+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 34
  1. #1

    [MkI] Ustawienie rozrządu w mondeo 2.0 16V 93 !!! help!!!

    Witam
    Mam problem z ustawieniem rozrządu w mondku a dokładniej nie moge znaleść żadnego znaku na który go można porządnie zestawić. Mąrzy ludzie piszą że są znaki na wale korbowym które mają sie pokryć z znakami wyrytmi na misie olejowej ale ja nie moge ich znaleść . Ustawianie na pierwszy podniesiony tłok a potem blokowanie wałków jest poprostu jak dla mnie mało precyzyjne więć usilnie poszukuje tego znaku. o pomoc i z góry dziękuje za MĄDRE podpowiedzi
    pozdrowienia wsiem


    -----------------------------------------------
    Wszechświat i głupota ludzka nie ma końca co do tego pierwszego nie jestem pewnien

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Znawca leśnych tras Awatar BS
    Opis
    Octavia II kombi 1,6 LPG <=> Lanos hb 1,4 Pb
    Od
    09 May 2006
    Mieszka w
    WA i WGM
    pisz do STRAITS'a na priv- on chyba będzie wiedział najlepiej... albo do usera Henryk
    Bartek

    Było Mondeo Mk2 1,8 TD kombi

    Jest Octavia II 1,6 kombi LPG

    Jest Lanos 1,4 Pb

  4. #3
    W czym - w taczce

    Ci mądrzy ludzie całeżycie naprawiali Polonezy i stary - nie dawaj im MDO do roboty bo schrzanią

    Profil kolego uzupełnij bo nie wiem czym jeździsz
    Jeśli chodzi o TD (MKI) to masz w kołach na wale rozrządu i kole pompy wtryskowej otwory w które wkładzasz trzpienie zabezpieczajace (6 i 8 mm) przy poprawnym ustawieniu trzpień powinien znajdować się pośrodku otworu w kole zębatym. Oczywiście wał korbowy powinien być zablokowany specjanym pinem wkecanym w obudowę silnika od strony alternatora (w wersji bez klimy) lub od strony spręzaki klimy)
    W innej wersji (Pb) na wałkach rozrządu masz nacięcia które blokujesz listwą w poziomie (musisz ściągnąć pokrywę zaworów) - oczywiście znów założenie że wał jest unieruchomiony.
    Na żadne znaki nie licz to nie Polonez Bez blokad na oko jakoś tam będzie chodził ale dopiero wtedy zaczną się problemy
    "... Tyle śmiesznych zdarzeń
    Mnie się jakoś nie chce śmiać
    Tyle śmiesznych zdarzeń
    Coś nie dobrze ze mną dziś..."
    T. Nalepa "Sen szaleńca"

  5. #4
    Mam mondka tak jak na pisałem w poście z 93 2.0.Problem polega na tym ze wiem ze sie blokuje listwą wałki.Mam tylko pytanie w jakiej pozycji i jak mam ustawić wał korbowy, z tego co mi napisałeś musze mieć koniecznie specjalny sprzet do zblokowania a jak bym zdobył to w jakiej pozycji go ustawić, a moze jest tak ze jak go zblokujemy to niema innej mozliwośći?.Przeczytałem kilka postów na ten temat i zastanawiam się dlaczego uczestnicy na forum wprowadzają innychw błąd, pisząc ze są znaki na kole pasowym i na misie olejowej? dzięki z góry za zainteresowanie

  6. #5
    Znawca leśnych tras Awatar BS
    Opis
    Octavia II kombi 1,6 LPG <=> Lanos hb 1,4 Pb
    Od
    09 May 2006
    Mieszka w
    WA i WGM
    idź i kup książkę sam naprawiam forda mondeo -zaoszczędzisz dzięki niej dużo kasy ... procedura wymiany rozrządu opisana doskonale
    Bartek

    Było Mondeo Mk2 1,8 TD kombi

    Jest Octavia II 1,6 kombi LPG

    Jest Lanos 1,4 Pb

  7. #6
    Cytat Zamieszczone przez sawik110
    Mam mondka tak jak na pisałem w poście z 93 2.0.Problem polega na tym ze wiem ze sie blokuje listwą wałki.Mam tylko pytanie w jakiej pozycji i jak mam ustawić wał korbowy, z tego co mi napisałeś musze mieć koniecznie specjalny sprzet do zblokowania a jak bym zdobył to w jakiej pozycji go ustawić, a moze jest tak ze jak go zblokujemy to niema innej mozliwośći?.Przeczytałem kilka postów na ten temat i zastanawiam się dlaczego uczestnicy na forum wprowadzają innychw błąd, pisząc ze są znaki na kole pasowym i na misie olejowej? dzięki z góry za zainteresowanie
    W poście napisałem
    Model auta i miejscowość wpisujemy w profilu - kliknij profil i wstaw w odpowiednie miejsce :metal
    Położenie jest tylko jedno i naczej nie zgrasz listwy
    Dlaczego tak piszą? - piszą bo im się coś wydaje - MKP nie autoryzuje postów, każdy pisze na własną odpowiedzialność.
    Przed napisaniem pierwszego posta wypadałoby przecztać regulamin :metal
    "... Tyle śmiesznych zdarzeń
    Mnie się jakoś nie chce śmiać
    Tyle śmiesznych zdarzeń
    Coś nie dobrze ze mną dziś..."
    T. Nalepa "Sen szaleńca"

  8. #7
    nerozumiesz mnie, rozrzad jest zle ustawiony więc nawet jak listwa mi sie zegra to i tak wał bedzie źle ustawiony a mi chodzi jak ustawić wał najprostsza metodą

  9. #8
    Pogromca zakrętów Awatar Exodos
    Opis
    Opel Omega 3.0 MV6
    Od
    04 Jun 2006
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Cytat Zamieszczone przez BS
    idź i kup książkę sam naprawiam forda mondeo -zaoszczędzisz dzięki niej dużo kasy ... procedura wymiany rozrządu opisana doskonale
    Albo napisz do mnie na PRIV'a, mam niespodziankę.

  10. #9
    Cytat Zamieszczone przez sawik110
    nerozumiesz mnie, rozrzad jest zle ustawiony więc nawet jak listwa mi sie zegra to i tak wał bedzie źle ustawiony a mi chodzi jak ustawić wał najprostsza metodą

    przecież to wszystko jest proste,

    ustawiasz tak samo jak kazdy inny z jednym wałkiem, kwestia tylko, ze masz podzielone ssące i wydechy,
    czyli krzywki 1-go na [V] i tłok 1-go idealnie w gorze (GMP),
    wału nie musisz blokować, ale możesz - byle czym, wszystko z głową dozwolone,

    od tyłu wałków jest wucięcie na listwę - pasuje tylko w jednej pozucji - idealnie z górną powierzchnią głowicy,
    następnie luzujesz śruby na wałkach, zakładasz pasek, wstępnie popuszczasz rolkę i jeszcze raz ustawiasz wszystko na luźnych kółkach - ino idealnie i uważaj przy dokręcaniu kółek wałków, lubią się przy dokręcaniu minimalnie przekręcić,

    jak to lubię idealnie zrobić jak trzeba - mój mundek spala średnio 7/100 przy delikatnym traktowaniu (1/4 przebiegów to luz)

  11. #10
    Jeszcze raz pisze bo ne wszyscy zrozumieli z tego co rozumiem. Wiem ze listwa nie wsunie się w dwa wałki jak ich nie zegramy idealnie. Wymiana samego rozrządu jak wczesniej byłby dobrze ustawiony niesprawiła by mi problemu ale jest problem tego typu że rozrzad jest zle ustawony może nawet o jeden ząbek chodzi mi tylko i wyłącznie jak ustawić wał oczywiście nie stosując metody tłoka bo ta metoda nie wydaje mi się wiarygodnaa nie znalazłem żadnych znaków na kole pasowym ani na obudowie silnika odpada metoda blokady bo takowej niemam.Więc moje pytanie brzmi czy jest sposób nie blokując wału ustawić go w idealnym punkcie GMP

  12. #11
    Jeszcze raz pisze bo ne wszyscy zrozumieli z tego co rozumiem. Wiem ze listwa nie wsunie się w dwa wałki jak ich nie zegramy idealnie. Wymiana samego rozrządu jak wczesniej byłby dobrze ustawiony niesprawiła by mi problemu ale jest problem tego typu że rozrzad jest zle ustawony może nawet o jeden ząbek chodzi mi tylko i wyłącznie jak ustawić wał oczywiście nie stosując metody tłoka bo ta metoda nie wydaje mi się wiarygodnaa nie znalazłem żadnych znaków na kole pasowym ani na obudowie silnika odpada metoda blokady bo takowej niemam.Więc moje pytanie brzmi czy jest sposób nie blokując wału ustawić go w idealnym punkcie GMP

  13. #12
    Jeszcze raz pisze bo ne wszyscy zrozumieli z tego co rozumiem. Wiem ze listwa nie wsunie się w dwa wałki jak ich nie zegramy idealnie. Wymiana samego rozrządu jak wczesniej byłby dobrze ustawiony niesprawiła by mi problemu ale jest problem tego typu że rozrzad jest zle ustawony może nawet o jeden ząbek chodzi mi tylko i wyłącznie jak ustawić wał oczywiście nie stosując metody tłoka bo ta metoda nie wydaje mi się wiarygodnaa nie znalazłem żadnych znaków na kole pasowym ani na obudowie silnika odpada metoda blokady bo takowej niemam.Więc moje pytanie brzmi czy jest sposób nie blokując wału ustawić go w idealnym punkcie GMP

  14. #13
    Jeszcze raz pisze bo ne wszyscy zrozumieli z tego co rozumiem. Wiem ze listwa nie wsunie się w dwa wałki jak ich nie zegramy idealnie. Wymiana samego rozrządu jak wczesniej byłby dobrze ustawiony niesprawiła by mi problemu ale jest problem tego typu że rozrzad jest zle ustawony może nawet o jeden ząbek chodzi mi tylko i wyłącznie jak ustawić wał oczywiście nie stosując metody tłoka bo ta metoda nie wydaje mi się wiarygodnaa nie znalazłem żadnych znaków na kole pasowym ani na obudowie silnika odpada metoda blokady bo takowej niemam.Więc moje pytanie brzmi czy jest sposób nie blokując wału ustawić go w idealnym punkcie GMP

  15. #14
    Pochłaniacz prostych Awatar konio
    Imię
    Konrad
    Opis
    A3 2.0FSI
    Od
    02 May 2005
    Mieszka w
    Gdańsk
    Cytat Zamieszczone przez mechanior
    Cytat Zamieszczone przez sawik110
    nerozumiesz mnie, rozrzad jest zle ustawiony więc nawet jak listwa mi sie zegra to i tak wał bedzie źle ustawiony a mi chodzi jak ustawić wał najprostsza metodą

    przecież to wszystko jest proste,

    ustawiasz tak samo jak kazdy inny z jednym wałkiem, kwestia tylko, ze masz podzielone ssące i wydechy,
    czyli krzywki 1-go na [V] i tłok 1-go idealnie w gorze (GMP),
    wału nie musisz blokować, ale możesz - byle czym, wszystko z głową dozwolone,

    od tyłu wałków jest wucięcie na listwę - pasuje tylko w jednej pozucji - idealnie z górną powierzchnią głowicy,
    następnie luzujesz śruby na wałkach, zakładasz pasek, wstępnie popuszczasz rolkę i jeszcze raz ustawiasz wszystko na luźnych kółkach - ino idealnie i uważaj przy dokręcaniu kółek wałków, lubią się przy dokręcaniu minimalnie przekręcić,

    jak to lubię idealnie zrobić jak trzeba - mój mundek spala średnio 7/100 przy delikatnym traktowaniu (1/4 przebiegów to luz)
    jazda na luzie wcale nie jest oszczędna, oszczędniej jest przyhamowywać silnikiem............

  16. #15
    quote]
    jazda na luzie wcale nie jest oszczędna, oszczędniej jest przyhamowywać silnikiem............[/quote]

    no, i wtedy będzie palił 6.5?

  17. #16
    Cytat Zamieszczone przez sawik110
    Więc moje pytanie brzmi czy jest sposób nie blokując wału ustawić go w idealnym punkcie GMP
    jest, czujnik zegarowy i zablokować wał od strony rozrusznika

  18. #17
    Niedzielny kierowca
    Od
    08 Feb 2006
    Mieszka w
    Iwaniska - świętokrzyskie
    Czujnik zegarowy nie jest potrzebny, GMP ustawiasz na znak który znajduje się na tarczce koła pasowego. Co do blokady wału to też bzdura że ustawisz na nią wał idealnie bo ona wchodzi w miejsce rozrusznika między zęby na kole zamachowym i wszystko zależy od tego czy dobrze spasowałeś znaki. Zablokowanie wału będzie konieczne jeśli rozrząd był już wymieniany i jakis baran dociągnął na chama srubę na wale. Metody na piąty bieg i hamulec można między bajki włożyć chociaż tak podawane jest w książce sam naprawiam mondeo. Mozna obyć się bez blokady aby ja odkręcić należy wyjąć rozrusznik, pokręcić wałem i na kole zamachowym będą dwa otwory należy w jeden włożyć wiertło i problem z głowy. Polecam zdjąć pokrywę i odkręcić koła wałków, ja miałem jeden przestawiony jak mi jakiś psudomechanik we włoszech na "malowane kółka" ustawiał.

  19. #18
    Znawca leśnych tras
    Opis
    S6 4F0
    Od
    13 Jan 2005
    Mieszka w
    Lublin
    Cytat Zamieszczone przez sawik110
    Jeszcze raz pisze bo ne wszyscy zrozumieli z tego co rozumiem. Wiem ze listwa nie wsunie się w dwa wałki jak ich nie zegramy idealnie. Wymiana samego rozrządu jak wczesniej byłby dobrze ustawiony niesprawiła by mi problemu ale jest problem tego typu że rozrzad jest zle ustawony może nawet o jeden ząbek chodzi mi tylko i wyłącznie jak ustawić wał oczywiście nie stosując metody tłoka bo ta metoda nie wydaje mi się wiarygodnaa nie znalazłem żadnych znaków na kole pasowym ani na obudowie silnika odpada metoda blokady bo takowej niemam.Więc moje pytanie brzmi czy jest sposób nie blokując wału ustawić go w idealnym punkcie GMP
    Przy złym ustawieniu rozrządu o więcej niz 1 ząbek możesz przy okazji remontować silnik. ZETEC jest silnikiem kolizyjnym. Znaki są. Znak - trójkąt jest gdzieś w okolicach godziny "4:00, 5:00". Wyczyść benzyną dokładnie i sie pojawi. Na kole znak jest także bardzo wyraźny, jeśli nie to papier ścierny i usuń troche rdzy, a jeśli koło jest tak zerdzewiałe że nie widać to kup i załóż nowe koło pasowe na wał i będziesz miał 100000% pewności.

  20. #19
    Znawca leśnych tras
    Opis
    S6 4F0
    Od
    13 Jan 2005
    Mieszka w
    Lublin
    Cytat Zamieszczone przez sebkra
    Czujnik zegarowy nie jest potrzebny, GMP ustawiasz na znak który znajduje się na tarczce koła pasowego. Co do blokady wału to też bzdura że ustawisz na nią wał idealnie bo ona wchodzi w miejsce rozrusznika między zęby na kole zamachowym i wszystko zależy od tego czy dobrze spasowałeś znaki. Zablokowanie wału będzie konieczne jeśli rozrząd był już wymieniany i jakis baran dociągnął na chama srubę na wale. Metody na piąty bieg i hamulec można między bajki włożyć chociaż tak podawane jest w książce sam naprawiam mondeo. Mozna obyć się bez blokady aby ja odkręcić należy wyjąć rozrusznik, pokręcić wałem i na kole zamachowym będą dwa otwory należy w jeden włożyć wiertło i problem z głowy. Polecam zdjąć pokrywę i odkręcić koła wałków, ja miałem jeden przestawiony jak mi jakiś psudomechanik we włoszech na "malowane kółka" ustawiał.
    Nie radze demontować kół wałków rozrządu, chyba że ma sie nowe na podmianke.

  21. #20
    Niedzielny kierowca
    Od
    08 Feb 2006
    Mieszka w
    Iwaniska - świętokrzyskie
    Po to koła są demontowalne aby pasek się odpowiednio ułożył, jesli byłoby inaczej producent zasosowałby koła na kliny a nie pływające i o ile jakiś idiota nie przykręcił ich na chama to nie ma najmiejszych problemów, po drugie jeśli masz odrobinę przesunięty wałek to innego wyjścia nie ma, kolejna sprawa nie ma mowy o żadnym przestawieniu o ząbek bo pasek się układa idealnie.

Podobne wątki

  1. Ustawienie rozrządu 2.0 ZETEC
    By STraits in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 24-06-2018, 22:05
  2. [ST220] Ustawienie rozrządu...
    By _NeroN_ in forum Silnik - Duratec V6
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 12-09-2014, 18:20
  3. [TD MkI] mondeo mk1 1.8td ustawienie rozrządu bez blokad
    By Emfiq in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 20-11-2011, 19:47
  4. [TD MkII] ustawienie rozrządu fort mondeo kombi 1.8 td 1993.
    By gumiś in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 02-07-2011, 17:30
  5. [MkI] Ustawienie rozrządu
    By LeoComp in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 10-05-2008, 18:35

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów