+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1
    Kursant
    Imię
    Hubert
    Opis
    MKIII
    Od
    09 Mar 2007
    Mieszka w
    Poznań

    Question [mk3] Poszukuję schematu wtyczki do ECU TDDI 2001' na którym pinie VSS?

    Cześć,
    jak w temacie.

    znalazłem jakieś schematy na elektrodzie, ale tamte opisy się nie zgadzają.
    potrzebuję sygnał VSS (Vechicle speed signal, sygnał prędkości pojazdu)

    zgodnie ze schematem z elektrody powinien być na pinie 56, niestety u mnie na tym pinie wtyczka jest zaślepiona. wygląda na to że tamten schemat to jakiś benzyniak.
    W sam naprawiam nie ma nic na ten temat, a już w ogóle nic o pinach i kolorach kabli

    jeszcze inny opis z elektrody wskazuje na 27 bodajże, ale to już w ogóle nie zgrywa się z moim ECU.


    przyglądając się kolorom z schematu i reala, wygląda na to że w TDDI mam przesunięte kable o 2, ale to stwierdzenie organoleptyczne i nie chciałbym spalić elektroniki.
    MK3 kombi 2001 2.0 TDDI
    MK1 kombi 1994 1.6 16v LPG

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Pogromca zakrętów Awatar 1olek
    Opis
    MKII 2.5 Ghia Kombi '97, MKIII 1.8 ZETEC Sedan '02
    Od
    23 Mar 2008
    Mieszka w
    Dublin
    ten sygnal idzie tez do radia, wiec moze stamtąd sobie go wez

  4. #3
    Pochłaniacz prostych Awatar rednaxelA
    Opis
    Mk3 2001 TDDI
    Od
    14 May 2010
    Mieszka w
    Łódź
    W TDDI sygnał VSS wchodzi z czujnika do PCM pinem 58 kabel bialo niebieski z a PCM do radia idzie z pinu 94 do pinu 6 kablem bialo zielony tej dodatkowej kostki http://www.fordwiki.co.uk/index.php?...-_Pre-Facelift

  5. #4
    Kursant
    Imię
    Hubert
    Opis
    MKIII
    Od
    09 Mar 2007
    Mieszka w
    Poznań
    no tak, niezły joke, moja drukarka zrobiła mnie w bambuko i nie dodrukowała tej części ósemki która powoduje, że szóstka nie jest 6 a właśnie ósemką
    tak więc się wszystko zgadza! ale gratuluję kolegom wiedzy, bo ja przez 2 h googlania tego nie znalazłem.
    a idąc dalej..czy z tego pinu 94 idzie też do licznika? czy może do licznika leci inny sygnał/z innego wyjścia?
    MK3 kombi 2001 2.0 TDDI
    MK1 kombi 1994 1.6 16v LPG

  6. #5
    Pochłaniacz prostych Awatar rednaxelA
    Opis
    Mk3 2001 TDDI
    Od
    14 May 2010
    Mieszka w
    Łódź
    A nie wiem nawet czy w ogole sygnał VSS idzie do licznika czy PCM nie gada CANem z licznikiem - nie mam teraz TISa pod reka. Sciagnij go sobie bedziesz mial wszystkie schematy.

    I pamietaj ze tak ładnie jest tylko w przedlifcie - po lifcie nie ma VSS, predkosc jest brana z czujnika ABS i do radia nie idzie sygnał VSS tylko tez CANem sie radio dowiaduje czy i z jaka predkoscia jedziemy.

    ---------- Post added at 10:50 ---------- Previous post was at 10:49 ----------

    Czyli sobie sam odpowiedzialem - jak poliftowy licznik dziala w przedlifcie (a dziala) a w polifcie nie ma sygnału VSS to znaczy ze do licznika nie dochodzi ten sygnał nawet w przedlifcie

  7. #6
    Kursant
    Imię
    Hubert
    Opis
    MKIII
    Od
    09 Mar 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Cytat Zamieszczone przez rednaxelA Zobacz posta
    poliftowy licznik dziala w przedlifcie (a dziala) a w polifcie nie ma sygnału VSS to znaczy ze do licznika nie dochodzi ten sygna
    a to kolejna ważna dla mnie wskazówka. Bo mam poliftowy w przedlifcie i prędkościomierz mi umarł.
    druga sprawa to VSS, potrzebuję go, aby podłączyć haldę/drogomierz rajdowy jak sprawdzę poprawność sygnału VSS będę wiedział, czy nie działanie licznika to problem z czujnikiem/ licznikiem(niewymieniony miesiąc temu)/czymś jeszcze innym.
    MK3 kombi 2001 2.0 TDDI
    MK1 kombi 1994 1.6 16v LPG

  8. #7
    Kursant
    Imię
    Hubert
    Opis
    MKIII
    Od
    09 Mar 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Problem z niedziałającym licznikiem udało mi się rozwiązać.
    Okazało się, że przyczyną był brak masy na przewodzie prowadzącym do czujnika. W rezultacie sygnał był nieprawidłowy/ nie było go.

    po dorobieniu nowej masy licznik śmiga.

    Co do podłączenia haldy, jeśli ktoś by robił podobne rzeczy, to zdecydowanie nie działa ona wpięta szeregowo w sygnał vss między czujnikiem, a kompem. Licznik przestaje działać, a halda daje błędny pomiar. Będę testował podłączenie na vss prowadzącym do radia.
    A'propos.. po co vss w radiu?
    MK3 kombi 2001 2.0 TDDI
    MK1 kombi 1994 1.6 16v LPG

  9. #8
    fryc88
    Gość
    Przypuszczam, że auto głośność w radio - jedziesz szybciej - radio się pogłasza, jedziesz wolniej - radio się ścisza.

Podobne wątki

  1. [MkIII] Poszukuję rysunku lub schematu klimy
    By Makiawel in forum Klimatyzacja i wentylacja
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 20-05-2015, 15:35
  2. [MkIII] Szukam schematu elektrycznego do TDDI
    By animavilis in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 10-11-2010, 00:42
  3. [MkIII] poszukuję schematu ABS/ESP
    By Jendrekmak in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 12-07-2010, 15:35
  4. [MkIII] Pilnie poszukuję schematu elektrycznego
    By Malar in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 01-05-2010, 09:41
  5. [MkIII] Poszukuję schematu reflektorów ksenonowych
    By Surfboard in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 04-10-2008, 14:44

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów