+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 59
  1. #1
    Kursant
    Opis
    Mondeo ST220
    Od
    04 Jun 2013
    Mieszka w
    Lubin

    Zakup ST220 - przed czy po lifcie?

    Witam,
    od dluzszego czasu przeszukuje internet w celu zdobycia upragnionego juz ST220. Zdaje sobie sprawe, ze nie tylko jest ich malo, ale rowniez ciezko trafic zadbany egzemplarz. Od poczatku szukalem liftbacka po lifcie (skrzynia 6-stka), jednak z powodu slabego wyboru powoli mysle tez o modelach przed liftem. Czytalem troche forum w celu znalezienia roznic miedzy wersjami, ale oprocz zmian kosmetycznych w wygladzie srodka, lamp i skrzyni 6-stki nie widze w tych autach roznicy.

    Stad tez moje pytanie. Czy oprocz troche mlodszego auta jest sens upierac sie przy poliftach? Czy skrzynia 6-stka jest warta dodatkowych pieniedzy? Lepiej kupic zadbany egzemplarz przedliftowy czy przeplacic za praktycznie to samo auto tylko ze wzgledu na "lift" w ogloszeniu?

    PS. Jako nowy uzytkownik licze na wyrozumialosc

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Mistrz pobocza Awatar Mateusz V6
    Model
    MB CLA Coupe
    Silnik
    2,2 CDI 170 KM
    Od
    20 Dec 2011
    Mieszka w
    Poznań / Sławno
    kolego samochody po lifcie szczególnie drugim mają lepsze zabezpieczenie antykorozyjne.. w przedliftach sypiące się ranty drzwi to standard...

    są też takie kwiatki jak panel klimy który w pierwszych egzemplarzach podawał temperaturę jaką chciał... (bez żółtej ikonki max na szybę)


    z kolei auta przed liftem mają "położone" więcej instalacji (przynajmniej u mnie) - np. jak u siebie dokładałem tempomat to wystarczyło dokupić nie zbędne rzeczy, wpiąć i działa... a poliftach raczej trzeba dokładać wiązkę (ale nie jest to reguła )
    Ostatnio edytowane przez Mateusz V6 ; 10-06-2013 o 10:59
    [td]My phone: 5-0-9:2*3*9:8-0-0
    Rzędowa 4-ka = 170KM i 370 Nm
    Mercedes CLA Coupe 2,2 CDI
    RexV500 (Tanks Zone)
    Było Mk3 2,5 V6 GHIA

  4. #3
    Pogromca zakrętów Awatar bartekk
    Imię
    Bartosz
    Model
    3V
    Silnik
    1.5 TSI
    Od
    05 Oct 2011
    Mieszka w
    Wieleń nad Notecią
    Z tą instalacją to jest istna loteria, ale ja bym się tak bardzo nie przejmował - eSTeki często nawet z późniejszych roczników mają pełniejszą instalację. ST220 wild_weasela jest z 2005 roku a instalację pod tempomat ma.

    ---------- Post added at 10:24 ---------- Previous post was at 10:24 ----------

    No i generalnie ja bym szukał zdecydowanie po lifcie, ze względu na to o czym pisał Mateusz

  5. #4
    Kursant
    Opis
    Mondeo ST220
    Od
    04 Jun 2013
    Mieszka w
    Lubin
    Dzieki za madre slowa. Powoli przekonujecie mnie do trzymania sie wersji po lifcie (po cos ten lift w koncu robili). Ceny jednak tez sa wyzsze, wiec chyba bedzie trzeba glebiej siegnac do portfela. Z drugiej strony widzialem, ze poliftowce maja tez fajniejsze wyposazenia m.in. czujniki parkowania co przyda sie mej kochanej zonie

    Jak rozpoznac STka po 1 i po 2 lifcie?
    Ostatnio edytowane przez Hyuga ; 10-06-2013 o 12:34

  6. #5
    Pogromca zakrętów Awatar bartekk
    Imię
    Bartosz
    Model
    3V
    Silnik
    1.5 TSI
    Od
    05 Oct 2011
    Mieszka w
    Wieleń nad Notecią
    Między I a II liftem różnice w ST220 są bardzo subtelne. Inne progi, emblemat ST220 na wlocie w zderzaku no i inne tylne światła w przypadku HB/sedana (tak jak w zwykłej wersji).

  7. #6
    Kursant Awatar xtro3
    Opis
    mk3
    Od
    04 Apr 2007
    Mieszka w
    ok. Poznania
    imho jeśli idzie o korozję to różnica pomiędzy 1 a 2 liftem jest dużo większa (na korzyść 2) niż pomiędzy wersją w ogóle przedliftową.
    Wizualnie przede wszystkim inne światła + chrom z przodu + czerwone obszycia i nakładki progowe - po tym możesz spróbować odróżniać.

  8. #7
    Mistrz pobocza Awatar guliwers
    Imię
    Artur
    Model
    MKIII
    Silnik
    3.0 ST220 226 KM
    Opis
    BESTIA
    Od
    17 Dec 2009
    Mieszka w
    Darłowo
    Cytat Zamieszczone przez bartekk Zobacz posta
    Między I a II liftem różnice w ST220 są bardzo subtelne. Inne progi, emblemat ST220 na wlocie w zderzaku no i inne tylne światła w przypadku HB/sedana (tak jak w zwykłej wersji).
    jeszcze chrom na obręczach przy przednich halogenach i czerwone odblaski z tyłu w zderzaku :P
    i jeszcze kierownica i gałka obszyta czerwoną nicią

    Osobiście wybrałbym po lifcie a darował sobie przed liftowe wersję :P
    Lepiej poczekać :P
    BESTIA ST220 '04 Telefon: 609369936

  9. #8
    Pochłaniacz prostych Awatar linkgrabber
    Imię
    Grzesiek
    Model
    Mercedes
    Silnik
    E
    Opis
    +cbf1000
    Od
    15 Sep 2011
    Mieszka w
    Koło
    przydałoby sie określić budżet bo lepiej czasem kupić przedlifta niż zmęczonego polifta

  10. #9
    Kursant Awatar xtro3
    Opis
    mk3
    Od
    04 Apr 2007
    Mieszka w
    ok. Poznania
    Chrom na obręczach halogenów był zdaje się zawsze. Pewnie rozchodzi się o pasek na osłonie halogenów?

  11. #10
    Pochłaniacz prostych Awatar linkgrabber
    Imię
    Grzesiek
    Model
    Mercedes
    Silnik
    E
    Opis
    +cbf1000
    Od
    15 Sep 2011
    Mieszka w
    Koło
    Cytat Zamieszczone przez xtro3 Zobacz posta
    Chrom na obręczach halogenów był zdaje się zawsze.
    wykończenie ringu moglo być srebrne lub w chromie właśnie. No a pasek to po II lifcie

  12. #11
    Kursant Awatar xtro3
    Opis
    mk3
    Od
    04 Apr 2007
    Mieszka w
    ok. Poznania
    Cytat Zamieszczone przez linkgrabber Zobacz posta
    Cytat Zamieszczone przez xtro3 Zobacz posta
    Chrom na obręczach halogenów był zdaje się zawsze.
    wykończenie ringu moglo być srebrne lub w chromie właśnie. No a pasek to po II lifcie
    No to w życiu bym nie powiedział patrząc na ringi, że z odległości większej niż kilka m jest jakaś widoczna różnica. Pasek widać wyraźnie bo tło czarne, ale na ringu różnicy dla mnie niet

  13. #12
    Zarząd Awatar caqerr
    Imię
    Piotr
    Model
    MkIV
    Silnik
    1.8 125 KM
    Od
    10 May 2011
    Mieszka w
    Wola/Pszczyna
    Ja bym nie patrzał na polift/przedlift tylko na stan. ST220 potrafi być mocno zaniedbane i zmęczone życiem. No chyba ,że Ci się nie śpieszy to poczekaj na ładnie polifta...
    A ranty drzwi to nie jest problem. Bardziej trzeba uważać na łączeniu przy błotniku zderzaka...
    Było ST200 '99 i niezapomniane ST220 '03 FL nudne MK4 2.0 TDCi Ghia X'08, specyficzne F46 '16... a teraz mk5 z powershiftem

  14. #13
    Kursant
    Opis
    Mondeo ST220
    Od
    04 Jun 2013
    Mieszka w
    Lubin
    Pojawilo sie takie ogloszenie: http://otomoto.pl/ford-mondeo-st220-...C29473706.html Ktos zna to auto? Ponoc ktores ST w rekach wlasciciela, na dzien dzisiejszy ma 2 do sprzedazy i mam dostac na maila wiecej zdjec. Od razu pierwsze pytanie: czy brak emblematow na tylnej klapie swiadczy o dzwonie? Czy to jest 1 czy 2 lift?

  15. #14
    Pochłaniacz prostych
    Model
    Dacia Logan
    Silnik
    Diesel z LPG
    Od
    01 May 2007
    Mieszka w
    Kraków
    Pierwszy lift,od drugiego liftu wsadzone: ramki halogenów,i tylne światła.

  16. #15
    Pieszy
    Model
    mondeo
    Silnik
    3.0 ST220 226 KM
    Opis
    MONDEO ST220
    Od
    12 Oct 2012
    Mieszka w
    Chrzanów
    z drugiego liftu ma jeszcze wsadzone oprócz tego co wspomniał mad: klamki zewnętrzne, parapety (listwy zgarniające), grill przód, i poduszka kierowcy.

  17. #16
    Kursant Awatar morhot
    Imię
    Wojtek
    Model
    Cougar '99
    Silnik
    2,5 V6
    Opis
    eLPiGi
    Od
    25 Apr 2012
    Mieszka w
    Myślenice
    Nie za dużo tych części z 2 liftu? komu by się chciało? Może to jakiś "grudzień 2004" czy coć takiego? Napiszcie czego brakuje do prawdziwego 2 liftu.

  18. #17
    byłem u kolesia jak szukałem swojego, ogólnie to opisy aut mocno podkolorowane i te samochody nie sa tak cudowne jak mówi, ceny tak samo nie adekwatne do stanu, stoi tam jeszcze czarny w kombi i chyba on jest najlepszy jakiego miał ale twierdzi ze go nie sprzedaje...


    i ciężko tam trafić:P
    Ostatnio edytowane przez Rapid ; 10-06-2013 o 22:33

  19. #18
    Pieszy
    Model
    mondeo
    Silnik
    3.0 ST220 226 KM
    Opis
    MONDEO ST220
    Od
    12 Oct 2012
    Mieszka w
    Chrzanów
    jeszcze paru detali brakuje do drugiego liftu. a w "grudniu 2004" nie robili jeszcze drugiego liftu.

  20. #19
    Kursant
    Opis
    Mondeo ST220
    Od
    04 Jun 2013
    Mieszka w
    Lubin
    Reasumujac Rapid, auto nie warte ceny? Sugerujesz, by dalej poszukiwac?

    Ps. Do Limanowej mam ze 450km

  21. #20
    tego akurat nie widziałem, ale dodał teraz więcej zdjęć i jakoś tak dziwnie ten samochód stoi, prawe przednie koło jakoś tak dziwnie wygląda(schowane takie jakieś) i w ogóle tył wyżej niż przód stoi u mnie takiej różnicy nie ma, jak patrze na inne ogłoszenia to też tak nisko nie siedzą


    i cena chyba podskoczyła przedtem o ile się nie myle było coś 25 800
    Ostatnio edytowane przez Rapid ; 11-06-2013 o 00:59

Podobne wątki

  1. [MkIII] Zacisk z przed i po lifcie
    By Malinka in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 24-07-2014, 21:48
  2. [MkIII] składane lusterka w przed lifcie
    By Wojt-tg in forum Nadwozie i wnętrze
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 05-03-2012, 22:03
  3. [MkIII] Przerobienie MK3 przed liftem na po lifcie
    By Oswobodzony in forum Nadwozie i wnętrze
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 08-06-2011, 01:35
  4. [MkIII] Deska przed/po lifcie
    By STraits in forum Nadwozie i wnętrze
    Odpowiedzi: 37
    Ostatni post / autor: 06-07-2007, 21:49

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów