+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1
    Znawca leśnych tras
    Opis
    S6 4F0
    Od
    13 Jan 2005
    Mieszka w
    Lublin

    [MkII] Gdzie zamontować antene GPS ?

    Przyszedł czas na decyzje. Palm to HP hx4700. Zastanawiam się nad :

    a) karta CF - palm będzie zamontowany na 99% przy przedniej szybie nad TRIPem.
    b) GPS bluetooth
    c) antena zewnętrzna - montowana na tylnej klapie (sedan) - prawdopodobnie zastosowałbym antene z Audi A8 - kwadratowa, montowana na tylnej klapie - lakierowana na kolor nadwozia
    d) antena zewnętrzna - montowana na podszybiu pod wycieraczkami, tak jak to jest fabrycznie w Mondeo.

    Czy ktoś moze coś polecić,odradzić ?


    Ja narazie widze takie zalety/wady :

    a) zaleta to to że bierze zasilania z Palma, wiec wystarczy jedno zasilanie palma. Wady - nie wiem jak przez Thermovita będzie łapało sygał GPS. Wizualnie będzie coś "wystawało" z palma co będzie zasłaniało widoczność przez przednią szybe

    b) konieczność zewnętrznego zasilania - kolejna rzecz do zgubienia...

    c) konieczność dziurawienia klapy, wyższy koszt anteny GPS, konieczność dociągania anteny do odbiornika GPS - i pojawia się problem jaki odbiornik zastosować.. musi mieć wejście na zewn. antene.

    d) krótki kabel i łatwość montażu, reszta jw.

    Analizuje za i przeciw od 2 tygodni i nijak sie nie moge zdecydować

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Pochłaniacz prostych Awatar Oktan
    Model
    MKI
    Silnik
    1.6 88 KM
    Opis
    E55T AMG '98
    Od
    23 Dec 2004
    Mieszka w
    pod Łodzią
    zaglądałeś tutaj: www.pdaclub.pl

    powinieneś znaleźć tam odpowiedź na nurtujące cię pytania i wątpliwości
    S212 '13 2.0T - stage 3 !! KM i Nm nieznane - jest
    W211 '06 z pakietem AMG -> 320 CDI - 260 KM i 600 Nm - było
    E55T AMG '98 -> wolnossące V8 - 354 KM i 530 Nm - było/jest

  4. #3
    Zielony listek
    Opis
    ...
    Od
    06 Jul 2005
    Mieszka w
    Warszawa
    a) wolne gniazdo karty zawsze Ci sie przyda, miejsca na karty pamięci nigdy za wiele, rpogramy z mapami zajmją naprawde sporomiejsca, poza tym ciągłe wkładanie i wyjmowanie karty oraz zwiekszone ryzyko uszkodzenia sprzetu np w schowku - darował bym sobie to rozwiązanie,

    b)dobrego gps'a z funkcją auto start położyć (przykleić) przy przedniej lub tylnej szybie i sie nie zastanawiać więcej, zasilanie z paluszków albo podciagnać cos na stałe i nie ruszać - to rozwiazanie polecam,

    c) i d) anteny zewnetrzne tak czy inaczej wymagaja odbiornika gps i zasilania oraz jakiegos polaczenia z palmem, powinny byc stosowane do zabudowanych nawigacji - jak dla mnie w przypadku palma to przerost formy nad treścią - te rozwiązania też bym sobie darował.
    Hugo
    2.0 TDCi Panther Black

  5. #4
    Pochłaniacz prostych Awatar konio
    Imię
    Konrad
    Opis
    A3 2.0FSI
    Od
    02 May 2005
    Mieszka w
    Gdańsk
    Dokładnie zewnętrzą ante sobie podaruj , spokojnie styka wewnętrza.Zero obaw szyba nie zakłuci Ci sygnału W poprzednim MDO bawiłem sie Mio z wbudowanym GPS i wszystko działało cacy.
    Teraz robie pomału podejście do Eten G500 , ale musze jeszcze kaski dozbierać.

  6. #5
    Niedzielny kierowca Awatar konio12345
    Opis
    BMW 335i
    Od
    02 Nov 2005
    Mieszka w
    Warszawa
    Najbardziej elegancko i w miarę tanio byłoby zamontować pod deską rozdzielczą albo pod tylna półką i zasilić na stałe "po zapłonie" - tak zrobiłem w poprzednim samochodzie - wady trzeba rozmontować przy zmianie samochodu.

    Antena zewnętrzna zbędny koszt i zachód.

    Teraz po prostu kupiłem sobie GPS-a na "blutufa" - kładę go byle gdzie, jak chcę to mogę zabrać do drugiego samochodu - a bateria wystarcza na ładnych parę godzin pracy - więc jak nie jedziesz na Sycylię non stop to nie ma potrzeby ładowania w drodze.

  7. #6
    Znawca leśnych tras
    Opis
    S6 4F0
    Od
    13 Jan 2005
    Mieszka w
    Lublin
    Teraz mam GPS Bluetooth. Martwi mnie tylko konieczność podłączenia dodatkowego urządzenia do instalacji zasilania.. ale cóż. Teraz tylko sprawa miejsca montażu.... dzisiaj przejechałem 400 km z GPSem na tylnej szybie. Cały czas sygnał na full, więc chyba będzie to docelowe miejsce montażu.

  8. #7
    Zielony listek
    Opis
    ...
    Od
    06 Jul 2005
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez straits
    Teraz mam GPS Bluetooth. Martwi mnie tylko konieczność podłączenia dodatkowego urządzenia do instalacji zasilania.. ale cóż. Teraz tylko sprawa miejsca montażu.... dzisiaj przejechałem 400 km z GPSem na tylnej szybie. Cały czas sygnał na full, więc chyba będzie to docelowe miejsce montażu.
    No przecie mówiłem ze rekomenduje to rozwiązanie w Twoim przypadku
    Hugo
    2.0 TDCi Panther Black

  9. #8
    Znawca leśnych tras
    Opis
    S6 4F0
    Od
    13 Jan 2005
    Mieszka w
    Lublin
    Cytat Zamieszczone przez Hugo
    Cytat Zamieszczone przez straits
    Teraz mam GPS Bluetooth. Martwi mnie tylko konieczność podłączenia dodatkowego urządzenia do instalacji zasilania.. ale cóż. Teraz tylko sprawa miejsca montażu.... dzisiaj przejechałem 400 km z GPSem na tylnej szybie. Cały czas sygnał na full, więc chyba będzie to docelowe miejsce montażu.
    No przecie mówiłem ze rekomenduje to rozwiązanie w Twoim przypadku

  10. #9
    Niedzielny kierowca
    Od
    16 Jul 2006
    Mieszka w
    Warszawa
    Poczytaj www.pdaclub.pl opisałem tam test GPS LD-3W.
    Moim zdaniem dobry wybór, sam używam i działa przy ogrzewanej przedniej szybie.
    MKII 99r. kombi B+G, GHIA, Navi,CB - wołać Jareksona

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 25-01-2017, 16:11
  2. [Antena] Gdzie mocowac antene na stale?
    By bednar_skc in forum CB Radio
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 25-11-2012, 00:21
  3. [Antena] gdzie najlepiej zamontować antene na mondku mk3 kombi
    By ALAN in forum CB Radio
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 22-02-2012, 14:23

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów