+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 18 z 18
  1. #1

    [MkIII] Problem ze schowkiem.

    Mam zablokowany schowek, ten naprzeciwko pasażera. Schowek się jakoś zablokował, pasażer próbował go otworzyć, klapka od otwierania przeskoczyła. Teraz udało mi się ją wprowadzić na miejsce, chodzi niby normalnie, ale schowka nie mogę otworzyć . Czy ktoś wie, jak działa mechanizm od schowka w MkIII? Albo jak awaryjnie otworzyć schowek? Bo nie bedę z pierdółą jechał do ASO bo zaraz mnie skroją. Próbowałem na rózne sposoby, zagladałem pod klapke, próbowałem popychać śrubokrętem, podważać, ale niestety . Boję się czegoś połamać, ale schowek mi potrzebny!!!
    Pomózcie, pls
    ciemnozielone kombi 2003r., MkIII 2,0 TDCI, 130KM, 6man., JOHNNY II ASC + Alan 9 PLUS

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Spróbuj od spodu,nad nogami pasazera wepchnąc reke i wypchnac schowek :metal

  4. #3
    Ja tez kiedys "polamalem" zamek schowka przy jego otwieraniu
    Kombinowalem jak go otworzyc, ale srednio mi to poszlo, wiec pojechalem do ASO i za otwarcie schowka nic mnie nie skasowali.
    Pokleilem pozniej polamane plastiki (nowy zamek na zamowienie i czas oczekiwania 4-5 dni) i zalozylem ten zamek ponownie, ale po kilku dniach znowu pekl. Z otwarciem juz mi poszlo szybko samemu. Pozniej znowu go pokleilem, ale niezbyt dlugo podzialal. Ale zatrzasniety schowek otwieram teraz w kilkanascie sekund. Po tym peknieciu juz zamowilem nowy (koszt 97,11 PLN)
    Jak Ci sie bardzo nie pali i nikt inny nie pomoze to wykrece ten zamek, zrobie zdjecie i opisze co i gdzie "pociagnac"
    :metal

  5. #4
    Jasne, będę "dzwięczny" :metal
    Nie spieszy mi się bardzo, więc poczekam aż znajdziesz czas
    A tak na marginesie to jak wygląda otwieranie schowka w "kilkanaście sekund". Ja bawiłem się dobre 15 minut i dałem za wygraną.
    Spróbuj od spodu,nad nogami pasazera wepchnąc reke i wypchnac schowek
    To nie takie proste, nie ma dostepu do schowka od strony
    ciemnozielone kombi 2003r., MkIII 2,0 TDCI, 130KM, 6man., JOHNNY II ASC + Alan 9 PLUS

  6. #5
    Cytat Zamieszczone przez Ptaq
    Nie spieszy mi się bardzo, więc poczekam aż znajdziesz czas
    A tak na marginesie to jak wygląda otwieranie schowka w "kilkanaście sekund". Ja bawiłem się dobre 15 minut i dałem za wygraną.
    Dzisiaj go wykrece i porobie zdjecia i opis. Z tym otwieraniem to za pierwszym razem tez sie poddalem, bo nie wiedzialem, jak zamek jest zbudowany. Tak bardzo go chcialem otworzyc, ze prawie schowek urwalem
    Dopiero jak go kleilem to dokladnie obejrzalem caly mechanizm i dlatego wiem "co i gdzie wlozyc"

  7. #6
    I jak dasz radę coś w temacie podrzucić? Bo w weekend bym się pobawił z tym schowkiem.
    ciemnozielone kombi 2003r., MkIII 2,0 TDCI, 130KM, 6man., JOHNNY II ASC + Alan 9 PLUS

  8. #7
    Cytat Zamieszczone przez Ptaq
    I jak dasz radę coś w temacie podrzucić? Bo w weekend bym się pobawił z tym schowkiem.
    No wlasnie produkuje, porobilem zdjecia, co prawda aparatem w telefonie, ale cos tam na nich widac. Za jakies 20-30 minut wkleje linka z obrazkami.

  9. #8
    Rysunki sa tutaj http://wkrent.sol.pl/__schowek

    obrazek 1 - sprzet, ktorym "to robie"

    obrazek 2 - w miejscu, w ktorym jest strzalka nalezy grzebac. Co prawda mocniej nie moglem otworzyc zamka, bo bym go polamal. Jak Twoj juz jest pekniety to mocniejsze "otwarcie" mu nie zaszkodzi .

    obrazek 3 - tutaj bialym kolorem zaznaczylem element, ktory nas interesuje (jest to kawalek sprezystej blaszki), czarnym kolorem punkt jej podparcia, zolta ramka, to otwor, ktorym widac "wnetrznosci" zamka. Jak pociagniesz mocno do gory zamek, to bedziesz widzial ta blaszke w prawym dolnym rogu, a jak nie chcesz go za bardzo ciagnac do gory to chociaz bedziesz wiedzial gdzie grzebac.

    obrazek 4 - a tutaj jest interesujaca nas blaszka z innego punktu widzenia.

    Penie nie bedzie tak latwo, ale trzeba pogrzebac drucikiem "na czuja", to pewnie ja znajdziesz, a i jak juz ja zahaczysz, to na pewno wyskoczy ze swojego miejsca.
    Jak juz Ci sie uda sciagnac ta blaszke, to wystarczy docisnac schowek powyzej zamka i zapadka wpadnie do srodka i schowek otwarty

    powodzenia

  10. #9
    Dzięki wkrent, udało się. Twoje imię trafi na stałe do kronik rodzinnych
    Sprawa była prosta, po drodze była tylko jedna trudność. Wyobraźcie sobie, że zamek schowka mocowany jest na trzy wkrenty z główkami na torsena (tak chyba się nazywa system podobny do imbusa, tylko kształt jest gwiazdkowy) Na szczęście wygrzebałem gdzieś odpowiednie końcówki do wkrentaka (nie bez przypadku odmieniam wkrent-wkrenty-wkrentaka, czcząc swego dobroczyńcę :metal ). I sprawa poszła gładko. Oczywiście okazało się, że języczek, który jest przy klapce i popycha zapadkę otwierającą schowek jest ułamany. Skleiłem, chodzi, ciekawe ile wytrzyma??
    Gdybym umiał wkleic zdjęcia to kilka ciekawych bym zapodał dla przyszłych pokoleń z tym problemem. Niestety z umieszczeniem zdjęć mam więcej problemów niż z naprawą schowka.
    ciemnozielone kombi 2003r., MkIII 2,0 TDCI, 130KM, 6man., JOHNNY II ASC + Alan 9 PLUS

  11. #10
    Niedzielny kierowca Awatar Alecki
    Model
    MKIV
    Silnik
    B5254T3 HEKO
    Opis
    kombi, czarna perła
    Od
    12 Dec 2004
    Mieszka w
    Warszawa /Bemowo
    Cytat Zamieszczone przez wkrent
    Dzięki! Dzięki! Dzięki!
    Twój opis + fotki bardzo mi pomogły w dostaniu się do schowka.
    Dodatkową trudnością było u mnie wydłubanie pozostałości odłamanego popychadełka, które na dobre zablokowały skobelek.
    Ale po godzinie dłubania cienką pęsetą udało mi się je wyciągnąć.

    Jeszcze raz dzięki,
    Alek
    Mondeo MKIV kombi 2.5T
    www.alecki.pl

  12. #11
    Klubowicz honorowy Awatar ujemny
    Model
    Inny
    Silnik
    klekot
    Od
    05 Dec 2004
    Mieszka w
    Toruń
    a nie chcialbys zrobic z tego artykulu na strone?
    (mkI TD/mkII TD/mkIII TDCI) kombi

  13. #12
    Kursant Awatar sd123
    Imię
    Darek
    Model
    MKIV
    Silnik
    1.8 125 KM
    Opis
    MK IV 1,8 TDCI
    Od
    21 Mar 2005
    Mieszka w
    Łomża / podlaskie
    Miałem to samo
    Po kilkukrotnym klejeniu tego piździułka zrobiłem to inaczej
    Przewierciłem dziurkę i przykreciłem srubę (zamiast złamanego plasticzku) - dziala i to super już 2 tydzień

  14. #13
    widze ze to nagminny problem w mk3 ale czy ktoś wie jak mam sie zabrać za zaciety schowek w mk2 ?

  15. #14
    Kursant
    Imię
    Tomek
    Opis
    2.0 TDDI
    Od
    11 Mar 2010
    Mieszka w
    Gdańsk
    Odświeżam temat, bo wczoraj niestety mi się to przytrafiło. Poczytałem różne rady i w końcu sam do tego doszedłem. Po pierwsze, nie chciało mi się rzeźbić szukając jakiejś blaszki od dołu (przy klamce). Jest tam mało miejsca i pewnie dużo nerwów bym stracił przy tym. Na youtube znalazłem filmik jak koleś otwiera schowek w mondeo drucikiem od przodu. Zrobiłem więc sobie taki drucik (z wieszaka drucianego które dają w pralni chemicznej) zagięty pod kątem prostym. Włożyłem go od góry (styk schowka i kokpitu) około 1cm w prawo od końca tej klapki do otwierania schowka. Pokręciłem chwilkę i BINGO schowek zjechał, chodzi po prostu oto żeby wcisnąć owym drucikiem ten rygielek plastikowy od zamka. Dodam, że nie poniszczyłem żadnych plastików przy tej operacji.
    Później wykręciłem zamek i wyciągnąłem tą felerną ułamaną końcówkę od klameczki. Pojechałem do chłopa który zajmuje się spawaniem plastików i ten za 10 zł w 10 minut zaspawał mi to gówienko solidnie, tak że teraz jest mocniejsze niż jak było nowe. Po zamontowaniu zamek działa jak nowy.
    Jak mam kupić nowy zamek na 100 to wolę sobie ładnie zaspawać za 10 i jest jak nowy


    Proszę bardzo oto link, to jest mkII ale w MKIII jest tak samo
    http://www.youtube.com/watch?v=lvnGOSuEE-Q
    Ostatnio edytowane przez Zaakoo ; 22-09-2011 o 17:31

  16. #15
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    To jeszcze by się przydał link do filmiku, bo z opisu słownego ciężko komuś wykonać jak pierwszy raz ma ten problem.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  17. #16
    bujakajamajka
    Gość
    a jakby ktoś chciał to mogę sprzedać schowek jakiś taki z zamkiem chyba do mk3 bo do mojego nie pasuje,albo oddać za piwko albo nawet i za darmo.. bo właściwie to troche kilo mieszkam od LBN

  18. #17
    Pogromca zakrętów
    Imię
    Mariusz
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.5T 220 KM
    Opis
    Mk IV 2.5T Titanium
    Od
    28 May 2006
    Mieszka w
    BZA Zambrów / Łódź
    Cytat Zamieszczone przez bujakajamajka Zobacz posta
    a jakby ktoś chciał to mogę sprzedać schowek jakiś taki z zamkiem chyba do mk3 bo do mojego nie pasuje,albo oddać za piwko albo nawet i za darmo.. bo właściwie to troche kilo mieszkam od LBN
    A w jakim kolorze ten schowek?
    Mariusz , tel - 694-765-650

  19. #18
    bujakajamajka
    Gość
    oj chyba czarny jak dobrze pamiętam

Podobne wątki

  1. [MkI] Problem z centralka/ brak sterownika centralki pod schowkiem
    By djmario116 in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 23-03-2013, 23:14
  2. [MkII] Poważny problem ze zatrzaśniętym schowkiem!! Pomocy!
    By Buchcio080 in forum Nadwozie i wnętrze
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 17-02-2012, 21:43
  3. [MkII] [mk2] - konsola ze schowkiem?
    By WhiteLightning in forum Nadwozie i wnętrze
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 11-01-2011, 09:30
  4. [MkI] coś za schowkiem - co?
    By balcer in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 02-08-2007, 14:47
  5. [MkII] Problemy ze schowkiem :(
    By Emka in forum Nadwozie i wnętrze
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 18-01-2007, 16:58

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów