+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 40
  1. #1
    Kursant
    Opis
    Mondeo MK3
    Od
    14 Jul 2013
    Mieszka w
    Bialystok

    Mondeo nie odpala po wymianie wtrysków

    Witam, problem dotyczy Mondeo 2.0 TDCI 2003 r. Po wymianie wtrysków(regeneracja) nie mogę odpalić, była wyciągną pompa która wg. fachowców jest sprawna. Po założeniu wtrysków auto było odpowietrzane na podpiętych wtyczkach do wtrysków czy jest możliwe ze wytryski się zapowietrzyły(lecz podczas odpowietrzania ciągle było widać bąbelki jakby piane z zamieszania ropy) ?? Jak chlałem odpowietrzyć pompę to paliwo leciało bardzo słabym ciśnieniem ze można było przytkać palcem( czy to normalne). Podłączając bezpośrednio zbiornik z ropą do pompy zasysało paliwo. Mierzyłem rezystancje na czujniku ciśnieni na pompie wynosiła 2450 Ohm na regulatorze ciśnienia pompy ok 7 Ohm.

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Lepiej jest odłączyć wtyczki na wtryskach i poluzować nakrętkę na jednym potem następnym.

  4. #3
    Kursant
    Opis
    Mondeo MK3
    Od
    14 Jul 2013
    Mieszka w
    Bialystok
    A możliwe jest ze powietrze poszło mi na wtryski( przy podpiętych wtyczkach) i teraz muszę odpowietrzyć na specjalnym sprzęcie pod wysokim ciśnieniem?? Czy jeżeli w baku mam ok 15 l moze byc przyczyną powietrza w układzie??

  5. #4
    Pogromca zakrętów Awatar steell
    Imię
    Andrzej
    Model
    Fusion USA
    Silnik
    1.5 EcoBoost 182KM
    Od
    02 May 2008
    Mieszka w
    Strzelce Opolskie
    W TDCI nie ma wstępnej pompy w zbiorniku, jest tylko pompa wysokiego ciśnienia. Jeżeli układ nie został zalany paliwem to kręcenie nie zaciągnie paliwa co najwyżej zatrze pompę, bardzo częsty błąd przy wymianie filtra paliwa to założenie nowego filtra bez zalania go wcześniej paliwem.
    Ford Fusion /USA/ wersja SE zmodyfikowana. Rocznikowo model 2015.
    Fusion mk2

  6. #5
    Kursant
    Opis
    Mondeo MK3
    Od
    14 Jul 2013
    Mieszka w
    Bialystok
    Filtr jest zalany, pompa ciągnie powietrze z baku i tłoczy je na wtryski, na powrocie z wtrysku nie ma kropli ropy. Zastanawiam się czy ta ilość 15 litrów nie jest przyczyną spiętrzonego powietrza w przewodach.
    Ostatnio edytowane przez mariusz7195 ; 14-07-2013 o 23:56

  7. #6
    Pogromca zakrętów Awatar steell
    Imię
    Andrzej
    Model
    Fusion USA
    Silnik
    1.5 EcoBoost 182KM
    Od
    02 May 2008
    Mieszka w
    Strzelce Opolskie
    Na pewno nie.
    Była wyciągana pompa, czy na pewno dobrze ustawiono rozrząd?
    Ostatnio edytowane przez steell ; 14-07-2013 o 23:58
    Ford Fusion /USA/ wersja SE zmodyfikowana. Rocznikowo model 2015.
    Fusion mk2

  8. #7
    Kursant
    Opis
    Mondeo MK3
    Od
    14 Jul 2013
    Mieszka w
    Bialystok
    A czy te wtryski mogły się zablokować podczas odpowietrzania przy podłączonych wtyczkach??
    Rozrząd był ustawiany przez poprzedniego właściciela i podobno robił to na blokadach. Na Plaka odpala i gaśnie
    Ostatnio edytowane przez mariusz7195 ; 15-07-2013 o 00:00

  9. #8
    Pogromca zakrętów Awatar steell
    Imię
    Andrzej
    Model
    Fusion USA
    Silnik
    1.5 EcoBoost 182KM
    Od
    02 May 2008
    Mieszka w
    Strzelce Opolskie
    Przy odłączonej wtyczce raczej nie chyba że były kręcone na sucho, na plaka odpala do puki nie spali tego co mu sikniesz, ewidentnie coś w układzie dostarczania paliwa.
    Ford Fusion /USA/ wersja SE zmodyfikowana. Rocznikowo model 2015.
    Fusion mk2

  10. #9
    Niedzielny kierowca Awatar Globi
    Imię
    Mateusz
    Model
    Renault Espace IV
    Silnik
    2.0T PB + LPG
    Od
    16 Aug 2010
    Mieszka w
    Jaworzno
    A akumulator naładowany?


  11. #10
    Kursant
    Opis
    Mondeo MK3
    Od
    14 Jul 2013
    Mieszka w
    Bialystok
    Więc tak odpowietrzyłem w końcu samochód porządnie na bańce ropy a nie z baku( bardzo długo leciało powietrze). Samochód odpala teraz na plaku i chodzi normalnie tzn trochę kuleje ale jeszcze układ paliwowy myślę ze jest gdzieś nieszczelny albo sie wtryski możne nie zaadoptowały. Niestety nie mogę odpali bez pomocy plaka auto jakby już chodziło podczas kręcenia rozrusznikiem ale jak tylko przestaję kręcić samochód po jakiejś 1 sekundzie gaśnie. Zastanawiam się nad tym ze poprzedni właściciel mógł coś namieszać z rozrządem jak wyjmował pompę lub jakiś czujnik( położenia wału korbowego??) Tylko nie wiem czy wtedy samochód by zapalił na plaku i potem normalnie chodził i kontrolka żadna się nie pali ?? czy może to wina ze wtryski nie były jeszcze kodowane?? zauważyłem ze na akumulatorze grzeje sie (+) przewód

  12. #11
    Pogromca zakrętów Awatar Jendrekmak
    Model
    2x Citroen C5 X7
    Silnik
    2.0Hdi
    Od
    03 Jan 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    ostatnio robiłem dla kogoś pompę i wyjmowane były wtryskiwacze do sprawdzenia oraz wymieniany był filtr paliwa (wszystko jednocześnie). procedura jaką zastosowałem to było złożenie układu, zamontowanie zalanego filtra). potem zostawiłem odłączony jeden przewód od wtryskiwacza i podpiąłem pod niego urządzenie do odpowietrzania hamulców, które wytwarza podciśnienie. wtyczki na wtryskach były odłączone. kilka razy kręciłem rozrusznikiem żeby wyszło jak najwięcej powietrza z układu. na koniec bez podłączonego urządzenia podciśnieniowego odpowietrzyłem rurki przy każdym wtryskiwaczu i dopiero podpiąłem elektrykę wtryskiwaczy. odpaliłem za pierwszym razem i trzymałem na poziomie 2500 obrotów przez kilka minut. to wystarczyło do bezproblemowego uruchomienia silnika. ważne są siły dokręcenia wtryskiwaczy - ok. 50 Nm.
    nie ma takiej opcji żeby były problemy z adaptacją bo sama adaptacja trwa godzinę w ściśle określonych warunkach i na pewno nie na postoju (v min 70km/h, obroty min 1750, 4/5 bieg). silnik musi po prostu odpalić i tyle

  13. #12
    Kursant
    Opis
    Mondeo MK3
    Od
    14 Jul 2013
    Mieszka w
    Bialystok
    Ford odpala ale po bardzo długim kręceniu rozrusznikiem załapuje ale bardzo chodzi nierówno oraz jak chciałem się przejechać brak mocy nie mogę podjechać pod górkę i prosto gaz do dechy a mondeo ledwo ciągnie. Jak odpalę to przez pierwszych parę sek. nie reaguje na pedał gazu i podczas jazdy zerwało gumową rurę od egru.

  14. #13
    Niedzielny kierowca Awatar Globi
    Imię
    Mateusz
    Model
    Renault Espace IV
    Silnik
    2.0T PB + LPG
    Od
    16 Aug 2010
    Mieszka w
    Jaworzno
    No to moze masz egra zablokowanego i powietrza nie dostaje?


  15. #14
    Kursant
    Opis
    Mondeo MK3
    Od
    14 Jul 2013
    Mieszka w
    Bialystok
    EGR odkręcałem czysty tylko nic nie zasysa przez tą rurkę co jest do niego podłączona(podciśnienia) ale czy to by skutkowało tym ze samochód nie miał by siły jechać nawet do 10km/h (gaz do dechy obroty na 4 tys i jak puszczam sprzęgło samochód zamiast jechać się muli gaśnie, brak siły)
    Ostatnio edytowane przez mariusz7195 ; 19-07-2013 o 06:30

  16. #15
    Pogromca zakrętów Awatar steell
    Imię
    Andrzej
    Model
    Fusion USA
    Silnik
    1.5 EcoBoost 182KM
    Od
    02 May 2008
    Mieszka w
    Strzelce Opolskie
    Podstawowe pytanie którego nikt jeszcze nie zadał, czy przed regeneracją wtrysków auto chodziło normalnie czy też nie?
    Ford Fusion /USA/ wersja SE zmodyfikowana. Rocznikowo model 2015.
    Fusion mk2

  17. #16
    Kursant
    Opis
    Mondeo MK3
    Od
    14 Jul 2013
    Mieszka w
    Bialystok
    Auto przed wymiana chodziło normalnie. Dziś odpowietrzałem jeszcze układ paliwowy, uszczelniałem. Ford zapala juz z rozrusznika ale musi długo kręcić lecz dalej falują obroty, silnik strasznie klekocze, i nie ma siły aby ruszyć z miejsca dławi się. Jak ruszałem wywaliło rurę gumową (zamontowaną na dole egru). Zastanawiam się nad sprawdzeniem ustawienia rozrządu czy przypadkiem podczas wyjmowania pompy nie przeskoczył.

  18. #17
    Kursant Awatar marunio
    Imię
    Marek
    Model
    citroen C5
    Silnik
    brak
    Od
    05 Dec 2010
    Mieszka w
    Pułtusk
    nie dawno jak wczoraj wymieniałem zaworki we wtryskiwaczach i pierwsza próba bez zalania zaworka ropą było dokładnie tak jak piszesz ciężko odpalał i nie wchodził na obroty, postanowiliśmy rozebrać wtryski i zalać je ropą, później odkręcaliśmy przewód metalowy z poszczególnych wtrysków w celu odpowietrzenia i chodzi pięknie
    pozdrawiam

  19. #18
    Kursant
    Opis
    Mondeo MK3
    Od
    14 Jul 2013
    Mieszka w
    Bialystok
    Tylko mi po pracy 2 min obroty się wyrównują, i mogę prze gazować do 5 tys obrotów( jeszcze jest opóźnione dodawanie gazu trzeba chwile poczekać po naciśnięciu )

  20. #19
    Pogromca zakrętów Awatar Jendrekmak
    Model
    2x Citroen C5 X7
    Silnik
    2.0Hdi
    Od
    03 Jan 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    jeśli przy odpalaniu nie zajechałeś wtryskiwaczy to ewidentnie jest coś źle zrobione. należy ponownie wyjąć wtryskiwacze i do tego sprawdzić rozrząd a to już większa robota. sam wyjmowałeś pompę i wtryskiwacze?

  21. #20
    Kursant
    Opis
    Mondeo MK3
    Od
    14 Jul 2013
    Mieszka w
    Bialystok
    Wczoraj mondeo podłączyłem pod kompa i okazało się że jest błąd z kodowaniem wtrysków( jakieś dziwne kody na 1 i 2 wtryskiwaczu i najprawdopodobniej te wtryskiwacze nie działają). Najgorsze jest to że na wtryskach są zdarte naklejki z kodem 16 cyfrowym. Czy możliwe jest ze auto chodząc godzinę na wolnych obrotach samo się zakoduję, czy czeka mnie wymiana wtrysków??

Podobne wątki

  1. [TDCi MKIII] Permanentna sprężyna po wymianie wtrysków
    By oggie in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 31-08-2011, 21:05
  2. [TD MkI] Nie odpala po wymianie głowicy i wtrysków
    By 3nriqu3 in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 04-08-2011, 20:34
  3. [TDCi MKIII] Sprężynka po wymianie wtrysków i regeneracji pompy
    By hirotarosc in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 24-05-2011, 22:36
  4. [TDDi MKIII] Nie odpala po wymianie wtrysków
    By Fraytag in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 15-06-2010, 21:45
  5. [TDCi MKIII] Po wymianie wtrysków-POMOCY!!!
    By dlugimewa in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 27-11-2009, 15:42

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów