+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1
    Kursant Awatar kozaczy
    Imię
    Marek
    Opis
    ford
    Od
    07 Feb 2010
    Mieszka w
    Grudziądz

    Wymiana tarcz i klocków - film

    Witam po małej przerwie, niedawno dokonałem samodzielnej wymiany części eksploatacyjnej.
    Chociaż o wymianie klocków i tarcz hamulcowych na tym forum i w necie napisano już wiele, ja również chciałem dołożyć swoją cegiełkę i dlatego tym razem zrobiłem mały reportaż filmowy z moich doświadczeń w tej materii. Film można potraktować jako instruktarz dla osób które jak ja lubią czasem zaoszczędzić parę groszy i to co się da wolą wykonać samodzielnie.

    http://youtu.be/vNSBqR33Cns


  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Niedzielny kierowca Awatar LukaszV6
    Imię
    Łukasz
    Opis
    mk3 TDCI kombi
    Od
    13 May 2011
    Mieszka w
    Łuków/Siedlce
    Fajnie ale ja bym zacisku nie traktował młotkiem-wystarczy grubym śrubokrętem podważyć zacisk opierając śrubokręt o tarczę. No i druga sprawa-u Ciebie tarcza zeszła z piasty gładko (możliwe, że długo nie jeździła), niestety w naszych mondkach tak jest, że tarcze zapiekają się na piastach i wtedy nawet młot 5kg nie pomaga i trzeba ciąć tarczę odpowiednim flexem...może coś o tym wspomniałeś nie wiem-oglądałem bez dźwięku bo w pracy

  4. #3
    Zbanowany
    Model
    Laguna, 406
    Silnik
    F4R, EW10J4
    Opis
    Initiale
    Od
    13 Oct 2011
    Mieszka w
    Würzburg
    "Mechanizm ściskający klocki hamulcowe" nazywa sie zaciskiem hamulcowym
    I nie wali sie mlotkiem w grzochotke.
    Nie uzyles żadnego smaru do hamulcow ani nie oczysciles w ogóle zaciskow. Bedziesz mial wesolo jak to wszystko sie zapiecze i szlag trafi nowe piekne tarcze.

    Cytat Zamieszczone przez LukaszV6 Zobacz posta
    tarcze zapiekają się na piastach i wtedy nawet młot 5kg nie pomaga
    Drugi
    Jak juz to delikatnie malym mlotkiem opukac od strony kola i uzyc sciagacza.

    A jak ktos mi zaraz napisze, ze nie ma odpowiednich narzedzi to z odpowiadam: Nie robi sie nic nie majac podstawowych i niezbednych narzędzi.

    ---------- Post added at 10:19 ---------- Previous post was at 10:16 ----------

    PS. zapomniales zalozyc sprezyne na koniec.

  5. #4
    Niedzielny kierowca
    Imię
    Artur
    Opis
    Mondeo mk2 2.o16v
    Od
    29 Sep 2010
    Mieszka w
    Ełk k. Sypitek
    zepsułeś elektrodę ;p nie wyczyściłeś piasty, lub o tym nie powiedziałeś, tarczę należy przemyć benzyną ekstrakcyjną lub czymś podobnym, warto też wyczyścić zacisk. ale ogólnie jest ok i gratulejszyn
    pozdarwiam

  6. #5
    Kursant
    Imię
    Marcin
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Opis
    Ford Mondeo mk3
    Od
    30 Jan 2013
    Mieszka w
    Wrocław
    Sorki że to napiszę ale to co nagrałeś to jest typowe " Kowalstwo" i wymiana tych hamulców jest bardzo nie poprawna. Smar zostanie wypalony przy pierwszym hamowaniu ?? Dziecko Ci akurat wyskoczy na przejściu dla pieszych i je zabijesz bo nie wyhamujesz... (zmywacz do hamulców kosztuje 10 zł w castoramie) . Wypadało by znać chociaż nazwy elementów układu hamulcowego. Pozatym nie poprawnie rozebrałeś te hamulce bo nie odkręca się całego jarzma z zaciskiem tylko najpierw zacisk potem jarzmo. Tutaj widać że nawet nie przesmarowałeś prowadnic zacisku co jest kolosalnym błędem. Pozatym wszystkie miejsca styku klocka z jarzmem powinny być wyczyszczone i przesmarowane smarem ceramicznym w celu zapobiegnięcia przypieczenia klocków do jarzma. Druga sprawa piasta musi być idealnie wyczyszczona przed montażem nowej tarczy, inaczej tarcza może się pokrzywić przy montażu koła i pierwszym hamowaniu, co będzie skutkowało biciem kierownicy przy hamowaniu a konsekwencją będzie zniszczenie nowych tarcz ... . I gdybyś najpierw odkręcił zacisk to nie musiał byś walić młotkiem po nim żeby Ci zszedł. Ale gratki że w ogóle próbujesz. Grunt to nie bać się podchodzić do samodzielnych napraw. Tylko proszę Cię jak już coś robisz to zapoznaj się chociaż z tematem naprawy.
    Ostatnio edytowane przez bobolek1990 ; 25-09-2015 o 00:16

  7. #6
    Pogromca zakrętów Awatar RadkoR
    Imię
    Radek
    Model
    Volvo V40 T3
    Silnik
    1.6 EcoBoost 150KM
    Od
    08 Sep 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez LukaszV6 Zobacz posta
    niestety w naszych mondkach tak jest, że tarcze zapiekają się na piastach i wtedy nawet młot 5kg nie pomaga
    Dlatego przy wymianie tarcz powinno się posmarować wewnętrzną powierzchnię styku tarczy z piastą pastą ceramiczną. Resztę napisał kolega wyżej.
    Ostatnio edytowane przez RadkoR ; 28-09-2015 o 19:49

  8. #7
    Kursant
    Imię
    Paweł
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM
    Opis
    MKIII 2004r. 2.0 Duratec + LPG
    Od
    27 Sep 2014
    Mieszka w
    Luboń
    Nie smaruje sie styku tarczy z piasta! Trzeba tylko dokładnie oczyszczić powierzchnie

    Wysłane z mojego LG-P760 przy użyciu Tapatalka

  9. #8
    Pogromca zakrętów Awatar RadkoR
    Imię
    Radek
    Model
    Volvo V40 T3
    Silnik
    1.6 EcoBoost 150KM
    Od
    08 Sep 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Dlaczego się nie smaruje? Oczyszczasz idealnie piasty i smarujesz delikatnie pastą ceramiczną. Dzięki temu masz gwarancję , że za ileś tam lat bez problemu ściągniesz tarczę z piasty.

    Wysłane z mojego HTC One_M8 przy użyciu Tapatalka
    Ostatnio edytowane przez RadkoR ; 13-10-2015 o 12:12

  10. #9
    Redakcja MKP
    Imię
    Tomek
    Model
    X91
    Silnik
    M9Rk 805
    Od
    13 Sep 2013
    Mieszka w
    WPR
    Bo nierównomierne ułożenie pasty powoduje nierówne ułożenie tarczy nań, a nie masz pewności że ułożysz idealnie równo i o tym wspominał Klimek w któymś ze swoich odcinków. Co innego posmarować tarczę przed nałożeniem felgi.
    było:
    Nissan Almera N16 1.5 98KM MY03
    Ford Mondeo MK3 2.0 115KM MY01
    Subaru Forester SG 2.0 158KM MY07
    Subaru Forester SH 2.0 150KM MY11

    Jest:
    Renault Laguna III 2.0 150KM MY08

  11. #10
    Niedzielny kierowca
    Imię
    Mariusz
    Model
    MK3
    Silnik
    1.8
    Opis
    sedan srebrny
    Od
    13 Mar 2016
    Mieszka w
    Poznań Ogrody
    fajne, pomocne, ale też po zamontowaniu nie zostały założone te pręty, sprężyny które trzymają klocki ?

Podobne wątki

  1. [MkII] Wymiana tarcz i klocków
    By Miszel in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 16-07-2012, 12:28
  2. [MkI] Wymiana tarcz i klocków
    By money in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 02-07-2010, 19:26
  3. [MkI] samodzielna wymiana tarcz i klocków
    By Mondziak_Czestochowa in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 26-05-2008, 20:03
  4. Wymiana tarcz i klocków
    By WBmondeo in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 16-11-2005, 13:20

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów