super, prowadzi się świetnie, zawieszenie porządne. Korozja na rantach drzwi to norma ale jak się zrobi porządnie to jest spokój na parę lat

  14. #13
    Klubowicz Awatar pupek86
    Imię
    Paweł
    Model
    MkIV
    Silnik
    2.0 TDCi 163 KM
    Opis
    powershift
    Od
    27 May 2010
    Mieszka w
    Ostróda
    Cytat Zamieszczone przez dmisieekk Zobacz posta
    przód był robiony, i to jeszcze nie zrobiony jak się należy... zderzak po-lift a na grilla chyba kasy brakło
    Dokładnie. Na 90% był bity z przodu. I z tego co na forum się dowiedziałem, nie kupuje się TDCi przedlifta (chodzi o łuszczenie się pompy i w konsekwencji awarię wtrysków). Odpuść sobie ten egzemplarz
    Mondeoline: 660 738 068

    Było Mondeo mk2 kombi 1.8 TD 1997
    Był C5 2.0 HDi 136 KM FAP 2006
    Jest Mk4 2.0 TDCi 163 powershift


  15. #14
    Kursant
    Imię
    JAREK
    Model
    hatchbak
    Silnik
    2.0 130 KM
    Opis
    FORD MONDEO
    Od
    02 Apr 2010
    Mieszka w
    RADOMSKO
    Cytat Zamieszczone przez dmisieekk Zobacz posta
    Cytat Zamieszczone przez skot Zobacz posta
    Cytat Zamieszczone przez dmisieekk Zobacz posta
    Autko z linka - konktet zdyb.
    tzn?

    Też rozważam zakup mk3 w kombi z 2.0 tdci warto się pakować w ten silnik?



    przód był robiony, i to jeszcze nie zrobiony jak się należy... zderzak po-lift a na grilla chyba kasy brakło


    Również mam TDCI przed liftem, jedynie co robiłem to sam zmieniłem zaworki wtryskiwaczy po 250zł sztuka i śmigam... Do ropy dolewam oleju 2T z Orlenu co by pompa miała lżej i daje radę. Poza tym autko super, prowadzi się świetnie, zawieszenie porządne. Korozja na rantach drzwi to norma ale jak się zrobi porządnie to jest spokój na parę lat


    Witam kolegę,czytałem twój opis na temat silnika TDCI 130 KM.Posiadam ten sam silnik i chciałem zapytać o ten olej co dolewasz do ropy,czy on cos daje jaki jest efekt tego bo różnie piszą ?Jaki to olej konkretnie z góry dzięki i pozdrawiam

    MONDEO MK3 2.0 TDCI 130 KM

  16. #15
    Kursant Awatar dmisieekk
    Opis
    Mondeo MK3
    Od
    30 Nov 2012
    Mieszka w
    Zawiercie
    Cytat Zamieszczone przez jarkmerk Zobacz posta
    Cytat Zamieszczone przez dmisieekk Zobacz posta
    Cytat Zamieszczone przez skot Zobacz posta
    Cytat Zamieszczone przez dmisieekk Zobacz posta
    Autko z linka - konktet zdyb.
    tzn?

    Też rozważam zakup mk3 w kombi z 2.0 tdci warto się pakować w ten silnik?



    przód był robiony, i to jeszcze nie zrobiony jak się należy... zderzak po-lift a na grilla chyba kasy brakło


    Również mam TDCI przed liftem, jedynie co robiłem to sam zmieniłem zaworki wtryskiwaczy po 250zł sztuka i śmigam... Do ropy dolewam oleju 2T z Orlenu co by pompa miała lżej i daje radę. Poza tym autko super, prowadzi się świetnie, zawieszenie porządne. Korozja na rantach drzwi to norma ale jak się zrobi porządnie to jest spokój na parę lat


    Witam kolegę,czytałem twój opis na temat silnika TDCI 130 KM.Posiadam ten sam silnik i chciałem zapytać o ten olej co dolewasz do ropy,czy on cos daje jaki jest efekt tego bo różnie piszą ?Jaki to olej konkretnie z góry dzięki i pozdrawiam

    MONDEO MK3 2.0 TDCI 130 KM
    Dolewam dokładnie ten olej :http://allegro.pl/orlen-2t-semisynth...279475367.html

    W moim przekonaniu wtryski chyba pracują ciszej, chociaż to tylko moje spostrzeżenia. Bardziej dolewam zapobiegawczo, wiadomo że pompy CR mają tendencję do łuszczenia się, moja ma nalatane ponad 200 tys i daje radę. A olej nie jest zbyt drogi i wystarcza na 4 pełne baki Nie zaszkodzi a może tylko pomóc.

  17. #16
    Kursant
    Imię
    JAREK
    Model
    hatchbak
    Silnik
    2.0 130 KM
    Opis
    FORD MONDEO
    Od
    02 Apr 2010
    Mieszka w
    RADOMSKO
    Cytat Zamieszczone przez dmisieekk Zobacz posta
    Cytat Zamieszczone przez jarkmerk Zobacz posta
    Cytat Zamieszczone przez dmisieekk Zobacz posta
    Cytat Zamieszczone przez skot Zobacz posta
    Cytat Zamieszczone przez dmisieekk Zobacz posta
    Autko z linka - konktet zdyb.
    tzn?

    Też rozważam zakup mk3 w kombi z 2.0 tdci warto się pakować w ten silnik?



    przód był robiony, i to jeszcze nie zrobiony jak się należy... zderzak po-lift a na grilla chyba kasy brakło


    Również mam TDCI przed liftem, jedynie co robiłem to sam zmieniłem zaworki wtryskiwaczy po 250zł sztuka i śmigam... Do ropy dolewam oleju 2T z Orlenu co by pompa miała lżej i daje radę. Poza tym autko super, prowadzi się świetnie, zawieszenie porządne. Korozja na rantach drzwi to norma ale jak się zrobi porządnie to jest spokój na parę lat


    Witam kolegę,czytałem twój opis na temat silnika TDCI 130 KM.Posiadam ten sam silnik i chciałem zapytać o ten olej co dolewasz do ropy,czy on cos daje jaki jest efekt tego bo różnie piszą ?Jaki to olej konkretnie z góry dzięki i pozdrawiam

    MONDEO MK3 2.0 TDCI 130 KM
    Dolewam dokładnie ten olej :http://allegro.pl/orlen-2t-semisynth...279475367.html

    W moim przekonaniu wtryski chyba pracują ciszej, chociaż to tylko moje spostrzeżenia. Bardziej dolewam zapobiegawczo, wiadomo że pompy CR mają tendencję do łuszczenia się, moja ma nalatane ponad 200 tys i daje radę. A olej nie jest zbyt drogi i wystarcza na 4 pełne baki Nie zaszkodzi a może tylko pomóc.

    Witam jak długo używasz tego oleju? Kiedyś czytałem o tym dolewaniu oleju do ropy,ale opinie były różne.Więc sam nie wiem,może to dobre ja mam nalatane 170 tyś.Jak na razie chodzi silnik pracuje dobrze. Może spróbuje nić się nie stanie?


    mondeo mk3 2.0 tdci 130 km

  18. #17
    Kursant Awatar dmisieekk
    Opis
    Mondeo MK3
    Od
    30 Nov 2012
    Mieszka w
    Zawiercie
    z 5 tys km juz zrobiłem a jakie są te różne opinie? Nasz układ w TDCi smarowany jest paliwem a jak wiemy paliwa nie są świetnej jakości to chyba od odrobiony oleju nic się nie stanie? Ja dolewam i jeżdżę.

  19. #18
    Pogromca zakrętów Awatar steell
    Imię
    Andrzej
    Model
    Fusion USA
    Silnik
    1.5 EcoBoost 182KM
    Od
    02 May 2008
    Mieszka w
    Strzelce Opolskie
    Raz w roku kupuję Liquid molly i wychodzi na dwa pełne baki, odpukać ale normalny ON do zbiornika i narazie daje radę.
    Ford Fusion /USA/ wersja SE zmodyfikowana. Rocznikowo model 2015.
    Fusion mk2

  20. #19
    Pogromca zakrętów Awatar fundil
    Imię
    Łukasz
    Model
    był B6 jest B7
    Silnik
    X0+XT+XTR+DuraAce
    Opis
    fundil edyszyn
    Od
    31 Aug 2010
    Mieszka w
    Mysłowice
    Cytat Zamieszczone przez Kleber Zobacz posta
    a sa jakies zalety?????????????????


    Jasne że są.Nie da się zrobić z TDCI wózka widłowego.
    Dodam jeszcze że części są w o wiele nisze niż do Audi i VW w tym samym roczniku
    Ostatnio edytowane przez fundil ; 30-05-2013 o 09:59
    fundil@interia.pltel;604-236-407
    Na stanie STN 1170, ELM, F-super i coś do radyjek.




  21. #20
    Pogromca zakrętów Awatar steell
    Imię
    Andrzej
    Model
    Fusion USA
    Silnik
    1.5 EcoBoost 182KM
    Od
    02 May 2008
    Mieszka w
    Strzelce Opolskie
    No to ja może trochę:
    zalety - 130 kM, a czasami więcej, da sie zaczipować na około 150kM a to już jest coś.
    wady - takie jak każdego TDCI, głównym problemem jest układ wtryskowy, z którym sobie nie poradzono do końca. Nie jest to tylko bolączka forda, problem tkwi prawdopodobnie w bezołowiowym paliwie i smarowaniu poprzez paliwo. Wbrew pozorom nie najlepiej wychodzą na tym auta kupione jako nowe w Polsce jako auta prywatne. Związane to jest z tym ze wielu właścicieli uwierzyło w niesamowitą moc paliw premium które może i dają lepsze spalanie ale na pewno nie ochronnie. Najlepiej było by kupując TDCI wyciągnąć filtr i wtryski i sprawdzić je na stole probierczym oraz sprawdzić stan pompy /opiłki, łuszczenie się/. Kolejna bolączka to dwumasa, auto miejskie ma większe szanse na jej uszkodzenie niż auto trasowe. Dlatego też często auta flotowe sprowadzane z przebiegiem 300tyś są w bardzo dobrym stanie, po paromiesięcznej eksploatacji w Warszawie, Wrocławiu czy innym mieście, dwumasa i wtryski padają a właściciel uważa ze kupił zajechane auto.
    Powyższe można wybaczyć w końcu na to samo cierpią wszystkie marki, gorzej z kolejną bolączką to znaczy z paskiem wieloklinowym i jego osprzętem. Kupując mondeo mk3 w TDCI, sprawdzać czy miska nie jest wgięta, moze to świadczyć o przytkaniu ssaka i słabym obiegu oleju a to prosta droga do przeskoczenia łańcucha i uszkodzenia silnika.
    TDCI 130 kM nie ma szczególnych i sobie tylko przynależnych problemów, modele po 2 lifcie ale te chyba od 12.2005, mają zmienioną pompę hamulcową co skutkuje lepszym hamowaniem. Do tego DPF po drugim lifcie. Nie pisałem tylko o problemach występujących we wszystkich mk3 typu przecieki, rdzewienie drzwi itp.

    ---------- Post added at 10:04 ---------- Previous post was at 08:40 ----------

    Podsumowuję, jeżeli chcesz kupić mk3 w TDCI to najlepiej z końca 2005 roku lub młodszy, licz się jednak z tym, że nie wiesz w jakim stanie jest DFF. Silnik 130 konny ma takie same wady jak każdy inny z tej serii z tym że ma najwiecej mocy. Co do spalania to podobnie jak inne TDCI, i znacznie mniej niż benzynowe modele.
    Ostatnio edytowane przez steell ; 30-05-2013 o 09:41
    Ford Fusion /USA/ wersja SE zmodyfikowana. Rocznikowo model 2015.
    Fusion mk2

Podobne wątki

  1. [Duratec] Wady i zalety 1.8 SCi.
    By freeszu in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 10-10-2012, 22:08
  2. 2.5T & 2.2 wady i zalety
    By nokitel in forum Kupujemy Mondeo
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 11-04-2012, 22:27
  3. 1.6 TDCI 109 KM zalety, wady, opinie
    By bikus69 in forum Inne samochody
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 18-10-2011, 14:27
  4. [MkIII] Zalety i wady -ST220
    By krzychot in forum Eksploatacja bieżąca i FAQ
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 12-01-2008, 15:46
  5. Przenośne CB - wady i zalety
    By tommy000 in forum CB Radio
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 10-10-2006, 20:57

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów