+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 30
  1. #1

    [MkI] odpalanie "zagazowanego" mundka

    Cześć!
    Mam problem z odpalaniem mojego MkI. Tzn. rano odpala od pirwszego "kopa" (na benzynie), ale po przejechaniu na gazie paru kilometrów, zgaszeniu go i próbie zapalenia na benzynie (czyli normalnie) muszę trochę pokręcić aby załapał (gdy już załapie bardzo wolno wchodzi na obroty i faluje nimi, później już ma dobre obroty), jeszcze gorzej jest po przejechaniu do 2 km. Czy jest coś nie tak np. z filtrem paliwa czy też jest to normalne przy instalacji gazowej? Po długiej jeździ, powiedzmy 100km też czasami nie chce zapalić od "kopa".

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Niedzielny kierowca Awatar sleep
    Od
    25 Apr 2005
    Mieszka w
    Wrocław
    Z uwagą śledzę temat ponieważ mam bardzo podobny problem, tzn. zimy silnik, np po nocy, startuje dosłownie "od strzała", bez dotykania gazu, bez niczego; muśnięcie kluczyka i zimny silnik odpala na benzynie idealnie... Gdy silnik osiągnie swoją optymalną temperaturę, gdy jest już rozgrzany odpalanie nie wygląda już tak dobrze; bez dłuższego tzn. 3-4 sekundy, kręcenia i dodania lekko gazu ani rusz. Dołączam się do kolegi i czekamy na podpowiedzi
    MKI 94` 1,8 16V 115PS LPG GHIA SEDAN

  4. #3
    Niedzielny kierowca
    Od
    12 Mar 2006
    Mieszka w
    gliwice
    mam podobny problem i szczerze mowiac nie wiem co moze byc przyczyna , pomyslalem sobie .....moze swiece ?? zmniejszyc przerwe na nich.. do 0.7 itp ??!! :metal

  5. #4
    Niedzielny kierowca Awatar sleep
    Od
    25 Apr 2005
    Mieszka w
    Wrocław
    "Gazownicy" u których serwisuje moją instalację twierdzą że zmniejszanie przerw na świecach to brednie. I rzeczywiście, moje auto na gazie sunie pięknie, płynnie i wogóle super... poza tym weź pod uwagę, że auto odpalasz na benzynie więc nominalna przerwa na świecach jest odpowiednia. Jedna z moich autorskich teorii to zalegająca po zgaszeniu silnika mieszanka LPG + powietrze, która musi się wypalić zanim auto przejdzie w normalny tryb odpalania na benzynie, bo np u mnie, jeżeli jadę daleko cały czas na PB to problem nie wystepuje.
    MKI 94` 1,8 16V 115PS LPG GHIA SEDAN

  6. #5
    Niedzielny kierowca
    Od
    12 Mar 2006
    Mieszka w
    gliwice
    masz racje, problem nie istnieje gdy smigam na pb. od momentu zalozenia gazu dopiero pojawia sie wspominany problemos... z ta twoja teoria ... tez o tym myslalem tylko u ojca tak nie ma ... a ma taka sama instalke gazu.

  7. #6
    Administrator Awatar lyssy
    Imię
    Marcin
    Model
    MkIV + MkIII
    Silnik
    2.0 dyzelinas + 2.5 V6
    Od
    14 Oct 2005
    Mieszka w
    Warszawa (WT...)
    sleep Twoja autorska teoria jest jak najbardziej słuszna
    LPG zostaje w dolocie po zgaszeniu silnika, więc przy odpalaniu zanim silnik nie "przetłoczy" zawartości kolektora na drugą stronę, dostaje niejako dwa paliwa naraz.
    Prosty test: przełącz na Pb tuż przed zgaszeniem i zobacz, czy odpali bez problemu.

    Poza tym tak mogą objawiać się problemy z czujnikiem temperatury czy z błędnym dobraniem emulacji sygnału sondy lambda. Oczywiście mowa ciągle o II generacji.
    Dobra, zmiana!

  8. #7
    Niedzielny kierowca
    Od
    22 Nov 2005
    Mieszka w
    Mikołów, Tychy, Rybnik, Chrzanów
    Macie rację z pozostałościami gazu w dolocie, lecz problem u mnie zniknął gdy kupiłem świeczki oryginały Motocraft i zmniejszyłem przerwę do 0,9
    A wbrew pozorom gaszenie silnika na paliwie nie na gazie jest wskazane.
    :metal :metal
    KR - Śląskie
    Zielony metalik MkI HTB 1,6 16V CLX 93'
    SRS, ABS , gaz BRC, alu AEZ 15"x7" Clarion, Blaupunkt, nakładki Sparco
    Zamieniłem na VOLVO S70 full opcja !!!

  9. #8
    Pogromca zakrętów Awatar insider
    Model
    MKIII
    Silnik
    3.0 ST220 226 KM
    Opis
    BMW G31 530
    Od
    26 Oct 2005
    Mieszka w
    Gdańsk
    na czym polega poprawne dobranie sygnalow emulacji sondy lamba?

  10. #9
    Administrator Awatar lyssy
    Imię
    Marcin
    Model
    MkIV + MkIII
    Silnik
    2.0 dyzelinas + 2.5 V6
    Od
    14 Oct 2005
    Mieszka w
    Warszawa (WT...)
    Chodzi o takie dobranie parametrów sygnału emulującego, żeby PCM silnika zbytnio się od niego nie "rozjeżdżał". Bo jak przebieg będzie źle ustawiony, to PCM może się zaadaptować tak, że później będą np. problemy z odpaleniem (bo mieszanka za bogata/za uboga) i ogólnie z pracą silnika na Pb.

    Zastanawiam się, czy najbezpieczniejsze nie jest po prostu odcinanie sondy bez podstawiania czegokolwiek w jej miejsce. PCM powinien to zauważyć od razu i po prostu olać sondę i przerwać adaptację. Ponieważ Mundki nie mają kontrolki MIL, to taki stan rzeczy spowoduje co najwyżej zarejestrowanie odpowiedniego kodu błędu w PCMie.

    Jakiś chętny do wypróbowania tej teorii?
    Dobra, zmiana!

  11. #10
    Pogromca zakrętów Awatar insider
    Model
    MKIII
    Silnik
    3.0 ST220 226 KM
    Opis
    BMW G31 530
    Od
    26 Oct 2005
    Mieszka w
    Gdańsk
    no ale wlasnie przeciez komputer instalki ciagnie sygnal wlasnie z lamby... i na tej podstawie dozuje gaz... wiec jak to mozliwe? w tej teori Marcinie, trzeba by bylo chyba na stale wprowadzic w uklad "srube"... ?

    p.s. PCM nie da sie tak latwo zrobic w konia, bo jezeli odetniesz mu sonde, to on przyjmuje wartosci "default", czyli niejako tryb awaryjny i chodzi nieco gorzej bez tego niedzialajacego czegos....

  12. #11
    Administrator Awatar lyssy
    Imię
    Marcin
    Model
    MkIV + MkIII
    Silnik
    2.0 dyzelinas + 2.5 V6
    Od
    14 Oct 2005
    Mieszka w
    Warszawa (WT...)
    Centralka LPG jest wpięta w "sygnał lambdy" pomiędzy sondą a PCM silnika. Na Pb sygnał z sondy przechodzi przez centralkę LPG nie zmieniony. Jak przełączasz na LPG, to centralka LPG odłącza sondę od PCMa i w to miejsce podstawia przebieg emulowany. Czyli PCM widzi sygnał podstawiony, a centralka LPG - sygnał z sondy

    A co do odcięcia sondy: nie wiem na 100% jak działa PCM bez sondy, ale podejrzewam że po prostu dawkuje paliwo na podstawie wcześniej "wyuczonych" parametrów, ewentualnie przebogaca. Przy pracy na LPG nie ma to znaczenia, a przynajmniej PCM nie będzie próbował się adaptować do "podstawionego" sygnału z sondy...
    Dobra, zmiana!

  13. #12
    Pogromca zakrętów Awatar insider
    Model
    MKIII
    Silnik
    3.0 ST220 226 KM
    Opis
    BMW G31 530
    Od
    26 Oct 2005
    Mieszka w
    Gdańsk
    bez sondy dziala w trybie default... czyli to co mial zaprogramowane przez specow forda. no dobra, jest emulacja PCM'a przez emulator, ok, to rozumiem, ale jezeli odepniesz sonde sprzed centralki LPG to chyba nici z tego, zeby to dobrze chodzilo... moze sie myle.... ?

  14. #13
    Administrator Awatar lyssy
    Imię
    Marcin
    Model
    MkIV + MkIII
    Silnik
    2.0 dyzelinas + 2.5 V6
    Od
    14 Oct 2005
    Mieszka w
    Warszawa (WT...)
    Nie nie, mnie chodziło o to, żeby, zamiast emulować PCMowi sygnał z sondy, po prostu odłączyć ją przy pracy na LPG. A centralka gazowa ma mieć sondę cały czas podłączoną - bo bez niej mielibyśmy taką "mądrzejszą" I generację
    Dobra, zmiana!

  15. #14
    Niedzielny kierowca
    Od
    22 Nov 2005
    Mieszka w
    Mikołów, Tychy, Rybnik, Chrzanów
    OK, zgodzę się że podczas jazdy na lpg sonda nie jest potrzebna pcm-owi. Ale pytanie po co taka modyfikacja ? Moim zdaniem nie zmieni to nic. po za wprowadzeniem dodatkowych błędów. Jeżeli jeździ się na gazie a w baku jest bardzo mało paliwa, wtedy cierpi pompa i potrafi nawet "podobno" powietrza zaciągnąć. Moja rada na tą przypadłość to tak jak wcześniej mówiłem - przerwa na świecach na 0,9 bo 0,7 uważam to przesada, oraz zawsze ćwierć baku paliwa minimum. Zacząłem to stosować i śmiga :metal
    KR - Śląskie
    Zielony metalik MkI HTB 1,6 16V CLX 93'
    SRS, ABS , gaz BRC, alu AEZ 15"x7" Clarion, Blaupunkt, nakładki Sparco
    Zamieniłem na VOLVO S70 full opcja !!!

  16. #15
    Pogromca zakrętów Awatar insider
    Model
    MKIII
    Silnik
    3.0 ST220 226 KM
    Opis
    BMW G31 530
    Od
    26 Oct 2005
    Mieszka w
    Gdańsk
    Cytat Zamieszczone przez lyssy
    Nie nie, mnie chodziło o to, żeby, zamiast emulować PCMowi sygnał z sondy, po prostu odłączyć ją przy pracy na LPG. A centralka gazowa ma mieć sondę cały czas podłączoną - bo bez niej mielibyśmy taką "mądrzejszą" I generację
    no mialem nadzieje ze tak napiszesz... ale fakt faktem, ze tak jak pisze kolega w poscie wyzej, to bedzie generowalo bledy.... a PCM bedzie adoptopwal spalanie na Pb wedlug tego co odczytal, czyli odpalanie autka na Pb zanim przelaczy sie gaz, bedzie nas wiecej kosztowalo... bo on nauczy sie jezdzic bez sondy.... wiec kosztem wprowadzenia go w tryb default..

    nie to zebym negowal Twoj pomysl, ale Marcinie, wydaje mi sie ze tutaj nic wiecej nie wskoramy dobrego....

  17. #16
    Administrator Awatar lyssy
    Imię
    Marcin
    Model
    MkIV + MkIII
    Silnik
    2.0 dyzelinas + 2.5 V6
    Od
    14 Oct 2005
    Mieszka w
    Warszawa (WT...)
    To miała być tylko taka dygresja...

    Emulatory sondy lambda są właśnie po to, żeby "oszukiwać" PCMa że dalej panuje nad mieszanką W samochodach z lampką MIL ma to znaczenie - jak się nie zaemuluje, to lampka się pali i użytkownik odczuwa dyskomfort

    A że sygnał emulowany nijak się ma do tego co właśnie robi PCM, to efekty emulacji mogą byc różne... Więc czy lepiej emulować, czy może odciąć w ogóle?

    Dobra, koniec dygresji.
    Dobra, zmiana!

  18. #17

    Re: [MkI] odpalanie "zagazowanego" mundka

    Cytat Zamieszczone przez zbych
    Cześć!
    Mam problem z odpalaniem mojego MkI. Tzn. rano odpala od pirwszego "kopa" (na benzynie), ale po przejechaniu na gazie paru kilometrów, zgaszeniu go i próbie zapalenia na benzynie (czyli normalnie) muszę trochę pokręcić aby załapał (gdy już załapie bardzo wolno wchodzi na obroty i faluje nimi, później już ma dobre obroty), jeszcze gorzej jest po przejechaniu do 2 km. Czy jest coś nie tak np. z filtrem paliwa czy też jest to normalne przy instalacji gazowej? Po długiej jeździ, powiedzmy 100km też czasami nie chce zapalić od "kopa".
    Miałem to samo rok się z tym mordowałem. pomogło ustawienie instalacji gazowej przez pracownika. Chodzi jak należy, choć wcześniej szef gazowni mówił że jest ok. Ale pracownik popatrzał w kompa i trochę przestawił sterownik i teraz mam spokój.

  19. #18
    Własnie
    Mój silnik pokochał tak lpg iz na pb nie bardzo chco pracowac
    A na gazie śmiga aż miło, natomiast na pb nie za bardzo trzyma obroty i jakoś tak nie ma mocy.
    Myślę iz jest to miłośc
    A tak powążnie to tak jak pisał Łyssy prawdopodobnie komp zadoptował się do lpg.
    A jeśli chodzi o odpalanie to tez tak mam iz rano kiepsko pali na pb. Natomiast zaobserwowałem ciekawą sprawę: mam blosa i jak podeprę mu przepustnicę czyli przepływ powietrza bez ograniczeń pali normalnie od pierwszego, a jeśli przepustnica blosa jest opuszczona to jest problem z rozruchem na pb.

  20. #19
    Znawca leśnych tras
    Imię
    Rafał
    Model
    Opel
    Silnik
    1,9 CDTI
    Od
    05 Jun 2005
    Mieszka w
    Kielce:)))
    Cytat Zamieszczone przez sebastian_w
    Własnie
    Mój silnik pokochał tak lpg iz na pb nie bardzo chco pracowac
    A na gazie śmiga aż miło, natomiast na pb nie za bardzo trzyma obroty i jakoś tak nie ma mocy.
    Myślę iz jest to miłośc
    A tak powążnie to tak jak pisał Łyssy prawdopodobnie komp zadoptował się do lpg.
    A jeśli chodzi o odpalanie to tez tak mam iz rano kiepsko pali na pb. Natomiast zaobserwowałem ciekawą sprawę: mam blosa i jak podeprę mu przepustnicę czyli przepływ powietrza bez ograniczeń pali normalnie od pierwszego, a jeśli przepustnica blosa jest opuszczona to jest problem z rozruchem na pb.
    U mnie pali z pierwszego,czy cieply czy zimny i nic sie nie gromadzi w dolocie,zeby mu utrudnialo odpalke.Co do Blosa to bardzo mnie interesuje ow urzadzenie,ale rozmaialem z dobrym kumplem dzisiaj co zaklada instalki i naprawde jest dobry i zna sie..zadal mi tylko pytanko,ze skoro te blosy pojawily sie z 3 lata temu dlaczego sie nie przyjely.Powiedzial mi ,ze jak chce miec klopoty to zebym sobie zalozyl Blosa,bo napewno cos bedzie wariowac,albo gaz albo Pb.
    http://img801.imageshack.us/img801/6744/dscn3375n.jpg
    dla mojego tatusia [']['][']
    -Pozdrawiam Rafal -
    Jest Opel Vectra C 1,9 CDTI,rozjuszone 150KM
    Był MK II 1998r-Kombiaczek- GHIA -state blue

  21. #20
    A ile Twój kolega założył tych blosów iz takie opinie wystawia?
    Trzeba porozmawiac z ludzmi którzy go maja i jeżdzą, niech oni jako uzytkownicy się wypowiedzą
    A nie wydawać sądy o czymś czego nigy nie założył, albo założył pojedyńcze sztuki.
    Jeśłi chodzi o instalację II gen. i mikser to blos bije go na głowę, natomiast sekwencja to już inna bajka. Jeśłi kogoś stać to niech zakłada sekwecje, a jeśłi nie to II gen. i blos

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 09-11-2013, 11:44
  2. [MkIII] Chemia Moly- "Ol Verlust Stop" & "Oil Additiv MoS2". Ktoś testował ?
    By m_g in forum Eksploatacja bieżąca i FAQ
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 26-03-2013, 20:33
  3. Trudne odpalanie po "zaduszeniu"
    By jagd in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 19-03-2007, 19:19

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów